• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@kackabk Ahoj, to si myslím že ti ho dr. udělá určitě. Možná si nebudeš muset ani říkat :grinning:. Vím že sestře ho dělal nějakej doktor v porodnici, ale to už přenášela a zapoměl jí to nějak říct :confounded: , kdyby o tom nečetla tak říkala že by byla pěkně vystrašená co se děje.
Blbá otázka co je pupalka??
27. črc 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Pupalka dvouletá je nějaká rostlina, z které se získává olej a ten má prý dobrý vliv na činnost ženských orgánů - baští se před či při menzes, nebo menopauze, taky se právě doporučuje jako přírodní vyvolávadlo porodu. Je buď v tekuté formě, nebo v kapslích :wink: Jo a krom toho má spoustu dalších úžasných účinků na krevní oběh, kůži, proti stárnutí a tak, prostě asi jako všechny potravinové doplňky :sweat_smile: Ale dr. v porodnici se o ní zmínila, tak to zkouším...
27. črc 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Poplatek za komunální odpad je potřeba zaplatit do konce dalšího měsíce než se miminko narodilo, takže u vás do konce sprna a jde to i z účtu. Já to šla raději zaplatit osobně, když bydlím kousek a chtěla jsem mít jistotu, že jsem spočítala dobrou částku. U sebe jsme neměla ani rodný list, ani kartičku pojišťovny, ale nebylo to potřeba, řekla jsem jméno a adresu a hned věděli i kdo jsem já. :grinning: Myslím, že pokud má miminko rodný list, mají ho v systému. Na zdravotní pojišťovně byl jen manžel (a to i přesto, že já s Miškou jsme u jiné :slight_smile:). Jinak jsme ještě hlásili miminko zaměstnavatelům (ať má manžel slevu na dani na dítě, tak jsem mu podepisovala prohlášení, že já tu slevu nenárokuji). Dál mě nic nenapadá, možná jsme na něco zapomněli.
27. črc 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk no já si myslím, že ten hamiltonův hmat blbost není. Ale překvapuje mě, že do toho chceš jít dobrovolně!?!?! Ono to totiž je docela nepříjemný ten hmat. Některý dokonce říkali, že utekli z kozy než jim to asi na potřetí udělali .....ale myslím, že se to dělá tak že rozevřou čípek a protrhnout tu blánu a vyteče plodovka a tím se to spustí ale nejsem si jistá
27. črc 2011 v 11:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, holky, ja nevim co je to dnes za modu, vyvolavat porod pred terminem nebo na termin, vzdycky se melo za to, ze miminko muze byt i o dva tydny mladsi... dobrovolne bych to nedelala, ja naopak miminko ukecavam, at vydrzi.
27. črc 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOLKY, co se domluvit na srazu? Konečně bych vás ráda všechny viděla :grinning: Co třeba příští týden ve čt?Vy, co máte miminka byste už třeba mohli přijít s nima, ať se pokocháme :slight_smile: A třeba byste některá stihla srazík ještě před porodem :grinning:
27. črc 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Jsem pro :slight_smile: čtvrtek by byl ideální :slight_smile:
27. črc 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Doktor nemá právo bez Tvého vědomí urychlovat či vyvolávat porod (pokud nejde o život miminka nebo Tebe), tak by se měl zeptat, jestli chceš Hamiltona. Já urychlování porodu před termínem nechtěla a pro jistotu jsem hlásila, že si nepřeji urychlování. PA totiž říkala, že to někteří doktoři dělají bez vědomí pacientky, což je drzost. Chtěla jsem , aby byl porod přirozený a sám začal. Nicméně jsem měla před porodem dost vysoký tlak a chtěli si mě tam nechat, což jsem nechtěla - ještě jsme se stěhovali a já neměla vybalené věci pro mimčo :angry: Takže jsem místo hospitalizace zvolila připravení porodních cest (tak tomu Dr. říkala), což jsem přesvědčená, že byl ten Hamiltonův hmat. Bylo to týden před TP dle UTZ a 2 dny před TP dle MS. Miška se pak narodila 4 dny po tom hmatu, tak je otázka, jestli to pomohlo nebo ne... Takže záleží, jestli se chceš zbavit bříška a mít miminko už u sebe :slight_smile: Já Hamiltona původně nechtěla, ale kdyby kvůli tomu tlaku bylo potřeba rodit, ten Hamilton se mi zamlouval mnohem víc než císařský řez.
27. črc 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Já na poslední sraz s Mišulkou přišla, ale jen jsem ji na 15 minut ukázala a jely jsme domů. Nechtěla jsem s ní být dlouho venku (měla 14 dnů). Teda venku na čerstvém vzduchu jo, ale někde vysedávat nebo cestovat daleko ne. Ono to taky bylo i tím, že sraz byl v kavárně, kde se s kočárem nedalo dojet, tak mi venku mamka hlídala. Ale i tak jsem nevěděla do poslední chvíle, jestli přijdeme, protože v horším počasí bych nejela a záleželo, kdy bude Miška jíst a jakou bude mít náladu... Takže my se možná stavíme, ale záleží, kde to bude, jaké bude počasí, atd. Nemůžu nic slíbit. :slight_smile:
27. črc 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 my jsme taky pro. Příští týden už začínáme chodit ven tak bychom určitě na hodinu na dvě přišli :slight_smile:
27. črc 2011 ve 12:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 no to je správná otázka. Kdy a kde???? :slight_smile:
27. črc 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Peti plodovka při tom určitě nevytéká, jen jde právě o ten čípek, žádná blána se neprotrhává. A že je to nepříjemné, no co, nepříjemných věcí jsem zažila a zažiju...
@veruska007 Mně to chcou vyvolat kvůli tomu, že mimčo je prý na mou pánev dost veliké, takže potom už by se při přirozeném porodu nemuselo vlézt a musela bych na císaře. Takže zase rodit přirozeně po vyvolání mi přijde lepší než císař. Ale do toho chemického vyvolání se mi zas tolik nechce, tak přemýšlím o tom Hamiltonovi, který to jen tak popostrčí a taky ani nemusí - třeba jak píše Peťa, že se malá narodila 4dny potom, takže těžko říct, jestli to bylo kvůli tomu...No a jinak si myslím, že miminko je na svět připravené a my na něj taky, takže by mi uspíšení nevadilo :wink:
@vilibalda Právě budu mít taky týden a den před TP dle UTZ a 5 dní před termínem dle MS. No asi by mi vyhovovalo, kdybych mohla přijít na kontrolu ještě na začátku příštího týdne a tam si o to říct. Ale bojím se, že mě od zítřka nechají až do toho příštího pátku :unamused: No uvidíme, jsou to jen dohady, já jen chtěla znát vaše názory :wink:
27. črc 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984
@petrus77
@vilibalda supeer:slight_smile: kdyby bylo hezky, tak bysme klidně mohli jít někam na zahrádku a nebo do dětské kavárny, co říkáte?:slight_smile:
27. črc 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://cajovna.svetluska.cz
Sem jsem chodila s kamoskama, kdyz jsem mela kocarek :wink:. Bezbarierovy pristup, oddelene boxy (ale kdyby bylo hodne kocarku, vlezly by asi pouze dozadu), maji plno mnamek, neni to tam moc drahe a hlavne diky oddelenym boxum jsem se tam nestydela nakojit.

@kackabk Taky cekam velke ditko, trochu bojim, Honzik mel odhad 2,2kg, real 2,6 kg. Pred 10 dny jsem mela odhad 3 kg, to jsem zvedava, co z toho bude.

Urco nez Hamiltona, tak bych zkusila neco "prirodniho" - sex, svarak, horkou vanu, pupalku, behat nebo skakat (s mirou, s Honzikem to provozuju furt :sweat_smile: ).
27. črc 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Detske kavarny nedoporucuju, Honzik tam byva jeden z nejmladsich. S kocarkama se da chodit jeste do normalnich kavaren, tech detskych si pak uzijete az az. :grinning:
27. črc 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Katy, já bych s tím hmatem taky souhlasila, vím o spolustě případů, kdy to vyvolalo brzo porod a jak píšeš, není to žádná chemie. A bolest musíme vydržet:slight_smile:za toho prcíčka to stojí :wink: Dokonce i mé mamce ho dělali a do půl hodiny šla rodit:slight_smile:
27. črc 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 já jsem byla několikrát s kamoškou jen tak sednou v dětské kavárně a bylo to fajn. některé mají i zahrádku....tak proč ne.... :wink:
27. črc 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
Tak mě ten hmat chtěla udělat dr taky a to jsem nechtěla jelikož jsem byla 37+3 to je ještě dost brzo na porod si myslím,pokud to vydržíme dýl tak budu ráda a taky souhlasím že je lepší to nechat na přírodě :slight_smile:
Tohle jsem našla.......
Hamiltonův hmat patří mezi šetrné metody, jak vyvolat porod. Provádí ho lékař, který při vaginálním vyšetření uvolní dolní část plodových obalů naléhajících na pánevní vchod.

Tím se uvolní látky, které mohou pomoci vyvolat děložní činnost. Podmínkou k jeho provedení je prostupné děložní hrdlo. Výsledky Hamiltonova hmatu záleží na tom, zda je organismus ženy připravený k porodu. Hmat se nesmí provádět v případech, kdy nejsou splněny podmínky pro spontánní porod.
27. črc 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
@petrus77
@terous1984
@veruska007 já to mám ráda i na Josefské, je tam v přízemí příjemná kavárna Color café ( jak je klášter) a má uvnitř (takže to není na ulici) zahrádku a kočárkovat se tam dá. Ale to záleží na počasíčku. A mají tam taky dobroty :dizzy_face: koukejte:http://www.colorcafe.cz/
27. črc 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Jj, ta je taky dobra, tam jsme taky chodili - hlavne v lete ven :wink:. Ale tam jsem, myslim, nekojila :sweat_smile:
27. črc 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabulda ono záleží na tom, jestli je potřeba ten porod ,,nějak" vyvolat, protože Kačka má asi užší pánev a tak by ten porod později nemusela zvládnout....ono záleží na situaci :wink: Jinak já jsu samozřejmě taky pro přirozený porod, který začne bez urychlováků :slight_smile: :dizzy_face: , ale pokud je to potřeba......tak proč rizkovat císařský řez....
27. črc 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. črc 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk aha já měla pocit že je to něco teda víc drastického....ale máš pravdu vydržet se dá lecos :slight_smile: tak do toho hamiltona bych asi taky šla spíš jak do toho císaře
27. črc 2011 ve 13:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 tak tady to znám taky to je fajn :slight_smile: teď už jen to počasí a my můžeme přijít :slight_smile:
27. črc 2011 ve 13:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Ještě co se týče Hamiltonova hmatu a bolesti... mě to teda nijak extra nebolelo. Nepříjemný, jak se tam chvilinku šťourala, to bylo, ale nebolelo mě to. Možná jsem výjimka :grinning: Pak jsem cítila následující dny trochu víc tlak dole, ale to na konci těhotenství bývá. Poslíčky jsem vlastně ani neměla.
27. črc 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 super, tak budu přemlouvat počasí, aby nebylo ani moc vedro, ani zima :dizzy_face:
27. črc 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
@petrus77 holky, šup šup přijedte sem nějaké fotečky vašich mimineček, těším se, až je uvidím :slight_smile:
27. črc 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Předpokládám, že je nekuřácká :slight_smile: Vypadá hezky! Nemůžu to slíbit na 100 % (hlavně kvůli počasí), ale my s Miškou bychom chtěly přijít.
27. črc 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ja mam teda zatim jen brutalni poslicky, ale vim, ze se zintenzivni a mimco sjede dolu, kdyz treba bezim za Honzikem nebo po delsi prochazce... znama rikala, ze si vyvolala porod tim, ze seskakala pet pater - schod po schodu. Miminko sjelo dolu a bylo to hned :wink:
27. črc 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 No já ten minulý týden měla odhad 3,7 - ale nejsem si jistá, jestli aktuální či porodní váhy. Kdyby porodní, tak mi to přijde celkem normální, ani si nepřipadám, že bych byla nějak úzká, ale pravda, že spíš klučičí postava - žádný pas, žádné boky...Musím říct, že skákání ze schodů a setřásání miminka mi možná přinde trošku brutálnější, než prošťouchnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a jinak prostě ty přírodní věci co zkouším za ten týden můj stav nijak nemění..
@gabulda Nj, on 40tt je něco jinýho než 38tt :wink: Mimi už má fakt svůj čas a já čekám každým dnem, jestli něco bude a ono tak nějak nic..

No každopádně holky děkuju za názory, já se zítra dr. prostě zeptám, taky je možný, že tam bude někdo jiný a bude mít jiný názor na tu mou pánev. No a domluvím se - zkrátka jsem na tom asi tak, že bych toho Hamiltona zkusila, ale nejradši až třeba v to úterý, kdy mám termín dle MS, kdyby to šlo - a on asi kromě případné neochoty není důvod, proč by to jít nemělo, že :wink:
27. črc 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek