• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@kackaberuska hodně zajímavý články :slight_smile:
18. srp 2011 ve 14:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 no nechci tě strašit ale může se stát že opravdu sprda dostaneš že jdeš tak pozdě na monitoring....jeden takovej rozhovor jsem si v bohunicích vyslechla, že gynekologové posílají na poslední chvíli a pak je to narvané.

Jinak doporučuju začít chodit na monitoringy dříve ...já chodila od 36 tt
18. srp 2011 ve 14:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Ale to tě asi v tom 36. tt poslal MUDr. ne? No já jdu v útrý na kontrolu, to budu 34+5 tak už se na to optám.
18. srp 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk největší výhoda mateřskýho mlíka je ta že se může dát dítěti kolik chce a nebude obézní což třeba u umělýho mlíka je normální.
18. srp 2011 ve 14:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 @ivuska22 Já zase zastávám názor, že na monitor stačí, až Tě pošle Dr., klidně v 38tt. Jinak tam zbytečně trávíš den... Na Obilňáku mi nikdo nic neřekl, že jdu až v 39tt. Taky jsem původně měla pocit, že bych měla jít dřív, ale nakonec jsem ráda, že mě dřív nestresovali, že si mě tam nechají :slight_smile: Není špatně jít v 36tt, ani 38tt :slight_smile: záleží, jak se kdo cítí.
18. srp 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 to víš že to bude zvládnutelný :grinning: hlavně každej máme tu kůži jinak elastickou, každej porod je jinej a každej prožívá bolest jinak....takže všechno bude v pořádku :slight_smile:
18. srp 2011 ve 14:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
jj, ale naštěstí jsme už vycvičení :frowning2: :frowning2: , já se z toho pak půl dne vzpamatovávám :cry: :cry: a to můžu být ráda, že mám muže doma!!!! má prázdniny. Ve čtvrtek už ale nastupuje do práce ( a tak mi říkal, zdali si to nevyměníme a vydělávat že mám já!!!!). Jen s kojením by měl potíže, jinak zvládá vše. :dizzy_face: :dizzy_face:
18. srp 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vilibalda
já mám za sebou hafo monitorů, chodila jsem do Bohunic do rizikové poradny, paní doktorka si mě hlídala.
18. srp 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
Peti, mažeš si nějakým krémem jizvu???
Mě docela bolí ( tahala jsem postýlku i s malou) a nějak mi to nesedlo.
jinak by mě zajímalo, odkdy můžu se sebou něco dělat ( asi až po ti nedělí, že???) - potřebuju posílovat břicho.
18. srp 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@getrus77 No vzhledem k tomu, že já fňukám už u braní krve, tak to bude "sranda" :slight_smile: Ale díky za útěchu, ale já se tím nijak nestresuju, koupila jsem si kruh na sezení a nějak to dopadne :slight_smile: Hlavně aby malej byl v pořádku, zbytek se zvládne.
@vilibalda Taky by mi stačilo jít na ten monitor jen jednou, protože se mě tam teda nechce moc tím MHD trmácet a pak ještě tam celej den čekat, vzhledem k tomu, že sezení mě teda nedělá vůbec dobře, tak by to bylo lepší. No uvidíme co vymyslí MUDra. Mám taky vyšší tlak, musím teď chodit každý týden na kontrolu a taky bych nebyla moc ráda, kdyby si mě tam chtěli nechat, pač ještě nemám všechno nachystáno.
18. srp 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka tak to me mrzi přeju at se to brzy spraví
18. srp 2011 v 15:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 ne mudr. ne měla jsem domluveného známého na císař a ten mě tam poslal zaregistrovat v 36 tt
18. srp 2011 v 15:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka V Bohunicích nechodí rehabilitační sestra? Já teda nevím, jak je to po císaři, ale na Obilňáku za každou rodičkou přišla rehabilitační pracovnice, koukla na břicho a řekla, jaké cviky má člověk začít cvičit, ležet denně 2 hodiny na břiše. Mě navíc hnala na chirurgii, aby mi předepsali břišní pás, protože mám rozestoupené svaly :confounded:
18. srp 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackabk jj, tatinek u porodu byl opradvdu k nezaplaceni a ted rikame, kdo si tim neprojde, tak neuveri, jak na strane rodici maminky tak na strane toho tatinka.. :wink: Jinak tatinek byl stestim bez sebe, dokonce i ty slzicky ukaply.. :dizzy_face: Hladil me po vlascich a rikal, ten je nadhernej, lasko moje.. :dizzy_face:
@sarkast no me ten epidural asi nechteli pichnout, protoze jeste kdyz to podle myho slo, protoze malej jeste nebyl v porodnich cestach, tak se tomu PA vyhybaly a chodily za nama strasne malo! No a kdyz uz jsem rvala na celou porodnici :grinning: ze chci epidural, tak to opravdu neslo! Ale jsem moc rada, ze to tak nakonec dopadlo! :wink:
Sari a kdypak se odhodlas na latkovky? :slight_smile: Ja jeste stale nevim, mozna tyden jeste vydrzim.. :wink: :slight_smile:
Jinak pristi tyden nas chce navstivit kolegynka z prace, tak bych ji dala ten balicek a ona by se u vas zastavila. Muze byt? .. :wink: :slight_smile:
@veruska007 aha, no tak uvidime, no dr.rikala, ze treba na terasku s nim muzeme, ale ja se asi tak nejak bojim, radeji to nebudu pokouset! :wink: Vsak teraskovani a kocarkovani si uzijeme dostatek... :slight_smile:

Holky a uz jste se nekdo vazil po porodu? :slight_smile: Kolik vam zustalo kilo nahore? Ja jsem to jeste prozatim neriskla, nejak se mi do toho nechce.. :grinning:
18. srp 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda coze? ma se lezet dve hodiny na brise? A to proc? Kvuli zavinuti delohy? A jaky cviky vam ukazovala, normalni cviky na brisko? A od kdy muzes cvicit to brisko? Jako hned? :slight_smile: ...jezis, to je otazek...promin.. :grinning:
No zrovna dneska jsme doma meli servisaka na ten nas orbitrac, tak jsem si rikala, ze kdyz uz ho mame opravenej, tak ze bych si mohla zacvicit.. :sunglasses: No uz se na to tesim, jezdila jsem skoro do sedmeho mesice, pak uz ne...tak ze mam takovou dvoumesicni pauzu, kdy jsem nic nedelala, jenom nosila to brisko... :slight_smile:
18. srp 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
jj, rehabilitační sestra tam byla ( byla super) - ale ono cvičit s drenama v břiše ( natož si na ně lehnout) bylo nemožný!!!!!!!!
18. srp 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka zatím jizvu nemažu začnu až opadají poslední stroupky a pak budu mazat měsíčkovou mastí. Fyzioterapeutka v porodce říkala že cvičit od 7 dne jen příčný břišní svaly a tahat těžky věci až po 6 nedělí ale já taky tahám kočárek do schodů. ... co mě taky zbývá když chcu chodit ven :sunglasses:
a pak si budu mazat jizvu tímhle http://www.prozdravi.cz/dermatix-sigel-na-jizvy---tasticka-zdarma.html?utm_source=Sklik&utm_medium=cpc&utm_campaign=S_Prozdravi_ProduktyZ
18. srp 2011 v 15:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk hustopece by byly fajn, ale neni tu porodnice :grinning: Takze to vidime na brno, jen musime zavcasu odhadnout ten odjezd :wink:
18. srp 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka tak mě zůstalo nahoře ještě 4 kg, ale o víkendu v sobotu jsem zládovala 4 kopečky zmzlinky, pizzu, milenku, kaštany, kofilu, oplatky, vánoční cukroví ....takže na váhu určitě nelezu !!! :sunglasses:
18. srp 2011 v 15:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOLKY tak v obchodním domě Omega na Svoboďáku v posledním patře je obchůdek s dětským oblečením a mají výprodej 50% kdo má zájem. Velikosti od 56 - 98. Já dneska koupila 5x ponožky a mikinku a platila jsem 134 korun.
Jo a koupila jsem si šátek na nošení děti v obchodě Brána k dětem ....tak jsem dneska zkusila šátkovat...tak úvaz na novorozence jsem zvládla ale jak jsem tam dala malýho tak řval jako tůůůůůůůrrrrrr!! Takže nevím nevím.....pokud nám to nepude tak mám k mání jeden šátek kdyby někdo chtěl
18. srp 2011 v 15:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 zkus si s satkem i s malym do te brany zajit, zkontroluji ti uvaz a pripadne ukazou dalsi. Fakt to stoji za to. Me treba mlady plakal ze zacatku, protoze jsem ho mela spatne utazeneho, pak uz pohoda. Anebo (taky moznost) je mu ted proste vedro :sweat_smile:
18. srp 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
já 10kg nechala v porodnici, ale mi zůstala kila, co jsem nabrala lékama na štítnou žlázu. Jsou to hormony a ne a ne je dostat dolů.
18. srp 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah díky za radu :grinning: no 6.9. je kurz šátkování tak asi půjdu :sunglasses:
18. srp 2011 v 15:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrus77 tyyy jo, jenom 4kila? A kolik si Peti pribrala? Ja jsem mela nahore 14kilo.. :unamused:
@andinecka to je taky docela neuveritelny, nechat 10kilo v porodnici... :wink: :slight_smile: To by bylo fajn, kdyby to tak bylo u me... :slight_smile: Ale ja fakt nejak nemam odvahu na tu vahu vlezt.. :grinning:
18. srp 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka
tak to já bych je klidně měla zpátky ( za ty nervy v porodnici o malou!!!!!!)
Zuzanka je nějak špatná, snad to přejde, představa, že pojedu do dětské a zas tam bude ta KRÁVa, co mě řekla, at si zavolám na Primu do věštírny!!!!! - tak to bych asi nedala.
takže já jsem ve stresu
18. srp 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka no nevím jestli jenom :frowning2: já jsem přibrala nakonec něco mezi 11-12 kg podle toho jestli jsem šla na velkou nebo ne
18. srp 2011 v 16:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka COŽEEEE? na primu do věštírny ?!?! co si ta kráva myslí to ti přece nemůže říct ani kdyby nevím co bylo....
18. srp 2011 v 16:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
no my na pohotovost dojeli ve 23 hod, ale předtím jsme tam volali a toto mi ta kráva řekla. Omlouvám se za ta slova, normálně tak nemluvím, ale nám se dusilo dítě a toto nám řekla, když jsem se jí ptala, proč se nám tak dusí. Nejvíc ji zajímalo, zda máme zaplaceno 90kč poplatek. Pak do zpávy napsala, že dítě se ÚDAJNĚ dusilo. Asi bych tam jela jen tak v noci, ne????????
18. srp 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka takže ty jsi nakonec ten epidurál neměla?? :dizzy_face: tak to tě obdivuju, opravdu! Ja ho teda nechtěla, teda chtěla, ale neříkala jsem si o něj, ale PA mi ho sama dala, teda řekla, dáme tabletku a hned epidurál, a pak taky přišli anesteziologove... Nemusela jsem si o nej říkat... :wink: ale tebe obdivuju! Když si napočítám hodiny do tlačení po epidurálu, asi bych to nedala... hodku třeba jo, ale 5 hodin ne :grinning:
Leni s tím balíčkem si nedělej starosti! Ja na něj nespchám, ale jestli ho opravdu chceš poslat po kamaradce dobře... jen mi prosím pošli to Č.U. do zprávičky, ju? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak ja dneska ležena po 1. na bříšku po cca Půl roku a bylo to fajn... jen jsem teda začala dost krvácet, takže toho asi nechám... :dizzy_face:
Leni kolik máš dole kg? Ja v porodce nechala 7 kg a do ted jsem na 11... přijela jsem z porodky, zvážila se, rozdíl 7 kg a předvčerem jsem se zase vážila a malem jsem se radostí zblaznila... dalčích 4 kg dole :grinning: ještě 3 jsem na sví váze... :grinning: věřím, že ty jsi na to taky tak, vid? :slight_smile: :wink:
S látkovkama ještě počkám... teprve máme jeden balík pryč jednorázovek, a mame ještě 8 balíku... navíc, zatím jsem vděčná, za ty cca 2 hodinky co mala po kojení spí, že ležím, sprchuju se a pod... je tady ještě moje mamka tak moc pomaha... navíc dost krvácím a bolí mě pánev, jak sedím v posteli a kojím... pak mam problem to rozhýbat :frowning2: takže ja ještě vydržím, možna cele 6 ti nedělí... není kam spěchat... budu latkovat celé měsíce :slight_smile: jen se obávám, že mala ty novorozenecký už mít nebude... za týden vyrostla o 2 cm! :grinning: neuvěřitelné :wink:
@ivuska22 Ivi, vůbec se toho neboj! Ja taky říkala chlapovi, že hned po porodu mi koupí nafukovací kruh, jsem pošitá v děloze, u konečníku a 4 stehy na hrázi a ještě po porodu jsem si sedla... opatrně ale sedla, a druhy den jsem už sedela normalne u stolu a jedla jídlo :wink: takže se neboj, zvládneš to... a s kruhem to bude úplně pohoda! :wink:
@andinecka... tak to jsem na tom stejně, muj chlap jde v pondeli do práce... jsem zvědava kolikrat mu budu volat během dne :grinning: :grinning: :grinning: Tobě přeju, at se maly už nedusí, my se dusili 2x a stačilo mi... :confounded:
18. srp 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Ja jo, pribrala jsem v tehu 5 kg, porodem zhubla 7 kg... a 6 dni po porodu jsem oblekla plesove saty s korzetem :grinning: , co jsem se do nich od svatby nedostala. Kdo chc
ete zhubnout, pujcim Honzika :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek