• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@andinecka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ježíš, to jsem fakt zasmála! Máš super zážitky!!! Já na PA a personál vůbec nemůžu říct špatný slovo, byli super! Na té Jipce obzvlášť! Tak to jsem teda chytla blbou várku maminek... mohla být aspoň sranda :grinning:
19. srp 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já mám z Obilňáku taky předporodní zážitky. Protože mi odtekla plodová voda, tak jsem tam ležela skoro dva dny na "čekacím" pokoji (JIPka to nebyla). Byly jsme tam 4 ženský a kecaly jsme skoro pořád. Aspoň to trochu uteklo. Všechny jsme čekaly na porod, 3 nám odtekla plodovka a té 4. se snažili rozběhnout porod kvůli cukrovce. Ale všechny byly moc fajn a s jednou jsem pak ležela i na šestinedělí. Bylo skvělý přijet po porodu na pokoj a mít tam známou.
A ani na pesonál si nemůžu stěžovat. Jedinou "hloupou" sestru jsem potkala právě na tom čekacím pokoji. Jednu maminu nechala připojenou 2 hodiny na kapačku s ATB, protože "zapomněla" tu kapačku pustit. Pak předala službu aniž by řekla, že jsme napojený na kapačky a my se tam málem počůraly. A do třetice se jí "povedlo" jedné mamince tvrdit, že ty bolesti co má, nejsou porodní, že určitě rodit ještě nebude. A poté tu maminu vyšetřila PA a hned ji odvedla na porodní box, protože byla už na 5 cm otevřená a za 1,5 hod porodila :grinning:
19. srp 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lutsousek @sarkast @kackabk @veruska tak ja mela nahore 15kilo, spatne jsem pocitala.. :grinning: Zkusila jsem se zvazit az ted, tak ze cca 10dnu po porodu a mam o 7kilo min, tak ze mam nahore stale 8kilo.. :unamused: No ale vidim na sobe, ze to mam proste nejvic v nohach a v zadku, ale to v pohode v klidecku zhubneme s orbitrakem... :wink: Toho se nebojim. Kdyz jsem se chtela trochu spravit pred svatbou, tak jsem zacala pravidelne cvicit a jedla jsem normalne, zadny omezovani, trosku jsem vynechala sladkosti, ale taky jsem si dala a za pul roku jsem shodila cca 5kilo, a hlavne to bylo videt spis na cm, ze jsem mela spoustu kalhot a rifli volnejsich... :wink: Sice pul roku je dlouha doba, ale nejsem zastance nejakych drastickych diet, tohle me prijde pro moje telo proste nejlepsi.. :slight_smile: :wink: Kazdopadne ted se teda aky neomezuju, od porodu uz jsem sbastila minimalne tri cokolady milka.. :grinning: :grinning: :grinning: Tak ze mozna proto se mi vaha drzi a nejde tak ktasne dolu, jak Tobe Sari.. :sunglasses:

@sarkast cislo uctu Ti poslu, hned jak to spocitam, a pristi tyden ctvrtek nebo v patek by se ta kolegynka k Tobe zastavila.. :wink: a predala Ti to!! At taky plenecky muzes pouzivat! :slight_smile:

@lutsousek jinak me taky odtekla plod.voda cca 20dnu pred terminem, ale nastesti teda cca po dvou hodinach zacaly kontrakce! Mela jsem z toho taky strasnej strach, ze si me tam jenom nechaji a ja tam budu treba dva dny lezet na pozorovani a pak mi to budou vyvolavat! :unamused: Tak ze jsem si jeste sebou pohotove vzala notas, abych byla kdyz tak ve spojeni se svetem.. :sunglasses: No a nakonec to dopadlo fajne!!! :slight_smile: Nicmene, jsem si vzala opet homeopatika, ktere se berou pri odteceni plod vody, prave kvuli tomu, aby se dostavily kontrakce, tak nevim, jestli to tak opravdu pusobi, na me asi jo.. :wink: :slight_smile:

@snazilka_2011 Peti, ja se sraziku prozatm nezucastnim, protoze s prckem jeste nemuzeme! Ale jakmile pak uz bude moct, tak se na vas jiste prijedeme podivat.. :wink: Pozdeji uz budeme muset vymyslet nejaky misto, kde se nam vleze spoustu kocarku... :grinning: :grinning: :grinning:
20. srp 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Jaký homeopatika sis prosímtě brala po tom odtečení plod. vody, že bych to taky případně vyzkoušela, kdyby bylo potřeba?
20. srp 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Já jsem taky zastánce pomalého hubnutí, tak 2 kilča za měsíc jsou pro mě ideální :slight_smile: Dneska už mám zase o kilo míň, takže už jen 2 a jsem na svým :slight_smile: (Samozřejmě, že bych se nebránila ani dalším kilům dolů :grinning: ) Já se taaak těším na orbitrek! :slight_smile:
Škoda, že jsem se o ty homeopatika nezajímala víc. Sice na ně nevěřím, nikdy mi nepomohly, ale u toho porodu bych vyzkoušela všechno! Mohlo mi to pomoct a ušetřila bych se těch mnoha hodin... super, že ti to asi zabralo!!! :slight_smile:
20. srp 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 co se týká mě, brala jsem homeo před a beru ještě ted po porodu, 4 druhy, a myslím, že zabírají :wink: rozhodně se cítím lepe :wink: takže doporučuju...
20. srp 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek to je dobře že jsi to vyventilovala....věřím tomu, že někdo může mít panickou hrůzu z některých zásahů. Já mám třeba panickou hrůzu ze zubaře. Jakmile se přiblíží nějakým předmětem k mé pusy řvu jako tur. Na té JIPce to muselo být hodně dlouhý. My jsme teda ležely na JIPce ve třech a taky bylo hrobový ticho. Ale já jsem byla tak vyřízená z toho císaře, že mi to ani nepřišlo a nevadilo, ale ležet tam dýl tak se z toho ticha zcvoknu.
20. srp 2011 v 15:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 my bychom na srazík zase došly pokud nebude horko. Jeden den bylo tak hrozný horko, že malej z toho byl úplně horkej a museli jsme valit rychle dom do chládku :confounded:
20. srp 2011 v 15:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka mě zase dětská sestra v noci v 5 ráno střískla stříkačkou umělý mlíko do oka :astonished: prostě se netrefila na moje prso :grinning:
20. srp 2011 v 16:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ani84 ty homeo jsou CAULOPHYLLUM THALICTROIDES 15CH, ma se brat po odtoku plod.vody bez nastupu kontrakci 3x denne 5granuli... :wink: Ja jsem si vzala hned jak mi ta voda praskla a pak po hodine dalsi davku, no a pak uz se to rozbehlo.. :wink:
20. srp 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lutsousek jj, super, ze ty homeopatika na me zabiraji.. :wink: Jinak ja se taky tesim na orbitrek!!! :dizzy_face: Jak budu zase bojovat!!! :slight_smile: Presne 2kilca za mesic je ideal!!! :wink:
20. srp 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. srp 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar holky, tak se srazíkem počítám. Sice hlásí hrozná horka, ale kdoví jak nakonec bude. Když budeme někde v chládku,tak by to mohlo být fajn. Jinak jsem si pozorně četla diskuzi zde a trošku mě to znervozňuje. Já se na porod nijak nepřipravuji, a je fakt, že jsem nekoukala ani na video nic, prostě nevím do čeho jdu a tím pádem se nebojím :slight_smile: Spíš mám strach,že nepoznám, kdy jde do tuhého a kdy je to ještě planý poplach, abychom do porodnice nejezdili zbytečně. jaký je vlastně ten hlavní "důkaz" že začínám rodit a mám jet do porodnice????Mám to za 36 dní, ale klidně to může přijít zítra... :slight_smile: Jinak když čtu, jak vám jdou kilečka dolů,tak závidím a doufám,že to tak bude i u mě :slight_smile:
20. srp 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Cvičit se může (musí :wink: ) od pár dnů po porodu, ale musím říct, že téměř necvičím, nemůžu se k tomu dokopat. :angry: Rozhodně cvičit svaly dna pánevního (to prý má každý den cvičit každá ženská, nejen po porodu). Vstávat z postele do konce života jako bych byl pořád těhotná, tzn. vstávat přes bok a ne přímo nahoru sklapovačkou, prý to není zdravé... Proč se má ležet na břiše nevím, ale přišlo mi to fajn dodržovat tento pokyn, aspoň jsem si přes den odpočinula. Posilovat šikmé břišní svaly:
1. leh na záda, pokrčit kolena, nohy u sebe a obě kolena pokládat na jednu (stejnou) stranu a pak na druhou. Nemusí to být až na zem, stačí kousek.
2. leh na záda, pokrčit kolena, chodidla od sebe, opět pokládat obě kolena na stejnou stranu.
3. leh na záda, pokrčit kolena, chodidla od sebe, ruce za hlavu, přitahovat k sobě pravé koleno a levý loket, pak levé koleno a pravý loket, stačí kousek.
4. vybrat si cviky z kalanetiky na břicho (ale ne na přímé svaly) a postupně přidávat.
MInimálně půl roku neposilovat přímé svaly, ale to mám možná jen já protože jsem dostala předepsaný břišní pás a při námaze ho mám nosit.
@falca Promin, že reaguju až teď, ale včera jsme odjížděli k tchánům, kde budeme 14 dnů a já musela vše sbalit, uklidit doma... I tak jsme zapomněli chůvičky (které jinde používat asi nebudeme, protože v bytě není třeba) a tady v domě se zahradou by se hodily... Já jsem dostala číslo do porodnice na žádance od své Dr. a pak mi dali lísteček na obilńáku, kde mi psali kontroly, kde bylo tel. číslo, kam jsem si volala, ale bohužel už ani žádanku, ani ten lístek nemám, tak číslo nevím :frowning2:
20. srp 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ohledně porodu - ve 22:30 mi praskla voda, o půlnoci mě přijali do porodnice a kontrakce začaly zhruba od 3 hodin ráno. Jsem strašně šťastná, že se porod rozjel sám! :slight_smile: Homeopatika jsem neužívala a neužívám, nějak jim moc nevěřím. V jedné diskuzi holky psaly, že berou homeopatika na kojení, tak o Těch bych moooožná uvažovala, protože mám pocit, že Miška jí nějak málo a divně, když mi mlíko samovolně neteče. V těch horkách ted jedla jen 6x (běžně jí aspoň 8x) a spala od 21 hod. do 5:30, tak se maličko obávám, abych měla dost mlíčka.
Co se týče kil, před porodem jsem nabrala asi 13 kg, v porodnici jsem 6 kg nechala a pak jsem vesele lezla na váhu každý den, protože i přes vydatné jídlo (vařila mi babička) šly kila dolů, až se to ustálilo a mám po skoro 8 týdnech od porodu +2 kg, které teď neřeším :slight_smile: Jsou důležitější věci!
20. srp 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda to je dobrý, nakonec jsem vyhrabala papír jak jsem byla na té infoschůzce - tak jsou tam telefony na Obilňák. ale stejně jsem tam nevolala - zavolám až mě předá doktor, stejně to bude v asi v pondělí.
:grinning:
21. srp 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda Peti, dekuji moc za popis tech cviku, tak ja bych teda asi mela zacit.. :wink:
21. srp 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda já bych teda s tema cvikama měla taky začít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. srp 2011 ve 12:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co máte už mimča jak to máte s komárama - nám pořád lítaj do ložnice, teďka můžu dát do zásuvky něco proti komárům ale co až bude malá - používáte něco nebo to mimča nebudí???
21. srp 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 To by mě taky zajímalo, teď používáme nějaký ten Raid nebo vlastně Biolit do zásuvky, protože spáváme s otevřenými okny (ani ne kvůli teplu, ale kvůli vzduchu čerstvému, líp se nám spí) a s mimčem také nevím jak to budeme praktikovat.

Jinak se začínám čím dál víc těšit, až budeme mít mrňouska u sebe, už se nemůžeme s mužem dočkat! :slight_smile: Ten poslední měsíc je k nevydržení, hlavně co jsem už doma z práce, tak si říkám - už aby to bylo. Ale zase bych nerada rodila dřív, příští týden máme focení s bříškem, tak se moc těším! Počasí také vypadá nadějně! :wink: A pak se z toho zblázním, mrňousek na světě, v říjnu stěhování a určitě se mi bude chtít do práce, ještě že budu moct pracovat z domu i během mateřské.

Co vy holky jak se máte? My ode dneška každý podvečer chceme chodit na pravidelné procházky aspoň na hodinku.
22. srp 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul já už se taky těším až bude malá na světě, :grinning: - jsem zvědavá co mi dneska dr. řekne
Já jsem se šla fotit v 32tt k manželově známé Janě Sitě Slováčkové (má ateliérek v Husovicích) - bylo to sice trochu brzo, ale zase jsem si říkala že se nám nemůže stát že bychom to nestihli. Lutsousek to nestihla :frowning2:, ale zase měla malou usebe dřív.
22. srp 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Tak já věřím, že to stihneme, u nás to nevypadá, že by se miminku chtělo na svět tak moc, sice už se otevírám a hlavička už mě poslední dny docela tlačí, ale těch 14 dní minimálně to musíme ještě vydržet. U mě bude focení probíhat v 38tt, takže to bude opravdu naknop a bude nás fotit také naše známá - chceme fotky z ateliéru i z přírody a hlavně se nám líbí takové hodně netradiční, hodně moderní spíš, tak jsem zvědavá. :slight_smile: už jsem si myslela že jsem tu snad jediná, která nad tím uvažuje. Někteří lidé se k focení bříšek staví spíš konzervativně, ale také je chápu. Nemůžeme být všichni stejní.
22. srp 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 @misaskul S těma komárama - taky spíme při otevřeným okně a v něm máme síť - zatím takovou improvizovanou z látky, přitlučenou napínáčky (máme ještě stará okna) :slight_smile: Ale chystám se dle jakéhosi návodu udělat takovou, že se na rám okna nalepí suchý zip a do něj se vtiskne právě taková ta plastová síťovina, která se dá koupit třeba v bauhausu...To mi přišlo šikovné a trochu elegantnější :sweat_smile:
22. srp 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Dobrý nápad, díky, síť mě nenapadla. :wink: Zkusím pokouknout.
22. srp 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Tuhle síť z Bauhausu máme a není to teda nic moc, v rozích se nám to docela odlupuje a v některých oknech jsme ji museli za léto dvakrát vyměnit. Ale je to teda lepší než nic, máme tu komáru teĎ míň, asi ne všichni komáři najdou ty škvíry :slight_smile: Teď jsme si objednali takový ty nasazovací na okna a to by snad mělo být lepší.
22. srp 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame nasazovaci site a 100% spolehlivost. Na dovcu vozime biolit do el. zasuvky, taky spokojenost.
22. srp 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 No mně je jasný, že ty nasazovací jsou lepší, ale je to dost jiná cenová kategorie a třeba pro nás na ty starý okna to asi nemá úplně moc smysl :wink:
22. srp 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul já si právě myslím že teďka se s bříškem fotí kde kdo (když to stihne :grinning: ), spíš to asi záleží na chlapovi jestli ho k tomu chceš dokopat :grinning: . Já mám i asi 4fotky z přírody, ale v albu jen ty z ateliéru.

Jinak jsem byla dneska na té kontrole s tím že mě teda pošlou už do té porodnice aspoň na monitor a nic. Malá se ven rozhodně ještě nechystá - dr. to říkal skoro tak že snad i budem přenášet (úplně to tak neřekl, ale vyznělo mi to tak). A monitor mi natočí tenhle čtvrtek u nich takže do porodky půjdu snad až na poslední chvíly - aspoň tam nebudu tak dlouho čekat. :grinning: , ale na kontrolu za týden zase ke svýmu dr., je to divný že si mě tam tak drží???
22. srp 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 To se máš, mě se naopak doktorka zbavila, co nejdřív to šlo. Dneska jsem byla zas na monitoru na Obilňáku a strávila jsem tam 4 hodiny, v tom horku to bylo něco úžasnýho :stuck_out_tongue_closed_eyes: A u nás se na porod zatím taky nic nechystá.
22. srp 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 my jsme prošli všechny baumaxy, bauhausy apod. a nakonec jsme koupili v Hornbachu elastickou, ale asi jsme to moc vypnuly, protože se to začlo odlepovat :( takze budeme muset poridit ty nasazovaci. I když je to drazsi, tak zase to muzeme na zimu sundat, pak zas nandat a zivotnost bude asi taky vyssi.
@misaskul my jdeme taky na focení. Tento víkend ateliér a příští týden venku :dizzy_face: Snad to vyjde, protože bych taky chtěla něco netradičního. No, ale nakonec budu určitě ráda za jakékoliv :grinning:
22. srp 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek