• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@sarkast císař mě dělali v Bohunicích protože tam pracuje náš známej primář a s tím jsem to měla domluvené. Měla jsem taky KP a on mě doporučil ten řez jako nejlepší alternativu. Kdybych tam neměla známého tak by mě taky nechali klidně rodit KP a pak bych mě fikli. Takže bych měla jizvu a ještě bolavou pipinu. Prostě nechcou dělat ty řezy. Jinak nejvíc to bolelo druhý den po operaci a to jsem měla léky na bolest. Třetí den byl lepší a každým dnem to bolí míň a míň. A taky mě to bolelo když jsem byla ve stresu. Měli jsme problém s kojením a malej nechtěl příkrmy a blinkal plodovou vodu a pak blinkal i ty příkrmy. Ale jako blinkal tak že hodil šavlu jako prase a pak mu dělali dvakrát odběry a já jsem z toho byla trošičku na nervy tak mě dycky ta jizva rozbolela. A všichni mě furt stresovali, že do něho musím ty příkrmy nacpat. Ale naštěstí se pak začalo tvořit mlíko víc a víc a to už pak sál jak přísavka :slight_smile:)) Jinak ho doma budím na kojení každý 3 hodiny. V noci někdy každý 4. Ale přes den ne dýl jak ty 3. Zatím se sám hlady nevzbudí. Jinak přes den spinká dobře a ráno chvílku pobrekává a kouká se a pozoruje mě. Dám si ho na nohy aby na mě viděl a on mě pozoruje. No a pak ještě večer mívá koliku a vrečí tak od těch půl deváté do těch 11 až 12 pobrekává a u toho spí pak se zase probudí a tak dokud po té 12 hodině neusne a to spí až do těch 7.
24. črc 2011 v 11:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka jo to lněný semínko jsem jedla taky v jogurtu - výsledek byl :grinning:
24. črc 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 tak to je mazec :grinning:
24. črc 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky chci se zeptat kupovaly jste dětské lehátko pro mimi??? bývají od 0-9 měsíců zhruba,některý jsou houpací,některý na baterky atd,vite co myslím.Zajímá mě jestli bych to upotřebyla,nebo jestli nebude stačit autosedačka?????Máte někdo zkušenost???
24. črc 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé holky, vy jste mě teda vyděsili s tou nechutí dělat císaře v Bohunicích..taky mám KP..sice je ještě šance, že se otočí, ale v tomto tomu našemu prďolovi moc nevěřím, ptž se skoro vůbec nehejbe a tak se mi nechce věřit, že by začal byt najedou tak akční a celej se přetočil...Chtěla sem rodit v Bohunicích, ale teď teda spíš přemýšlím o Obilňáku..netušíte někdo, jak je to s těmi císaři tam?
24. črc 2011 ve 12:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Zkus napsat ssimmikkovi z brms, ona byla v té Břeclavi a právě řešila, jestli ji někde udělají císaře kvůli tomu KP. Ale třeba se malej ještě otočí, kamarádce se otočil až ve 36tt. Taky už nedoufala :slight_smile:
24. črc 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 já jsem ho měla KP asi od 30 tt a dělala jsem ty cviky na otočení a ještě můžeš zkusit akupunkturu nebo ti pak nabídnou manuální otočení s kterým já jsem nesouhlasila. Dle mého názoru pokud se neotočí má k tomu nějaký důvod např. krátká pupeční šňůra, uzel na šňůře atd. Ale zkus ten kontakt od Lutsouska jestli to nedělají v té břeclavi.
24. črc 2011 v 15:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabulda myslíš ten řez?
24. črc 2011 v 15:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 ne myslím,že nepoznala sestřička,že jsi těhotná,mohla jsem se vyjádřit lépe :unamused: asi byla přepracovaná :grinning:
24. črc 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabulda jo todle :slight_smile:)) to bylo moc vtipný :slight_smile: asi byla přepracovaná :slight_smile:
24. črc 2011 v 16:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabulda všechny moje kamarádky, co mají mimi (některý už druhý) si to letátko nemůžou vynachválit. Všichni mě ho doporučují. A je pravda, že skoro vždy, když k nim jdeme na návštěhu, tak tam to mimi leží:slight_smile: Doporučují mi to samohoupací, já ho určitě koupím!! :slight_smile:
24. črc 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Díky za tip..určo jí pisnu, ptž se normálního porodu KP docela děsím:o( To by mě hooodně překvapil, kdyby se otočil, ale stát se může:o) Luci, tys měla ty poslíčky nějak hodně brzo, že? Já je měla včera poprvé asi vyvolané sexíkem, ale zase si říkám, že je to mooc brzo,ne? Prý se většinou objevují dva týdny před porodem a to já nechci,..já chci cvičit s Epinem ještěěěě :slight_smile: Ještě mám dotaz, jestli sis do porodky brala oblečení pro malou nebo jen na cestu domů?

@petrus77 A jaké cviky jsi dělala? Prý kočičí hřbet je dobrý, jinak o ničem nevím. Doktorka mi doporučila dlouhý procházky, tak jsme o víkendu chodili, ale víc jak 5 kiláků už nedám. A o tom manuálním otočení mi taky říkala..prý se to dělá nějak z venku..no už vidím, jak mi skáčou po břiše:o(
25. črc 2011 v 08:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Ahoj, moje kamarádka loni měla taky mimčo KP a v Bohunicích ji nechtěli udělat císaře a tak se domluvila u Milosrdných bratří a prý to bylo bez problémů a císaře ji domluvili. Sice jinak říkala, že ty služby tam nic moc, ale ona byla hlavně ráda, že ji udělali toho císaře.Tak se můžeš zkusit zeptat i tam.
25. črc 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Take mi PA rikala, ze cisare pri KP delaji v Brne u Milousu. Mne se tedy deti pretaceji az pozdeji :sunglasses: , ale dr. me vzdycky pripravovala na mozny porod KP, takze jsem si toho sama dost pozjistovala. Predchozi dr. mi hodne doporucovala to manualni otoceni, videla jsem to na netu a nevypadalo to nijak drasticky.
25. črc 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Ahojky no já si taky říkala,že v tom mimíškové nejsou tak skrčení, jak v autosedačce a to že se to ještě houpe je musí uklidnovat. takže děkuji za rady,já půjdu taky do lehátka :grinning:
25. črc 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Ahojky holky no ktomu porodu císařským řezem u Milosrdných....
Moje DR.mi říkala,že jak byla ta akce těch doktorů,děkujeme odcházíme,tak že tam propustili hodně anesteziologů,že by tam rodit nešla,že je to tam takový všelijaký :frowning2:
Tak nevím,chce si o tom zjistit víc :dizzy_face:
25. črc 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Jééé, moc děkuju za tip...určo se na to pozeptám. Ta Břeclav už je přece jen z ruky
@veruska007 A nevíš, jestli se to manuální přetáčení dělá až těsně před porodem nebo dřív? Aby zase nemělo čas přetočit se zpátky :slight_smile:
25. črc 2011 v 09:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabulda Tak když jdeš podle mně na plánovanej císař, tak je to v poho, že se s tím počítá a anesteziologa máš. Jako normálně bych tam taky rodit nechtěla, pač nikdy nevíš kdy se porod zvrhne a císař je potřeba, ale plánovanýho bych se až tak nebála.
25. črc 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Asi máš pravdu,že když je plánovanej,tak by mělo proběhnout všechno tak jak má...Ale já bych tam taky normálně nešla tak jak píšeš :dizzy_face:
25. črc 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Dělá se to cca mezi 35. - 37.tt, podmínkou je, že dítě má v děloze dost prostoru a hodně plodové vody. Slyšela jsem, že v Brně to někteří lékaři opravdu umějí. Ale ve 33.tt máš ještě šanci, že se mimčo přetočí samo - mně se obě děti přetočily až okolo 33. - 34.tt, samy :wink:.
25. črc 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.youtube.com/watch?v=6AM6wDwTjmc A tu je k tomu video. A na MK jsem k tomu před 2 lety založila diskusi :wink:
25. črc 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Určitě se pozeptej a zajdi k těm Milošům. Protože S byla, myslím v Bohunicích i Obilňáku a nepochodila. Já nevím, ale toho otočení bych se bála...mimčo může mít opravdu důvod, proč se neotočilo samo :confounded: Jinak mě ti poslíčci zlobili dlouho... neboj, určitě ne 2 týdny před porodem! Já je měla měsíc určitě, nejvíc u bouřky, když se měnil tlak :slight_smile: Takže klid a trénuj s epinem, Andi. Je to fakt pomůcka roku podle mě :grinning: Oblečení na malou do porodnice jsem si vzala, ale jen dvě bodýčka, abych nemusela chodit za sestrama pro jejich čistý, když si ublinkla. Ale určitě nemusíš, když nechceš.
25. črc 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabulda To je právě těžký zjistit si objektvině, jak to třeba u těch Milosrdných je..určo si tu pročtu diskuze, ale zase to, jak ti anesteziologové jsou dobří, to už jsou spíš jen dohady..pokud tam někdo nemá někoho vyloženě známýho...
@veruska007 Moc díky za odkazy..zatím sem si přečetla jen ten popis a nezní to špatně, ale je zas pravda, že fakt to mimčo k tomu může mít důvody, proč se neotočit, ale tak kdyby mi to dělali až někdy po tom 36. týdnu, tak si myslím, že i kdyby se pak musel narodit císařem kvůli nějaké komplikaci, tak by byl už ok:o)

@lutsousek Se musím Simči zeptat, jestli nepřemýšlela nad tím porodem přirozenou cestou..mě to zas doktorka doporučuje, pokud nebude obřík, ale nevím nevím. Taky si s epinem začala trénovat až po tom 35. týdnu nebo dřív? Díky za info s oblečením..něco málo určo vezmu...a co malá? Je hodňoučká a nic ji netrápí? Už chce jíst?
25. črc 2011 v 10:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 No ona císaře nechtěla, ale nebylo nakonec zbytí. Měla problémy s tlakem a ještě něco. Ale v Brně ji prostě císaře udělat nechtěli. Ale to otočení odmítla, já se jí teda nedivím. Taky nad tím uvažovala, ale nešla do toho. Člověk nikdy neví... S epinem jsem začlala od 36tt, ale měla jsem asi začít dřív- holt nikdo neví dne ni hodiny :sweat_smile: Ale i tak to na tu naši prďolku malou stačilo. Zatím je hodná, papá, kaká, spinká :slight_smile: Teď poslední dva dny se jí nějak rozjel apetit, moje zásoby mlíčka jí nestačí, tak musíme dokrmovat Nutrilonem. Tak snad aspoň nabere dost gramů, aby nás paní doktorka ve středu pochválila :slight_smile:
25. črc 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky absolvovali jste některá v Bohunicích kurz: 2. Speciální intenzivní příprava na porod? Bylo to dobrý a k něčemu?
25. črc 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Mne dr. doporucila manualni otoceni a pripadne prirozeny porod KP... nicmene jsem z toho mela obavy. Ale nektere maminky zase rikaji, ze tento porod byl jeste snadnejsi, tak tezko rict. Jit zase zbytecne do cisare... v lete se hur hoji jizvy, nektere maminky pak maji problemy pri dalsim tehotenstvi, ze je jizva boli (me treba boli jizva po slepaku z roku 2006), pripadne se jim natolik ztencila, ze nemuzou rodit prirozene... jak vybrat mensi zlo, vid?
25. črc 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Já jsem tam byla s kackab :slight_smile: Určitě toho nelituju, PA tam popisovala, jak se mimčo dere na svět, co se dělá před porodem, při něm, po něm. Jaký jsou u nich možnosti- polohy, úlevy atd. Co při porodu rodička asi pociťuje, aby se nelekla. Jenom teda nepovídala o tom, jak může tatínek u porodu pomoct. Ale v praxi to stejně nevadilo :sweat_smile:
25. črc 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Díky za odpověď, tak já nás tam taky přihlásím ať nejsme uplně mimo :slight_smile:
25. črc 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek