• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@misaskul Nezblázníš, já jsem taky pedant na pořádek a teď, když mám smítka na podlaze, tak mě to vůbec nerozhází. Nejdřív obstarat malého, na vycházku, pohodička. Však ta špína nikam neuteče :grinning: Teď spíš vyšiluje manžel a když je po dešti, tak nás nechce pustit s kočárem pomalu ani ven, abychom moc nenadělali :slight_smile:))) my se ale nedáme a raději uklidíme ...
23. srp 2011 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrus77 @estrela113 jak by se vám hodil srazík příští čt - 1.9. v 13:00?
23. srp 2011 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Jojo, klidně čtvrtek ;o) čas vyhovuje
23. srp 2011 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@misaskul @lutsousek Holky, dík za podporu, dopadlo to dobře :slight_smile: Teda alespoň cesta autem, konec cesty s kočárkem a doma mi to Radovánek pěkně osladil - asi 15min cesty od domu začal řvát (měl už asi hlad) a já jak se nějak nemůžu odhodlat kojit venku, tak jsem nasadila tempo, jak kdybych ten kočár ukradla a doufala, že se ještě udrndá - omyl - řval až dom, tak jsem doma rychle bez přebalování ho dala k prsu a on ucucl, pustil, koukal, ucucl, koukal,... :angry: Pak když už teda o prso ztratil zájem, tak se po chvilce hystericky rozeřval (ale nekroutil se, takže prdíky nic), tak jsem si říkala, že asi plína, nebo horko - no v plíně nic moc, po převlečení se uklidnil a už to vypadalo dobře, tak jsem ho balila do frejkovy peřinky, on se začal vzpínat a vyhodil asi tak všecko, co vypil - tak to už bylo na moje nervíky moc :unamused: No dala jsem si čokoládku a teď už se zas můžu kochat, jak nám ten andílek krásně spinká :sunglasses:
@lennikka Leni, doktor mi tam napsal 3x denně 10kapek, takže já dávám před každým druhým kojením, i když to je pak 4x denně :wink:

Holky, chci se zeptat, jak moc miminka oblíkáte? Já mám pořád tendenci ho mít v dlouhých rukávech a gatích a přikrývat přinejmenším flísovou dekou, venku v rychlozavinovačce a mamka mi třeba ještě vyčítá, že nedávám čepičku... Jenže ten náš šmudla se dost potí, je to asi hodně tou frejkovou peřinkou, v které je i igelit, tak to moc nevětrá :unamused: No moc si s tím nevím rady...
23. srp 2011 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kackaberuska No mně se taky neozvala a už je to stažený, takže se možná dohodla s tím druhým, kdo zřejmě napsal vzápětí po mně :angry: škoda
23. srp 2011 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackaberuska Aha, tak teď koukám, že to bloknul admin kvůli špatnému obrázku - tak třeba by se dalo dohodnout přes IP...
23. srp 2011 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackabk Jé tak to jsi hezky napsala ... jako bych ten kočár ukradla... :slight_smile:

Taky už se staršně těším, až bude miminko na světě a já budu moct chodit na procházky, tak moc se na to těším a zjistila jsem, že jedna moje spolužačka ze střední také čeká mrňouska, ale až začátkem října, tak než porodí a začne chodit ven, tak se do Boskovic přestěhujeme a budeme chodit spolu, je to náhoda, navíc to byla hodně dobrá kamoška, bohužel až VŠ a místo bydliště nás rozdělili... Jsem ráda, že když bude tatínek v práci, tak budeme moct chodit spolu ven a třeba i když si budeme chtít skočit do nějakého obchodu, můžeme si kočárky navzájem pohlídat. :slight_smile:
23. srp 2011 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennikka já Lenin dávám sab pokaždé kdyz ho boli brisko par kapek na dudlik, a ty BIO gaia jsem dávala od cca 3 tydne a kdyz bude mít záchvat nos ho na tygrika to ty prsy z něho budou jen litat a uleví se mu
23. srp 2011 ve 12:33  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackaberuska me vyhovuje pokud nebude moc horko a bude mít malej dobrej den
23. srp 2011 ve 12:49  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky teď v jednom úvodním albíčku píše maminka, že se jí narodil chlapeček a píše ... První doba porodní byla 1h55min a druhá 5min... No to se teda někdo má... Takže to na ni přišlo a za 2 hodiny bylo malý na světě??? Já chci taky tak. :sunglasses:
23. srp 2011 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kackabk ty ho mas celkem ještě malého ale ten nás jezdí po venku v kočárku jen v bodynku a ponozkach s tím ze mám sebou vždy deku a teplotu kontroluju na rucickach me se totiž minuly týden zaparil a udelali se mu na tváři potnicky tak si na to ted dávám bacha
Cepicku mít nemusí pokud nefouka a lezi v kočárku
23. srp 2011 ve 12:54  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennikka Leni, my dávame Bio Gaia od 2. týdne, jak jsem ti psala, píšou v návodu od 1. měsíce... ale... v lekarně říkali, že to nevadí... Espumisan nám zabíral hodne! A I ty Sab simplex mame, ale ty jsme dali jen jednou a pak hned koupili ty Bio Gaia, tak kdyby jsi je chtěla, můžu ti je poslat po kamaradce jak přijede v ten čtvrtek, chceš je?
Jinak ty espumisan jsme davali před každym kojením, male hrozně chutnaly, jak jsem přebalovala a plakala, že chce už papat, tak jsem ji nakapala 5 kapek a byla spokojena, a pak jsme kojili :slight_smile:)) však uvidiš sama, vyzkoušej a uvidiš :slight_smile:)) jinak to nezjistíš, každe mimi je jine :slight_smile:))
POzdrav Toníčka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. srp 2011 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrus77 na tygříka je jak? Jako když se dává odříhnout? Na rameni?? :slight_smile: omlouvám se, ale to slovo jsem neslyšela... děkuji :slight_smile: je zvláštní, že mala u tatínka si takto v pohodě do pár vteřin odříhne, kdykoli ji tak da, ale u mě ne! A to se vzpouzí, kope a zveda hlavičku a břečí, a nechce tak byt :slight_smile: ja ji musím davat odříhnout v klubíčku a chodit s ní po pokoji :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: zajimave :wink:
23. srp 2011 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@petrus77 @kackabk holky dekuji za info... :wink: No myslim, ze uz je to daleko lepsi, rano mel zachvat a ted spinka, dala jsem mu akorat napapkal v devet a ve dvanact a mezi tim spinkal a ja vyzehlila tomu nasemu tatinkovi kosile... :slight_smile: no a ted zase spinka.. :dizzy_face: je to nase zlaticko milovany.. :dizzy_face:
Jinak ja mam malyho skoro porad v zavince a ma obleceny bodynko s kr.rukavem a ponozticky, protoze se mi zda, ze kdyz ho necham rozbalenyho, tak ma studeny nozky i packy..:confused: Prave ten nas prcicek se vubec nepoti, tak ze mu je nejspis opravdu chladneji...no musi to dohnat tu vahu.. :wink:
23. srp 2011 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@misaskul to mi povídej - taky nemám ráda binec na podlaze (teda když je vidět) - a v kuchyni je to teďka strašný držím se abych nevytírala, navíc máme světlý kachle, až tam bude kočár tak vytírat sice budu moct ale zase se z toho zblázním :grinning: :grinning:
23. srp 2011 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@falca1 No my máme také světlou, skoro do bíla dlažbu v kuchyni i obýváku... ale už jsem si trochu zvykla, protože máme velký krb, tak jak přidáváme, tak sem tam něco upadne apod. ale kolem krbu tam máme teda tmavý pruh, ale i tak... :confounded: No ale zase se u nás bude dát jíst i ze země když pořád jen uklízím... :grinning: Jsem na to hodně rapl.
23. srp 2011 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@sarkast dekuji, dekuji.. :wink: Ta poloha na tygrika, je podle me, ze drzis malou jenom na dlani...rucicky, nozicky, i hlavicku mam sveseny dolu... :wink:
Pusinku pro Isabellku.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. srp 2011 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@sarkast poloha na tygrika je tak ze si ho položis briskem a hrudnickem na předloktí a hlavičku ma u ohybu lokte a brisko na tvé dlani nozicky a rucicky mu visí dolu http://www.mojetehotenstvi.cz/poloha-na-tygrika-1 nebo i takto http://www.horolezci.cz/maruska/article/13/poloha-tygrik dobrý jak na prdy tak na odrihnuti
23. srp 2011 ve 13:38  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kackaberuska Kači, ja jsem brala, ted už dobírám, měsíc před porodem 4 druhy a to tyto: MELILOTUS OFFICINALIS, KALIUM CARBONICUM, APIS MELIFICA a HYPERICUM PERFORATUM... je to AKH (akademie klasicke homeopatie) v lékarnách to nebývá, tam je jen BIORON nebo tak nějak, tyhle jsou jen v některých lekarnách, dělá to moje teta, ona mě to i dala, takže jsem neplatila nic... ona spolupracuje s tím člověkem, co to založil... pošlu ti str. Jinak mě říkala, že je to celkově na všechno. Na mlíčko, na rychlejší hojení ran, na psychiku, na krev a pod... už naštěstí nekrvácím!!! A po porodu jsem si sedla, což je asi výhoda těch leku, nevím, ja tomu věřím.. brala jsem to i před těhu na různé problémy a pomaha mě to, tak tomu věřím :slight_smile: :wink:
Tady jsou str kde je seženeš... www.manitera.cz www.andropharm.cz www.lekarna-plus.cz Jinak ten pán je Mudr. Alexander Fesik
23. srp 2011 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrus77 díky moc! To vyzkoušíme! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. srp 2011 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast díky. Malá ukázka z knížky Něžná náruč rodičů...poloha na tygříka a jiné: http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?id=295274 Zrovna ten tygřík je ale popisovaný trochu jinak
23. srp 2011 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@falca1
já zas měla monitorů a ult až zbytečně moc ( teda asi ne, vzhledem k mým potížím s krví).
Dnes jsme byli Bohunkách v porodnici poděkovat paní doktorce, i díky ní máme Zuzanku a je všechno v pořádku.
Kam to chodíš do poradny - a rodit budeš v Bohunkách???
23. srp 2011 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennikka
Leni, nám sabík nepomáhal a tak jsme dali Zuzce BioGaia - sice je v návodu psaný, že jsou až od 1 měsíce ( my se doma kvůli tomu dohadovali), ale nakonec jsme jí je dali a pomohlo to. Sice až 3.den, ale už máme klid.
Malá na to nějak moc netrpí, ale asi jsem něco špatnýho snědla ( broskve a meloun).
23. srp 2011 v 16:28  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, prosím o radu,
zítra máme poradnu a mám doktorovi říct, zdali bych chtěla Zuzku naočkovat Rotarixem ( je to na lžičku).
Jaké s tím máte zkušenosti vy??? díky
23. srp 2011 v 16:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka Andi, teď ten Rotarix řeším s kamarádkou. Oběma nám to mudr. rozmluvily, ale pořád váháme, jestli jo nebo ne. Naše dr. říkala, že bysme byli první, komu by to dávala. Že moc nemocných dětí na to neměla a do nemocnice poslala jedno, z "rizikové" rodiny, kde to dítě matka nechala oblizovat v mhd madlo. :confounded: Tak já nevím, jestli do toho jít nebo ne :unamused:
Jo a budeš chtít tu odsávačku nebo ji mám dát na bazar? :slight_smile:
23. srp 2011 v 17:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@lutsousek
Já se musím do zítřka rozhodnout, aby mudr. mohl Rotarix objednat - z okruhu mých známých to taky nikdo nedával. Takže nevím...
S tou odsávačkou jsem hrozná, že??? Luci, prosím tě, dej mi čas ještě do zítřka, já bych chtěla s mudrem nějak řešit hltání malé a pokud by řešením byla ta odsávačka, hned si pro ni dojedu. Mrzí mě, že tě takto otravuju, ale my teď narychlo kupovali auto a .....já jsem od listopadu doma, takže by to chtělo asi sponzora.
takže zítra do 14hod odpovím - nezlob se a moc děkuji za trpělivost.
A pak mám menší trable s bývalým, máme dceru ve střídavé péči - je to strašný.

Kdy plánujete to stěhování??? už se těším na lavičky u cukrárny u Alberta.
23. srp 2011 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka Naše to taky musí objednat, dala nám čas do pondělí :confounded: Jeee, dobrý. Já klidně počkám! :slight_smile: No problem, stačí do konce týdne mi dát vědět. My dneska podepisovali kupní smlouvu na Kuřim a stěhování čeká na převod peněz za náš byt...tak snad to bude co nejdřív! Ale přesné datum je ve hvězdách...holt mistři úředníci na katastru. Já se taky těším na kočárkování a cukrárnu! Je super, že nebudu vozit sama a vysedávat na kávičce a zákuskách :slight_smile:
23. srp 2011 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@lutsousek
díky, díky.
letím se podívat na malou, naposled jedla v 13 hod a od té doby pořád chrní.
23. srp 2011 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackaberuska díky díky... proč mi teda v porodnici říkali, že ji mam dávat odříhnout v sede, jak mam fotečku, a nebo nosit, že je to dobre na prdíky :frowning2:(
23. srp 2011 v 18:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka budu rodit určitě na Obilňáku - byla jsem tam nazačátku těhu a spokojenost a i na té infoschůzce.
Jinak do poradny chodím za mým dr. na Viniční
23. srp 2011 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek