• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@snazilka_2011 jak to vypadá se srazíkem? Má být zase strašný vedro :frowning2: :unamused: :confounded: Cestu do Brna jsem si naplánovala, tak to snad zvládnu. Ale co ty? Abys nám taky do té doby neporodila! :sweat_smile:

Jinak holky s kilama bych si tak brzy po porodu určitě hlavu nelámala. Kamarádka to taky po porodu strašně řešila, ale nakonec necvičila, jen chodila s kočárkem a kojila a všechno to vykojila. Navíc během kojení jí víc než v těhu, protože to tělo na mlíčko potřebuje. Věřím, že to budete mít stejně a kila půjdou dolů sama.
22. srp 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast a co to jsou za homeopatika? Na co všechno jsou, kolik tě stály a kde jsi je koupila?
@vilibalda a na to kojení víš, co jsou to za homeopatika?
@terous1984 nám vrchní sestra u Miloušů říkala, že když si dáme teplou vanu na půl hodiny a poslíčci nás nepřejdou a budeme mít nadále 2hod pravidelné kontrakce po méně jak 10min, tak máme přijet. Poslíčci by měly po teplé vaně přestat, rozchodit se.
22. srp 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, poradte, jak na ty prdiky? Malej dostane tak jednou za den poradnej zachvat, chudak se celej krouti a rve jak tur! :frowning2: Koupili jsme ten SAB, ale nevim, nevim. :confused: Davate to pri kazdem papkani?
A co ty kapky BIO GAIA ty jste davali hned od narozeni a nebo jste zacali az po mesicim jak je v navodu?
Prosim, poradte... :slight_smile: dekuji... :wink:
23. srp 2011 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Ahojky, povedlo se včera s tím bazárkem? Jinak s tím jídlem a kojením mi to připadá trefný, já právě nějak vůbec necítím, že bych měla s jídlem polevit, takže na to fakt kašlu - řekla bych, že tělo je stále trochu v "jiném stavu", takže takovéhle věci bych řešila, až to všecko pomine :wink: Ty porodníky bych s těma pravidelnýma kontrakcema praštila - já, kdybych čekala, až budou pravidelný, tak se jim do porodnice nacpu buď ve 3ráno, kdy byly u mě přesně po 7minutách (a malej se narodil v 18h) a nebo asi rodím doma, protože pak už jsem se přesně pravidelných snad nedočkala!!! Ale nechci vám tím bořit jistoty, jak poznat, kdy jet, třeba jsem jen nějaká vyjímka :wink:
23. srp 2011 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackabk @kackaberuska jj, taky bych ty pravidelny kontrakce nejak neresila.. :wink: Jelikoz manzel to odpocitaval, pak prisel doktor a rika doktorovi, po kolika minutach ty kontrakce jsou a jak dlouho trvaji a on mu rika, to vubec nic neznamena, to pocitat nemusite!!!! :angry: Tak ze taky vubec nevim, jak poznat, ze jet do porodky...
23. srp 2011 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Jo my máme stejný sítě a taky nedrží.
23. srp 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Ahoj Leni, omlouvám se, že jsem už včera neodepsala :pensive: Díky za kontakt :slight_smile: Jinak u nás asi jako u všech - někdy zlatý, někdy horší :wink: Nám pan doktor řekl, že ten sab zabírá až tak po týdnu užívání a já myslím, že se to u nás zlepšilo - předtím malej řval kvůli prdíkům poměrně často, teď ne že by to úplně vymizelo, ale řekla bych tak jednou denně se s tím potrápí a je. Ty bio jsme zatím nepořizovali, myslím, že zatím není třeba.
Jen mám trošku obavy, že má malej něco jako průjem - co nacházím v plínce je mnohem vodnatější než dřív, i ty zvuky, když to jde ven, člověk by se lekl :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jinak nevypadá nespokojeně a ani při tom vypuzování neplače, tak to jde možná snadněji - no ve čtvrtek se optám pana doktora, když půjdem na vážení.
Teďka jsem trochu nervózní, mám zavézt auto do servisu - pojedu poprvé s malým sama, pár týdnů jsem neřídila, pak zpátky nějaké 4km s kočárem pěšky - snad to zvládnem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2011 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme si plánovali, že od včerejška začneme s mužem chodit na pravidelné podvečerní procházky, sportovala jsem docela aktivně snad do začátku července, pak to nějak utichlo a teď bych se ráda vrátila aspoň k té pravidelné chůzi, když nic jiného s pupkem moc dobře dělat nejde! :slight_smile: No ale to dusno včera, to byl děs, nemohla jsem pomale popadnout dech, spocená jsem byla až za ušima, ale vyrazili jsme o půl 7 a šli lesem, kde bylo příjemně, i pár hub jsme našli, tak dnes bude polívajda mňam :wink: a pak jsme se tak courali a seděli na vyhlídce na lavičce skoro půl hodiny a domů jsme přišli až po osmé. Jsem zvědavá na pokračování, ale ty dusna mě snad zabijou! :frowning2:
@kackabk Tak pak napiš jak jste to s autem zvládli, já pokud nemusela, tak neřídila a to asi tak od června, jinak pravidelně, takže to chápu.
No holky s těma kontrakcema to je taky komedie, kdy my do porodnice vyrazíme teda taky netuším, známá mi ale říkala, že si to počítala, volala do porodnice a tam jí řekli, ať je ještě doma, dopřává si sprchu a dorazí až už to bude k nevydržení a je fakt, že byla doma s mužem, pak jeli až v 6 a malá se narodila v 11 což je celkem fajn ne?
23. srp 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Jeee, my jdeme k Sitě na focení malé teď 30.8. :dizzy_face: Hrozně se mi ty její fotky miminek líbí :dizzy_face: A tohle focení už určitě stihneme :grinning:
Jinak dneska jdeme podepsat kupní smlouvu na byt, tak už se nám to blíží a já začínám být dost nervózní! Nesnáším stěhování a ještě s malou :angry: Bude to náročné, ale konečně budeme ve větším :slight_smile:
@kackabk Já to mám s řízením stejně. V těhotenství jsem neřídila vůbec a teď jsem musela jet s malou od našich, přes celý Brno a zpátky sama. Takže kolem 80km a klepala jsem se jako ratlík! Tak na tebe budu myslet :slight_smile:
23. srp 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackabk Kaci, a davas ten SAB pri kazdem kojeni?
23. srp 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a nevíte jak je to s odjezdem do porodnice, když mám pozitivního streptokoka? Má se taky vyčkávat? Jak na potvoru mám i alergii na penicilín.
23. srp 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Taky mám pozitivního streptokoka, na kurzech ve větrníku nám myslím říkali, ať si dáme tu vanu, ale když to po ní nepřejde, tak ať už nečekáme a jedem. Ale zkusím se na to zeptat ještě příští týden na kontrole v porodnici. Já jsem myslela, že na žádný léky alergická nejsem, akorát teď mi máma tvrdila, že jako malá jsem se osypala právě po penicilinu, ale úplně jistá si tim nebyla, takže teď nevim, co jim říct :unamused:
23. srp 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 No já se právě taky osypala po penicilinu a ona mě MUDr říkala, že to už mi nikdo penicilin nepíchne, že další reakce už může být horší, ale existují jiné léky co nám můžou místo toho dát. A nebyli jste s tím když ses osypala u doktora, třeba by to našla. Radši bych se teda asi tomu doktorovi zmínila, třeba by ti pro jistotu taky dali nějakej jinej lék. Mě to do průkazky právě napsala obvodní a docela dost to tam zvýrazňovala a podtrhávala, aby se to nedalo přehlédnout, tak asi to důležitý je. Já si říkala, že to asi nic není, když se člověk jen osype, ani jsem to nebrala, že je člověk hnedka alergickej :slight_smile:
23. srp 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek jo Siťa má krásný fotky miminek - navíc má od dubna holčičku Nelinku. Už nám taky říkala že máme pak s malou přijít - teďka je ve větší místnosti takže to bude pohoda - na mimča tam má i přebalovák a podobně.
@ani84 no já byla včera v tom vedru vlastně taky u dr a bylo to k nevydržení - tentokrát jsem čekala jenom hodinu ale stačilo to - nedokážu si představit jak bych na Obilňáku tvrdla ještě další 3hodiny :grinning:
Navíc kvůli tomu monitoru jsem měla včera večer asi hodinovou přednášku od manžela - že jsem mu to říkala jinak, že jaktože nejdu už na ten Obilňák no hrůza (mě tady tak deptá - já na to že rodím poprví a že nevím :grinning: )
- já mám v průkazu straptokoka negativního - to jsem překvapená - já hodně trpím na záněty a teď nic :slight_smile:
23. srp 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 No ono co si pamatuju, tak jsem penicilin nedostala, muselo by to být leda když jsem byla malá, máma právě kvůli tomu zkoušela volat mojí dětský doktorce, ale ta má zrovna dovolenou. No když to do tý doby nezjistím, tak pro jistotu nahlásím že alergická jsem, oni pak dávají třeba klindamycin.
23. srp 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 No radši asi jo, pač než ještě třeba u toho porodu nějak otíkat, to by asi nebylo to pravé :slight_smile:
23. srp 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 My byli v sobotu na prohlídce v Bohunicích a tam PA říkala, že pokud má doktor svůj monitor, tak stačí k ním jít ve 39. týdnu. Ale já furt mám zmatek v tom, kdo jak kdo ty týdny bere. Moje MUDr. bere třeba 34+3 jako 34. týden, ale koník už to počítá jako 35. týden.
23. srp 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Na Obilňáku to včera bylo fakt drsný, byla úplně narvaná čekárna a spoustu lidí čekalo ještě na lavičkách venku ve dvoře. Přitom minulej tejden jsem tam byla snad hodinku i s monitorem a vyšetřením, čekala jsem jenom chviličku. Já bych bez toho monitoru klidně přežila, malej byl pokaždý akorát strašně naštvanej, nikdy jsem nezažila že by tak moc kopal, měl u toho tepovou frekvenci úplně na horní hranici :slight_smile: . V tý místnosti navíc bylo tak příšerný vedro a dusno, že jsem tam sebou málem sekla, naštěstí pak sestřička aspoň přinesla větrák.
23. srp 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22
@ani84 - jo já mám jít ještě 29. k doktorovi - to budu ve 40týdnu (podle průkajdy), doktorovi to nevadí - jsem se ho včera ptala jestli nemám jít jako do porodky na nějakou kontrolu - a on na to že hlavně tu porodnici už mám mít vybranou a že teda můžu ale ale ... :grinning: - tak potom mám být z toho moudrá :grinning:
23. srp 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám dotaz - jak to děláte s kočárkama když bydlíte v domečku? My právě až se přestěhujeme na nový, tak vůbec nevím kam s ním, za vchodovými dveřmi je teda takové zádveří, kam by se krásně vešel a nikde bych necourala, ale chtěla jsem tam botník, pak jsou další dveře, za něma už je hlavní chodba a dveře do místností a schodiště. tam se bude špína pěkně roznášet! :frowning2: Bude to mazec teda, asi si vysněný botník pořídím tak za 5 let! :grinning: A do té doby se snad budeme vyzouvat ještě před domem!
23. srp 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 No ta PA se taky tvářila, že je lepší když ten MUDr. má svůj monitor, asi tam mají moc lidí. V tu sobotu říkala, že jsou už tři dny zavření, že mají stop stav. Mě tam bude posílat doktorka v pondělí a to budu 36. týden, ona monitor nemá. Ale to už snad nebudou takový horka, tak to čekání nebude tak šílený.
23. srp 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul My ho taky budeme mít hned za dveřmi a botník koupíme až nebude kočárek :slight_smile: Stejnak na něj teď nemáme zbytečný prašule, všechno padlo na prcka.
23. srp 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul my budeme kočárek pravděpodobně parkovat v kuchyni (to bude krása :unamused: ) - objedu barák a francouzskýma dveřma ze zahrady - za dveře se nám rozhodně nevejde.
@ivuska22 a ty půjdeš na Obilňák ?? tam mají stop stav?? - já stejně asi nakonec zítra po tom monitoru možná zavolám nakonec na Obilˇnák - teda záleží co mi ještě řekne sestra na tom monitoru.
23. srp 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Nene to říkala v Bohunicích. Obilňák bere. Kolegova žena na Obilňáku v pátek rodila. A byla teda moc spokojená.
23. srp 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 tos mě uklidnila :grinning:
23. srp 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul My také teď bydlíme v novém domečku a s kočárkem problém máme neskutečný. Zatím parkuje v chodbě a v dětském pokoji, když má suchá kolečka, ale nepořádek z toho je, abych pokaždé vytřela, když příjdu a to je sucho. Na podzim to nechci vidět. Vzhledem k tomu, že máme baráček ve svahu nemůžeme domek obejít po žádné dlážděné cestě, abychom se dostali k terase, nic jiného nám nezbylo. No co, botník přece 5 let počká :sweat_smile: pro mimi vše
23. srp 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk psala jsem jí, ale neozvala se, tak nevím :frowning2:
Holky, Peťka (snazilka) plánovala na zítra srazík, ale psala, že kvůli CS6 se omlouvá a nepříjde, což 100% chápu. Já si taky nejsem jistá, že bych to v tom vedru zvládla...jak jste na tom ostatní. Plánoval někdo přijít? Jinak bychom to mohly přesunout na příští týden, to má být líp. Termíny se nám všem ale blíží, tak nevím, jak jste na tom a s mimčama se taky špatně plánuje.
23. srp 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Sabíka jsme dávali od 2.týdne, nemohla jsem se na malého dívat, jak křičí a trápí se. A probiotické kapky dáváme od 3.týdne ze stejného důvodu. Myslím, že Sabík celkem dobře zabral, ale když už mám Probiotické kapky doma, tak mu je dávám taky. Malý se sice kroutí, občas zakřičí, ale je to o moc lepší. Sabíka dávám skoro při každém kojení, mudra říkala, že klidně 6x denně po 10 kapek. A protože náš malý špatně chytá bradavku, tak mu je kapu rovnou do pusinky, když nemůže chytit, uklidní se a pak chytá krásně. :grinning:
23. srp 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Já jsem také pro to, aby se srazík přeložil. Malý má zánět spojivek, nedojeli bychom. A navíc ty horka, fuj.
23. srp 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@estrela113 No to právě věřím, že z kočárku musí být binec, natož až bude škaredě.
@falca1 Máte dobrý, že můžete dům objet, my jsme z obou stran nalepeni na sousední domy, zlaté zádveří teda. Já jsem na smítka na podlaze "magor" jsem schopna odjaktěživa uklízet třeba každý den, hlavně aby bylo čisto, až bude miminko na světě, tak se z toho asi zblázním. :grinning:
23. srp 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek