• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@lutsousek prosím tě, v porodnici jsi dokrmovala? Nebo jak jsi zjistila, že malé nestací mlíčko z prsu a je potřeba dokrmovat?
25. črc 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda V porodnici jsem kojila, ale stalo se, že i po kojení si pořád cucala ručičky a mlaskala na prázdno, tak jsem jí už v porodnici musela dát dvakrát příkrm po 10ml. A v porodní zprávě jsme měly, že máme dokrm Nutrilon. Po propuštění se mi udělalo mlíka habaděj, ale teď poslední dva dny jí nějak nestačí a dokrmuju. Asi máme první růstový spurtík :slight_smile: No, hlavně že malá papká a sílí :dizzy_face: Copak, Miška chce taky víc než máš?
25. črc 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda ja dokrmovala v Bohunicich taky, zjistili to pri vazeni, ze dite vic hubne (maly se narodil drobny, proto ho nenechali hubnout treba tolik, co nechavaji deti nad 3 kg; u malych vic hrozi dehydratace). Prikrmovala jsem strikackou, davali mi na vyzadani jejich prikrm.
25. črc 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Jj, ten kurz byl prima. PA sice říkala hodně věcí, co už určitě víš, ale pěkně to nakreslila, trpělivě popisovala co se děje a co v tom a tom případě oni dělají a co ne a proč... Shodly jsme se s lutsouskem, že si tak nějak získala naši důvěru, že se jim při porodu můžeme svěřit, protože co dělají, zní fakt rozmně :wink: A hlavně se neboj ptát na cokoliv tě napadne - já se ptala třeba jak moc se u nich využívají ty alternativní polohy při porodu, no a nezarazila ji ani tak debilní otázka jako "co dělá při porodu miminko" :grinning:
@lutsousek Luci, dávají v bohunicích i nějaký župan, nebo tam člověk poletuje jen v té košili? Brala sis sebou vše podle toho seznamu, co dávali na kurzu, nebo i něco navíc, co chybělo?
25. črc 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Miška má mlíčka asi dost. Kojím ji, když si řekne, takže přes den třeba po hodině (samozřejmě ne celý den, ale třeba 2-3x za sebou) a v noci vydží i 5-6 hodin bez jídla. Na kontrole ve 2 týdnech jsme měly 270 g nad porodní váhu a za 10 dní, co jsme byly z porodnice, jsme doma přibraly přes 400 g, tak předpokládám, že jí mlíčko nechybí :slight_smile: Jen mě napadlo, jestli bych vůbec poznala, že má málo... :confounded: V porodnici jsme měly jediný dokrm hned 1. den po porodu a to dostala mateřské mléko. Tak ani nevím čím bych ji případně dokrmovala. No snad to nebude potřeba. Ale od 2 týdnů nás trochu trápí bříško a prdíky, naštěstí ne moc a stačí občas pomoci kapkami Sab simplex. :slight_smile:
25. črc 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Jee, tak to nevím, Kači. Na JIP ho dávali na přání, ale na šestinedělí nevím, já měla svůj. Ale moc jsem ho nenosila. Spíš jen přes návštěvy, když jsem jela vážit malou. Jinak tam taky maminky chodily v těch košilích. Jinak při balení tašky jsem se držela seznamu, ale třeba svačina pro tatínka, převlečení pro něj, svačina pro mě- nebylo třeba :slight_smile: Ale vzala jsem si plíny látkový na malou, aby nemusela mít pod hlavičkou papírovou utěrku, co dávají. Jinak manža mi čistý ručník vždycky donesl a odnesl špinavý, toal.papír není potřeba mít svůj. Ale kojící podprsenku a vložky do ní si vezmi určitě. Jak mi začalo téct mléko, měla jsem celou košili mokrou. :sweat_smile:

@vilibalda Teda, Miška přibírá úkázkově! Tiše závidím,Peti :slight_smile: A málo teda určitě nemá :grinning: To bys poznala určitě! Já jsem zvědavá, kolik budeme mít my teď ve 2 týdnech. Nás zatím prdíky moc netrápí, musím zaklepat. Asi dvakrát nás chvilku zlobily, ale zabral nám Infacol. Uvidíme, jak to bude dál... :slight_smile: Já jsem si toužebně přála kojit aspoň do 6ti měsíců, teď se modlím za 6ti nedělí. Nevím, jak to bude... prsa mi holt nenarostly, nenalily se. Bradavky mám malý, takže kojím jedině s kloboučkem. :confounded: Holt nám není přáno. A to to vypadalo po návratu domů taaaak nadějně!
25. črc 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, jaky jste kupovali poporodni kalhotky? Pry se doporucuji nejake sitovane? Doporucite nejakou znacku? :wink: dekuji... :slight_smile:
25. črc 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 tady ti posílám různé metody pro otočení miminka http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/3049/tak_uz_se_konecne_otoc.html
mě třeba ten náš známej to otočení nedoporučil a mě samotné to připadá docela násilný, ale každý to prostě cítí jinak.
25. črc 2011 v 16:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek ty jsi nepotřebovala toaletní papír!?! já na nadstandardu žádný neměla a župan jsem taky nepotřebovala. Poletovala jsem tam v té jejich košili :slight_smile:)
tak mě s těma prsama taky nebylo přáno. Já mám teda prsa velký cca 75c, ale zase mám málo vystouplý bradavky a krátký takže mi kojíme taky jedině přes klobouček. A díky bohu že jsem ty kloboučky měla v porodce jinak bych ho chudáčka nenakojila. A jsem taky ráda za to že kojíme. Teď už se mě zdá, že mám mlíka dost a stačí mu to. Já toho našeho šmudlu musím budit na kojo on se sám nevzbudí. A nás teda každý večer trápí prdíky takže radost:slight_smile:) a na prdíky máme espumisan a ten je prý ještě lepší než ten sab simplex. Jinak malej nám asi taky přibral vážila jsem se s ním doma na váze a má asi o 300 g víc. Ale je to jen odhad. My jdem do poradny příští pondělí.
25. črc 2011 v 16:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka ty poporodní kalhotky to žádná značka není. Normálně jsem řekla v lékárně že chci síťovaný a ty mi dali. Žádný výběr nebyl. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. črc 2011 v 16:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek @vilibalda holky a kdy s miminkama vyrazíte ven? nebo už jste někdo byly venku?
25. črc 2011 v 16:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrus77 ja myslim, od jake firmy jsou nejlepsi, vim, ze jsou treba od chicca. :wink: Pouzivala si je? Jak dlouho? A kolik jich tak nejlepe nakoupit? :slight_smile:
25. črc 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrus77 jeee, ted jsem si uvedomila, ze ty si byla cisarem, tak ze si je vlastne nepouzila... :wink: :slight_smile: Tak ze ty otazky na Tebe byly uplne mimo misu...promin.. :slight_smile:
25. črc 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka já jsem je používala taky........mě taky odcházeli očistky i když ne tolik jako po normoš porodu takže jsem je používala jen v porodce a doma už nosím normální....i vložky nosím už normální.......někdo používá celý 6-nedělí ty poporodní. Já jsem měly ty z lékárny ani jsem netušila že by byly nějaký jiný takže který jsou nejlepší to teda nevím :fearful:
25. črc 2011 v 18:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Já jsem koupila od Hartmann Rico, jsou 3 kusy v balení a měla jsem dvoje. Používala jsem je ještě doma. Myslím, že se dají i prát, ale na to jsem kašlala :slight_smile: Ale byly dobrý. Mají je třeba na Jakubském náměstí v těch zdravotnických potřebách.

@petrus77 Teda, já toaletní papír měla a pravidelně mi ho doplňovali :sweat_smile: Ale svůj jsem měla v tašce taky, jelikož jsem nevěděla. Taky jsem měla ve skříňce asi 4 náhradní košile a v šuplíku hormadu vložek, takže svoje jsem prakticky nepoužila. Teda, to je dobrý, že sis zaplatila nadstandart a neměla ani toaleťák!!!! Za takový peníze! No já klobouček neměla, koupila jsem si ho od sestřiček hned první den, kdy jsem za nima šla, aby mi pomohly s kojením. Jinak jsem se dočetla, že asi vážně máme růstový spurt. Časově to vychází :slight_smile: Tak nesmím ztrácet trpělivost, abych nepřišla o mlíko. Teď jsem pro jistotu odstříkala, abych věděla, kolik ho asi mám. A venku jsme ještě nebyly, musíme dostat vycházky od paní doktorky- snad už tuto středu :slight_smile: Děti pod 3 kila by ven chodit neměly...
25. črc 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka spis si myslim, ze jsou dulezitejsi vlozky. Jedno baleni tech kalhotek po 5ti by melo stacit, ale vložek mi doporuciji vsichni nakoupit hooodne. Je to takovy ten klasicky styl našich maminek - velka a tlusta, bez parfemace a chemie. Kamosky je pry vymenovali po kazde navsteve zachodu a davali si 2 i 3 naraz. Jí nejvíc vyhovovali Tesco a Sanu nebo tak nejak (k dostani ve zdravotnickych potrebach). Taky mi doporučuje vzit si hodne vody - kojenecky Horský pramen bez bublin - že ten jejich čaj ji nestačil a mela porad hroznou zizen.

Jaky mate prosím holky teploměr na horečku? @ani84 na srazu rikala, že jsi jich nekolik zkoušela a každy meril jinak :unamused: Víte, ktery meri nejlip apod.? Mysli, že jste říkaly, že kupujete ušní, máte nějakou prověřenou značku?
25. črc 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Jo, vodu určitě vzít! :slight_smile: Mně zase ten jejich čaj nechutnal, byl jen slazený a to já nerada. Ale jinak v Bohunicích je čaj celodenně k dispozici. Když se konvička dopila, šla se vzít plná :slight_smile: Pravidelně vařili nový a doplňovali zásoby. Ty vložky Samu jsem měla a jsou dobrý, ale kratší... já jsem celkem malá, takže mi stačily bohatě. Ale jinak delší jsou Batist. Ty Tesco nevím. Ale jsou to fakt tlustý vatovky bez lepení, takže jen do těch síťovaných kalhotek, ty je krásně drží.
25. črc 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 tééda, to video a obrázky o přetočení jsou fakt drsny :astonished: Ještě že je malé hlavičkou dolů... u sebe si to přetočení neumím vůbec představit. Plodove vody mame sice dost, ale v tom malem brisku co mam by to byly harakiri.
@lennikka jo, ty sitovany kalhotky maji i v DMku. Zaregistrovala jsem se do toho jejich programu baby bonus http://www.dm-drogeriemarkt.cz/bb/# a dostala jsem od nich slevovou knizecku...druhou dostanu po porodu. Jsou tam zajimavy slevy.
25. črc 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrus77 @lutsousek @kackaberuska holky, dekuji za info.. :wink: no, pujdu tento tyden do mesta, tak se chci zastavit do lekarny a neco nakoupit, at uz to mame pripravene... :wink: Vcera zrovna rikal manzel, ze uz bysme pomalu tu tasku do porodnice mohli pripravit... :slight_smile:
25. črc 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jak to čtu, tak to vypadá, že je mezi Bohunicemi a Obilňákem přece jen rozdíl co se věcí týče (nebo možná je to i tím, že holky měly nadstandard). Dostala jsem pro Mišku na dobu v porodnici na Obilňáku deku, zavinovačku, 2 košilky, 2 plínky (jednu z nich mívala pod hlavou) a jednorázovou žínku. Jakoukoli z těchto věcí jsem mohla kdykoli vyměnit za čistou (kus za kus). Toaletní papír je rozhodně potřeba svůj (já jeden nechala na porodním boxu, tak jsem během porodu psala manželovi, ať mi vezme další. Ten jsme pak při balení věcí taky zapomněli na porodním boxu :grinning: Tak mi pak běžel koupit další).
Kojící podprsenku jsem si kupovala pár dní po porodu v obchůdku v porodnici, vložky do podprsenky jsem ale zatím nevyužila... Mlíka mám dost, ale teče mi samo jen když kojím a nemám na sobě podprsenku, což je v noci. Já kloboučky naštěstí nepotřebuju, ale ostatním maminkám je půjčovaly v porodnici (než si pořídily vlastní).
Poporodní kalhotky jsem kupovala v lékárně na Obilňáku, stačilo říct síťované a paní poradila s velikostí. Jedny stály 14 Kč. Koukám, že je na nich napsáno Abri-net Fixační kalhotky Abena. Měla jsem jich 8 ks, přepírala jsem je a chodila v nich dlouho i doma. Nejsou teda vůbec sexy, ale nikde neškrtí a pěkně větrají :slight_smile:
Pokud jde o vložky, dostala jsem asi 25 ks od kamarádky, ale netuším o jakou šlo značku. Pak jsem si koupila v lékárně na Obilňáku ty vložky, co jsou k dispozici i v ambulanci a na porodním boxu (25 ks za 34 Kč) a byly vážně super, mnohem lepší. Já teda nikdy nepotřebovala víc než jednu, ale je to individuální. Mně by stačily jen ty dvě balení, ale pak jsem ještě začala krvácet, tak jsem dokoupila třetí.
Pokud jde o pití, u nás byl vždy dostatek čaje. Na pokoji byla konvice, kterou ráno doplnili a přes den si člověk mohl nabrat z hrnce před sesternou nebo odpoledne bylo ještě k dispozici mléko. Ten čaj byl vážně moc dobrý. :slight_smile:
25. črc 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 My jsme byli venku s kočárkem týden po návratu z porodnice, tj. asi 11. den. Ve 2 týdnech jsme jely poprvé trolejbusem 3 zastávky na sraz těhulek (13.7.), kde jsme šly holky pozdravit a jely zase zpátky. Dnes jsme třeba byly zaplatit poplatek za komunální odpad za Mišku a pak si dojet k příbuzným pro bábovku a zabralo nám to 2 hodiny. Právě jsem si říkala, že mám pocit, že bydlíš někde blízko, Peti, že bychom někdy mohly vyrazit s kočárkama na procházku. Ale ono není tak jednoduché s mimčem plánovat, když není žádný režim. :confounded:
25. črc 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Děkuji moc za zajímavý článek..určo vyzkouším to cvičení a možná i tu hudbu :slight_smile:
25. črc 2011 ve 21:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek mě chyběl jen ten toáletní papír. Jinak košil jsem měla asi 5 náhradních šuplíku, plus vložky, a oblečky na miminko. A když mě dali malýho nastálo na pokoj tak jsem vyfasovala jednu jednorázovou přebalovací podložku, cca 5 plínek a buničinu (papírový ubrousky pod hlavu). Nakonec jsem malýmu oblíkala vlastní bodyčka protože ty košilky mě přišli nemožný. On z toho byl věčně vyslečenej a když jsem ho kojila tak měl věčně holý záda. A ten jejich čaj mě teda vcelku chutnal. Mě ta konev na jeden den bohatě stačila.
26. črc 2011 v 09:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek @vilibalda my jsme měli porodní váhu 3060 a pak mě zhubl na 2790 a když nás pouštěli tak měl 2850 a sestřička nám taky říkala, že můžeme ven až bude mít přes 3 kila. Vážila jsem se s ním na váze a myslím, že už je má přes. Zatím je teda venku dost hnusně, ale v pondělí už jdeme do poradny a už bych pomalu zkoušela vycházky tak na 1-2 hodiny.
26. črc 2011 v 09:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda pokud jsi jela na sraz těhulek 3 zastávky trolejbusem tak to bydlíme opravdu blízko sebe. A na vycházku bych s tebou šla ráda, však jak se ty režimy nějak ustálí tak se můžeme domluvit a vyrazíme :slight_smile:
26. črc 2011 v 09:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 není zač. Já jsem se teda bála rodit jak KP tak jsem se bála toho císaře a chtěla jsem rodit normálně tak jsem zháněla různé info jak ho donutit k otočení. Ale mě by se stejně neotočil. Měl pupečník kolem krku. Ale třeba ta akupunktura mě zaujala, ale nevím kdo to v brně provádí. Chce to najít někoho kdo u někoho takovýho již byl a má na něj kontakt.
26. črc 2011 v 09:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Naše malá měla porodní váhu 2670 a při propouštění 2490. Po týdnu u doktorky už měla 2640, tak jsem zvědavá, kolik nám přibrala tento týden. :slight_smile: Snad bude už i lepší počasí a bude se dát chodit ven. Jinak já bydlím taky kousek od té kavárny, u Kotlářské, tak bych se někdy přidala s kočárkem :slight_smile:

@vilibalda Ten komunální odpad jste byli platit hned po obdržení RL? Mám teď zmatek, kam všude musíme jít a co vyřizovat. RL už máme, teď musím na pojišťovnu, jak bude malá moc ven nebo manžel doma hlídat. A na odpadky jsem zapomněla! Ještě něco se musí vyřídit?
26. črc 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek tak to by bylo fajn mohli bychom vyrazit všichni tři plus tři :slight_smile:
26. črc 2011 v 09:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, co se děje, že už se tu víc jak 24 hodin nic neděje? :sweat_smile: To už jste všechny v porodnici a mě jste nechaly doma? :wink:
Teďka přemýšlím nad jednou věcí - slyšely jste o Hamiltonově hmatu? Je to takové prošťouchnutí čípku prstem (provádí lékař) a často to pak v krátké době vyvolá porod. Mám sice termín dle UTZ až příští pátek, jenže minulý čtvrtek mi v porodnici dr. řekla, že jestli se do toho pátku mimčo nerozhoupe samo, tak že se bude vyvolávat. Tak že se mám snažit (maliník, pupalka, sex) to popohnat, no uplynul týden a je to pořád stejné. Zítra jdu znova na kontrolu a přemýšlím, že bych si zkusila říct o toho Hamiltona. Nebo myslíte, že je to blbost, že mám ještě počkat?
27. črc 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek