• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@sarkast šári mně o tom dr. ještě nic neříkal a nemám žádné informace, takže nevím, ale z toho, co píšeš ty a věruška mi vychází, že je to zbytečné...
26. srp 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka tak to malej by teď pil tak po 20min! u kojení vytuhne, dám ho odbrknout a na rameně zas začne "hledat", tak si ho posadím zády k sobě, aby tou pusinkou neměl kde šmejdit, tak to je schopnej být chvíli v klidu, když ho dám spícího do postýlky, tak za 5minut řve a musím ho vzít k sobě, dokonce jsem dneska obědvala s ním na klíně. děs běs. no doufám, že je to těmi vedry a s těmi vedry to taky skončí!!!
26. srp 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast já Sary taky nevím jestli očkovat nebo ne. Ale my asi necháme naockovat našeho prdolu i na rotaviry i pneumokoka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. srp 2011 ve 13:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka svestky můžou nadymat ale nemusi a rajčata jsou alergen ale záleží jak který miminko, některý to snese jiný ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A vypadá to ze naše miminko nesnese ane svestky :cry:
26. srp 2011 ve 14:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, taky trpím s mimčem, teď teda spí a budí se jen na jídlo, už asi 3h, ale jinak to bylo náročné dopoledne. Zjistila jsem, že malý potřebuje zavinout, aby se uklidnil a dobře spal, takže má jen krátké body a ponožky a zavinovačku (chudák upečenej).
Jinak na prdíky netrpíme a můžu jíst opravdu cokoli, hurá!
26. srp 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 od ká osmý malej chytl ten rotavir a byl v nemocnici na hadickach :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. srp 2011 ve 14:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Já teda ještě miminko nemám, ale když jsem si byla domluvit pediatra, bavila jsem se s ním o očkování, a ten tay říkal, že tu vakcínu proti rotavirům moc nedoporučuje. Zato proti pneumokokům očkuje skoro každý dítě a taky mi to doporučoval. Jo a dává buď Prevenar 13 (proti 13 typům pneumokoka, tam stojí jedna dávka kolem 400,-) nebo Synflorix, ten je zadarmo, proti 10 typům. O obyč. Prevenaru nemluvil, ten je myslím proti 7 typům.
26. srp 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka tak problém s usinanim máme taky.chce se mu spát ale ne a ne zabrat
26. srp 2011 ve 14:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk
jééé, jako bych viděla nás :grinning: :grinning: :grinning:
taky doufám, že je to těma vedrama :grinning:
Máme lvíčky a ti už nám vládnou :dizzy_face: :dizzy_face:, teda aspoň nám jo.
Ale vážně, je hodná a miloučká, a taky už chce s náma být dýl a ne jen spát.
Navíc Zuzku její tatínek pěkně rozmazlil, pořád ji nosil a teď to odnáším já :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Včera jsem mu navrhla, že na mateřskou půjde on a já že půjdu do práce.

@petrus77
Rotarix je na lžičku - já se ptala známých a vím jen o 2 maminkách, co ho daly, ale každý si to musí rozhodnout sám.
26. srp 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk i já doufám ze je to temi vedry a uz aby ty vedra skončily
26. srp 2011 ve 14:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
Peti, u toho usínání nejvíc zabírám já, pokaždý mám strach, že usnu :grinning: :grinning:
26. srp 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka no tak já to ještě pro myslím :sunglasses:
26. srp 2011 ve 14:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Tak on každej těžší průjem je pro miminko nebezpečnej, přece jen se rychleji dehydratuje. Ale ten pediatr, se kterým jsem muvila (takovej starší, myslím že má spoustu zkušeností), říkal, že on je velkej zastánce očkování, ale ten Rotarix moc nedoporučuje, že stejně měl nedávno třeba případ, kdy naočkovaný dítě bylo kvůli rotavirový infekci v nemocnici, ale nenaočkovanej sourozenec neměl ani nejmenší příznaky, že to je celkem otázka náhody a celkovýho stavu imunity.
26. srp 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže holky říkáte rotarix ne a pneumokoka toho drazsiho jo?
26. srp 2011 ve 14:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 My to měli na Žížalkách všichni, cca 12 dětí s rodinami a v nemocnici nebyl nikdo. Já si myslím, že to je většinou jen u oslabených dětí, ty kapačky. To máš jak s jakýmkoli průjmem - i ten může skončit kvůli dehydrataci v nemocnici na kapačkách, já třeba jako děcko prozvracela každou virózu a hrozily mi kapačky. Akorát maminka do mě lila rýžový vývar, a ten to srovnal :wink:
26. srp 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 já dám obyč. prevenar. Někde tu na to byla diskuse na MK, že ten rozšířený je sice lepší, ale je vůči kmenům, které se u nás skoro nevyskytují.
26. srp 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 hm to mas pravdu

Aha tak to jsem nevěděla s tím prevenarem

A ostatní budou dávat taky obyc?? Co holky?
26. srp 2011 ve 14:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka no pravé já bych usla hned na jeho míste a kdyby mě někdo choval vozil a hrál me kolotoč tak spí hned :grinning:
26. srp 2011 v 15:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 díky za názor a za info tak já ten rotarix vynecham :grinning:
26. srp 2011 v 15:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak ja už jsem asi pomalu taky rozhodnutá... moje pediatrička je taky starší, ale doporučila mě ho, tak nevím :unamused:
Jinak na naši prdelku platí aby spala, omotat ručníkem ručičky kolem tělička, ona sice parkrat trošku zaplače a zaškube sebou, ale pak usne, cítí se bezpečněji :slight_smile:
@andinecka naše láska taky kviká ze psaní, polyka a jako by se dusila, a křičí, takže ona spí několik hodin, ale ja jsem co 15 min. vzhuru a letím k ní, jestli se nedusí :grinning: právě před chvíli jsme kojili a ona si ne a ne odříhnout, tak jsem ji dala spinkat, cca 30 minut byl klid, uvařila jsem obed a jdu k ní a ona začala plakat a zase polykat na prazdno... tak jsem ji vzala ona si odbrkla, a usnula do 2 minut!!! Bože kdybych tak veděla hned když zaplače, co jí je! :slight_smile: jestli chce papat, nebo mazlit, nebo chovat, taky byste to chtěly vedet holky že? :slight_smile:

Nevíte od kdy se mění barva pigmentu miminkám v očičkách? :slight_smile: už bude mít skoro 3 týdny a pořád modrý! :wink:
26. srp 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
My očkování řešili tento týden. Chtěli jsme dát malé Rotarix, ale doktorka nám to vymluvila. Prý bysme byli první, komu by ho dávala... moc dětí s rotaviry neměla a jen jednoho posílala do nemocnice. A to bylo dítě z "rizikové" rodiny, co ho matka nechala olizovat v šalině tyč. :zipper_mouth: Takže jsme nakonec řekli, že jí to nedáme. Ale pneumokoky budeme dávat určitě. Naše mudr. dává Prevenar 13. Ten Prevenar 7 už nedává, všechny mamky chtějí tu 13.. Na Sinflorix jsem se ani neptala- 13 je víc než 10 :slight_smile:

Jinak malá taky vůbec nemůže spát a přitom by tak chtěla. Ty vedra nás zničí... mám ji jen v plínečce a stejně je zpocená a potničky má po celým obličejí, chuděrka. :frowning2:
26. srp 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
naše beruška od půl 2 spinká ( KONEČNĚ) ,na to, že usínala od 11hod!!!!!
a její táta nemá nic lepšího na práci, než se na ni chodí dívat :angry: :angry:

jj, taky bych chtěla vědět, co malá zrovna potřebuje ( dost by mi to pomohlo)
Jinak na barvu očí jsem taky zvědavá ( já mám zelenohnědý a táta modrý).
26. srp 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Šári, taky máme zatím očka do modra. A přitom táta má tmavě hnědý a já zelenohnědý. Tak jsem zvědavá, kdy se jí finálně vybarví a jak :slight_smile:
26. srp 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andinecka naše dupi taky spí od 14!!!! A spí ještě ted :grinning: už ji musím vzbudit, dost mi teče mléko :grinning: už jsem musela vyměnit polštářek prsní, a jake jsem měla kolo na tričku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to zase nebude spát v noci :grinning: už to vidim :slight_smile: a jak říkám, doporučuju ty ruce k tělu :slight_smile:
26. srp 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek no ja jsem hnědoočka a muj chlap zeleno modre... takže uvidime :wink:
26. srp 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
my jsme od půl 5 a bojujeme s žízní/hladem.
Zase se jí chce spát a neví jak na to, a tak jsem ji dala do kočádku, 2x se projela bytem a spinkáme :dizzy_face: :dizzy_face: Teď ji ale dostat z kočárku - to bude zážitek :frowning2: :frowning2:

Jinak Zuzin odmítá rychlozavinovačku i zavinovačku.
26. srp 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka naše mala taky nejdříve bojuje s těma svazanýma ručkama, ale po chvilce se unaví a usne, ted jsem ji dali jen tak, a neusla ani po 3 :slight_smile: tak jsme zabalily a je klid :slight_smile:
27. srp 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
já tě zkoušela napodobit, ale po 5 min řevu jem vyměkla. :frowning2: :frowning2:
Teď tu mám obě svý děti a užívám si to. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. srp 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka musíš vydržet, na po 1. jsme taky řvali, zkus to v noci... aby si zvykla :slight_smile:)
27. srp 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou velikost plínek používáte? Já dávám Aničce stále 1. A ještě dnes se jí stalo, že se pročůrala bokem plínky. Zatím mi nepřijdou malé, tak jsem se chtěla zeptat, zda už někdo používáte 2 (třeba vy, co máte větší mimča :wink:? Zatím nosí Pampers (newbaby nebo premiumcare). Zkoušely jste někdo nějaké jiné?
27. srp 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek