• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@kackabk
já se musím nějak zregenerovat.
Jsem po celk.císaři a docela dost mě dostaly těhu hormony, malá byla na fotu a já tam chodila po 4 hodkách kojit - ale teď si ji fakt mooooooooc užíváme.
Po tom všem, co jsem si zažila v těhu ( krvácená a odmítnutí amnia), tak beru narození naší malé jako zázrak.
31. črc 2011 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka moc gratuluji!!! Tesim se na fotecky. Preju at si zase brzy v kondici.
1. srp 2011 ve 04:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky držím pěsti ať se vám ty očekávané porody rozjedou a všechno dobře dopadne i s těmi trochu většími miminky :slight_smile:
1. srp 2011 v 08:09  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka ahoj Andy moc gratuluju :slight_smile:)) tak jsme ty císaře nakonec zvládli :slight_smile:)) v porodnici jsem tě hledala, ale nějak jsem tě tam nenašla. My jsme se ale vrátili domů o týden dříve a žloutenku jsme neměli. Jenom hrozně zvracel ty debilní příkrmy a měli jsme trochu problém s kojením, ale nakonec jsme to vše zmákli a pustili nás pátý den v poledne domů.
Když jsem šla domů tak jsme si přidala jako kdyby mě pustili z vězení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. srp 2011 v 08:11  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka Andi, hrozně moc gratuluju k malé Zuzance!!! Těším se na fotečky :slight_smile: Hlavně se dej pořádně do kupy, po třech týdnech v nemocnici to musí být úžasný pocit, být doma a s malou v náručí! Ať je ještě pár týdnů jenom takhle hodná a budí se jen na krmení :wink:
@kackab @sarkast Holky, myslím na vás, ať už máte mimča taky brzy u sebe. Ty Kači teda třeba už dneska, máš natrénováno, tak to zvládneš levou zadní :grinning: !!! A třeba nebudou tak velicí, je to jen odhad a může se lišit až o 1kg! :wink:
1. srp 2011 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@andinecka Andi, velke gratulace jeste jednou!!! :wink: ted uz si to spolu budete jenom uzivat.. :wink: :slight_smile: Taky se moc tesim na fotecky malinkate a hodnoucke Zuzanky.. :dizzy_face:

@kackab @sarkast holky, tak se drzte!!! :wink: Drzim pesticky, at uz mate prcky brzo u sebe!!! :slight_smile:
1. srp 2011 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennikka @lutsousek Děkuju, holky :slight_smile: No já teda dneska u našich, tedy kousek od porodnice, ale miminko to absolutně nevzrušuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: A asi i dál pěkně poroste, protože jak tu mají naši zásoby všelijakých dobrot, tak už padly na posezení jedny Diska a uvidíme, co přijde dál :grinning: Asi radši vypadnu na povinnou procházku, škoda, že naši nemají hafana, moc se mi nelíbí chodit úplně sama :unamused:
1. srp 2011 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kackabk taaak co, jen si dej do nosu... :wink: ted to mas jeste na co svest :grinning:
A malej ci mala, at klido roste...s epinem mas krasne natrenovano, tak to je naprosty luxus... :wink: A jeste trenujes a nebo uz ne?.. :slight_smile: Ja stale nad tim epi premyslim, protoze jak ctu vsechny ty pozitivni zpravicky, ktere holky pisou po porodu, tak se mi to zda naprosto uzasna vecicka!!! Dokonce bych jeste porad to natrenovani
stihala.. :wink: ale nejak se nemuzu rozhoupat... :rolling_eyes:

@sarkast tak Ti cajik od Megafytu chutna? :wink: ...tak to jsem rada! :slight_smile: Ja muzu bylinkove caje jedine od teto firmy, protoze od jinych mi proste nechutnaji, jsou vzdycky takovy moc aromatizovany, se mi zda!!! :unamused: A ta pupalka je v tabletach? A papa presne proc?
1. srp 2011 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast ahojky, tak jsem se konečně dočetla jak jsi dopadla...na kolik hodin tam v ten pátek jdeš? já jdu na 11.30h, třeba se potkáme, mě každopádně rovnou řeknou kdy budu mít nástup na to vyvolání... :grinning:
1. srp 2011 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennikka jj Leni, chutná, je dobry, jako černy čaj :slight_smile: Ta pupalka nevím na co je... doktor řekl, jíst pupalku, tak jsem si ji koupila... jsou to takove ovalne kapsle, pruhledne, žlute, jako olej, je v nich sojovy olej... :slight_smile: na krabičce píšou ruzne věci, ale nic k porodu, tak se musím podívat na net na co se to bere! :slight_smile:
@lutsousek ani nevíš, jak ti závidim, že už máš po porodu, ja se ho nemužu jak na smílovaní boží dočkat! Už mě všechno bolí a jsem nervozní - hormony si dělají sve :grinning: tak snad to brzy už příjde... :dizzy_face: jinak děkuji za podporu :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: užívej si toho hodného miminečka... taky bych chtěla aby mi v noci spala celou noc jen bych ji budila na kojení... :wink:
1. srp 2011 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@monulka003 my jdem na 14, tak se asi nepotkáme, ikdyž možna jo... včera jsem šli na 10, hned me brali na monitor, ale pak se asi rodilo, a doktor tam nebyl, tak jsem skoro 2 hodiny čekali, a plna čekarna s nama :grinning:
1. srp 2011 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast já myslím, že určitě, já jsem tam vždycky tak 3 hodiny :slight_smile:
1. srp 2011 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@andinecka moc gratuluju :slight_smile: a těším se na fotečky malé Zuzanky
@sarkast taky mám ten čaj od Megafytu a chutná mi.
1. srp 2011 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackabk Kači, bereš i tu pupalku?? Kolik jí bereš, pokud ji bereš... :grinning: na krabičce i v lekarně říkali 1x denně... ale četla jsem na netu, že to je pro normalní stav jako doplněk stravy, ale před porodem se snad bere 3x jedna tbl. denně... tak ja asi budu brat taky 3 tobolky... :dizzy_face: je na dozraní porod. cest...
1. srp 2011 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast PA v Bohunicích radila 2x2 tbl, mám to i na návodu :wink:
1. srp 2011 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@lutsousek
ahojky, my bojujem s kojením, malé stačí troška a hned usne. A to jsme v nemocnici daly 60 - teď jsme rádi za 50. Ty malou kojíš anebo přikrmujete? Já si pak musím dočíst diskuze, za ty 3 týdny, co jsme tady nebyla, se moc změnilo.
@petrus77 - taky je mi líto, že jsme se nepotkaly.
Já po těch týdnech tam jsem docela hotová. Co Honzíček?
1. srp 2011 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka tak třeba se potkáme někdy na nějakém srazu :slight_smile:)) to ti věřím. Já už jsem docela v pohodě. Jizva už skoro nebolí nebo jen vyjímečně. A Honzíček je slaďoušek. Užívám si ho co můžu. Trpí teda na prdy a na koliky takže dáváme Sabík a nosíme na tygříka. Včera ho táta vzal na tygříka a prdy z něho lítali o sto šest a pak spal jako nemluvně.
V sobotu jsme už byli poprvé venku na hodinu nebo na dvě. Včera jsme byly taky venku a dneska už taky. Kojíme dobře. Někdy saje i 20 minut a nechce se pustit :slight_smile:))
1. srp 2011 v 15:12  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@petrus77
my se smiřujeme s tím, že máme šípkovou Zuzanku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak - jizva se mi občas ozve, ale nejhorší bylo, ža jsem po porodu měla v jizvě dreny a při jejich vytahování jsem viděla všechny svatý.
Dnes máme týdenní výročí :dizzy_face: :dizzy_face: a já si den bez Zuzky už nedovedu představit.
1. srp 2011 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@veruska007 na návodu čeho? :grinning: na tom pudlíčku od Walmmark je jedna tobolka denně, a NEPŘEKRAČUJTE POVOLENE MNOŽSTVÍ :grinning: :grinning: :grinning: takže myslíš, že je lepší brat 2x 2 ? :slight_smile: to jsou 4 což je více než 3, takže jsem pro :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. srp 2011 v 15:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni @ivuska22 Mateřská za květen (6.5.-31.5.) mi přišla na účet na začátku června, asi okolo 7.6., šla jsem z neschopenky a peníze za začátek měsíce května mi přisly ještě v průběhu května.
1. srp 2011 v 15:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka Gratuluji k Zuzance, ať Ti dělá jen a jen radost!!! :dizzy_face: Jinak Mišulka první 2 týdny taky jen spala a pak to teprve začlo :grinning: Ale musím říct, že je moc hodná a pláče skoro jen když ji trápí bříško.
@petrus77 Peti, my jsme teď skoro týden venku nebyly :frowning2: Bojím se, aby Miška nenachladla, ale když vidím, že s Honzíkem chodíte, asi taky vyrazíme.
@sarkast @veruska007 Ani jsem tomu nechtěla věřit, ale Walmark vyrábí 2 typy pupalky a každá má jiné dávkování. Pupalky mají oba stejně, ale jeden má ještě navíc jakési látky, tak pozor na to, aby jich do sebe člověk nedostal moc :wink:
1. srp 2011 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda
můžu se zeptat, kolik malá vypila? my si půjčili digitální váhu a vážíme se jako v porodnici. A nějak to nejde, malá je hodně spavá. V porodnici pila mnohem lépe :frowning2: :frowning2:
1. srp 2011 v 16:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka Nevím, kolik malá vypije, protože je nevážím. Ale přibírá hezky, ve 14 dnech měla 270 g nad porodní váhu (tj. 3310 g). V porodnici jsme teda byly o den déle, protože se doktorům zdálo, že málo přibírá, ale nebyla to pravda a jen mě zbytečně stresovali tím, kolik toho má vypít... Jinak kojím, kdy si řekne. Někdy je to po hodině, ale tuhle v noci to bylo až po šesti hodinách od konce kojení. :slight_smile: Někdy pije 10 minut, ale někdy klidně i hodinu. Většinou tak půl hodiny. Na kojení se od 2. dne budí sama
1. srp 2011 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda tak máš pravdu... ted jsem se dívala na str. Walmarku a maji celkem 3 typy, jedna je ta obyčejna, co má asi Veruska, je tam dávkovaní 2x 2, pak je ta co mam ja s Vit. E tam je jedna denne a pak je ještě fotre. Tak ja nevim, musím se podívat na net, jestli nebude vadit miminu více toho vit. E, kdybych brala třeba 2 nebo 3 denně... díky za Info!!! Mě by to ani nenapadlo! :slight_smile: :wink: :dizzy_face:
1. srp 2011 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka tak to já jsem naštěstí dreny v jizvě neměla. Ale ležela tam jedna se mnou která měla taky dreny :stuck_out_tongue_closed_eyes: gratulujeme k výročí. Ten náš byl hodně spavej v porodinici. Při kojení furt spal, mezi sáním dělal pauzy a měl zavřený očička. Doma už je při začátku kojení má otevřeny a na konci což je někdy tak dvacet až třicet minut to už je má zavřený :slight_smile:) já se s ním vážím na naší váze a i na omak se mi zdá že trochu přibral. My jdeme zítra na kontrolu tak uvidíme :slight_smile:)
1. srp 2011 v 18:19  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka No my s kojením už dobojovaly :frowning2: Jsme na Nutrilonu už pár dní... příkrm už jsme měly i v porodnici a plně jsem ji kojila snad týden, pak jsme dokrmovaly a teď už jen UM. Malá pije hrozně moc, dá i 120ml. Já když kojila, tak chudák byla přisátá i hodinu, pila z obou prs a stejně měla hlad. Když jsem odstříkala, abych věděla, kolik mám vlastně mlíka, tak jsem z obou dala 100ml. Což při její potřebě prostě nestačilo. No a ještě k tomu stres, že nemám moc mlíčka, trochu poporodní deprese a trauma z porodu a bylo po kojení... :pensive: Ale mám doma očividně spokojené miminko a paní doktorka nás naštěstí nestresuje, že nekojím.
1. srp 2011 v 18:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda já mu oblíkám ven bodýnko s dlouhým rukávem a mikinku s kapucí. Natáhnu mu kapucu (nám je velká čepička) dám do fusaku (koupila jsem si letní fusak a nelituju toho, když vidím to počasí) a na fusak dám deku a jedem. A venku na něho občas sáhnu jestli má teplý ručičky a to podle mě nachladnout neměl. Venku je 20 stupňů a to velká zima není. Ale léto vypadá samozřejmě jinak!! Ale kdyby byly 35 stupňový vedra tak to bychom mohli ven jen večer až by bylo trochu chladno.
1. srp 2011 v 18:23  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Hm, tak ja mam zbytek pupalky, co jsem brala jeste pred Honzikem, narodil se presne 10 dni pote, co jsem ji brala. A prave mam v davkovani psane 2x2 tbl. PA rikala, ze do 14 dni od zacatku brani by mel nastartovat porod.

1. srp 2011 ve 22:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennikka Leni, díky za povzbuzení :slight_smile: No epino ještě radši používám, aby se to udrželo. Připadá mi jako total kravina, jak někdo píše, že tě epino může roztáhnout tak, že zůstaneš vytahaná-já ho včera na začátku cvičení pomalu nemohla zastrčit ani splasklé :grinning: Prostě když to tam nemá pořádnej důvod, proč se roztáhnout, tak se to prostě neroztáhne...Jako já jsem s epinem spokojená, něčeho jsem dosáhla a jak se taky často píše, že pomáhá s psychickou přípravou na porod - no nevím, jestli je to díky epinu, ale já z porodu vůbec strach nemám, spíš se těším a jsem na něj zvědavá, jak se to zvládne :wink: A hlavně mi přivede miminko do náruče :dizzy_face:
@sarkast Šári, koukám, že už jste tu pupalku dostatečně probraly. Já měla tu, jak se berou 2x 2tablety. Dobrala jsem ji v neděli večer a další se mi kupovat nechce - je to blbá stovka, jenže každá stovka dobrá a mimi prostě ven půjde, ať už budu pupalku teďka baštit nebo ne...
2. srp 2011 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka Moc gratuluji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. srp 2011 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek