• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@efendy82 Ahoj efendy, myslím, že snad můžu říct vítej a přidat se určitě můžeš :slight_smile: ..
Já mám za sebou tento týden utz i nt (všechno bylo v pořádku), i návštěvu svého gynekologa a ten mi řekl, že se mám objednat za tři týdny na kontrolu a první odběr krve..Vychází to na 17tt, tudíž si myslím, že to bude spojené i s hrazeným triplem, i když mi k tomu nic bližšího neřekl..
Chodím k doktoru Antonovi na Zámečnickou a musím říct, že jsem s ním moc spokojená..I když tam má pokaždé neskutečně narváno a nevím, jestli ještě přijímá nové pacientky, vždycky si najde čas na podání ruky a osobní přístup..Doporučuju..
Mimochodem holky, přišla mi soukromá zpráva o nějakých problémech s adminy na MK, vy odsud taky některá prcháte? Já jsem registrovaná i na emimino, ale jsem tam z toho nesvá, je to velké a trochu neosobní :frowning2: ..
12. bře 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Ahoj Terko, děkuju za přivítání:o)
Díky za tip na pana doktora..Mám už pár tipů, tak se mrknu na znamylekar a tak a urco nekoho vyberu.
Taky počítáš dny do konce 1. trimestru? Já pořád těm počtům moc nerozumím, ptž podle NT jsem ve 12. týdnu, ale tady když jsem zadala termín porodu,tak mi to ukazuje 13. týden.
Jinak mě žádná zprává nepřišla.
Holky, už sháníte nějaký těhu oblečení? Mě už jsou všechny rifle malý, tak kdyby jste měli nějaký tipy, kde se dá sehnat pěkný a cenově přijatelný oblečení pro těhu, tak dejte určo vědět.
13. bře 2011 v 07:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terezka29 jeee, a co to je za zpravu, tak doufam, ze to tu bude fungovat, protoze jsem se divala na jine diskuze a MK vede!!! :wink: Tak ze ja zatim neprcham! :slight_smile:

@efendy82 Ahojka, vitame Te! Co se tyce tehu oblecene, tak uz tady nejake tipy psala "peko" na strane 10.. :wink: Jinak ja uz jsem se taky pomalu zacala divat na obleceni, protoze uz taky dopnu jenom dvoje rifle, u ostatnich uz bych musela pouzit gumicky... :grinning: Ale rada nosim satky, tak ze si oblekam saticky nebo sukynky a musim rict, ze je to pro brisko desne pohodlne, nikde nic netlaci... :slight_smile: :wink:
13. bře 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky a jak jste dopadly na veletrhu? Co vsechno jste nakoupily? :slight_smile: Ja jsem se sla podivat hlavne na kocarky, abych mela alespon nejakou predstavu, nasla jsem si jednoho favorita :slight_smile: , ale nakonec prisel manzel a tomu se nelibil, tak ze vsechno jinak. :grinning: Tak ze kocarek jsme prozatim nekoupili.. :slight_smile: No casu je jeste dost.. :wink: Mam ted v tech kocarcich trochu zmatek... :angry:
Ale za to jsem koupila par oblecku, aby jsme meli par novych kousku alespon do porodnice. A taky jsem koupila malou perinku s polstarem.. :slight_smile:
13. bře 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, co nového? Vítám nově příchozí ;)
Slibovala jsem, že napíšu o NT+a tripl testech. NT+ mi vyšlo nádherně, Down. s. 1:12000, zvažovala jsem, zda jít na triply, ale nakonec jsem šla. Byl to fakt velmi blbej pocit, když mi Dr. do telefonu řekla, test nevyšel dobře a že mě pošle do genetické poradny. Tripl test zkoumá Down.s. a rozštěpy neurální trubice (páteře). Down.s. se zkoumá i u NT+, ale rozštěpy se dělají až ve 20tt na velkém UTZ (a je potřeba odborníka, aby to poznal). Takže jen ty rozštěpy, byl důvod, proč jsem tripl test podstoupila. Když jsem dostala od Dr. výsledky triplů, kde bylo riziko na rozštěpy asi 1:3800 a na Downa 1:100, trochu jsem se uklidnila, protože tripl test mívá často falešně pozitivní výsledky. A z toho, co říkala genetička již u NT, jsem věřila, že po integraci NT+ a triplů, riziko na Down.s. nevyjde kritické. Na genetiku nás pozvali v 18tt (místo ve 20tt), udělali integraci obou testů a riziko opravdu vycházelo 1:2000. Zejména však genetička udělala podrobný UTZ, kde se jí zdálo vše normální a amniocentézu nám nedoporučila. Ale pokud bychom se měli stresovat, jestli miminko není postižené, samozřejmě by nám ji hned udělali. Po amniocentéze je určité riziko potratu, tak jsme amnio nechtěli. Pro jistotu jsme ještě podstoupili další podrobný UTZ ve 22tt (je lépe vidět srdíčko) a vše se zdá normální. Samozřejmě nevím, jestli je miminko úplně zdravé, ale to neví nikdo. I mamince, která má všechny testy v pořádku se může narodit miminko s postižením... Takže každá si musí rozhodnout, zda podstoupit tripl test, kde může být falešně pozitivní výsledek, což vede ke stresu a strachu o mimi nebo si počkat na UTZ ve 20tt, kde se dají poznat rozštěpy (které se netestují jinak). Nejsem si jistá, jestli příště tripl test podstoupím (pokud teda budu mít v pořáku NT+ :slight_smile:) Byl to nápor na nervy, ale zase jsem se na vyšetření dostala dříve než při běžném UTZ a pokud by byl problém, mohl by se dřív začít řešit... Takže tolik moje zkušenost s NT+ a triply.
13. bře 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Taky jsme byli na veletrhu a trochu mě to zklamalo-čekala jsem tam toho víc. Jinak jsme šli pro kočárek a ten jsme si i odvezli :slight_smile: Neměli jsme přesně vybraný, spíš jsme jen měli představu a tam jsme si ji dotvořili. Dále jsem koupila jednu hračku od Lamaze, která se mi strašně líbila,ale všude mi přišla velmi drahá. Tam ji naštěstí měli se slevou :slight_smile:
13. bře 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda no a jaky kocarek jste vybrali, jestli se muzu zeptat? :slight_smile: Mam v tom vazne docela zmatek... :unamused:
Jinak mas pravdu, take jsem od veletrhu cekala daleko vic.. :wink: Mozna i lepsi ceny.. :wink:
13. bře 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Vybrali jsme Dorjan Danny sport prestige 2011 Crocus. Je to květinová edice a kočárek je zelený. Já neměla moc času studovat a obcházet dopředu kočárky a srovnávat ceny. Danny sport se nám líbil u jedné paní na ulici, tak jsme se po něm dívali a líbil se nám z těch vystavených kočárků nejvíc :slight_smile: Já ještě vyhlížela Bebetto (to má moje sestra), ale nikde jsem to tam neviděla a ani netuším, zda to vůbec v Brně mají. Ještě jsem uvažovala o Takko, ale těch tam byly asi snad jen 4 kusy, nikdo u nich nebyl. Ale Takko mi přijde, že mají velký výběr v Růžovém panterovi na Křenové.
13. bře 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda jj, tak po Dorjanu jsem taky koukala.. :wink: nejdriv jsem mela vybranej hodne podobnej i za podobnou cenu, od firmy Depemo, model Sodiak Travel, meli tam takovou nadhernou cerno-bilou variantu a do te jsem se zamilovala.. :slight_smile: Ale manzelovi se moc nelibil. :angry: No ale jinak nakonec asi taky koupime ten Dorjan, protoze je mozno dokoupit adaptar na autosedacku Maxi-coxi se zakladnou FamilyFix. A vzhledem k tomu, ze hodne jezdime autem, tak ta autosedacka Maxi.cosi se zakladnou mne prijde naprosto perfektni.. :wink: No sice je to drazsi zalezitost, ale kdyz to spocitam dohromady, tak dame za kocarek Dorjan (korbicku, sportak) + autosedacku Maxi.cosi se zakladnou cca 15tis.coz zase neni tak hrozny... :wink: Teda alespon si myslim.. :slight_smile:
No ale kazdopadne jeste musime obejit tady ty obchody jako je Ruz.panter a podobne... :slight_smile: :wink:
13. bře 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Ahoj holky, můžu se k vám přidat?
Jak si tady psala o těch triplech - to ti brali jen krev, že - mě na ně dr. poslal taky - z NT+ mám sice negativní výsledek ale hodně vysokou jednu hodnotu - tak projistotu. Tak na to zítra jdu. :frowning2: se mi tam nechce.
Taky jsem byla na veletrhách - myslela jsem si že toho tam bude víc - já jsem šla jen nakouknout, ale na kočárky jsme se taky šli právě kouknout. - Ségra má taky Dorjan, taky bych ho chtěla ale nevím nějak si nemůžu vybrat z barev a stejný jako ségra nechci, na Takko jsem se koukala taky - přijde mě že jsou hodně podobný - ale ten jsem se dívala na netu že by se mi líbil Tako kočárek X - Jumper (wheel č.02) - tak to se půjdu projít do růžového pantera
:grinning:
13. bře 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Ahojky, koukám, že jsi taky ze Slatiny :slight_smile: Na tripl testy mi brali jen krev. Držím palce, ať je vše v pořádku! Taky jsem bojovala s barvou kočárku-nechceme vědět, co se narodí, tak chci nějaký neutrální, případně modrý, ten si na holčičku umím představit :grinning: Kluka v růžovém moc ne :grinning: Dorjany mají ted novou kolekci, ale vypadá to bohužel, že sporťáky jsou téměř celé černé, což se nám nelíbilo :angry: Kdyby ty kočárky neměly na sobě tolik čené, výběr by byl větší...
Já jsem se z obrázku zamilovala do kočárku Nana (Wampol), ale nedařilo se mi najít o něm žádné info, ani rozměry. Až pak jsem se nějak složitě doklikala na to, že jde o polskou firmu a u nás se ten kočár prodává snad jen v jednom internetovém obchodě se sídlem v Plzni... Takže kupovat kočár, který si nemůžu naživo prohlídnout a téměř se u nás neprodává, jsem nehodlala.
13. bře 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka My až tak moc autem nejezdíme (neřídím), tak jsme vzali autosedačku od nich. Trojkombinace nás vyšla na 11 tis.
13. bře 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda jo ze Slatiny, ty taky?? - já jsem původně ze Židenic. Bydlíme kousek od fotbalového hřiště :grinning: , já jsem si říkala že bych zrovna raději černou barvu s nějakým barevným motivem. Dorjany jsou taky polská firma :slight_smile:
Ale na tom veletrhu se mi nějak moc nelíbyli.
13. bře 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 já jsem původně z Líšně. Teď jsme na Slatině blízko konečné, ale až se mimčo narodí, stěhujeme se do Žabin. Ono je snad dnes skoro vše z kočárků z Polska :grinning: Ale Dorjanů tu jezdí dost, jsou i v obchodech a jednoduše se dá dohledat kolik váží, měří a co na ně maminky říkají. Tamten kočár Nana byl fakt tajemnej, ani jsem netušila, zda se dá k němu sehnat autosedačka, příp. jaká.
13. bře 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Ségra je s ním spokojená - dokonce jak se byli kouknout na veletrhu, tak jim ho tam ještě zkontrolovali :grinning:
13. bře 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Ahoj. moje doktorka se zmiňovala, že mě na tripl pošle, takže jí budu poslouchat. Jmenuje se Kateřina Svojanovská a je na Hybešce v soukromém Medical Center. Musí se sice platit 200,- (v těhotenství jen při 1. návštěvě), ale na gyndu tak často normálně nechodím a dalo mi problém sehnat nějakou dobrou a s touto jsem moc spokojená...koukni na jiné hodnocení: http://www.znamylekar.cz/28887/katerina-svojanovska/gynekolog/brno
Ty dvě stovky jsou za to, že nesedíš v narvané čekárně a čekáš, i když jsi objednaná, za plastová zrcadla a za 30min času paní doktorky...takže nemám pocit, že by se mě snažila rychle zbavit.
14. bře 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 mě žádná zpráva nepřišla, prchat nehodlám, jsem ráda, že se tady rozrůstáme a že jsme všichni z Brna, takže se můžeme dobře domluvit na nějaké seznamovačce :slight_smile:
14. bře 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. na veletrh jsme dorazili a ještě, že jsme se šli koukat hlavně na postýlky a kočárky, protože jinak bych byla taky dost zklamaná. Protože se budeme stěhovat do Dolních Kounic, udělali jsme si tam jasno, že chceme kočár do terénu, co dělá jen 2 rýchy do bláta a sněhu :slight_smile: Manžel má favorita Magnum Inglesina a já jsem se zamilovala do Silver Cross - Sleepover Deluxe Sugared Almons + podvozek Classic - ten ale nemá nafukovací kolečka :( Inglesinu jsme prohlídli dost detailně a našla jsem na ní pár nedomyšlných věcí. Ještě se manželovi líbí PEAK AIR od I´coo, který má sice natáčecí kolečka, ale jsou stejně daleko od sebe, jako ty přední. Má ho ale půjčený po jednom mimi kamarádka a stěžuje si na malou korbičku a vadí mi, že už vrže :( Většinu jich mají u Pantera, tak to tam ještě v klidu půjdu okouknout a zjistit, který má míň zásadních nedostatků. Výběru zdar :D
14. bře 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda ja praveze ridim hodne, porad nekde jezdime a tim, ze jsme mimo brnensti, tak opravdu auto vyuzijeme, tudiz ta autosedacka se zakladnou se mi zda "k nezaplaceni"... :wink: A ta cena tak nejak nakonec vychazi, protoze jenom za tu zakladnu Family Fix chteji v Maxi-cosi cca 4tis.... :wink:
14. bře 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka @efendy82 jsem si vzpomněla, že já mám na těhu oblečení ještě doporučené H&M-ko v Olympii.
Jinak taky vítám nově příchozí!
14. bře 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@falca1 vitame Te! Urco se pridej, at je nas vic a vic... :wink: :slight_smile: Kooukam, ze jsme na tom hoodne podobne s terminem porodu... :wink: :slight_smile:

@kackaberuska jak tak koukam, tak ty kocarky mas poradne zmaknuty... :wink: To je dobre! Ja budu muset taky vybirat vic terenni... :slight_smile: Tak jeste porad rozmyslim... :wink: Kdyby si mela nejaky napady nebo pripominky, tak budu rada za kazdou radu... :wink:

Holky... taky se nechystam prchat nekam jinak...tady mne to vyhovuje, a taky uz se tesim, jak se nekdy slezeme... :slight_smile: Doufam, ze se teda slezeme, ze se nam to nekdy podari?!?.... :slight_smile:
14. bře 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82
Mně na utz potvrdili přesný termín porodu podle posledních sluncí, všecho sedí, tudíž jsem teď podle očekávání na konci 13tt :slight_smile: ..
Na těhotenské oblečení už pomalu koukám, peko doporučovala Mutti na Orlí, určitě tam chci kouknout, i v C&A mají docela pěkné těhotenské kalhoty a halenky, v oddělení s nadměrnými velikostmi :grinning: ..Kamarádky ještě doporučují H&M..
Taky mám přímo v domě, tedy v Alfa pasáži, Litex maternity, tak tam asi taky kouknu :wink: ..
14. bře 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ptala jsem se po těhu kalhotech v H&M na České, tak říkali, že je mají jen v pobočce v Olympii :frowning2: Ale musím říct, že se mi tam fakt líbily, jen jsem je zatím nekupovala.
14. bře 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka
@kackaberuska
Přišla mi soukromá zpráva, že nějaké dámy byly odejity, protože diskutovaly v uzavřené skupině na téma dárcovství vajíček a adminka tam uplatňovala svoje osobní názory..Takže holky apelovaly na odchod z MK třeba na emimino, ale tam se mi nelíbí :unamused: ..
Naopak se mi líbí, že jsme tu všechny brňačky a setkání se tudíž může v klidu a pohodě uskutečnit :slight_smile: ..Ještě jednou tedy zvu k nám do kavárny, posedíme, pomluvíme, probereme :wink:..Někdo nějaký návrh na termín?
14. bře 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda hm :unamused: , tak to budu muset do Olympie..tam to fakt nerada :confounded: ..ale pokud jsou hezké, tak to přežiju :wink: ..děkuju za tip, aspoň nepůjdu zbytečně na Českou..
14. bře 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
o tom problému tady na MK vím trošku víc, nejde o to, že by některé holky byly odejity kvůli diskutoní v uzavřené skupině a nesouhlasu s adminkou, ale některým hoklám byla mazána bez důvodu alba a následně je admin dokonce zablokoval bez udání důvodu, některé holky se snažily dopátrat důvodu a přišly na nějaké nesrovnalosti s jednou adminkou, tak na to upozornily vedení, ale místo odpovědi se jim dostalo vyhazovu, takže se jich spousta dobrovolně přesunula na emimino - já teda převážně taky :frowning2:
14. bře 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka
@vilibalda
Já na veletrhu koupila zatím jen čepičku z chráněné dílny ve Strážnici, na jejich stánku měli opravdu krásné věci a nechala se od holek přemluvit ke koupi zimního fusaku od Emitexu..Normálně prý stojí od 1000-1500, tady ho měli za 800, takže jsem ho nakonec vzala :slight_smile: ..Jinak jsem byla poměrně zklamaná z toho mála, co tam měli, ale prý to bylo proto, že za 14dní bude velký veletrh v Praze, a tak většinu věcí připravují až tam..Možná tam zajedeme, výběr má být nepoměrně větší..
Jinak kočár je dobré určitě koupit v kamenném obchodě, pokud neseženeme od známých dobrý kočárek, nejspíš půjdeme taky koupit nový, přes internet obvykle dlouho trvá servis..Veliký výběr mají v babycar.cz naproti hotelu Slovan(prý podrží vybraný kočár až do porodu) a v kocarky-babyland.cz naproti Staré pekárny na Štefánikové..Jinak dnes už se skoro všechny kočáry vyrábějí v Polsku :slight_smile: ..
Já si zatím vybrala od Depema Travel 2011 šedá vločka nebo Tako Lander X z Růžového pantera..
14. bře 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko hodně jsem to zjednodušila, vím..děkuju za upřesnění :slight_smile: ..jsem taky na emiminu, ale jsem tam nějaká ztracená holka z maloměsta :sweat_smile: ..
14. bře 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Taky mě to nepotěšilo, že kalhoty ve městě nemají. Byla jsem tam v lednu, ale nemyslím, že by je tam nově přidali.
Se srazem... hmm... jsem teď na neschopence, takže času je malinko víc než když chodím do práce, ale za 14 dnů se vdávám, takže jsou teď v plánu jen poslední přípravy a hlavně odpočinek, ať miminko pěkně roste. :slight_smile:
14. bře 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Díky za tipy kam pro kočárek, my teda máme právě z veletrhu, ale nevěděla jsem, kde jsou prodejny pro miminkovské věci. Takže aspoň vím, kam zajít pro výbavičku, co bude chybět.
14. bře 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek