• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@lutsousek Luci, my máme v plánu taky (určitě jako vy) mít malou v ložnici, ale pokud se bude hodně budit a plakat, asi bude manžel spát v obyváku, aby se do práce vyspal. Takže myslím, že by se ti ta postel v pokojíčku hodila....určitě by se víc, nebo míň využila. My ji v pokojíku nemáme, ale u nás je to spíš otázka financí, takže já bych do ní šla :wink:
25. srp 2011 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 ještě právě žádný, ale taky chci tu Nanny, ale nevěděla jsem jestli to objednat se dvěma podložkama nebo jen s jednou. Asi teda vezmu dvě podložky, sice je to zase 700 Kč na víc, ale aspoň budu mít klid.
25. srp 2011 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@veruska007 Tak asi taky vezmu dvě podložky, a přenášet budu jen tu stanici. No my tu máme taky 30 st. a to jsme měli i celou noc, taky jsem se vůbec nevyspala. Teď si aspoň pouštím větrák, tak je to lepší. Ale od soboty se má ochladit, tak snad to bude pravda...
25. srp 2011 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@veruska007 Koukám na ty chůvičky AngelCare a to v každé postýlce jsou dvě podložky? Nevím jestli to chápu dobře. A ta rodičovská jednotka je bezdrátová?
Hmmm budu se muset zamyslet ty AngelCare se mi líbí víc, ale je to zase cenově o dost dražší než Nanny.
25. srp 2011 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska22 Jsou dvě podložky, jednu máme v postýlce, jednu v domácím kočárku. Přehazuju takovou tu rodičovskou jednotku, co vypadá jako andílek se svatozáří - je to buď na baterky nebo to má i výstup do elektriky+do podložky (používáme v elektrice) - navíc mi manžel k tomu dodělal prodlužku, takže můžu pojíždět skoro po celým bytě. je to dražší, ale je to zároveń i chůvička (funguje i bez desek, slušný dosah, využili jsme na dovči s Honzíkem, on šel spát, my na pivko :wink: ).
25. srp 2011 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast
tak já ti píšu, jak nám malá spí a dnes v noci byla vzhůru od půl 3 až do 10hod, pak na půl hodku usnula a pak to pokračovalo střídavě až do 13hod. Jsem hotová, snad je to tím vedrem, že nemůže usnout. Jinak máme dneska 1měsíc. Juchú. :dizzy_face: :dizzy_face:
25. srp 2011 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@petrus77
to se nám taky stává, že to zapomne vypnout. Já zjištuju, že mě snad už nedělá dobře žádný ovoce a přitom já jsem tak ovocná. Doktor mě včera říkal, at nejím hrozny.
25. srp 2011 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast
Zuzce se z dudlíku dělá zle ( zvedá se jí žaludek).
Jinak jsem dneska zjistila, že tatínek si malou pěkně rozmazlil a ona to ted vyžaduje po mě ( chce se pořád chovat....a pohupovat) :wink: :wink: . Tak on mi ji rozmazlí a klidně si dnes jde do práce.
Zuzka dneska spí strašně, tak 15 min a pak brečí, a je to dokola.

A pro pobavení: já piju 14dní 2x Gravimilk a už jsem po něm přibrala 2 kg - tak to s ním asi brzy skončím :grinning: :grinning:
25. srp 2011 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska22
my máme monitor z půjčovny a má 2 desky a tak přenášíme jenom tu hlídací (blikající) část
25. srp 2011 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka ja ho nepila už skoro týden :slight_smile:
Jinak mala taky natahuje po dudlu, ale musíš ho davat na okraj at si ho veme sama, když ho nebude chtít a budeš jí ho cpát cely do pusiny podráždíš ji kořen jazyka, ja na to taky přišla... :grinning:
Naše mala taky dneska odpoledne moc nenaspí, dopoledne bylo super... 2x kojení a spala... ale tedka od 13 jsem s cca 10 min. přestavkami kdy vypadala že spí, kojila 4x! Ted jsem ji dala do postýlky, 2x pořvala, ale ZATÍM je klid! Snad zaspí... :slight_smile: mě se vaří polevka, tak snad mě jí nechá aspon ochutnat, dojíst by bylo božske... :grinning: ale moc dobře vím, jak to chodí u nás, když si začnu dělat jídlo! :grinning:
25. srp 2011 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast
s vařením je to u nás stejný
ted, jak ti píšu, tak mimišek na mně spinká - dát ho do postýlky to by byl řev. Inu máme lvíčka, a tak nám vládne :grinning: :grinning:
25. srp 2011 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast
+já ti zapomněla popřát dobrou chuť :dizzy_face: :dizzy_face:
25. srp 2011 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka díky, už jím, a vedle je klid :grinning: tak snad usnula, ale že si trochu pořvala, ja ji ted balim do ručníku i ručičky k tělu, jinak by se nevyspala, leká se ze spaní a kvičí, a jakmile rozmachne ruce je vzhuru :slight_smile: ja to měla tedka taky tak :grinning: hahahaha,... na rameni po odříhnutí spala, tak jsem ji houpala, a jen co jsem ji sundala byla vzhuru a oči jak baterky :grinning:
Mám brat za odříhnutí kýchanec na rameni? Už se nám to několikrat stalo, že si neodříhla, ale kychla :grinning: brala jsem to jako souhlas :grinning:
25. srp 2011 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@snazilka_2011 díky Peti určovat kouknu a nastuduju. Uz nevím co bych tak měla jist aby to bylo ok na prdiky i výživu.
25. srp 2011 ve 14:39  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka hrozny tak ne?!?! Já uz jim jen broskve,hrozny, meloun a svestky jinak nic. A su taky na ovoce a zeleninu a mám rada rajčata :frowning2:
25. srp 2011 ve 14:43  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrus77
Peti, to má každej jiný :grinning: :grinning:
Pokud to tobě a Honzíčkovi vyhovuje, jezte, co ti chutná.
mě včera doktor řekl: hrozny a rajčata ne. Já už jím jen banány a už je nemůžu ani vidět :confounded: :confounded: a taky mě řekl, že metodou pokus omyl zjistím, co malé dělá dobře a co ne. A jak vidím, tak snad nemůžu nic, začíná mě pálit žáha.
Já se třeba v těhu po broskvích škrabala na celým těle - brrrrrrrrr
25. srp 2011 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast
Zuzka taky odříhání šidí, někdy prostě na rameni usne a spí.
S tím souhlasem Isabellky je to těžký :grinning: :grinning:
25. srp 2011 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska22 My máme jen jednu podložku a máme ji jen v postýlce na noc, pro můj klidný spánek a abych nemusela s obavama vstávat pokaždé, když malej nějak zachrochtá. Přes den mi spí v košíku a to si k němu klidně vstanu a kontroluju si ho - on je na něj totiž moc krásnej pohled, když spinká :slight_smile: Což se teda dneska moc neděje :angry:
@petrus77 Peti, já slyšela, že ani švestky nee :confounded:
25. srp 2011 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kackabk @petrus77 holky a co delaji svestky a rajcata? ja je normalne jim... :wink: Slysela jsem, ze se ma davat pozor na tepelne upraveny rajcata a papriky a na svestky davat pozor jen kdyz jsou kysele tak nejist.. :wink:

Holky, mohl by mit nas prcek ten rustovej spurtik? Je nam 14dnu a dneska je skoro co hodinu u prsu... :confused: tak nevim, co se deje?!?!... Mlicko mu tece, tak ze hladik by normalne mit nemel.. :confounded:
25. srp 2011 v 15:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@sarkast jeee, tak koukam, ze to mame dneska podobny, akorat ja mam malyho od rana kazddou hodinku, hodinku a pul u prsu, pak ho nechavam odrihnout, on na me usne, tak si ho necham u sebe, ale jakmile ho dat do postylky, tak za 10minut rev a chce se chovat... :confused: a zase bumbat.. :confused: Ted jsem akorat stacilo snist druhy jidlo a docela trpim, protoze normalne jit 5x denne... :angry:
Nemuze to byt ten rustovej spurtik, jak miminka chteji porad pit??? A nebo je to proste jenom tim vedrem?
25. srp 2011 v 15:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennikka
my taky jíme po hoďce a průběh je stejný jako u vás. :grinning: :grinning:

Já se včera v poradně ptala na to kojení po hoďce, dvou a mudr. mi řekl, že je toi tím teplem a že mám kojit, kdy malá chce. To bych ji ale kojila 24 hod. :grinning: :grinning:
25. srp 2011 v 15:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennikka @andinecka S kojením nápodobně, bude to asi vedrem, máme různě stará miminka. Andi a co děláš, když chce mimčo zas jíst a řve a ty nechceš dát, protože jsi dávala před chvílí?
Leni tuším, že švestky dělají prdíky a po rajčatech se mimča rády osypávají...
25. srp 2011 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackabk
Katko, abych řekla pravdu, tak jsem z takových situací zoufalá, protože malá se zlobí, že nic neteče. Proto piju ten Gravimilk na tvorbu mléka, ale....
25. srp 2011 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackabk Taky nemám nic speciálně na kojení. Jen většinou uvažuju, zda v tom půjde kojit (tj. zda to jde vyhrnout) a podle toho se oblíkám. Většinou mám obyčejný upnutý trička, kdy triko vyhrnu, odepnu kojicí podprsenku a krmíme :slight_smile: U nějakého oblečení jsem zkoušela shrnout ho shora pod prso, ale to se mi moc nelíbilo, protože jsem měla pocit, že je mi zbytečně moc vidět prso. Myslím, že by to dělaly i rozepínací halenky... Když totiž něco vyhrnu, tak shora jsem přikrytá vyhrnutým a zespodu má miminko hlavu, ale u propínacích věcí by přes prso nic nezůstalo.
25. srp 2011 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka Aha, takže ty by jsi i dala, ale nemáš co? Já to právě myslela tak, že mě se nechce tak často dávat, aby prostě u toho prsa nebyl fakt furt, aby si z toho neudělal uklidňovátko - ale nějak nevím, jak pak zvládat jeho vztek a zoufalá jsem taky, protože si říkám, že přece nemůže chtít tak často pít a že mu přece nic nechybí a přitom řve jak kdyby ho na nože brali... :unamused:
25. srp 2011 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, to jsem rada, ze taky kojite po hodine... ja uz si rikala, co se deje, jestli nemam malo mlika nebo co :sweat_smile: . Hm, toz asi horko... me to teda odrovna, hlavne nocni kojeni po hodine :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Zitra mame jit na svatbu a ja premyslim, jestli tam unavou nezkolabuju... teda, jen s miminkem bych si piskala, ale do toho lumpaci Honzik a ja sotva lezu.

Kdyz nechci hned kojit, tak se snazim mimco chvili zabavit, vzit na klin, chodit s nim nebo strcim dulik. Ale zabere to jen na par minut, a pak stejne kojim.
26. srp 2011 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennikka Lenulí, ja taky tak kojím, bud v pohodě... nejhorší je, že i v noci, mala ještě předevčírem spala tak ty 3 - 4 hodky, ale tedka dneska a včera co necelý dvě hodky byla vzhuru, a to nepočítám cca 20 min kojení :grinning: Asi to fakt bude horkem!

Holky co máte miminka doma! @andinecka @lutsousek @veruska007 @kackabk @vilibalda @lennikka @petrus77

Poradte, očkovali jste proti pneumokokům?? Ty 2 dávky po cca 1500,- ? Ja nevím, jestli ji mám nechat nebo ne... Doktorka říkala, že by ji nechala naočkovat, že ji musím včas číct, že se to objednáva a první dávka se dává v 6 ti nedělí, taky říkala, že je 60 druhu pneum. nebo rotavirů, moc se v tom neorientuji, ale že očkování zabíra na 4 druhy! A že měla případ, že očkované mimi bylo v nemocnici :frowning2:
To očkování dost zatežuje organizmus miminka a není to 100% proto váhám a nevím...
Poradte!
26. srp 2011 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast Honzík neměl nic, teď necháme obyč. Prevenar, je zadarmo. Jen kvůli tomu, aby nám něco Honzík nedonesl z dětského kolektivu dřív, než bude mimčo otužilejší. Rotaviry nedávám očkovat, měli jsme to doma všichni, donesla jsem to před 1,5 rokem z dětského cviča - dospělí jsme to odnesli hodně (já měla brutální průjem, zvracení, horečku), ale malý neměl skoro žádné projevy (1x řídší stolici, 1x teplotu 37,2). Navíc je to skoro jako střevní chřipka, normálně to neublíží, takže mi to očkování přijde zbytečné.
26. srp 2011 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@veruska007 díky moc Věruš! :slight_smile: počkám co ostatní a uvidím... moje mamka má stejny názor... :slight_smile: tak uvidíme...
26. srp 2011 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast
Šárko, já to řešila v týdnu, ty myslíš to očkování Rotarix proti rotavirům, že????
My to odmítli, ale pořád řeším, zda jsme udělali dobře.

Jinak Zuzka má pořád žízeň, tak kojíme po hodce a půl. I když bych řekla, že spíš cumláme :frowning2: :frowning2:
Co mě ale trápí - jsou potíže s usínáním - jí se chce spát, ale nějak to nejde, tak s sebou šije, piští a pak se probudí a chce zase jíst.
26. srp 2011 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek