• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@andinecka @petrus77 Holky, jako bych viděla naši Bellu s tím říháním!!!! Říháme po krmení minimálně půl hodiny! Mám ji přes rameno, drndám ji a poplácávám po zádíčkách...odříhne si třeba třikrát, ale jakmile ji položím, začne soptit a vydávat hrdelní zvuky. Takže ji zase zvednu a snažíme se ještě odříhnout. :confounded: Výborné při nočním vstávání.... po jídle ji uspávám díky tomu min. hodinu.
10. srp 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
jj, mohly bychom se po nocích scházet :grinning: :grinning:
my od včerejška máme změnit kojení (dávat míň) - tak to taky bude veselý, jak mám malýmu mimču vysvětlit, že mu víc nedám - to mi neřeknou a ono pak tady pláče hlady!!!!
Stejně to asi budu dělat podle sebe, já jsem matka a myslím, že bych měla vycítit, co a kolik malá potřebuje a nekojit podle nějaký tabulky.
10. srp 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Gratuluji k chlapečkovi. Má krásné jméno.
@sarkast Šárko, moooc gratuluji. Tak jsi se nakonec taky dočkala :wink: Doufám, že to šlo všechno rychle a bez komplikací
@andinecka @petrus77@lutsousek Tak s říháním máme stejné problémy. Anička je lenoch a prostě neříhá. A to se jí snažím poplácávat po zádech, dávat na rameno a stejně to nepomáhá. Občas si tak lehoučce brkne, prostě jako ženská a to je všechno. Naštěstí vůbec nezvrací, ale jak se jí to pak vrací, tak se budí, takže někdy je to problém ji uspat. Navíc má taky aspoň třikrát denně škytavku a myslím, že i díky tomu, že neříhá, tak ji to pak trápí v bříšku a kroutí se jak žížalka.
10. srp 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13
tak to nás bříško nebolí.
Škytavku máme po každým kojení, trvá klidně půl hodky - v dětské radily sestry, že jí mám dát ještě napít anebo ostříkat mlíčko na lžičku a to jí dát _ ta první možnost funguje líp :fearful: :fearful: - my se nějak se lžičkou nekamarádíme
10. srp 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Snažím se jí dát taky ještě napít, ale někdy už prostě prso nechce. Díky za tip se lžičkou, to zkusím. Dávám malé Espumisan na prdíky a ten jí ze lžičky moc chutná. Tak snad tak sbaští i mlíčko :wink:
10. srp 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prominte že vám sem vstupuji ale idnes ve 12.hod na idnes odpovídá pak přimář jestly se na něco chcete optat mužete právě teď.
Staninka. :slight_smile:
10. srp 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka já toho našeho držím i půl hodiny a nic.......snažím se ho dávat i na tygřu nebo si ho položím bříškem na sebe ale to se mu moc nelíbí :frowning2:
10. srp 2011 ve 14:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek my díky tomu že tak blbě odříhává uspáváme někdy taky i hodinu
10. srp 2011 ve 14:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka souhlasím ty jsi matka a sama víš nejlíp co tvoje dítě chce
10. srp 2011 ve 14:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 my máme škytavku co chvíla a toho taky pěkně prudí...myslíš že je to kvůli tomu říhání ? no možný to je jen jsem to nikde nečetla ani neslyšela
10. srp 2011 ve 14:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka tak to taky zkusím mu dát na tu škytnu ještě napít.....
@kodiak13 my dáváme espumisan na dudlík
10. srp 2011 ve 14:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Nevím, jestli má tu škytavku kvůli odříhnutí. To jsou jen mé domněnky. Ona malá někdy tak hltavě pije, že se z toho zakucká, takže možná má škytavku i z toho rychlého hltání.
Vy máte dudlík? Nám v porodnici říkali, že dudlík dávat nemáme, aby jsme mimču nezničili techniku sání. Takže naše malá ještě dudlík nepoznala. Tak jí ten Espumisan dávám na lžičku před kojením.
10. srp 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Miška si ze 3 kojení tak 2x neodříhne a 1x jo, přitom v porodnici jí to šlo krásně. Zvracela mi jen 1x, když jsme měly jít na sraz těhulek a pak včera 3x, z čehož jsem byla rozhozená, zvlášť když jsem tu četla, jak se Zuzanka dusila... Já se bojím si Mišičku dávat na rameno, protože na ni nevidím... Tak ji jen napřímím v náručí. Rozhodně nečekám ani 5 minut. :confused: A když mi usne u kojení, tak se ji snažím dát do postýlky spát na bok bez říhnutí. Občas škytá, ale pití jí teda nějak moc nepomáhá, prostě to přejde samo, ať pije nebo ne. Prdíky nás trápí až od začátku 3. týdne, dávám tak 2x denně Sab simplex na lžičku (jen pokud pláče a kroutí se). Trochu mě překvapuje, že už něco dáváte tak malým miminkům - Sab je až od 3. týdne, Espumisan je prý totéž co Sab, probiotické kapky až od měsíce... JInak Peti (@petrus77), jak vám zabraly ty probiotické kapky? Já je chtěla dnes v lékárně ve FN Bohunice koupit a oni je neměli! Malá se včera kroutila ostošest a plakala víc než jindy, tak jsem se rozhodla, že je zkusíme a dnes nádherně spinká a nic. Třeba to půjde i bez nich :slight_smile:
@kodiak13 Pokud miminko krásně saje, tak se už dudlík dát může. Taky jsem se bála, aby si nezničila techniku sání, ale nevypadá to.Miška ho dostala ve 3. týdnu, jak jí začalo to bříško. Musela se naučit ho dudlat, protože technika sání je fakt jiná a když saje jako z prsu, tak ho hned plive a vystrkuje ven z pusinky :grinning: no a pak ho samozřejmě hledá a neumí si ho podat :grinning: :grinning: :grinning:
10. srp 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak porodila už i Lenča - lennikka, dneska ráno v 8 03 Tonička. Takže nejdříve Šárka, MOnča a teď Lenča :slight_smile: se tam hezky potkají :slight_smile:
10. srp 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 jejej - tak to abych se snad taky začala psychicky připravovat. Lenča byla ode mě tři dny :sweat_smile:
10. srp 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 :slight_smile: tak to by jsi měla...tady je jasný příklad toho,že nevíš dne ani hodiny a prostě to najednou příjde :slight_smile:
10. srp 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackabk jeee, Kaci tak to moc gratuluju, zvladla si to na jednicku, to je parada! At se prckovi jen dari!.. :slight_smile: :slight_smile:
@terezka29 Terezko z toho stehovani si nic nedelej, jsou horsi veci na svete, vim, ze je to prave v dost nevhodnou dobu, ale vy vsechno zvladnete, jste sikulky! Ted si opravdu uzivej tehotenstvi a velkeho briska plnymi dousky!!! :wink:

Jinak prispivam do klubu tech maminek, uz cekatelka nejsem.. :wink: Vcera rani v 8:03 se zachtelo na svet nasemu Tonickovi, vazil 2940g a 47 cm :dizzy_face: Je to takovej nas krasnej malinkatej kralicek.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak porod teda silenej, ale ve Vyskove naprosta spokojenost, meli jsme box s vanou, kterou jsem teda neskutecne vyuzila, prozivat si ty kontrakce hlavne ke konci v teple lazni bylo jedinecny.. :wink: Nakonec jsem to zvladla bez epiduralu, ale holky, jdete do neho!!!! :wink: Jinak ta ukrutna bolest za to stala, mit pak Tonicka na brisku... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Tak ze vsem cekatelkam drzim mooooc pesticky, at se vse dobre vydari a moc vas to neboli... :wink: :slight_smile:
11. srp 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Leni, moooc gratuluju k chlapečkovi!!! :dizzy_face: Ať se vám oběma daří!
11. srp 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka taky moc gratuluju :grinning:
11. srp 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Teda, Leni, obrovská gratulace tobě i Toníčkovi! :slight_smile: Jsem z toho dostala husí kůži, že už i ty :grinning: Taková prďolka malinká, jako ta naše :dizzy_face: A ještě jste nás předběhli, my byli jen o 16dní dřív :wink:
11. srp 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to říhání je děs. Já už si ale netroufnu jí dát do postýlky bez odříhnutí, ono to na ni totiž stejně přijde, vzbudí se a ještě si ublinkne...no děs. :confounded: Takže i když mi usne při krmení, musíme absolvovat říhací proces. :angry:
Jinak, co máte ten Espumisan v kapkách- pomáhá???? Že bych ho koupila k těm probiotickým...
11. srp 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka
Leni, moc, moc gratuluji k narození Toníčka. :dizzy_face: :dizzy_face:
Muselo to být krásný, když ti ležel na bříšku, já po císaři jsem o toto přišla :frowning2:
Mějte se moc krásně :fearful:
11. srp 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 no já jsem četla že škytavka je z kojení....jinak my dudlík dáváme protože ze začátku jsem mu dávala prso a když mě asi 3 den co jsme byly z porodnice tekla z jedné bradavky krev a druhá mě praskla tak jsem mu začala dávat dudlík...a nám se technika sání nemůže zkazit my kojíme přes klobouček
11. srp 2011 v 15:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda já jsem začala dávat espumisan už v porodce protože nás teda prdy a koliky trápí tak od 4 dne narození....a když jsme se vrátili z porodky a přišla se na nás podívat sestřička tak se ptala co a jak a říkala že můžu dávat buď sab nebo espumisan že akorát ne naráz, ale nic o tom,že to je až od 3. týdnů neříkala
11. srp 2011 v 15:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Leni moc gratuluju k chlapečkovi jste oba šikulky :slight_smile:
11. srp 2011 v 15:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Šáry taky moc gratuluju k Isabelce :slight_smile:) a nakonec jsi tu Monču předběhla :grinning:
11. srp 2011 v 16:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Leni, Tobě taky moc gratuluju, dobře že jste to pěkně zvládli, i když se malému zachtělo ven tak brzy - ještě si pamatuju, jak jsem ti do diskuze o kočárku psala, jak budu mít miminko o pár týdnů dřív než ty, takže bude v zimě dřív větší - a ono to není ani o týden :sweat_smile:
A jak jsi psala, že ve Vyškově spokojenost, tak to já v Bohunicích teda taky, až na to přijetí, kdy mi říkali, že mám asi jen poslíčky a nerodím :grinning: Porodní box i pokoj jsem měla standart a přišlo mi to bezva - chtěla jsem box nadstandart kvůli sprše a wc, ale nakonec jsem ráda, že jsem do toho nešla, protože jít do sprchy mě ani nenapadlo - byla jsem ráda, že se držím své žebřiny a nikdo mě od ní nedostal :sweat_smile: A PA taky super, respektovala všechny mé připomínky, pomáhala, jak jen mohla, našla mi i dobrou pozici pro tlačení... No vůbec jsem si nepřipadala jak na pásové výrobě, jak se o Bohunicích mluví. A všechny sestřičky pak taky prima, u mě mají Bohunice 1* :slight_smile:
@lutsousek Jo, říhání, jsem ráda, že to řeší fakt všichni - nám to prostě nejde a to v porodnici taky vzorově, jak dospělej chlap. A teď s ním čtvrt hodiny chodím, on se jen rozebere, rozproudí se prdíky a můžu hoďku dvě uspávat :angry: Když si řeknu, že možná něco z těch zvuků, co po kojení vydal, bylo říhnutí a položím ho, tak si pak taky ublinkává, no je to děsný laborování, snad nějak ještě vynaleznem, jak na to.
@petrus77 Peti, nám doktor včera říkal, že v sabu a v espumisanu jsou stejné látky, jen je to od jiných výrobců, no a u toho espumisanu je napsáno od 3týdnů a u sabu nic...
11. srp 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk No, je potřeba to dítko trochu "poznat" :grinning: Dneska musím zaklepat, ale je zlatá. Prdíky nás netrápí a odříhává na jedničku. Ale včera to tak jednoduchý tedy nebylo...

Jo, holky, budu prodávat odsávačku Medela Harmony- je super, ale mně už, bohužel, k ničemu. Kdybyste některá měla zájem, dejte vědět. :slight_smile: Je použitá asi 5x.
A pak mám x balíků plen Huggies Newborn s tou bavlnou. Nám nesedí a dostali jsme je od rodiny, jestli je některá používáte, tak 100Kč/balení :slight_smile:
11. srp 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
my o koupi odsávačky uvažujm, mám moc mlíka a malá hltá a pak s dusí!!!! tak nám v lékárně radí koupit odsávačku. jakou máš ty? a za kolik by byla??? děkuji.
Jinak dnešní den - poprvé jsme byli venku, tvořila se fronta na kočárek :grinning: :grinning: :grinning: - a malá vše zvládla suprově :dizzy_face: :dizzy_face:
11. srp 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ja nejak nestiham na konika...ale vidim jak uz si uzivate miminek a moc moc moc gratuluji. Ja se asi nedočkam .(
11. srp 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek