• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@kackabk já si ho dávám odbrknout uz na rameno a to ho donutí.podle me řve i kdyz si neodbrkne a pak ho boli bricho :cry:
12. srp 2011 v 10:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, předem gratuluju všem novým maminkám. Rychle nám tu miminka přibývají :slight_smile:
@vilibalda @petrus77 Holky děkuji za rady ohledně dudlíku. Jsem to v porodnici špatně pochopila. Tak už malé taky ten dudlík asi zkusím.
Ohledně kojení. My v porodnici kojily vleže, tak nás to tam i sestry učily a dokud jsem měla mlezivo, tak jsem kojila třeba i hodinu, tak to bylo pohodlné. Ale doma jsem rychle přešla do sedu. Teď nám to trvá tak 10-20 minut. Ale někdy je u prsu i dýl, prostě se u něj uspává, ale to nám snad pomůže vyřešit ten dudlík. Taky se snažíme mít bříško na bříško, ale malá se často přetočí na záda, tak to pak už neřeším. Na prdíky bereme Espumisan. Malá ho jí ze lžičky a jak je to sladký, tak jí to strašně moc chutná a úplně to ze lžičky olizuje. V příbalovým letáku píšou 5-10 kapek před každým kojením. Dávala jsem jí 3 dny 5 kapek před každým kojením. A pak jsem ho vysadila, jenže malé se obtíže vrátily, kroutila se jak žížalka, jak ji bolelo bříško. Tak teď dávám 3 kapky před každým kojením a malá je vklidu. Jinak to beru tak nějak intuitivně. Malou jsem v porodnici začala vážit, až když se mi udělalo mlíko, aby mě to nestresovalo, protože do té doby nepřibírala. Teď doma nevážím, ale malá je vpohodě, krásně saje, a pak spinká, mlíčko mi z prsou teče, tak myslím, že je vše vpořádku. Navíc mi přijde, že se jí dělá bříško a druhá brada, takže snad je všechno vpořádku. Sice téměř neříhá, ale naštěstí ani neublinkává.
12. srp 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, když vás tak čtu, tak už se připravuju na to, že na tom budeme stejně. Jestli budu mít mlíko, tak budeme určitě taky bojovat!A s těma prdíkama a ublinknutí.....Myslíte, že si mám koipit něco pro malou už teď, aby jsme pak měli něco preventivně??
12. srp 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Já myslím, že není potřeba zatím nic kupovat, Sab nebo Espumisan seženeš v každé lékárně, doktor Ti poradí, jestli bude potřeba. Rozhodně Ti přeju, abys tohle nemusel řešit a miminko na to netrpělo!!! :wink:
12. srp 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co kojíte, teklo vám mlezivo i během těhotenství? Mě nic takovýho neteče, tak si říkám, jestli vůbec nějaký budu mít...A jestli teda radši nepořídit odsávačku hnedka, myslela jsem, že s ní počkám až po porodu.
@snazilka_2011 já si pro jistotu ty kapky SAB SIMPLEX a mastičku Pupík koupila, když jsem si přečetla jaký s tím mají holky trápení.
12. srp 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Děkuju Peti, ale myslím, že přidám do vašeho ,,klubu". Tak já zatím nic kupovat nebudu, je pravda, že to mají všude....
12. srp 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Ale je teda fakt, že jsem mimo Brno, takže do lékárny nemám tak blízko jako vy Brňandy :slight_smile:
12. srp 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Neboj. Mě během těhotenství taky nic neteklo a měla jsem obavy, zda se mi udělá mlíko. Ale po porodu to přišlo samo :wink:
12. srp 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 neboj, to jestli ti tece mlezivo v tehotenstvi nema vliv na laktaci po porodu :slight_smile: zaklad je prikladat casto i kdyz to boli, stoji to za to :slight_smile:
12. srp 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 je pravda Ivi, že se to dá koupit cestou z porodnice
12. srp 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 Tak to jsem ráda, všude čtu jak to všem teče a já furt nic.
12. srp 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 jo to jo, já jsem všechny věci objednavala pres lekarnu na netu, tak jsem to tam šoupla do košíku taky. Ted jen čekám až mi všechno dorazí. Pošťák už mě musí milovat, že k nám pořád chodí s krabicemi. Celou výbavu mám přes internet koupenou. Už i kočárek dorazil. Už jen koupíme postýlku v ikey a bude snad všechno doma.
12. srp 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 no vidíš, už vše máš:slight_smile:
Já jsem taky vše 90% kupovala přes net.Jinak se to nedalo....Taky jsem o těch kapkách právě uvažovala, koupíme je kdyžtak fakt až cestou z porodky.
12. srp 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Jojo nakonec stačilo pár dní n a netu a skoro všechno je doma. Jěštěže ten net existuje :slight_smile: Tak jsem se tu zakecala a první palačinka čená jak bota
12. srp 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, co ještě máte bříška, nabízím zadarmo olejíček od Saloosu na masáž hráze. I přesto, že ho používala moje sestra i já, je téměř celý... :grinning: Holt jsme to nějak nehrotily a moc tomu nedaly... :sunglasses: Jedinou vadu, co má, je, že měl být spotřebován nejlépe do 6/2011. Já hned tak těhotná (snad) nebudu a i kdyby, nemám masáž hráze už v plánu. Takže pokud někdo máte zájem, můžete si ho u mě vyzvednout :slight_smile: jinak ho vyhodím
12. srp 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 :slight_smile:)já bych tak nakupovala:slight_smile:) chtěla bych pro malou tolik věcí...., ale bohužel musíme dokoupit jen to nejdůležitější.
12. srp 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 JOjo taky nemám spoustu věcí co bych chtěla, pač nejsou penízky. Ale třeba pak časem aspoň něco dokoupíme. Ještě mě koupí to houpací lehátko, to ale zase až z další výplaty.
12. srp 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Takže myslíš, že ta masáž není moc prospěšná? Mě se do ní nějak nechce....Manžel se na to taky netvářil moc nadšeně :slight_smile:
12. srp 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Když se dělá poctivě, možná smyl má :slight_smile: Nevím... Pro mě to teda bylo nepříjemný, manžel z toho taky nadšený nebyl, tak jsme u toho oba trpěli :rolling_eyes: Já teda masírovat původně hodně chtěla, ale po vyzkoušení mě to přešlo. :grinning: Párkrát jsme masírovali, ale jen abych měla lepší pocit, že jsem se (jako) na porod připravovala. Pokud se ti do toho nechce, dle mého názoru se vůbec nic nestane, když nebudete masírovat. Pokud bych se měla rozhodnout, zda koupit masážní olej nebo plavecký kruh na sezení po porodu, já jednoznačně volím kruh :grinning: :grinning: :grinning:
12. srp 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
Peti, věřím tomu, že si pečlivě vybíráš, co sníš.
já zjistila, že nám nedělají dobře švestky.
Jinak dnešní noc děs, malá byla od 01.hod do půl 6 vzhůru, pořád chtěla jíst a nějak to nešlo.
teď se situace zřejmě opakuje, tak jsme letěli koupit Nutrilon - raději at máme záchranu. Myslím si, že mlíka mám dost, ale asi ji to nestačí, usíná při kojení a to nám to tak pěkně šlo. Zuzka zase zežloutla, ach jo.
12. srp 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
Zuzanka i já moc děkujeme :dizzy_face: :dizzy_face:
12. srp 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda No u nás to asi na ten kruh spíš dopadne :slight_smile: Pač se mě manžu nutit nechce a i sebe bych musela nutit. nějak to holt dopadne :slight_smile:
12. srp 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, konečně jsem našla chvilku, že si vás dočtu a vy jste se teda rozjely :grinning:

@ivuska22 Mně se mlezivo v těhotenství nedělalo vůbec a kojila jsem plně jen týden. Už jsme čistě na Nutrilonu... :confounded: Takže je to fakt individuální...

@petrus77 Hlásím, že nám ty BioGaia asi konečně plně zabraly :slight_smile: Malá je od včerejška v pohodě, neplače, nemá křeče. Krásně jde všechno ven- vrchem, spodem :stuck_out_tongue_closed_eyes: I v noci už hned po krmení usnula jako špalek. :dizzy_face: Snad nám to vydrží!!!

@andinecka Ta odsávačka je dvoufázová Medela Harmony- nejdřív prsa stimuluje a masíruje a pak odsáváš. Je ruční, ale odsávání vůbec nebolelo. Naopak, bylo to příjemný. Medela jsou asi nejlepší odsávačky vůbec. Jsou i v porodnicích. Jinak jsem ji kupovala v lékárně v Campusu za 1339Kč. Prodávat ji budu za 800,- a doklad kvůli případné reklamaci samozřejmě přidám! A jsou k ní dva nádstavce a náhradní membrána, jak kape to mlíčko.
12. srp 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 já jsem měla Peti ten espumisan sebou koupeny do porodnice pro jistotu
12. srp 2011 ve 14:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Peti, my měli koupený Infacol, že je nejslabší, tak kdyby stačil, abysme hned nedávali to nejsilnější. Poradila nám to paní v lékárně. A v Bohunicích mi ho pro malou taky dávaly sestřičky. Pár týdnů nám opravdu stačil, takže je skoro vypotřebovaný. Pak jsem koupila ty BioGaia a k tomu dávala Infacol- malé chutná a má kapátko, takže ho nemusíš dávat na lžičku.
12. srp 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelka89 správně dulezite je přikládat i kdyz to boli (me to teda bolelo i přes kloboucek a tekla me krev) a byt trpeliva
12. srp 2011 ve 14:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 tak tak :slight_smile: mne taky kojeni desne bolelo, hlavne kdyz mel maly moucnivku presla mi i na bradavky a kojeni bylo utrpeni, ale nastesti Lukaskovi bylo uz asi 7 mesicu,takze uz jsem ho kojila min :slight_smile:
12. srp 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda já su taky pro plavecký kruh :grinning:
12. srp 2011 ve 14:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka po tom co jsem ze zacatku snesla i to co jsem nemela si dávám majzla :grinning: a zkusila si odstrikat? Ze kdyby to nestačilo tak ďas ještě svoje odstrikany
12. srp 2011 v 15:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka nemáte zač já jen včera na to myslela ale zapomněla poprat :pensive:
12. srp 2011 v 15:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek