• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@lutsousek
chachá - my bydlíme v Kuřimi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
kam se tam stěhujete - do Dílů ( satelit na začátku Kuřimi)
16. srp 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Tý jo o 16 dní dřív? No tak to jsi mě moc nepotěšíla. :confounded: Já bych se měla fotit 18 dní před termínem, ale my máme známou fotografku, tak nás vezme kdykoliv. My se budeme fotit 1.9. v ateliéru a pak ten víkend venku, snad bude pěkně. :slight_smile:
Kuřim - tam je to pěkný, my teď bydlíme v Šebrově, ale jdeme do Boskovic. Já od tam pocházím a je tam všechno jak už jsem psala. V Šebrově akorát zahradnictví a pak chodit do lesa na hříbky. A ty stejně moc nerostou. :grinning:
16. srp 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
Šáry - já na podporu mléka piju Gravimilk ( sušený mléko)- doporučili mi to v lékárně a čaj pro kojící matky. Musím říct, že mléka mám až moc a tan náš hltounek to někdy nestíhá :dizzy_face: :dizzy_face:
16. srp 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul
ahoj, ale v Šebrově je jinak pěkně, my přes něj jezdíme na kole do Adamova a Blanska
16. srp 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka tak na ven se těším, jen ještě nevim, jak to udelame... kvuli výtahu a taky jsme ve 3. patře a nevím, jestli je tady kočárkárna... :frowning2: my můžeme za 10 dní poprve ven, tak jsem zvedava...
jj, superman taky znám :grinning: ty jo, 22 dní :wink: toto pěkně letí! Ja myslela tak týden dva, že jsi rodila nejak přede mnou... :wink: to za chvili bude rok, dva a atd... :wink:

Jinak ten gravimilk piju taky, mam oba, čokoladu a vanilku, ale flakam to :slight_smile: budu ho asi pít 2x denně, jak ho často piješ ty?
16. srp 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Ju, já si tam nestěžuju, je tam nádherně, bydlíme na kopečku a tam je božský klid a máme velkou zahradu, v Boskovicích budeme mít poloviční, ale neva. :slight_smile: Rádi se budeme do Šebrova vracet na návštěvy prázdniny. To je super, že je svět tak malej. A to jsem si myslela, že jste všechny úplný Brňandy. :grinning: Znám i Blansko i Adamov, po té hlavní bych se do Blanska na kole bála, ale do Adamova chodíme na výlety a do Blanska jezdíme do nemocnice, nakoupit a tak.
16. srp 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Jeeeee, tak to je super! Doufám, že budeme spolu taky někdy kočárkovat!!! :dizzy_face: Jj, do Dílů! Budu to mít kousek na MHD, když budu chtít bez auta do města :slight_smile:

@misaskul No, taky mě to zaskočilo, když mi v noci praskla voda :sweat_smile: Neboj, focení stihneš krásně a počasí vám vyjde! Doufám, že nám pak ukážeš fotky :slight_smile: Boskovice znám, mám tak kamarádku. Je to tam hrozně pěkný, hlavně židovská čtvrť :dizzy_face: A je tam všechno, co člověk potřebuje... Chápu, že se tam těšíš. Já jsem s malou u našich na vesnici a začínám nudou šílet.... krom procházky s kočárkem se nedá nic dělat. A počasí nám taky moc nepřeje...
16. srp 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
já si taky plánuju výhledově koupit v Dílech byt. Bydlí tam má nej kámoška.
Taky se těším na společný kočárkování :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
My bydlíme uprostřed města ( je tam spořitelna), na našem paneláku je šipka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vyditelná kilometry daleko, ale jako orientační bod se osvědčila.
16. srp 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Ty jsi teď s malou na prázdninách u rodičů a kdepak? Právě je lepší jít do města, máš na výběr z několika obchodů, škol, prostě jak říkáš - je tam všechno. A navíc s dítětem. Taky se mi Boskovice líbí, vyrostla jsem tam. Vy se tak máte všechny, že už máte miminka u sebe. Plánujete taky druhé? Já jo a to jsem první ještě neporodila. :grinning:
16. srp 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Jooo, tak to vím přesně, kde bydlíte :grinning: Je to fakt výborný orientační bod! Já mám zase kamarádku v těch "novostavbách" u Alberta, takže jako motivace pro přestěhování dobrý. :slight_smile: My se s manželem do těch bytů zamilovali, už se tam hrozně těšíme. :dizzy_face: No a když se výhledově přesunete ještě vy, tak to bude paráda. Holky si budou mít s kým hrát. A zatím budeme kočárkovat :slight_smile:
16. srp 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul No, mám u našich takový relaxační pobyt po porodu :slight_smile: Máme totiž psa a sama bych to na bytě v centru nezvládla, venčení atd. Naši mají velký barák, tak se tady s malou ztratíme a navíc mám jako bonus hlídání :slight_smile: Je to za Veverskou Bitýškou. A manžel je pracovně prakticky od porodu pořád v Praze nebo Bratislavě, takže jsem ráda za společnost! Durhý zatím neplánujeme, chceme oba jedináčka. Ale nikdy neříkej nikdy, třeba se budeme taky za dva roky snažit o druhé :slight_smile: Ale zatím mi stačil jeden porod a jedno miminečko..
16. srp 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Je mi 30 :slight_smile: mám to napsáno v profilu. Já bych měla miminko klidně dřív, ale nebyl ten správný chlap :angry: Moje kamarádka z VŠ teď o víkendu porodila 3. miminko (ostatní mají 5 a 3 roky) a to mi přijde úplně ideální :slight_smile: Druhé dítě bych chtěla do 2 let, tak snad nepřijde moc brzy nebo naopak pozdě :grinning:
@andinecka To jste přibraly nádherně! Víc než půl kila za 3 týdny!!! To je skvělý :slight_smile: Díky, že jste mi připomněly Gravimilk. Uvažovala jsem o tom a pak na to zapomněla. Poslední 2 dny mi přijde, že mám možná míň mlíčka :frowning2: Miška chce teď skoro každé 2 hodiny... ale zase si říkám, že to musí nějak dohnat, když v noci spí 7-8 hodin v kuse :dizzy_face:
16. srp 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Já myslím, že se do výtahu v dnešní době vejde snad každý kočár. A pokud u vás výtah není, tak je teda potřeba kočárkárna a pak s malou vyšlapat pěšky :grinning: Bydlím ve 4. patře bez výtahu, tak vím o čem mluvím... včera jsem nesla nákup nadvakrát, Miška do toho řvala... no super :angry: a kočárkárnu mám na druhém konci domu, takže absolvujeme cestu sklepní chodbou, ale jsem ráda, že jsme ve svém :slight_smile:
16. srp 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Já bych taky ráda, aby děti měly mezi sebou 2 roky, kolem toho druhého roku se to první naučí cestovat bez kočárku a do kočárku se přesune druhé. Stihnout to nějak musíme, jinak mám mateřskou jen na dva roky a ráda bych přešla plynule do druhé, takže s jinou variantou nepočítám. :grinning:

Holky mějte se pěkně, musím něco zařídit, děkuji za milé přivítání tady mezi Vámi, mám fakt radost a těším se až si budu moct s Vámi psát i o našem miminku. :slight_smile:
16. srp 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vilibalda náš výtah je z roku 1956 je stary jak svět... o rozměrech 80x60 tuším... prostě akorát na kočárek, ale ja se tam už nevejdu a přivolat nejde... tak uvidime, jak to bude...
@lutsousek my cheme taky jedináčka... :slight_smile: ale jak říkáš, NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY :wink: :dizzy_face:
16. srp 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
u nás je MHD??? To asi myslíš 71 ( 72) nevím přesně číslo, která jede k nádraží.
16. srp 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
Miška spinká úžasně. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
To Zuzanka má v sobě časovač na 3 hoďky a věř mi, že je přesná, :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:. Docela žasnu, jak ten čas rychle utíká, sotva ji nakojim a chvíli si lehnu, už zase abychom vstávali. Jen kdyby tolik nehltala, fakt mám strach, že ji zase zaskočí.
16. srp 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast taky Šáry pomáhá zabalit miminko než usne do zavinovačky jako larvu aby tam byla stažená a pak uspat nebude sebou tak cukat. Náš to dělá taky že ze spaní rozhazuje ručičkama to ho probudí a pak brečí a taky se svíjí kvůli prdům
16. srp 2011 ve 14:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 díky moc, vyzkoušíme, to mě nenapadlo, ale je fakt, že pulku spaní spí klidně, ani se nepohne a pulku prokvílí, proškube a ja už vím, že se pomalu probouzí... :wink: co u Vás, všechno v pohodě? Jizva už nebolí? :slight_smile:
16. srp 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka naše mala taky hltá! :unamused: většinou, když ji nechám rozkříčet, když se vzbudí a přebaluju a mažu tak ma pak asi pocit, že bych ji už nedala napapat :grinning: nebo co... :slight_smile:
16. srp 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Jojo,71 nebo 72, taky teď nevím. A jezdí to i jako rozjezd z Hlavasu. Zastávka je právě u Lidlu, tak to mám kousek a jede až k nádraží v Kr.Poli.
16. srp 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
tak to mají holky stejný ( pocit, že jim asi nedáme najíst) :dizzy_face: :dizzy_face:
Zuzanka si u kojení mlaská, zřejmě tím Gravidmilkem.
Jinak na tvou otázku ohledně kojení - dnes mi doktor řekl, že mám kojit, když malá chce.
Zkus koupit ten Gravidmilk a uvidíš, jak to Isabellce bude chutnat.
My si půjčili na měsíc stejnou váhu jako byla v Bohunicích a malou vážíme před a po jídle ( ted to teda už flinkáme, ale prvních 14 dní jsme byli poctiví a hlavně mě uklidňovalo, když jsem viděla, kolik vypila). Zuzka nám v porodnici dost zhubla a tak pro můj klid....

@lutsousek
je to 71. A vy se stěhujete do bytu anebo jste koupili dům??
Mě se na vejšce vždycky smáli - říkali Kuřim, tam se týrají děti....
Tak tvoje kamarádka bydlí na náměstí u Alberta? - líbí se jí tam?? mě ten barák připadně děs ( nekvalitní stavba). Ale zase je tam fajn cukrárna, dobře se tam sedí s kočárkama a potom, až jsou děti větší, tak tam mají průlezky a houpačky :dizzy_face:
16. srp 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast jsme si nevšimla, že už ti to poradil Lutsousek :grinning: nás trápila bříško hlavně prdíky a koliky, koupily jsme si kapky Bio Gaia a myslím, že na ty koliky nám pomohly úplně a na prdy taky částečně. Akorát plače když ty prdy potřebuje vytlačit ven jinak je klidnej. Nejhorší to bylo prvních 14 dnů to jsem ještě úplně nevěděla co a jak a taky jsme neměli ty kapky. Jizva už nebolí jen občas to jakoby táhne jinak v pohodě. Přijde mě že je vcelku ta jizva velká, ale stálo to za to, takže to neřeším :grinning:
ty jsi si to taky vytrpěla tak přeju rychlé zahojení a užívejte si miminka :sunglasses:
17. srp 2011 v 07:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast mě Šáry taky křičel než jsem ho přebalila a dala mu najest. Tak jsem to otočila a nejdřív mu dám najest pak ho přebalím a je to :grinning:
17. srp 2011 v 07:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka a proč by se měli v Kuřimi týrat děti ?
17. srp 2011 v 07:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Peti a neblinká ti při tom? Já o tom taky přemýšlela, aby tak neřval a taky že při kojení dost prdí a řekla bych, že při tom i lecos ulítne, tak je mi líto té čisté plíny. Jenže my máme furt problém s odbrkáváním a blinkáním, takže kdybych ho po kojení hodila na záda a začala mu zvedat nožičky, nedejbože mu šla pokakanou prdýlku umýt pod kohoutek, tak asi můžem začít kojit odznova (to kolikrát můžem i tak :unamused: )
@sarkast Šári, jasněže bude všechno dobrý :wink: Jinak o těch probiotických kapkách mi říkala teta, že jim i jejím kamarádkám (dětem) všem kromě jediné fakt zabraly. No my s nima ještě počkáme, zatím to jakž takž zvládáme se sabem. Jinak říkáš sundávat šprndu na noc? To asi taky zkusím, nemám mlíka nijak moc, vložky do šprndy absolutně nepotřebuju :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak se holky musím přidat ke chvále těch příbrněnských městeček - já jsem v Blansku taky spokojená jak želva :slight_smile: a to jsem si dřív myslela, že mě z Brna nikdo nedostane :grinning: Ono, když je Brno dobře dostupné a v tom městečku máte vše, co potřebujete, tak je to fakt paráda! A taky v Brně bysme si asi nemohli dovolit koupit vlastní 3+1 s garáží a zahrádkou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@misaskul Vidíš, od nemocnice bydlím úplně kousíček a k tomu cvičení jsem se nějak nedostala - zkoušela jsem to vygůglit, ale asi ne moc dobře, nic jsem nenašla - tak jsem aspoň chodila plavat :slight_smile: Bych řekla, že v Šebrově jste asi dost závislí na autě, co? Nebo jezdí busy často? My jednou vezli stopařku z Lipůvky do Šebrova a ta na busy pěkně nadávala, že to nenavazuje, tak že to řeší takto :sweat_smile: Myslím, že v Blansku i Boskovicích je velkou výhodou vlak...Jinak druhé mimčo za dva roky bysme taky chtěli. Taky uvažujem nad dvouletou rodičovskou a doufat, že se zadaří. Já jak jsem jedináček a bylo mi to vždycky dost líto, tak jsem odjakživa chtěla dvě děti - i když chápu, že někdo, kdo zas sourozence má (nějakého "vydařeného"), by tohle zase svému dítěti nepřál :grinning:
17. srp 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk no úplně hned po kojení ho nepřebaluju chvílu si ho hodím na rameno a čekám a když nic tak za chvilku ho jdu přebalit a na tom přebalováku sice leží na zádech ale hlavu má na boku a někdy trochu ublinkne a někdy ne tak mu to utřu a přebalujem dál. Mě taky prdí u kojení takže mě přijde lepší přebalovat po než před ....
17. srp 2011 v 09:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Kači taky jsme nakonec kapičky koupili a jediné, co po jednom dni můžu říct je, že Miška včera poprvé celý den nekakala. Tak se trochu děsím, kolik toho bude, až to z ní půjde :grinning: Mojí sestře a švagrové ty kapky nezabraly, tak jsem k nim trochu skeptická a proto jsme je koupili až v 7. týdnu. Buď pomůžou a Míša bude spokojenější nebo ne a věřím, že bychom to zvládli i bez nich (zas tak moc nepláče).
@petrus77 Peti, asi měla andinecka na mysli tu kauzu příšerně týraných kluků, jak tam byla ta falešná Anička, co pak utekla z Klokánku a odjela kamsi do zahraničí, kde ji vydávali za kluka... Maminka těch kluků se mnou právě v té době chodila na VŠ, ale bylo to dálkově, tak si ji naštěstí vůbec nepamatuju.
17. srp 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek @sarkast Jé holky vy chcete opravdu jedináčky? A máte k tomu nějaký důvod? Já to totiž vždycky automaticky brala tak, že ptostě budou dvě děti a hotovo. I kolem mě když jsem byla ve škole, tak to bylo... můj brácha... moje segra... Ani nevím jestli nějakého jedináčka znám. :slight_smile: Ale samozřejmě je to každého rozhodnutí, to jako nic proti, to ne. Třeba úplně stejně nerozumím tomu, když má někdo 3 děti, nebo je plánuje, to je mazec, to si taky nedokážu představit. To musí být veselo ! :grinning: Prostě chceme děti dvě.
@kackabk Chceme se začít snažit už příští rok podzim/zima, spíš podzim, kdyby to trvalo dýl. Radši ať jsou blíž k sobě, než aby mi to přesáhlo přes ty dva roky, který budu s miminkem doma.
@kackabk Spoje jsou v pohodě, i s přestupem na Lipůvce jsem za 30 min v Brně, takže naprosto vyhovující, ale auto samozřejmě máme a já autem jezdila spíš než autobusem, protože jezdí i manžel a ještě jedna paní a ta nám dávala vždycky nějakou částku na benzin. Ale už párkrát byly nějaké komplikace a já musela na vlak do Blanska, ale to je pořád v pohodě, pořád se pohybujeme kolem těch 30 min. :slight_smile: Z Boskovic budeme preferovat spíš autobus, je to přímý spoj a rychlovka po státní, s vlakem je to přesedání hloupé, ale i tak díky bohu za ty dary! :grinning:
To já najela hned přímo na stránky nemocnice blansko a našla jsem si to tam a bylo to. Kolikrát když používám google tak mi to nic nenajde a je to celkově na prd a přitom se pak stačí mrknout jinak a je hned z čeho vybírat. A hlavně já tam dřív chodila občas na aquaaerobik, takže jsem věděla, že se tam něco takového odehrává. :wink:
17. srp 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Tady je videt, že jsi ještě neporodila :grinning: aspon teda podle mě... porod a uvidiš sama... možna za pár měsícu změním názor, ale i muj muže behem porodu a i po něm, říkal, že mala bude jedináček :grinning: :grinning: :grinning: však uvidiš sama :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. srp 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek