• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
jinak jsem dneska zjistila že mám od minulýho týdne možná posledních pět dní o 5-7cm v pase víc :grinning: a taky hnedka o 2kila navrh :grinning:
14. srp 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Gratuluju k Vojtíškovi, ať roste a dělá rodičům jenom samou radost.
14. srp 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast ahojky, to máme bohužel jiný názor...Bohunice už nikdy víc, tentokrát tam asi ještě odrodím ale už tam nejdu....katastrofa! Ráno jdu opět na vyvolání, doufám že tentokrát to vyjde a neřeknou mi takový blbosti jako minule....mimochodem neležela jsi v 7 patře na 14 pokoji?
14. srp 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Moc gratuluju k Vijtíškovi :slight_smile: To jste dobrý, že i svatbu jste už takhle zvládli.
14. srp 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulka003 Tak to držím palce, ať zítra všechno vyjde a už máš konečně miminko u sebe :wink:
14. srp 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast ahoj Sari, to se mate, ze uz jste doma.. :wink: My doufam taky zitra pojdeme, Tonicek mel jeste dneska trosku zvysenou zloutenku a moc jeste nepribira.. :unamused: Tak ze se uvidi zitra rano, jak to bude vypadat pri vizite! Dneska nam prala pocasko, tak ze byl skoro cely den Tonik na slubicku, tak snad zloutenka ustoupi a na tom pribirani ted budu muset zapracovat pres noc.. :wink: akorat mam trosku problem prcka vzdycky po tech trech hodinkach vzbudit a chtit po nem nejake vykony.. :angry: spinkal by porad.. :slight_smile: coz ted teda vubec nechceme, potrebujeme, aby pekne papkal.. :wink: :slight_smile:
@snazilka_2011 jj, Tonicek je naprosto uzasnej...s manzelem si ho strasne uzivame.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a jeste lepsi to bude, kdyz budeme doma.. :dizzy_face:
@veruska007 tak to jsme se tam akorat minuli...ja jsem byla nahore na sestinedeli 10.8.okolo desate hodiny.. :wink: Taaak velike gratulace k Vojtiskovi... :wink: Tyyyy jo 30hodin?!?!?! ...to je teda drsny!!! Ja mela necelych 8 hodin a stacilo mi to teda dostatecne, Te moc obdivuju.. :wink: Jsi sikulka!! :wink: Ale taky by se mi shodilo pri porodu zhubnout... :slight_smile: to by byla zase jako parada!!! :slight_smile: Ted se s tim budu muset trovhu poprat, s tema kileckama navic... :wink:
14. srp 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holkyyyyyyy, huraaaaaaaa!!!! Dneska jdeme domuuuuu!!! Sice az po obidku, ale je to supeeeer!!! :dizzy_face: Juchuuuuuuu!!! Jsem stastna jak blecha!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Prcek od vcerejska krasne pribral, a zloutenka je v norme!!! :wink: Tonicek je sikulka, kojeni nam uz jde naprosto genialne!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. srp 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkast
ahojky maminko, moc ti gratuluji k holčičce. Malá moc krásné datum narození :dizzy_face: :dizzy_face:
15. srp 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 Já jen přidám svou zkušenost se standarty a nadstandarty v Bohunicích - nadstandart jsem nevyzkoušela ani box ani pokoj, protože standart mi přišel naprosto dostačující a jsem moc ráda, že jsem tak zvolila a za ušetřené penízky můžu malýmu něco koupit :wink: U standartního boxu máš wc a sprchu na chodbě, což jsem si říkala, že je přece hrůza, ale na druhou stranu je pravda, co mi řekla sestra, že čím víc toho u porodu nachodíš, tím líp (jde to rychleji). Sprchu jsem tam nevyužila vůbec (až po porodu), wc tak akorát po klistýru, zato chodbu jsem k popocházení s manželem využívala hojně :grinning: Takže nadstandart bych asi brala jen pokud bych toužila strávit porod ve vaně :wink: S pokojem jsem asi měla štěstí, že náš měl koupelnu samostatnou, jinak je prý jedna propojená pro dva pokoje. Že jsem byla na šestinedělí na pokoji ještě s další maminou bylo dobré v tom, že ona už měla nějaké zkušenosti a s lecčím mi poradila, uklidnila, pokecaly jsme. Na druhou stranu mi bylo trochu trapně, když náš malej neskutečně řval, takže jsme tu druhou dvojici vlastně rušili, ale zas když jsem si to zažila z druhé strany, tak mi to ani tak nevadilo, byla jsem tak unavená, že jsem byla schopná při pláči toho druhýho miminka spát :slight_smile: Tak třeba ti tohle nějak pomůže v rozhodování...
@falca1 Jo tak tyhle kombinace jsem vyzkoušela, ona ta obyč plína na novosklad taky není špatná. Jen je boj to vše nacpat do svrchńáčků tak, aby to nečouhalo ven a neprotýkalo. Super byla AIO, kterou jsem mu vnoci dala - a ani mi ji nepokakal :slight_smile: Ale teď jsem trochu vyměkla a dala jednorázovku, malýmu totiž začla téct krev z pupíčku - a to už to vypadalo tak krásně zahojeně. Tak jsem si říkala, jestli mu na to ten balík plen nějak netlačí nebo tak...no uvidíme, co to bude dělat...
15. srp 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast @kackabk @lennikka @kodiak13 MOC MOC VŠEM NOVOPEČENÝM MAMINKÁM GRATULUJI. Je to super se vrátit z dovči a dozvědět se, kolik miminek se mezi tím narodilo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ať vám přináší jen radost.
15. srp 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 wau 30h? smekám! to by u 2. mimča málo kdo čekal. Taky moc gratuluji a ať vám hezky roste a může si brzy hrát s bráškou a nemusíš vyměňovat kolečka u autíček ty :grinning:
15. srp 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulka003 ahojky... jj, ležela jsem v 7. na 14 pokoji, jak to víš?? :grinning: jinak mě mrzí, že máš takové zkušenosti... ja teda vubec! :slight_smile:

Holky, nestíhám Vás všechny dočíst, je toho moc... tak aspon přidám svou zkušenost s porodem a snad nikoho neodradím, protože jsem rodila opravdu na muj vkus dlouho :grinning:

Rodila jsem v těch Bohunicích v nadstandartu bez vany, soc. na pokoji... V 3:40 jsme dojeli do porodnice, měla jsem kontakce po 5 min. pravidelně... po vaně se to opravdu rozjelo, takže doporučuju! Sice se to rozhodilo nepravidelně ale pak se to upravilo a jelo to...
Po příjezdu, papírování, vyšetření a monitor... a pak na pokoj.
Měla jsem opravdu suprovou PA Šárku, ktera byla mila, krásně jsme si popovídali, radila co a jak a pod... prostě parada... Po "ubytování" jsem dostala klistýr - nic to neí, kdo se toho bojí, jako jsem se bala ja! :grinning: nebolí to, je to jen taková teploučká voda... trva to asi cca 1 min... a pak jsem šla hned na záchod a ..... :grinning: však víte.... Pak jsem měla jít do sprchy sednout si na balon a teplou vodou masirovat podbříšek a uvidime, jestli se porod rozjede.... nerozjel :slight_smile: takže první pulka tabletky na vyvolání... po té jsem do cca 10 minut dostavala silnější kontakce v cca 5 minut. intervalech, ale bolest v pohodě... jenže se pořád nic nedělo :unamused: následovalo vyšetření, monitor, tepla sprcha a pořád dokola... a nic... po cca 6 hodinách jsem byla na 3 cm otevřena, prostě se mému tělu něchtělo... takže jsem dostala čípky do dupy :grinning: oxitocin, nějaka antibiotika, a pořád dokola... pak už to šlo na 5 cm, 6 cm a cca 8cm... ale to už bylo tak 10 hodin co jsem rodila... takže jsem dostala epidurál - OPRAVDU TO NEBOLÍ :slight_smile: no a další monitor... a pak jednou přišel primář, vyšetřil mě, to už bylo po cca 12 hodinách a říká, až příjde kontrakce hlavu na bradu, zavřít oči, zhluboka nádech a tlačit do zadečku :wink: v tu chvíli mi to ještě nedošlo... myslela jsem, že mě bude roztahovat na těch cca 10 cm, ale pan doktor se mě rozhodl odrodit, a to jsem po těch 12 hodinách myslela, že pujdu na sekci, ale PA říkala, že pan doktor má trpělivost, za co jsem vděčná... po těch mukách ještě mít jizvu a bolesti... :slight_smile:
Ale pan doktor byl moc fajn... pak se na mě ještě přišel podívat, PA i paní doktorka, co mě šila taky fajn... nemužu si na nic ztěžovat!!! :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Berušku jsem pak neviděla, nalokala se zkažené plodové vody, a byla podchlazena, takže ji hned odvezli, muj chlap ani nemohl přestřihnout pupeční šnuru :confounded: což mě mrzí... při tlačení, protože mala byla velka, jsem ztratila dost krve, takže jsem dostala kapačky, a po cca 5 hodinách když už mi bylo lepe, nás převezli na pokoj, protože mi bylo fakt blbě, byla jsem pošitá v děloze, hraz i u konečníku a slaba bez te krve, nechtěla jsem na pokoji mít ještě někoho jineho než chlapa a klid, vzali jsme nadstandart v 7. patře... moc pěkný, jako hotelovy pokoj. Chlap byl s nama celých 5 dní, spal s náma a věnoval se male... tu mi teda přivezli až po cca 20 hodinách, až jsem byla schopná se o ni postarat :slight_smile:
Beruška ted spinká. je nakojena a ja spokojena... takže za mě Bohunice jednoznačně na výbornou!!! I 6 ti nedělí! Asi je to opravdu o tom, na koho kdy narazíte, ja narazila jen na same super lidi :slight_smile: :dizzy_face:
Kdyby někoho ještě něco zajimalo, ptejte se... :wink: :grinning:
15. srp 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Teda Šári, neměla jsi to jednoduchý, ale je moc dobře, že jsi narazila na super příjemný personál!!Zvládla jsi to výborně!!!!Je škoda, že jsi malou dostala ,,tak pozdě", ale hlavní je, že je ty i malá v pořádku!!!! :slight_smile: :slight_smile: Teď už si ji s mužem budete užívat celý život:slight_smile:
Jinak si myslím, že standart i nadstandart má své výhody....já budu volit standart :wink:
Důležitý je, že ty jsi v něm byla spokojená a je krásný, že jste tam byli celou dobu všichni 3, celá rodinka :slight_smile:
15. srp 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkast Šári, tobě teda malá dala zabrat! A malá si to taky užila, chuděrka malinká :cry: Ale hlavně, že jste obě v pořádku a doma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jinak chápu ten nadstandart, já taky chtěla mít po porodu klid a neuměla jsem si představit, že by měl jít manža pryč a já zůstat s malou sama...Nebo s další maminou. Naše malá vůbec neplakala, ale mimčo paní vedle na pokoji řvalo skoro pořád a stačilo mi to přes tu zeď :grinning: Manža byl s námi celý pobyt (krom doby, kdy byl v práci) a bylo to super!!!! :dizzy_face:
15. srp 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak se nám to tady začlo rozrůstat, tak jsem zase doplnila tu naši tabulku at máme přehled :dizzy_face: https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ap2ZSxG-3bVvdHNIc25mX2MtZHZGd1Y1elhFalVHM3c&hl=cs
15. srp 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nebo spíš paní a maminky či čekatelky,
ráda bych se k Vám přidala do diskuze, miminko čekáme v polovině září. Bydlíme zatím kousek od Brna, ale plánujeme se stěhovat na maloměsto, ale až se malé narodí. Zatím jelikož jsem chodila do práce, tak nebyl čas přijít na tyto zajímavé stránky, přišla jsem na ně náhodou až když jsem nastoupila na mateřskou a začala se doma nudit. :slight_smile: Tak jsem se dnes dokonce i zaregistrovala, snad tu za ten měsíc co mi do TP zbývá najdu nějaké rady a inspirace. Jinak je mi 28, manželovi 29 a jsme už tři roky manželé, jenže jsme oba měli hned po VŠ když jsme se brali a bez praxe a bez peněz apod. jsme o miminku jen snili. Naštěstí v té době ještě jsme našli práci brzy a miminko přišlo tak, jak jsme si přáli, možná bych i rok ještě počkala, ale jsme šťastní za to, jak to je. Každpoádně když už jsme začali tak, chceme co nejdřív pokud to půjde i druhé miminko, nejlépe aby děti mezi sebou měly tak 2 roky a já šla pěkně z mateřské do mateřské. Tak to je o mě asi vše. teď jsem se tu rozepsala na půl stránky, tak snad mi neřeknete, že už je tu plno! :slight_smile:
Neznáte některá porodnici v Boskovicích - nemáte zkušenost?
16. srp 2011 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Téda, ty jsi si vytrpěla svý, jsi vážně jednička, že jsi to zvládla :wink: Málem jste i ohrozily naše prvenství, co se týče hmotnosti miminka :grinning: Když tak čtu o těch poraněních, tak pěju ještě větší chválu epinu. I když u vás to bylo ještě o spoustě dalších věcí... Moc dobře, že jsi nakonec spokojená a bereš to pozitivně, tak ať ti malá dělá za všechno tohle jen radost :wink:
@misaskul Ahojky, já jsem z Blanska, trochu jsem o Boskovicích přemýšlela, nakonec vyhrály Bohunice, hodně proto, že mám rodinu v Brně, tak aby to měli na návštěvy do porodnice blíž, a taky je to tam jistota, kdyby se něco při porodu stalo a tak, i když pro to u mě nebyly předpoklady, takže to hlavní důvod nebyl (a taky asi není důvod, proč by to v Boskovicích nevyřešili, jen můj pocit, že nemocnice ve větším městě musí být lepší). Jinak ale hodně blanenských holek z mého okolí v Boskovicích rodilo a spokojenost. Náhodou jsem o té porodnici četla i článek v Miminku, vypadalo to tam pěkně, příjemně. Je to menší, více rodinné, nestane se ti, že by měli stop stav... Pokud to máš blízko a vše v pohodě, tak bych do toho šla. Jo a pokud by tě zajímalo něco konkrétního, tak se můžu těch kamarádek poptat. Osobní zkušenost tam mám jen s gyn. pohotovostí, kde byli milí :wink: A říkala jsem si, že bych tam šla rodit druhé, i když po tak prima zkušenosti v Bohunicích...Uvidíme :wink:
16. srp 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Máme to do Brna i do Boskovic tak na půl, Blansko je taky blízko, myslela jsem si už, že tu všechny budete z Brna. :slight_smile: Před rokem a půl jsme si koupili starší domek v Boskovicích, spravili ho a je k nastěhování. Necháme to ale až po porodu - chtěli bysme tak říjen / listopad. V Blansku je krásná nemocnice, chodila jsem tam na cvičení pro těhotné, asi ještě jednou nebo 2x půjdu. V Boskovicích jsem byla na předporodním kurzu a také mi zbývají ještě nějaké lekce. Příští rok touhle dobou bychom se chtěli začít snažit o druhé miminko, ať máme děti pěkně po sobě. Kdybys zjistila nějaké info, budu ráda, když ne tak se také nic nestane. Jsi hodná, děkuji. :slight_smile:

Také některá plánujete děti brzy po sobě nebo spíš oddych a pohodu a druhé za pár let?
16. srp 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Ahoj a vítám tě mezi nás :slight_smile:
Tak jsem Bells, holky, objednala na 30.8. na focení! Běda, jak bude mít špatnou náladu :grinning: Když už jsem nestihla těhu focení, tak snad vyjde aspoň tohle...ale při mé smůle... :grinning: :angry:
Jinak nás v září čeká stěhování za Brno, tak už se toho děsím teď!!!! Kdo proboha vyklidí celý byt a bude to rovnat do novýho?! :zipper_mouth:
16. srp 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Kači, ještě jsem se nedostala ke všem příspěvkum, kolik vážila tvoje mala nebo maly? :slight_smile: A dodatečně moooc gratuluji!!! No, kdo ví, jestli by mě epino pomohlo... na hraz možna, ale tím, že mala byla velka a ja nebyla otevřena uplně, tak mi musel pan doktor hooodně pomahat a vyndavat malou, šprajcla se i raminky, takže proto asi i ta poranění v děloze, ale už je to ok, a za nama... :slight_smile: hlavně že je mala v pořádku! Ja se zahojím, a bude vše dobre... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: vid Kači? :wink:
@lutsousek No, právě tím vyvoláváním je mala dost neklidná... :unamused: :frowning2: hlavně když spinká, leká se, škube sebou a pláče ze spaní, natahuje ručičky v křeči aj... je mi ji hrozně líto! :cry: Kači, taky trpíte nebo jste po porodu trpěli na prdíky? My po každem kojení :cry: už mam strach ji kojit... daváme espumisan kapičky, ja piju feniklovy čajít proti nadýmání, snažím se nejit nenadýmavou stravu, ale nic... :cry: bavily jste se tady o nějakých kapičkách za 660,- jmenují se PROBIOTICKÉ KAPKY PRO DĚTI BIO GAGIGA? Přemýšlím nad nima...
16. srp 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Šári, hodně ji zavinuj, hlavně ručičky k tělíčku. To se těm novorzencům stává, že se lekají, z toho prostoru najednou. Holt v bříšku už se moc pohybovat nemohly... Na ty prdíky nám ty BioGaia už zabraly, ale trvalo to tak 5dní. Teď jí to občas chytne, když hltá nebo se přejí, ale to už vyřeší Infacol a je klid.
16. srp 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Děkujeme mockrát! :dizzy_face: dala mi zabrat, ale dalo se to vydržet... ikdyž chvilinka před epidurálem jsem už myslela, že skončím z těch bolestí ve cvokárně, ale naštěstí byly silné jen asi 4 nebo 5 a pak už jsem jen čekala, na sklidnění po epidurálu :grinning: taky dodatečně gratuluji k miminečku!!! Psala jsem ti zpravu tady... ale asi si toho měla dost, což plně chápu :wink: :slight_smile: a jak se sžívate? Ty máš o týden starší miminečko, vid?
16. srp 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Co je infacol? :slight_smile: taky další kapičky? :slight_smile: jj, ja se snažím, jenže ona je potvurka, a vždy je vynda a spinká stylem : "RUCE VZHURU, nebo střelím" :grinning: :grinning: :grinning: asi to znáš... :wink: a ty kojíš nebo dokrmuješ? My koupili Nutrilon, protože jednu noc mala tak křičela, nevím co ji bylo, že jsem ji nemohla nakojit, za boha to nešlo... a navic, jsem se snažila tak moc, i nervy u toho byly, že mi zapadaly bradavky a to mě dostalo nejvíce, tak jsme raději koupili přikrm pro všechny případy!!! :slight_smile: naštěstí od soboty už je to ok... a bradavky jsou v pořádku.
16. srp 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Jj, to znám, naše malá taky jinak nespí :grinning: :grinning: :grinning: Holt, spokojený miminko :slight_smile: No, my jsme už čistě na Nutrilonu. Mlíčko se mi udělalo jen na týden a pak hotovo. :confounded: Z porodnice jsme taky běželi hned do lékárny pro Nutrilon, dostali jsme to i do zprávy, že je malá na příkrmu. Já zase měla malý bradavky, tak jsme kojily s kloboučkem. Ale ani to nás nezachránilo... A ten klobouček by ti na ty zapadlý bradavky nepomohl? To kojení s ním nebylo špatný, malá krásně sála a hlavně mě to nebolelo :slight_smile:
Jj, Infacol jsou kapičky, ale oproti ostatním slabý... ale k těm probiotickým kapkám nám to stačí. Ťuk, ťuk!
16. srp 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Ahojky, děkuji za přivítání!
Vy jdete bydlet pryč z Brna? Máte někde domeček? Já jsem teda ráda, že jdu do města (maloměsta), ale je tam vše a nemusím nikam dojíždět - jsou tam školy, školky, nemocnice, všechny obchody... Na stěhování se těším, na Vánoce budeme ve svém. :slight_smile:
Já mám objednané těhu focení asi tři týdny před TP, tak snad to vyjde, ale podle toho, co mi říkají na prohlídkách, tak na dřívější porod to nevypadá!
Přeji, ať má malá dobrou náladu a fotečky ať jsou krásné. Mrzí mě, že jsi těhu focení nestihla, to my fotíme o sto šest, buď mě samotnou manžel, nebo se fotíme spolu, fotečky pak upravujeme na PC, ale chceme i profi, ať máme vzpomínku. Mé první bříško už mi nikdo nevrátí! :wink:
16. srp 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Taky Tě vítám a chtěla bych děti brzy po sobě :slight_smile: ostatně nejsem už nejmladší :grinning:
@sarkast Miminka prostě bolí bříška. Tohle se vyhne jen opravdu málokomu :confounded: Ber pozitivně, že kojíš! To je super :slight_smile: Kdybyste byly na UM, tak možná vás bude bolet bříško stejně a taky navíc může být problém s kakáním. My jsme měly štěstí, že nás bříško trápí až od 2. týdne a docela nám zabírá Sab simplex (je to vlastně to samé, co Espumisan). Ale po dlouhém zvažování jsem nakonec včera koupila ty Probiotické kapky Bio Gaia. Uvidíme, co udělají. Mají podpořit činnost střev a střevní mikroflóru. Nejsou primárně proti nadýmání, tak dál budu dávat i Sab. Samotnou by mě zajímalo, jestli ty kapky Bio Gaia fungují - Peťa a Lucka je užívají už delší dobu.
16. srp 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul My se právě stěhujeme z Brna do Kuřimi. Bydlíme teď prakticky v centru a už mě to nebaví :slight_smile: Těším se na klid. Akorát jsem to měla v plánu stihnout ještě než se malá narodí, ale to jsme taky nestihli. Já mám prostě pech :grinning: To těhu focení jsem měla objednané 4týdny před porodem, ale byla bouřka, tak se to přesunulo na 2 týdny před porodem (chtěla jsem fotky venku v přírodě), a to už jsem nestihla :angry: Manžel moc na focení není, takže mám jen dvě fotky bříška, co jsem dělala u zrcadla. Tak snad nám vyjde aspoň to focení malé! Ať máme památku na miminko :dizzy_face: Jinak mně taky doktoři tvrdili, že dřív určitě rodit nebudu! A rodila jsem o 16dní dřív...mimčo má holt svoji hlavu :slight_smile:
16. srp 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda muj chlap šel právě do lekarny pro ty sab simplex, oni nam je nabízeli, ale ja vzala ty espumizanovy... tak uvidime, jak zaberou tyhle, když ne, dáme ty za 600,-
Jj, kojím plně, včera jsem mela trochu problém s mlíčkem, ale kamaradka mi poradila na noc nebrat podprdu a mela pravdu... rano mi z nich teklo proudem, mala hltala jako blázen :grinning:
@lutsousek
jj, nad těma kloboučkama jsem přemýšlela, dost mě ty bradavky boli, hlavně první cca 3 saní apk se to nejak spraví, nebo mi to už nepříjde... ale četla jsem, že miminka pak nechtěji už čistou bradavku a taky že je problem je dobře nasadit a že jde přes ně dost vzduchu a pak maji koliky prckove, tak nevim, asi je na všem něco pravdy... zatím to zvladame mazat bepant. a uvidime co dále... :slight_smile: ve čtvrtek jdem na KO tak uvidime kolik bude mít mala... a když tak budeme asi přikrmovat :confounded: v porodnici zhodila jen 200g což jde, na to, že jsem kojila plně až v podstatě v den odchodu domu, protože mi ji přiložili dost pozde i kvuli mému stavu... takže jsem ji kojila až po 22 hodinách cca...
16. srp 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda A kolik ti je, jestli se smím zeptat? Bála jsem se, abych tu nejstarší nebyla já, i když z mého okolí ještě moc kamarádek mimčo nemají a to je mi 28. Možná bych ještě rok počkala, ale teď už se těším na naše zlatíčko :slight_smile: a když to půjde dobře tak ve třiceti podruhý a hotovo. :slight_smile:
Z mého okolí buď holky začaly brzo, protože byly jen na střední, pak si něco odpracovaly a ve 22, 23, 24 letech měly první a některé už mají druhé. Z mých spolužaček z VŠ jsem asi druhá, co bude mít mimčo! Holt s tou VŠ když se studuje třeba do 25, tak to dřív nejde, pokud nechci žít stylem "z ruky do huby". :confounded: Prostě jsme si chtěli vydělat na bydlení, na auto, na to dítě... ne budovat si nějakou kariéru třeba - aby si někdo nemyslel - to ne.
16. srp 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
Ahojky Šárko, Zuzanka má dnes už 22 dní, takže už jsme se jakžtakž zžily :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Dnes jsme byli zase u doktora, dětskému lékaři se nelíbí, že malá je pořád žlutá a tak jí chtěl vzít krev z hřbetu ručiček, napíchal jí obě ruce a nic ( malá šílela - já taky) :frowning2: :frowning2: , a pak nás poslal do laborky na krevní obraz - pláč pokračoval a nakonec jí dělali odběr moči ( další horor). Ještě že s náma tam byl tatínek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Bylo to fakt náročný, naštěstí výsledky jsou SUPER. Malá se z toho všeho pozvracela a já byla ráda, že po 2 hodkách jsem jeli domů.
Jinak Zuzanka taky spí s ručkama nahoře, i když to teď obměnila a má je v pozici na Supermana :grinning: :grinning: :grinning:
Naše dnešní váha byla 3640g (při odjezdu z porodnice vážila 3040g) - tak mám velkou radost :dizzy_face: :dizzy_face:

Jsi statečná, jak jsi všechno zvládla a zvládáš.
Stejně je to děs - celý těhu se strachujeme o bříško a teď je to jetě horší. Ale ta mimča za to stojí, my u malé prosedíme hodiny a počkej až půjdete s malou ven, to bude teprve krása.
16. srp 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek