• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@terezka29 :frowning2: to mě mrzí :frowning2: Plně tě chápu. Já jsem včera hezky roztřídila věcičky, vyrovnala plínky do skříňky a pak si uvědomila, že to musím vlastně ještě všechno dneska vyprat, vyžehlit, zabalit do kufrů a odnést do spodního patra, protože zítra se konečně bourají schody a kdo ví, kdy budou nové. Dneska sice manžel bude malovat pokojíček a už i složil nábytek, ale vypadá to, že si ho to malé užije až mu pár týdnů bude :frowning2: Po návratu z porodnice budem pravděpodobně ještě spát jen na madračce a mimčo v košíku. Jsem zvědavá, jak se tam s tím nábytkem, co dole je, vejdeme. Ale co už, hlavně, že se to někam hýbe ne? Schody budou, byteček bude...duležitější je stejně abychom byli zdraví a šťastní, víc přeci člověk nepotřebuje :sunglasses:
Já nastupuji na mateřskou v pondělí a malé sebou hází taky požehnaně. Co myslíš těmi barevnými sny?
29. črc 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkast No jo, Šári, včera jsem byla úplně natěšená, večer jsem nemohla nervozitou usnout, ráno jsem měla pocit, že mi odchází zátka - ale bůhví, co to bylo - teďka čisto, bříško zase měkké, vůbec nic se neděje :grinning: Ale neva, ty dobré zprávy prostě bodly, tak přeju, ať se jich taky dočkáš :wink:
@terezka29 Terez, to je snad pravidlo s tím uvolńováním bytu - my když ho kupovali, tak ty ženský to věděly od ledna, že ho budou muset po matce vyklidit - no dočkali jsme se v půlce května, což bylo 14dní předtím, než jsme se museli komplet vystěhovat ze starého a to jsme v novém dělali poměrně drsné rekonstrukce...Bylo to totálně naknop, ale na přípravu hnízdečka před příchodem mimča jsme čas měli, no, to vám teda nezávidím :unamused:
@kackaberuska Já si teďka objednala z bazaru proutěný košík na prádlo - máme v děcáčku uměle připevněný trám a na ten bych chtěla košík pověsit a mrňátko bude mít houpací postýlku :wink: Se moc těším, až to zrealizujem. Tak držím pěsti ať jsou ty schody rychle hotové!
29. črc 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kackabk Ahojky, můžu se zeptat kolik tomho maliníku denně piješ a bereš k tomu i pupálku?
29. črc 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtenka Maliník by se měl pít 2x denně - já to flákám a piju jen jednou. Pupalku beru kapsle 2x denně 2. Teď jsem si koupila ještě čaj pro kojící mamči, prý by se měl taky začít pít už před porodem, tak jsem zvědavá, jak tohle všechno zvládnu :grinning: Ještě k tomu teda zobu v jogurtu to lněné semínko...
29. črc 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk já piju půl litru toho maliníku denně, po týdnu pití mi taky v Bohunicích řekli, že super ... že oproti minulému týdnu super nález ... piju jen maliník, pupálku jsem si říkala, že brát nebudu, ale uvidím co mi řeknou v úterý a kdyžtak zkusím ještě i tu.
29. črc 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 tak barevný sny docela jo, ale rozhodně né moc pěkný - zrovna včera jsem měla tak děsný 2 sny zasebou že jsem se až bála (a ještě k tomu ta kuna na střeše :grinning: ).

Nám naštěstí minulý pátek přivezly a smontovaly ten nábytek do obyváku, takže už trochu uklízíme, ale ještě nám nepřivezli pohovku s tím že maj dovolenou - tak jsem naštvaná protože už tu měla minulý týden být.
Ještě musíme přestavět ložnici aby se tam mohla dát malé kolíbka a mohla jsem to tam načančat :grinning: - to máme v plánu příští týden - musíme totiž ještě koupit koberec.
@kackaberuska ty schody ti vážně nezávidím, ale zase nebudeš je muset vybíhat - my vlastně máme taky schody do patra a co já se ze ten den naběhám, mě to potom už ani nepomůže na konci těhu, jak budu vytrénovaná
- a ty věci ještě prát a žehlit - já jsem z toho nemohla, já ještě musím něco málo vyprat (do porodnice) a konečně si nachystám tašku :grinning: projistotu.
@vrtenka já zatím piju jen jednou denně ten maliníkovej čaj - zatím jsem v 36týdnu - ale asi od příštího týdne přidám i čaj i to semínko.
Jinak epino už pořizovat nebudu, ale masíruju hráz(teda nevím jestli vůbec dobře), tak doufám že to taky k něčemu bude :confounded:
29. črc 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Taky masírujeme hráz ... uvidíme jestli to pomůže :slight_smile:
29. črc 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Katy, no to jsou krásné zprávičky!!Moc držím pěstičky, ať je mimi brzo na světě a ať to vše hezky zvládneš!! :slight_smile:
29. črc 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk tak to je super, že to zabírá...my, co to teprve budeme potřebovat, jsme rádi, že víme, že to funguje :slight_smile: Tak na vás myslím, ať to hezky zvládnete! No a ten zavěšený košík musí být paráda! Mimi se v něm bude už zanedlouhou krásně houpat.
@falca1 s masáží hráze chci taky pomalu začít, návod jsem k tomu ale taky nedostala :grinning: :confounded:
29. črc 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 s tím stěhováním mě to mrzí. Chápu, že to chce mít člověk vše připravené :frowning2: třeba se to ještě nějak vyvrbí :wink:
29. črc 2011 v 17:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska
@kackabk
@falca1
@petrus77
holky, děkuju moc za účast..dnes ráno jsem si ještě málem poplakala, ale už se s tím začínám vyrovnávat a doufat v lepší scénář..pravdou je, že zdraví našich mimiň je nejdůležitější, a jestli budeme spát na matraci nebo na staveništi je vlastně jedno, stejně to nějak zvládnout musíme :wink: ..a jak to pak budeme mít o to hezčí!:D

říká se, že v těhotenství se zdají barevné a šílené sny, já jen, že se mi poslední dobou zdává o tom, že třeba šíleně krvácím nebo už mám malého u sebe, ale není můj, často se mi zdá o matce, se kterou už se několik let nevídám, že mám jiného chlapa apod..prostě zmatek v hlavě :sweat_smile: ..
29. črc 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 tak zmatek v hlave mam ve snech taky. Tuhle se mi zdalo o obchodovani s bilym masem a o puberťačkách, který si držej nějaký tlustý chlapy jen na sex...skoro jak zneužívání...no uplne FUJ FUJ FUJ, kdyz si na to teď vzpomenu, ale vzbudila jsem se vzrušená. Nechápu.
29. črc 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska
takže fuj fuj fuj, říkáš? :grinning: :grinning: :grinning: ale chápu, je to divočina..ty těhotenské sny :grinning: ..
29. črc 2011 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Kači, tak jak to s tebou vypada?? :slight_smile: :slight_smile: už nebo ještě nic ... Ja jdu zítra na 10 do Bohun. tak jsem zvedava, co mi poví... :dizzy_face: :grinning: ale čekám spíše negativní věci... :unamused:
30. črc 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Ále, Šári, vůbec nic, mimi se drží zuby nehty (teda zuby snad ještě ne) :grinning: A to se fakt snažím, aby už to bylo - vlastně poslední dny prakticky jenom řeším otázku "no tak jakou babskou metodu vyvolávání vyzkouším teď?" :wink: Ale umývat okna a podlahu jsem líná :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi vyperu a pověsím záclony :sweat_smile:
No dneska jsem se trochu lekla, že jsem se probudila s nataženýma nohama trochu nakulená na břicho, jestli jsem mrňátko nepřilehla, tak jsem čekala na první pohyb jak na smilování a dočkala se, vrní se to, tak prima :slight_smile:
Tak Šári držím pěsti, ať doneseš dobré zprávy!!! Za chvilku tam jdeš...
31. črc 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Tak co???? :wink:
31. črc 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat těch, co už jsou na mateřské, jak jim přišla chodí mateřská, jestli pravidelně? Kamarádka mě tu teď trochu postrašila, že chodí s dost zpožděním...
31. črc 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Jaj, to by mě taky zajímalo. Na MD jsem od včerejška a mám obavy, jak to bude se splátkami... Resp. kolik na účtě nechat v rezervě..., kdyby mateřská přišla nějak hodně později, tak na kolik měsíců to raděj pojistit... Chodí to v nějakém pevném termínu (začátek/konec měsíce nebo jak)?
31. črc 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Kači nic :confounded: jsem na to úplně stejně, teda ty lepe! U nás od minuleho týdne žadna změna, čípek je tuhy a drží, a nic nevypada na porod... :frowning2: bylo mi doporučeno (po sprdunku) aktivně sexovat, pít malinik, jíst pupalku, 2 hodiny denně procházky, žadný výtah, ale chodit do schodů a celkově se hýbat, tepla vana a pod... :confused: jdeme zase v pátek na 14 takže jsem si koupila malinik, tentokrát od Megafytu, ten od dr. popov mi fakt nechutná, a to jsem vypila už 4 šálky, ale je sypany a hodně silny, ten sáčkový, co jsem si dneska koupila, je super, chutná mi!! :sweat_smile: papam pupalku a lnene semínko, ted jsem se vrátili s procházky po Lesne a Č. Polích, za chvíli si dám asi vanu a pak......? :grinning: další doporučení od Mudr... :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak jsem četla, že fyzická namaha pomuže, ale NESMÍŠ VĚŠET ZÁCLONY!!! Protože se nesmíš natahovat rukama, poškodíš si pupečník nebo tak neco... tady v tom článku, odstavec 3 !
http://www.maminka.cz/clanek/tehotenstvi-a-porod/jak-urychlit-porod
Jenže ja mam asi problém než ty... moje mimi, ikdyž mě ho dneska nevážil - jak říkam sprdunk - protože jsem si dovolila minule říct, že se chci objednat na nedeli, ale v nedeli jsou tehu po termínech a ja zbytečně braním v čase - má ted určo neli více jak 3,5 kg takže v pátek, 2 dny do TP bude mít 4 kg... 100% takže budu mít giganta... jsem zvědava, jestli to při sve výšce odrodím :grinning: no bude to dřína...
Jinak tobě moc přeju, vím co prožíváš, at už je mala nebo maly, myslím, že jste nechteli vedet co to je, teda tvuj muž, na světe!!!! Abychom nakonec MY 2 nerodily spolu... bokud budeš rodit v BOhunicích :wink: :dizzy_face:
Tak se drž ještě holka, už tí zbýva opravdu malinko!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. črc 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni
@ivuska22

Holky, tak za mě... ja nastupovala na MD 13.6. papíry jsem v práci dala týden dopředu, aby to měla učetní čas udělat a 14.6 to zanesli na sociálku a mateřskou jsem měla na účtě 1O.7. šla jsem na 8 týdnu, resp. 7. Kamaradka co šla před 3 měsíci taky kousek ode mě, taky Brnačka na 8 týdnu a taky říkala, že min. jedna výplata ji přišla před porodem... TP. Ale pozor, abyste "nenaletely" jako já :grinning: :grinning: :grinning: pokud čekáte celou částku, tak ji asi nedostanete... oni to posílají za cely měsíc najednou, takže mě poslali od 13.6. - 30.6. ale další měsíc by už měli poslat celou část... tedy od 1. do 30. 7. aspon v to doufám... :slight_smile: jo a ja byla na nemocenske doma, stejně jako ta kamaradka, takže me ještě koncem mesíce poslali doplatek nemocenske, ale Vám ktere jste pracovaly až do MD třeba pošlou dříve... to fakt nevím... :slight_smile:
31. črc 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Díky za odpověď. Já jsem právě taky na neschopence, tak doufám, že teda mi to taky tak nějak dojde. Zítra jdu do poradny, tak předpokládám, že už mi ty papíry taky dá. Dneska jsem totiž chytla trochu stres, protože jsme poutráceli víc než jsem měla v plánu :slight_smile:
31. črc 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 neboj, oni to pošlou, od nastupu necelý měsíc... :wink: ja bych si to na sociálku zanesla sama, jak jsem chtěla, nosila jsem i ty papíry na peníze za neschopnost, ale učetní tam musí doložit ty přijmy... takže tak. :slight_smile:
31. črc 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Jo tak já doufám, že u nás v práci to vyřídí rychle. Jinak přeji ať se brzo porod rozjede :slight_smile: Já pro změnu mám za úkol ležet často s nohama nahoře aby se mi nerozjel . Takže já bych i měnila :slight_smile:
31. črc 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 ja bych taky měnila... :grinning: :grinning: :grinning: tak si to vyměníme, chceš? :grinning: :grinning: :grinning:
31. črc 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast No ale měnila bych jen to, že se malýmu nebude chtít ven, týdny ještě néééé. PAč teprv malujeme pokojíček :slight_smile:
31. črc 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všechny maminky a čekatelky,
dnes jsem se po 3 týdnech vrátila z porodnice a zítra naše Zuzanka :dizzy_face: :dizzy_face:oslaví týdenní výročí. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .
Je nádherná, úžasná, budí se po 4 hodinách na kojení a jinak pořád spinká. My se na ni pořád díváme a radujeme se z ní.
31. črc 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@sarkast Jo tak my už dneska z toho zvládli úplně všechno :wink: :grinning: A jinak s tím gigantem to taky nejsi sama, vždyť to moje mělo před 10 dny odhad 3,7kg! Tak přemýšlím, jestli se zítra nechat zavézt do Brna k našim do Kohoutek, abych to měla kdyžtak k porodnici blíž, ale už to vidím, jak tam prosedím a pročučím celý den a nic nebude :angry: Já mám pocit, že to mé tělo mrně vydat prostě nechce, jinak už by určitě muselo něco zabrat...No tak v nejhorším se tam v pátek potkáme - to mi plánovali to umělé vyvolání. Však vy ještě nějaký ten čas do termínku máte, tak přeju veselé snažení :wink:
31. črc 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Hm, po urgenci na CSSZ mi přišla včera na účet nemocenská a část mateřské za červen. S Honzíkem mi přišla první mateřská až po porodu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. črc 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Moc gratuluju k hodňoučké holčičce :dizzy_face: A nezapomeň si to změnit ve statusu, tam ji ještě pořád čekáte :wink:
31. črc 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně hrozí od 32.tt předčasný porod, poslíčky mám od té doby výživné, miminko úplně dole, otevřená... při výšce 157 cm odhad miminka v termínku kol. 4 kg... a zatím taky nic. Ale já jsem fakt ráda! Za dva týdny se vdává sestra a já si tu svatbu chci ještě užít. Pak se mi po týdnu berou kamarádi a manželova sestřenka... to mám radost, s Honzíkem a miminkem... to teda nevím, jak to budeme absolvovat :grinning:
31. črc 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek