• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@kackabk Ahoj Kaci, tak co latkovky, uz jste vyzkouseli?
17. srp 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Jojo, nám se taky smějou, že tam jedeme rozjet Kauzu Kuřim 2 :grinning: kupujeme tam ten pavlačák- byt. My nejsme typ na domeček. Chtěli jsme původně ten spodní se zahradou a nakonec jsme zamítli i to. Manžel je pořád v práci a nikdo by se sekačkou po zahradě neběhal :sweat_smile: Vidím to u našich, kolik je s tím práce a jak se nikdo nehrne :grinning: A já bych se sama večer dole i bála... zahradu jsem chtěla na bazén, ale zrovna tam každý vidí, takže na to taky není. :confounded:
No ty baráky u Alberta jsou v hrozným stavu, hlavně jak jsou ty vchody ze zadu, tak to je děs. Chodba taky v dezolátním stavu. Byty jsou tam pěkný, ale dům děs. Oni jsou tam v podnájmu, tak to nějak neřeší...ale kupovat bych to tam nechtěla.

@misaskul No, my máme s manželem oba sourozence- bratry. Oba jsme s nima byly v jednom pokoji a já jako holka jsem teda docela trpěla s bratrem v jedné místnosti, a to jsme měli pokoj 30m2! Navíc ten manželův je docela "povedený", takže jsme oba vždycky chtěli jedno dítě. Kupujeme byt 3+kk a malá bude mít svůj pokojík a klid. I po finanční stránce to bude jednodušší, kupovat všechno jednou a ne dvakrát... to v této době taky dělá hodně. Ale jak jsem řekla, třeba se mi v hlavě něco přepne a budu chtít druhý :sunglasses: Ale spíš ne, než jo! Navíc bysme se zase museli stěhovat do většího. Já jsem prostě pro samostatný pokoj pro každé dítě!
17. srp 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Ahoj Zuzi, no jasně, už jsem to tu holkám psala, látkuju už čtvrtý den, jsem moc ráda za ty plínky od tebe, šly do oběhu jako první :grinning: Pomalu si začínám zvykat, přebalování se zrychluje a sklady začínají vypadat k mé spokojenosti :wink: Dneska jsem prala, tak teda na těch bmb kikko mi zůstaly fleky, asi to budu muset důsledněji vymydlit tím žlučákem, ale jinak dobrý. Jo a trochu mě zklamaly moje kalhotkovky (tuším americký ekvivalent popolinek), bývají promočené už u takovýho mrňouska a to jsou jednovelikostní, tak nevím, co si s nima počnu, až bude větší, asi vytuňovat vkládačkama... Co ty, četla jsem, že už se ti to pěkně blíží, že to možná bude i dřív...?
@petrus77 Tak já to s tím přebalováním možná taky zkusím, myslím, že si tím malej může ušetřit spoustu pláče a já nervy :wink:
@sarkast Šári, ty teď budeš z porodu dělat pro všecky bubáka, co? :sweat_smile: No teda ani se ti nedivím, já teda i u toho svýho prakticky pohodovýho měla myšlenky, že to prostě nezvládnu, tohle už nikdy víc, v poslední fázi, kdy už malej skoro lezl ven, jsem dokonce měla v hlavě myšlenky na císaře, prostě jestli by ho nešlo dostat ven nějak jinak... Ale teď už působí vzpomínkový optimismus a jdu do toho zas :grinning:
@misaskul Tak takto jsem o tom teda ještě nepřemýšlela, kdy se budeme chtít začít znova snažit - myšlenky jsou teďka úplně jinde :grinning:
17. srp 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
Peti, ta kauza byla před lety, týkalo se to Aničky Škrdlové( nebo tak nějak) a dvou chlapečků. Navíc ten pán, co na to přišel se musel z Kuřimi odstěhovat, bál se sekty.
Jinak my dneska opět zvracely!!!! už mám strach kojit.
17. srp 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast @kackabk Já taky beru porod jako jeden z důvodů, proč do dalšího nejít :sweat_smile: Já z něho měla hrůzu od chvíle, kdy jsem se dozvěděla, jak to s porodem vlastně je. Jenom jsem si říkala, že až budu jednou těhotná, tak mě to přejde...a nepřešlo :grinning: Prakticky celý těhotenství jsem doma brečela hrůzou...a ještě jsem si inteligentně pouštěla videa o porodech. Hrůzu jsem měla z nástřihu a šití... naštěstí, chvála epinu, jsem tomu unikla. Ale i tak už o dalším neuvažuju. A to jsem měla oproti tobě, Šári, porod dobrej! Ale brrr, klepu se z něj ještě teď.
17. srp 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kackabk ty protekajici jednovelikostni lahotky muze byt klidne tim, ze jsou malemu jeste velke. Pockala bych ze soudy, az bude mit takovych 5kg, to sedi ty plinky najednou vsechny uplne jinak :wink:
JInak u me se to nejak schyluje, ale uvidime. Uz nedelam predpovedi, u prvniho to vypadalo podobne, ale rodila jsem az presne na TP, zato potom letel jako spunt.. Takze pokud tahle priprava bude pokracovat dalsi 4 tydny, tak to bude opet ficak :grinning:
17. srp 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Kači, mluvíš mi z duše :grinning: ja taky ke konci už chtěla PA poprosit o císaře :grinning: ale nakonec jsem to zvladla... a ted to vidim jako ty... pohoda... ale pořád nejsem přesvědčena, že budu mít další miminko :grinning: už mě nic nebolí, mala ma 9 dní ale i tak bude asi jedináček :grinning:
17. srp 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, včera jsem byla u paní doktorky, oproti minulému týdnu se začínám otevírat a miminku se prý začíná chtít na svět. Vypadá to na dřívější TP. No dle mého výpočtu (podle ovulace) bych měla mít termín 14.9., ale od začátku se se mnou táhne termín 19.9. No a včera mi bylo řečeno, že to vypadá o pár dní dřív tak kolem 15.9., takže moje výpočty byly nejspíš pravdivé. :slight_smile: No jsem zvědavá. Celý večer jsem si kontrolovala tašku do porodnice a hladila bříško celá nervozní, že ať ještě vyčká. Odhad váhy miminka ze včerejška je 2600g, tak to je pěkný. :slight_smile:
@kackabk Já vím, že až bude miminko na světě, taky hned druhý nebudu řešit, ale protože mám mateřskou na dva roky, musíme o tom začít přemýšlet co nejřív, abysme si stihli pořídit druhé miminko do těch 2 let. Bude to teda asi mazec dvě děti tak rychle za sebou, ale zase finančně to není tak nejhorší, při té dvouleté variantě jsou docela pěkný penízky a budeme to mít rychle za sebou a děti budou parťáci. :wink: Nerada bych měla druhé až po třicítce.
@lutsousek Tak já i manžel také máme bratry, já navíc ještě sestru, manžel když vyrůstal, měl pokojíček společný a nijak nestrádal, my vyrůstali všichni v jednom pokojíku, až později, protože byl brácha starší, tak on měl pokojík sám a my se segrou společný. Nám to nikdy nevadilo. I my s manželem chceme, aby děti vyrůstali spolu v jednom pokojíku co nejdéle, aby si zvykli na společnost a soužití s někým dalším. Ale děti dnes mají větší nároky... :frowning2: Možná to ale do těch 10ti 12ti let vydrží spolu. :slight_smile: Snad.
18. srp 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste si domlouvali porodnici dřív než vás tam odeslala MUDr.? Chtěla bych do Bohunic a mám obavy, že bude potom už pozdě a nebudou mít na monitory volná místa. Vzhledem k tomu, že budu muset jezdit MHD, tak jsou pro mě nejblíž a nerada bych se drkocala až na Obilňák...Stalo se vám někomu, že by vás na monitory odmítly?
18. srp 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 no já zatím na monitorech nebyla, - doktorka mě ještě neposlala a to jsem v 38tt - tak doufám že potom nedostanu sprda že budu volat tak pozdě - já teda chci na Obilňák (to mám blíž :grinning: )
18. srp 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Tak to já teda můžu být v klidu, když teprve zítra budu začínat 35. týden. Dneska totiž do mě hučela mamina, že jsem hrozná a všechno nechávám na poslední chvíli a koukám, že teda mám ještě čas :slight_smile: Mě ten Obilňák přinejhorším nevadí, ale mám tam o dost horší spojení, kdybych nemusela jezdit MHD tak to tak neřeším.
18. srp 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 @ivuska22 Já byla na monitoru poprvé až v 39tt, ale v tom 38tt už mi dr. napsala žádanku...

Tak jsme byli poprvé s malým u doktora na vážení, já měla strach, jestli to naše chuďátko vůbec přibírá, když mi připadá, že mi to mlíko moc neteče a ten navíc po každým kojení tolik blinká, že mám pocit, že v něm nic nezůstává..tak pan doktor nad váhou nevěřícně kroutil hlavou, celkem jsme ho rozesmáli - ten otesánek už má 4300g - 13dní po porodu, kdy měl 3900 a 9 dní po propuštění, kdy měl 3640!!! :grinning: Takže je prý jasný, proč blinká. Ale prý to neva, že ho mám nechat pít tak, aby byl spokojenej a zbytek prostě vyhodil a že z mateřského mléka obezita nehrozí... Tak prima, no :grinning:
@sarkast Jé, tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo měl při porodu takový myšlenky - ale ty jsi asi více měla proč :wink: Jo a jinak jsem to vyzkoušela večer bez tý podprdy a po dvou hodinách spánku, když pak malej začal křičet, tak byla košile mokrá :grinning: Takže to funguje - tak jsem ji pak zas nasadila, abych nakonec nebyla v mokrým :slight_smile:
18. srp 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@falca1 Na té schůzce co jsem byla (a ty pak taky ne?), nám PA říkala, že máme zavolat a registrovat se právě v tom 38tt, takže já budu volat v pondělí. Můj dr mi říkal, že od něho k tomu nic nepotřebuju, tak si tam brnkni - je to číslo, co nám dali na papírech Informace o... - "Ambulance porodního sálu"
18. srp 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Uvidíš po porodu, jak se Ti bude chtít do dalšího dítěte :slight_smile: Vždycky jsem chtěla hodně dětí, ale před porodem jsem pak obrátila a varovala, že možná bude jen jedno... no jenže porod nakonec nebyl tak strašný, jak jsem čekala a s klidem bych šla do druhého miminka snad i hned :grinning: Jen jednou v šestinedělí mě chytla depka a tvrdila jsem, že další nechci :grinning: ale už se zase těším na bříško, pohyby a malý uzlíček, když je konečně venku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@falca1 @ivuska22 Já byla na monitoru poprvé stejně jako Kačka až v 39tt. Naštěstí mě Dr. neposlala dřív, protože v prodnici by mě určitě stresovali s mým vyšším tlakem a vyhrožovali, že si mě tam nechají. Takhle jsem přesně týden po prvním monitoru rodila. :slight_smile:
@kackabk Krásně přibíráte! Miška měla tuhle váhu v 6 týdnech :grinning: Ale taky měla při narození jen 3kg. Mlíko mi nějak moc samo neteče, vložky do podrsenky téměř nepoužívám (není třeba). Prsa se mi nalijí jen v noci, když Michalka spí dlouho - třeba dnes 8,5h od posledního kojení :dizzy_face: Ale zdá se mi, že je Miška spokojená, což je pro mě hlavní.
Co se týče porodu, tak hned po něm jsem vzpomínala v dobrým... Jako bolelo to a nebylo to zas tak rychlý, ale asi se mi podařilo dostat se do nějakého stavu změněného vědomí, jak se píše v odkazu, co sem dala Kačka (kackaberuska). Porod v určitou chvíli nepostupoval, oproti přirozenému porodu jsem měla píchnutou plodovou vodu a dostala oxytocin, ale od dostání oxytocinu jsem byla nějak mimo, jako bych spala a jen z dálky vnímala, co se děje a reagovala na pokyny... A plná síly jsem se probrala, až byla malá venku :dizzy_face: Prostě to bylo nádherný!!!
18. srp 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Tak to jsi mě s tím porodem trochu uklidnila, včera mě tu holky docela vyděsily, když psaly jaká to byla hrůza. Jako nečekám procházku růžovým sadem, ale snad to bude zvládnutelný :slight_smile: Že to bude bolet čekám, ale nerada o tom čtu dopředu :slight_smile:
18. srp 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni
@kackabk
@vilibalda - no já jdu v pondělí na kontrolu k dr. tak budu nakonec volat až v tom 39tt, stejně zítra začínám 39tt tak to už se tak moc snad nestane :slight_smile:
18. srp 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Pokud má Tvůj doktor monitor, tak je to jedno. Já si volala v 38tt a ptali se, kdy mě viděla moje Dr. a objednali mě až za týden, když mě ten den, co jsem volala, viděla moje Dr (ta ale monitor nemá). Aspoň se vyhneš čekání při monitoru :slight_smile: Já tam jednou byla od 9 do 14 hod :rolling_eyes:
18. srp 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackabk @sarkast holky, co se tyce porodu, tak ja to mam jeste porad ve svych vzpominkach a prozatim taky nejsem rozhodnuta rodit podruhy.. :grinning: Opravdu to byla bolest obrovska, posledni dve hodiny byly opravdu muka... :angry: rvala jsem, at mi pichnou ten epidural, ze to nevydrzi!!! Chudak manzel ten z toho byl uplne hotovej, protoze mi proste nemohl nijak pomoct. Ted kdyz se o tom zpetne bavime, tak ze to bylo vazne desny, ze to byla strasna bezmoc! Ale nakonec jsme to zvladli a ja jsem moc stastna.. :dizzy_face: :dizzy_face: Jinak nastrizena nejsem, mela jsem jenom male trhlinky na vnejsku, tak ze to spravil pan doktor par stehama, rikal, ze to jsou jen kosmeticky stehy, pry aby to vypadalo pekne.. :slight_smile: Tak to uz jsme se pak tomu vsichni smali, protoze ja uz jsem byla spokojena, s prckem na brisku.. :dizzy_face: :dizzy_face:

@vilibalda vcera u nas byla doktorka doma, vse v poradku a pristi tyden jdeme v patek na kontrolu a taky se budeme vazit, tak jsem zvedava, kolik malej bude vazit... :slight_smile:

Holky jinak ja myslela, kdyz je tak pekne, ze muzu s malym ven, ale pani doktorka mi rekla, ze jeste nema 3 kilo, tak ze to nedoporuceje, protoze takto male deti jsou nachylnejsi na prochladnuti... :unamused: Taky vam to bylo nektere receno?
18. srp 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka tu kauza s tou aničkou znám jen jsem zapomněla že to bylo z kuřimy.
To mě mrzí že zvracíte ...a už je to lepší?
18. srp 2011 ve 13:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek věřím že byl pro tebe porod traumatizující...na internetu jsem četla že pro některé ženy je natolik traumatizující že jim doktor doporučí císařský řez ..
18. srp 2011 ve 13:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi jsme vybrali kočárek! :slight_smile: Mám radost, ještě si to ale do příštího týdne necháme projít hlavou...

Holky byly jste všechny na focení bříšek nebo na to některá kašlete? Já mám strach po včerejšku, když už se začínám otvírat, abych neporodila dřív než se stihneme vyfotit (1.9.) :frowning2: a to by mě mrzelo. Možná si to zkusíme domluvit na dřív, aspoň pár pěkný foteček - vzpomínek. Ach jo. Ale zase doktorka říkala, že to vidí jen o pár dní dřív, max. týden, tak jí asi budu věřit.
18. srp 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvam se ze vam sem lezu, ale potrebuju radu, shanim doktora z Brna nebo okoli, ktery by mi napsal neschopenku s vice nez 4 hodinama vychazek. Uz z toho jak sem porad zavrena doma blbnu a potrebuju nekoho sehnat. Dekuji
18. srp 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka No říká se, že děti ven až od 3kg, jen jsem nevěděla, kvůli čemu... Jinak s tím tatínkem, ten můj právě spíš k porodu nechtěl, něco si o tom přečetl a měl z toho smíšené pocity, tak jsem to nechávala na něm, jestli tam bude na ten závěr, jen jsem říkala, že bych ho chtěla jako podporu na ty první doby porodní, ať tam nejsem sama, ať mně kdyžtak pomůže... A on se moc snažil být všelijak užitečnej, třeba mi počítal čas, který mi zbývá do další kontrakce - mně i takováto blbost pomáhala, že jsem věděla, jak dlouho ještě můžu odpočívat :grinning: No snažil se všemožně zapojovat a nabízet jakoukoliv pomoc a já mu jsem za to moc vděčná a na poslední fázi ho zapojila PA, vůbec se ho neptala, takže zůstat prostě musel a myslím si, že nelituje, vypadal pak fakt šťastně (jak vypadal při tom, to teda fakt nevím :sweat_smile: ). A když se ho na to zeptám, tak prohlásí, že dobrý, ale že už bude asi do konce života neplodnej :grinning:
18. srp 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, holky, ja po tom brutalnim porodu se 30h bolesti, siti zaziva... mela fakt tyden nocni mury o porodu. Ale uvazujeme nad tretim mimcem. Vzdycky jsem tri deti chtela a manzel na porod vubec nevzpomina spatne, a to jsem mu tam poslednich 9h mezi kontrakcema kolabovala a posledni dve hodiny rvala na cele kolo. Tak ted jsem tehu obleceni vyprala a jeste schovala :wink:.

@lennikka Honzik mel porodni vahu 2,65 kg, domu jsme sli s 2,2kg... a chodili jsme ven, kdyz mel cca 2,8 kg nebo tak nejak. Bylo hezky, svitilo slunicko, tak mi prislo, ze cerstvy vzduch mu neublizi. Maminka je detska sestra a tvrdila totez. Akorat nechod do hypermarketu a asi bych zatim nejezdila MHD. Ale ven, myslim, muzes v klidu :wink:.

@misaskul Ja se otevirala od 32.tt, taky jsem mela poslicky... takze me kvuli tomu dr. posilala do poradny uz ve 35.tt. A maly se narodil presne o dva tydny driv, a to jsem dobihala tramvaj, behala za Honzikem, chodili jsme na dlouhe prochazky... takze neboj. Predcasne porody jsou spis vyjimky :wink:
18. srp 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tulikiss Neporadim, jsem mela vychazky 4h/den, a do toho se starala o velmi ziveho dvouleteho chlapecka a celou nemocenskou v baraku provadeli zaptelovani, byli jsme kazdou chvili bez vody... a stejne mi dr. ani nedovolila odjet treba na par dni k rodicum :angry:
18. srp 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
tak dnešek byl zase horor, já se fakt bojím kojit, protože tuším, co pak bude následovat. :frowning2: :frowning2:
18. srp 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Leni, ja taky řvala, ale do prázdne místnosti, teda s mým chlapem, poslední 2 kontrakce, než přišli anesteziologove a píchli mi epidurál... ta bolest byla šílena, fakt na scvoknutí!!! Řvala jsem, kde jsou s tím epidurálem!!! :grinning: a pak už se to dalo... :slight_smile: už to mame za sebou :slight_smile: hurááá... co Toníček, jak se má? Dobře vid? :slight_smile:

My byli dneska na 1. kontrole u Mudr. a mala za tech 10 dní porostla o 2 cm!!! Wau... s takovou ji za chvili 56 nebudou :grinning: a přibrala z porodnice 100 g což je relativně dobry, ale na to kolik pije asi kaka více :grinning: trochu nepoměr... říkala pediatrička že za týden se cca přibere 150 - 200g :grinning: což nechápu proč ma 100g když pije furt... :grinning:
18. srp 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka zase se dusil prcek? :unamused: my se dusili 2x včera a byla jsem teda posr.... až za ušima... protože kdyby se fakt dusila, tak nevím, co s ní, prý otočit za nožičky vzhuru :fearful:
18. srp 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah U těch plenek jsem nemyslela, že by někam něco proteklo, thirstiesky drží bezvadně, ale že byly durch nasáklé a to přece takový miminka jen tak cvrkají, takže nevím, co to udělá až se do toho větší prcek vyčůrá...
Tak uvidíš, jak to bude s druhým mimčem, kde vlastně budeš rodit? Hustopeče? Asi by to bylo nej, jestli to bude ještě rychlejší než to první, co?
18. srp 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek