• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
Holky, mám dotaz. Spíte všechny s partnery v ložnici spolu s miminkem? Přemýšlím, jestli když budu zařizovat dětský pokoj, tak tam dát i gauč/postel na přespání... tak jestli to má cenu nebo ne.
24. srp 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Jestli stojíš o můj názor, když mimčo ještě nemám, tak my určitě budeme ze začátku spát s miminkem v ložnici, ale nevím do kolika měsíců miminka - to záleží asi na spoustě okolnostech. Pokojík už máme sice vymalovaný a docela už i zařízený, ale postýlka bude v ložnici. Jelikož pokojík pak bude sousedit přímo s ložnicí, tak postýlku převezu tam, kam budu chtít. Až se mimi naučí spát samo a prospat pěkně celou noc, šupnu jej do pokojíčku, spíme s otevřenými dveřmi, takže budu vše slyšet. A když některou noc bude mimi špatně spát (ale to snad nee) :grinning: tak si jej převezu do ložnice. S manželem jsme se tak shodli a kdyby mu to náhodou vadilo, může jít spát do obýváku. Uvidíme jaká bude realita - to jsou opravdu jen plány, jelikož každé miminko je jiné.
24. srp 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Taky sice ještě nemáme mimčo na světě, ale mám v plánu v dětským pokojíku mít postel, kde by mohl spát buď manžel nebo já s mimčem. Přesun postýlky není problém. Spíš jako přes týden, že budeme odděleně, protože mám strach, aby byl manžel vyspaný, dojíždí daleko do práce, tak aby byl na cestu fit. A o víkendu budeme všichni v ložnici ať si nás užije :slight_smile:
24. srp 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek My taky zatím určitě plánujeme mít mimčo v ložnici a kdyby v noci moc řvalo, tak půjde přítel spát do obýváku. Dětský pokojík ještě vůbec nezařizujem, zatím ho máme jako skladiště, teď se ho teda chystáme aspoň vymalovat, ale bude zatím sloužit spíš jako pokoj pro hosty.
24. srp 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 @ivuska22 @misaskul No my taky budeme mít i nadále postýlku u nás v ložnici. Ale spíš, kdyby malá moc brečela atd., tak jestli pořídit i něco na přespání do pokojíčku. :unamused: Buď se tam uchýlí manžel nebo já s malou. Ale spíš to vidím na manžela :grinning: Ale postel se mi kupovat nechce.... do dětské se nevleze a kupovat rovnou 90/200 je taky blbost. No, v Ikey je za 1800 rozkládací pohovka, tak to by možná šlo... mohla bych ji využívat na krmení přes den a v případě potřeby se rozloží na přespání. No, uvidíme... :unamused: Spíš jsem chtěla vědět i od těch, co už mimčo mají, jestli tatínci stále zvládají noční buzení a fungování v práci :slight_smile:
24. srp 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek No my máme malý byteček, takže ani dětský pkojíček nemáme. Až se nám bude něco líbit, tak chceme jít do většího. Malá zatím spí s náma v ložnici. V noci se budí 1 - 2 krát na kojení. A ani nekříčí, spíš se začne mlít a já jsem hned vzhůru. Takže se manžel krásně vyspí celou noc :wink:
24. srp 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek my taky budeme mít malou co nejdýl u sebe v ložnici, manžel kdyby se nevyspal tak jsme nově zařizovali obyvák a pořizovali fungl novou rozkládací pohovku na denní spaní, to je u nás jediná možnost. Jinak až bude mimi větší tak se budeme z ložnice muset stěhovat mi, nechcu malou nechávat samotnou o patro víš v podkroví i když tam nejsou dveře (všechno by bylo slyšet ) - ale to stejně teď slouží jako odkladiště. :grinning:
24. srp 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak dneska jsem byla teda na monitoru u svého dr./ tak že v pořádku - a pošlou mě do porodnice až příští týden po pondělní kontrole (teda pokud neporodím).
Dávají vám ten záznam monitoru do průkajdy nebo ne - mě nic sestra nedala - řekla že je to akorát v pořádku
24. srp 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Luci, my dali do děcáčku velkou postel jako nouzovku a malej spí s náma v ložnici v postýlce. První noci z toho byl manžel úplně hotovej, pořád se budil, při každém malého zavrtění, zatímco já spala jak pařez (únava :wink: ), takže jsem si zvykla, když se malej probudí na kojení (už zvládne to taky nedávat najevo jen pláčem), vzít ho do děcáčku právě na tu postel, na kterou jsem si hodila přebalovací podložku a kojicí polštář - zavřu dveře, tam přebalím, nakojím, uspím a do ložnice zas donesu spící miminko. Takže manžel spí jak král a s únavou nemá problém :wink: No můj závěr je, že kdybych měla přebalovací pult a pohodlné křesílko na kojení, tak tam ta postel vůbec být nemusí :sunglasses:
24. srp 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
My, co mel maly febrilni krece, tak spime v loznici vsichni, mame to jak nocleharnu, nase manzelske postele a dve detske postylky. Prijde mi to v pohode, maly se v noci zavrti a zuzle si ruku, kdyz ma hlad, takze vyskocim, vezmu ho do obyvaku, nakojim a jdeme spat. Krmim takhle cca 4x/noc a manzel ani Honzik nevedi, ze jsem byla s mimcem vubec hore. Do sveho pokojiku pujdou oba kluci, az se prestehujeme do vetsiho :grinning: nebo nejdriv za rok :wink:.

Jinak jsem v noci prebalovala jen 1.tyden, zjistila jsem, ze ted maly v noci uz nekaka a cura jen minimalne, takze ho v noci neprebaluju, pije v polospanku a rychle... takze se ty 4 nocni krmeni daji prezit... i kdyz jsem teda jak zombie, maly usina poradne az rano a Honzik dnes vstaval v pet :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A v pul osme volal manzel, ze jede na sluzebku a v osm se pro nas zastavi, at jedeme s nim, ted jsme se vratili... a jsem mrtva :sunglasses: . Dve deti, hledani parku na nakojeni, nahaneni dvouleteho raraska po parku s miminem prisatym u prsu, osetrovani odrenin s ditetem prisatym u prsu... kojeni pri obede v restauraci... bych mohla napsat knizku o trapasech :grinning:
24. srp 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky, musím s Váma podělit o dnešní noční zážitek. :wink: :wink:
To teplo v bytě bylo příšerný, malá se odkopávala a tak jsme ji nechali jen na rychlozavinovačce a přikryli dekou. Najednou nás kolem 2hodky ranní vzbudil alarm monitoru dechu, my byli úplně v šoku - letěli k postýlce, kde malá si krásně spinkala. Prostě se během spánku dostala mimo dosah desky monitoru :confounded: :unamused: :unamused: . A já pak nebyla schopná usnout, jak jsem byla v šoku.

@veruska007
tak v tom parku to muselo být něco. :dizzy_face:
24. srp 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Andi, mě se to stalo už dvakrat!!!! :confounded: takže mě o tom nemusíš povídat, jednou mou vinou, dala jsem ji mimo desku a po druhe včera v noci... právě jsem usnula když v tom alarm! Ja byla tak v šoku, že jsem nevědela ktera bije, jestli ji mam u sebe a zapoměla jsem to vypnout nebo co se deje, ona se posunula, vlastně cela odputovala mimo a ja měla málem infarkt!!! :grinning: :grinning: :grinning:

Holky, taky Vám miminka dneska tak pláčou?? Ja jsem už na nervy z te naši dupky... od nedele dávame Bio Gaia, dneska i fenyklovy čajík, ale mala ma pořád prdíky a řve a řve, že by horkem? :confused: :frowning2:
24. srp 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
Šárko, to s tím monitorem muselo být šílený.
Nám mimčo nepláče, dneska dopoledne ale nemohla usnout a pak jsme byly v poradně. Ptala jsem se na kojení, malá má v těch vedrech žízeň a tak pije klidně i po 2 hod - jen se napije a hned usne. Vedra ji pěkně zmáhají. ( mně teda taky!!!!, já než ji oblečeu, abychom šly ven, tak se můžu převlíkat znovu).
Nás ty prdíky taky trápily, ty Bio gaia nám pomohly po 3 dnech.
24. srp 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka nám ještě nezabraly... :frowning2: dneska to stálo za to! Zatím nejhorší den od porodu... jsem zvědava co bude v noci :rolling_eyes: začnu dávat sab simplex asi...
Jj, vedra jsou šílena, ale jelikož jsem to v těhu snášela daleko daleko huř, ted je mi fajn! :grinning: je teda pravda, že jsem od porodu venku byla 2x a to po 20 te hodine, když nepočítám čtvrteční poradnu :slight_smile: ale to nebylo takové vedro... :slight_smile:
Musíme někdy holky seznámit... už se na to těším... právě jsem dneska přemýšlela, kam pojedem na první výlet, aby to nebylo dalako, Lednice je dost z ruky, tak mě napadlo Kuřim, máte tam nejake naměstí nebo záměček? :slight_smile:
24. srp 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Ty homeopatika na kojení jsou prý Ricinus communis 5CH, musí to být tohle ředění, protože jiné prý staví laktaci.
24. srp 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
Zámeček máme - ale je tam děs učiliště!!!! a náměstí - něco se najde, je to u Alberta ( 4/5 min od vlaku) a je na něm i cukrárna a navíc v září bude tady bydlet i Lutsousek, takže to bude fajn.
Chce malá dudlík?? naše dítě ne a přitom by mu bylo určitě líp - pořád hledá.. ráda baští.
Doktor říkal, že má rychlostní spurtík - a proto tak jí a roste. my dokupovali oblečení, už máme větší velikosti.
Malá si i krásně vykládá, piští, je to fajn.
Zítra nám jde táta do práce, tak uvidíme....

U nás byl nejhorší den, když malé zaskočilo a zvracela, ted ji hlídám a snad se to už nebude opakovat.
Zuzce sab simplex nechutná, ale biogaia ano.
24. srp 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se týče kapiček Bio Gaia, tak je bereme už týden a teda nejsem si jistá, zda zabraly...Miška jednou denně hodně pláče úplně stejně jako před tím než jsme kapky braly...:confounded: Takže rozdíl zatím v bolení bříška žádný, ale MIška oproti dřívějšku kaká jen obden. JInak dáváme rano a večer Sab simplex (10-15 kapek), ale ne zcela každý den. My jsme začaly mít problémy s prdíkama až od konce 2. týdne, od konce 3. týdne jsme začaly se Sabem a od 7. týdne s Bio Gaia. Ale není to u nás tak strašné, Miška v noci nádherně spí. Poslední dobou kojím v noci až po 9 hodinách. Miška nevypadá, že by měla hlad, ale mám trochu strach, jstli v těch vedrech dost pije... Dnes jsem dávala pít z levého prsu po 13 hodinách (mezitím pila z druhého prsu) a k mému zděšení jsem prso neměla vůbec nalitý :frowning2: Ale fakt vůbec! Miška se najedla, dala jsem jí raději i z druhého prsu a ona pak část vyblinkala :unamused: Tak snad pije dost.
JInak Mišulka spí u nás v ložnici v koši. V noci nepláče, tak manžel neví, že v noci 1x kojíme. Jen k ránu (asi od 6:30) si chce povídat, potřebuje si protáhnout bříško a hraje si s dudlíkem. Ale i to manžel celkem úspěšně zaspává :grinning: Úplně stejně jako Anička nemáme ještě zařízený dětský pokoj, je z něj skladiště a snad se nám povede na podziim vymalovat. U nás je zatím nevýhoda, že pokud by šel manžel spát jinam, tak může jen na matračku. JIna postel nebo gauč zatím není :frowning2:
@kackabk Poté, co jsem byla "nucena" kojit venku hned na první procházce s kočárkem, mi kojení na veřejnosti problémy nedělá. :grinning: Spíš mi trochu starosti dělá přebalování venku.
24. srp 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda No jo, já si budu muset pořídit nějaké "kojící oblečení" - na noční košile jsem myslela, ale venku bych se musela asi celá vyslíct, než by se malej dostal k tomu prsu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. srp 2011 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka to teplo bylo příšerný!! Andy prosím té ty jsi tady psala ze jsi snesla broskve a meloun.....to se taky nesmí při kojení?
Me se zase pravidelne stava ze kdyz malyho beru z postýlky tak to zapomenu vypnout a spustí se poplach :-//
25. srp 2011 v 08:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast já dávám Sary každy rano BIO gaia a pak v průběhu dne sab. My dneska dobrý my neplacem :slight_smile: občas si to mimca vyberou a řvou cely den.
25. srp 2011 v 08:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ke komárům - našla jsem teď na netu, že se dělají montovatelné sítě do oken, které jsou navíc i rolovatelné. Ještě to pokouknu a pravděpodobně do nového domu bysme to zvážili. Má to ale jedno velké ALE. Nejspíš se budeme stěhovat do svého až koncem října a to už snad komáři nebudou, takže i síť k ničemu nebude a kupovat si to do starýho - to se mi zase investovat nechce. Máme totiž jiný rozměr oken než na novým. :confounded:
Tak mi asi nezbyde nic jiného než doufat, že v půlce září už snad ti komáři vůbec lítat nebudou. :grinning:
Jinak nám včera do ložnice skočila nějaká kobylka, myslela jsem, že předčasně porodím! :grinning: Naštěstí ji manžel rychle spacifikoval!
@kackabk Teď mě taky vlastně napadlo, co když budu muset někdy kojit na veřejnosti, vždyť já mám všechny vršky jen přes hlavu a na knoflíky jen halenky co jsem nosila do práce a ty se na ven ke kočárku fakt nehodí!!! :unamused:
25. srp 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek my jsme pořídili kvalitni rozkladaci pohovku do obyvaku. Bude se hodit i pro navstevy (babicky a dedecky...) Ty by s malým v pokojíčku asi nespali a s manželem v ložnici taky ne. Takhle jsme zabili dve mouchy jednou ranou - postel pro hosty a i pro manžela aby se vyspal, kdyz bude potreba. Jinak do ložnice dáme kolíbku nebo košík a až mimi povyroste, tak bude muset spát samo v postýlce v pokojíčku. Do ložnice se nám postýlka nevleze.
25. srp 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka my už máme 62 a začínáme 3. týden :slight_smile: porostla dost, je to videt z fotek z porodnice :slight_smile:
Jj, ja vím, že tam bude bydlet Lutsousek :slight_smile: tak dáme někdy srazík :slight_smile: Malé dudlíka davam, ale mám pocit že z něm má ještě více prdíky než bez nej, takže ode dneška nedavam :slight_smile: a uvidim...
25. srp 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk @kackaberuska No, asi to vyřešíme taky tou sedačkou. :slight_smile: V obýváku máme 2 roky starou sedačku, takže tu měnit nebudeme. Ale do pokojíčku zatím pořídít tu z Ikey. Stejně tam zatím budeme mít i pracovní stůl, tak sedačka vadit nebude :slight_smile: Budu mít přebalovák v pokojíčku, tak ji tam vždycky i nakrmín a v případě potřeby se prostě rozloží na postel :slight_smile: V ložnici necháme jen postýlku. A taky až bude malá větší, tak jí dáme spinkat do pokojíčku. Máme monitor dechu s vysílačkou, tak nebude problém. Manžel to zatím dává, v noci se i vzbudí s malou a jde nám nachystat i mlíčko :dizzy_face:, ale vzhledem k tomu, že do práce odchází mezi 5.,6.hodinou a vrací se večer, tak tu sedačku asi občas využije...
A k těm monitorům- nám když poprvé zařval, tak jsem málem umřela na místě! Byla jsem tak v šoku ve strachu, že první se rozběhl manžel! A malá si spokojeně spinkala v postýlce... ovšem v úplně jiné poloze než by měla být a dostala se tak mimo desku. Museli jsme ji peřinkou zkrátit prostor a stejně se ta naše cestovatelka párkrát dostala mimo desku. Ona se totiž ve spaní přesune z horizontální polohy do vertikální a sune se dolů mimo monitor.
25. srp 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak to holky řešíte s monitorama, když máte postýlky dvě? My máme poschoďový domek a postýlka na noční spaní bude nahoře a přes den budeme vlastně celý den dole v košíku a nevím jestli teda pořídit dvě podložky a každyý den tu stanici odpojovat a přenášet, nebo se přes den ten monitor nepoužívá?
25. srp 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Luci, my máme v plánu taky (určitě jako vy) mít malou v ložnici, ale pokud se bude hodně budit a plakat, asi bude manžel spát v obyváku, aby se do práce vyspal. Takže myslím, že by se ti ta postel v pokojíčku hodila....určitě by se víc, nebo míň využila. My ji v pokojíku nemáme, ale u nás je to spíš otázka financí, takže já bych do ní šla :wink:
25. srp 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Ivi, kamoška ten monitor přenáší :unamused: . Jaký máš monitor? my Nannynku a poslední dobou slyším, že pořád falešně pípají!!Tak jsu zvědavá....Půjčila jsem ji kamošce a ta jí několikrát denně plašila :frowning2:
25. srp 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Máme dvě podložky a přenáším jen rodičovskou jednotku, máme AngelCare. Malýho dávám střídavě do ložnice - obýváku, podle výskytu a divočení Honzíka.

Jinak Vojtíšek teď v těch vedrech za prvé pořád pije (v noci mě nechal vyspat jen 3h a přes den pije cca co 1,5h) a za druhé špatně spí, teď byl hore od 5h do 11h. A do toho divočil a zlobil Honzík, tak toho mám teda už dnes plný kecky :frowning2:. Doufám, že se ochladí, my tu máme přes 30 stupňů, a to máme přes den zadělané žaluzie a v noci větráme průvanem.
25. srp 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 mě taky do průkazky nic k monitoru nepíášou
25. srp 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek