• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@sarkast jasně, měla jsi mu říct že máš :slight_smile: prd by poznal :slight_smile: taky doufám že normálně ale moc tomu nevěřím :unamused:
6. srp 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulka003 a pomáhaš miminku nějak? My už zkusili vše, dneska jsem 3 hodiny drhla celou kuchyn, uplně všechno! A bolí mě zada jako svina a nic... večer si dam horkou vanu... :slight_smile:
6. srp 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
@monulka003 ha ha to je dobrý nápad uzavřít sázky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Hele holky já se zeptám asi hloupě, ale co je tak špatného na tom vyvolávání?
6. srp 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast tojsem už taky dělala a nic, tak na to prdím :slight_smile: piju maliník, to je všechno, ale včera jsem neměla vůbec protože jsem měla bolesti jak blázen, myslela jsem že pojedu rodit...do rána to ale přešlo tak zase nic...ale dneska stačí když se pohnu a můj už chce volat sanitku :grinning: :grinning: :grinning:
6. srp 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 no špatný se nedá říct...to nikdo neví :slight_smile: někdo to má rychle za sebou, jiný se trápí dlouho...prostě asi víc věříme přírodě no :grinning:
6. srp 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulka003 aha protože když vás tak čtu, tak mi příjde,že vyvolání se rovná něčemu hroznému... :slight_smile: Já právě měla za to, že vyvolání je "pomoc" te mamince a mimču aby už bylo hotovo...
6. srp 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 to určitě je, akorát že příroda by to udělala taky :grinning:
6. srp 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 no špatneho je asi to, že je to "uměle" všechno co je uměle je špatne... ale pokud to už jinak nejde a je rodička v ohrožení je to asi dobre... Jak píše Monča, znam maminky co po tabletách do 5 ti hodin porodily ale bohužel znam i ty, co skoro 3 dny vyvolávali a nakonec skončilo sekci... a miminko bylo tak zmuchlany a vystresovany a maminka ani nemluvím! A ještě mělo šnuru kolem krčku ikdyž cele tehu ani před vyvoláním nemělo, ale tím vyvoláním se tam asi tak mlelo, až se dvakrat omotalo :frowning2: naštěstí znama je už doma... a ma to za sebou... ale byla to sila... :confounded:
6. srp 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
@monulka003 aha už chápu...No Moni tak snad to klapne přirozeně a pokud ne,tak aby to bylo aspoň rychlé. jelikož ještě porod jako takový neřeším - pač mám čas- netušila jsem,jak je to s tím vyvoláváním. No a tím pádem budu doufat,že to bude na pohodu bez vyvolávačky... :slight_smile:
6. srp 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast jj, kámoška tak taky dopadla, sice jí to trvalo "jen" 14 hodin ale malá taky měla šňůru kolem krku a museli ji rozdýchávat...těžko říct jestli to bylo vyvoláním, nedělali ji předtím ani utz, což si myslím že by měli udělat
7. srp 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, náhodou jsem objevila tuhle diskuzi, paráda, že jsou tady maminky z Brna. Můžu se přidat, i když bydlíme u Slavkova? Do Brna to mám co by dup :grinning: A pokud budou nějaké srazy a pod. rádi se s Martínkem přidáme.
7. srp 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla. Tak teď ani nestíhám, kdo všechno už to má za sebou a kdo před sebou. Nám se malá Anička narodila minulý pátek 29.7. s mírami 3350g a 50cm. Abych uklidnila Šárku, tak u mě se taky nic nechystalo a to jsem pro to taky dělala všechno. Ve středu 27.7 (den po termínu) jsem byla na kontrole v Bohunicích a doktor říkal, že mi udělá nepříjemné vyšetření, že se to třeba pohne. Moc jsem tomu nevěřila, protože nepříjemné to dělala doktorka už dvakrát předtím a nic se nestalo. Malá měla odhadem podle utz 3600g. No ale odpoledne jsem utírala prach a najednou jsem cítila trošku mokro. Šla jsem na záchod a tam mi odteklo trošička vody. Ale nebyla jsem si jistá, že je to plodovka. Tak jsem volala do porodnice a oni říkali, že to bude asi výtok po tom vyšetření, že by to teklo víc a hlavně pořád. Vzala jsem si vložku a uklízela dál a pořád jsem cítila, jak občas ze mě něco malinko vyteče. Tak jsme večer radši s manželem vyrazili do porodnice. V Bohunicích nám už ve dveřích řekli, že mají úplně plno, že mě vyšetří a jestli se potvrdí, že je to plodová voda, tak nás pošlou na Obilňák. Takže jsem od středečního večera ležela na Obilňáku, voda mi už pak odtékala celkem rychle, ale jinak se nic nedělo. V pátek ráno mi porod vyvolávali. Když mě na porodním boxu por. as. vyšetřila, tak se trošku zděsila, že nejsem vůbec otevřená a že vůbec neví, jak tam zvládne tu tabletku zavést. Byl to boj, jednou rukou byla zapřená o moje břicho a rvala to tam, že to byla pekelná bolest. Ale podařilo se a začaly mi silné kontrakce prakticky hned po 1 až 2 minutách. V 8 ráno mi zavedla tabletku a malá se narodila v 13:45. Ten den jsme tam byly na vyvolání 4 maminky a já jsem měla porodila ze všech nejdýl :slight_smile: Pak jsme ležely na šestinedělí na pokoji 3 s dětma narozenýma v rozmezí 1,5 hodiny :grinning:
7. srp 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 ty bláho... to mě mělo uklidnit? :grinning: skoro 6 hodin kontrakce po 1 - 2 minutách? :grinning: ale zvládla jsi to, jak vidim... :wink: tak moc gratuluji k princezně! :dizzy_face: ale odhad o 300g mimo je taky slušny, tak doufám, že my budeme jako ty :wink:
7. srp 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast určitě tě to mělo uklidnit. hlavně, že by ta tabletka mohla zabrat :wink: Navíc to nebylo celých 6 hodin, měla jsem epidurál, který mi úžasně zabral, že jsem skoro hodinu cítila jen slabý tlak dole.... tak jsem aspoň stihla nabrat síly na ten konec. A navíc mi epidurál moc pomohl, že malá sestoupila a já se začala víc otevírat. Kdybych ho neměla tak to trvá daleko dýl, takže doporučuju. A ta úleva :sweat_smile: jsem už jen ležela v zimnici na lůžku a ani nevnímala, jak mi to napichují. Ale jak rychle přišla úleva, tak i rychle odezněla.... bylo to náročný, ale malá za to stála :wink:
7. srp 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 tak to jsem ráda... :wink: snad to bude u mě podobny :dizzy_face: ja s epidurálem počítám... určitě ho budu chtít... dle situace, ale podle dnešku asi určitě! :dizzy_face: dopoledne jsem to zvladala levou zadni... ale ted večer jsem už dost vyčerpana... :grinning: cca od 17 je to dost síla... někdy příjde šilena bolest, trva cca 10 vteřin možna i 15 ale mě to příjde jako doba, a nekdy jen stvrdne bříško a malinko zabolí v podbříšku... ted už to ani nepočítám, protože je mi tak nějak jasne, že to pravidelné kontakce nejsou... :sweat_smile: za chvíli jdu spat, dodelala jsem večeři a jsem dost z toho dnešku vyčerpana :slight_smile: ty jsi měla taky poslíčky před? :dizzy_face:
7. srp 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Šári, myslím na tebe, aby jsi to měla brzo za sebou:slight_smile:!a aby jsi měla co nejlepší průběh!!Dnes máš den D, tak třeba to vyjde :wink:
8. srp 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak se přidávám k Terce, srazík byl super a určitě ho zopakujeme, začátkem září!!:slight_smile: No a to už si tam nějajej ten zákuseček dááááám :grinning:
8. srp 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kodiak13 velka gratulace k malinkate Anicce!!!! :slight_smile: Uz se moc tesim na fotecky.. :wink: Trosku me desis s tim epiduralem, ja ho moc nechci, ale jak to tak vsude kolem slysim, tak to bez neho nejde vubec vydrzet a stejne si ho necham nakonec taky pichnout.. :slight_smile: :wink:
8. srp 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Šári, tak co??? Už přišli alespoň ti poslíčci, to už budeš mít malou za chvilku u sebe. :slight_smile: A jak dlouho tě chtějí nechat přenášet? Kačka už se neozvala, tak má mimčo už u sebe určitě :dizzy_face: Epidurál si dej určitě, nic tím nezkazíš. Mně teda nezabral, ale aspoň to urychlil o x hodin! A jestli ti budou vyvolávat, tak je dle mého přímo nezbytný :grinning:

@kodiak13 Gratuluji k Anničce :dizzy_face: Mně tu tabletku na vyvolání taky rvala na několikrát, pořád jí vypadávala a zápasila s hlavičkou malé, protože už byla úplně sestouplá a zarazila si hlavičkou tu plodovku.
8. srp 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 Moc gratuluji k Aničce!!! :dizzy_face:
@monulka003 @sarkast Holky myslím na vás! brzy to zvládnete a pak se budete těšit z miminek :wink:

Jinak začínám být velmi vděčná, že jsem po odtoku plodové vody nemusela na porod dlouho čekat a že se rozjel sám :slight_smile:

@lennikka Leni, já jsem o epiduralu neměla jasno, spíš jsem se klonila k tomu, že si o něj řeknu, ale i přesto, že jsem o něj požádala, bylo mi řečeno, že to nemá smysl, že už se to nestihne... Možná jem měla trochu "smůlu", že se měnila směna... Nakonec porod nepostupoval úplně rychle, jak myslely, takže by se to stihlo! :angry: Navíc mi PA slíbila, že pokud se to nepohne, za hodinku udělají rychlejší rozbor krve a dostanu ho. Jenže pak nepřišla a já neměla moc sílu ji shánět a přemlouvat. Tak jsem byla naštvaná a manželovi fňukala, že mi nechtějí dát nic proti bolesti :unamused: Ale pak se Miška narodila a byla jsem moooc ráda, že jsme to zvádly přirozeně :slight_smile: Holčině na pokoji na poporodním oddělení taky epidurál nedaly, vždy prý došla PA s nějakou výmluvou, že jen udělá to a ono a hned se vrátí a zařídí epidurál a nakonec nic nedostala. Měly jsme z toho pocit, že spíš nebyl nikdo, kdo by nám ho dal... Další 2 maminky z poporodního, se kterýma jsem mluvila, dostaly epidurál zase naopak téměř automaticky, že s tím přišly samy PA...
Jinak jsem taky byla na pokoji s dalšíma 2 maminkama a byla jsem moc ráda, že tam byla jedna o den déle než já (pak ji propustili), další přišla o den později a pak místo té první došla nová. Takto měl člověk možnost poslechnout si informace ohledně péče o miminko, chodu oddělení nebo cvičení po porodu vícekrát, když to říkali nové mamince. Na mě 4 hodiny poporodu vysypaly informace a kolik myslíte, že jsem si toho pamatovala? :grinning: Takhle jsem to slyšela ještě znova a navíc to každá sestřička říká malinko jinak :slight_smile:
8. srp 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 Moc gratuluju, ať se vám s malou Aničkou daří :slight_smile:
8. srp 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidávám se ke gratulacím k Aničce. Jinak já s tím epiduralem nevím nevím. Mě ho píchli při sekci a můžu říct, že mi opravdu nesedl. Celých 6h jsem měla hodně nepříjemné mravenčení v půlce těla, následující den (rodila jsem o půlnoci) mi bylo neskutečně zle, neustále se mi motala hlava a jak jsem dala hlavu výše, chtělo se mi hrozně zvracet a to se sešitým břichem byla děsná bolest. :confounded: :frowning2: To je asi individuální. Říkám si, jestli příště budu rodit přirozene, tak bez epi, ale kdo ví ... pořádné kontrakce jsem si ale neužila.
8. srp 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Očistky jsem měla asi 4 týdny, prvních 10 dní krvavé, pak už jen žlutobílé.

O víkendu Mišku trápilo bříško, předtím bolestivě ječela jen maximálně jednou denně, v sobotu to bylo 3x :frowning2: Největší pláč trval naštestí jen asi minutu, pak pofňukávala, ale i tak jsem plakala s ní. Tak zvažujeme probiotické kapky... Jen jim moc nevěřím, když sestře ani švagrové nazabraly a není to léčivo :confounded: Uvidíme, jak to bude dnes, možná nám stačí jen Sab simplex. já jsem ho v sobou neměla u sebe, tak jsem jí ani nemohla pomoct.
Ale na druhou stranu se musím pochlubit - právě v tu sobotu jsem Mišku nakrmila do 22 hod., do 23 jsme ji uspávali a na krmení se vzbudila až v 5:45 a pak jsme ještě leželi do 9:30 :slight_smile: Takže jsem byla krásně vyspaná :slight_smile:
8. srp 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Hmmm, tak to je u mě asi něco špatně. Krvácím pořád...
8. srp 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Každý to má jinak, neboj, třeba to souvisí s tím, že už nekojíš... Ale musím říct, že 2 ze 6 holek z červencové diskuse, co ted už máme za sebou šestinedělí, musely na revizi :confounded: Pokud chceš mít jasno, tak si zajdi k Dr. na UTZ, ale asi stejně počká na konec šestinedělí a pak teprve něco bude řešit (teda tak to jedna holčina měla, ale prvně to vlastně zkoušeli nějak upravit injekcema). Já ale myslím, že jsi ještě brzy po porodu. :slight_smile: Kontrolovali Tě při odchodu z porodnice ultrazvukem? Mě teda ne a ani moje Dr. UTZ nemá, tak jen doufám, že je vše OK.
8. srp 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek myslim, ze se nemas ceho obavat, ja jsem krvacela cele sestinedeli a kojenim to nebylo, kojila jsem plne. :wink: kazdy to ma jinak.
8. srp 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Já jsem poslíčky neměla. Mě jen odtekla plodová voda, ale otevřená jsem byla sotva na prst a ani čípek nebyl spotřebovanej.
8. srp 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju všem za gratulace, brzy sem pár fotek dám :slight_smile:
8. srp 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
On ten epidurál asi u každýho zabere jinak. Když už je porod hodně rozběhlý, tak to má asi menší účinek. Já měla sice bolestivý kontrakce rychle za sebou, ale moc jsem se neotvírala. Navíc ta vyvolávací tabletka u mě měla ještě jeden účinek, že jsem zvracela (zrovna když dorazil manžel na porodní box :sweat_smile: ), i když jen žaludeční šťávy, protože jsem od předchozího večera nic nejedla. Takže jsem byla hodně zesláblá a ten epidurál mi udělal moc dobře, že jsem do sebe dostala aspoň musli tyčinku a hroznový cukr a měla tak síly na ten konec. Navíc jsem se díky tomu otevřela a malá sestoupila, takže to bylo pak už celkem rychlý. A po porodu jsem kvůli epidurálu žádné problémy neměla. Takže já bych do něj šla určitě znovu. Ale chápu, že někdo má jiný zkušenosti.
8. srp 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 gratuluju k holčičce a těším se fotky :slight_smile:
8. srp 2011 ve 13:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek