• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@kodiak13
my měly ve čtvrtek měsíc ( 4t + 5 dní) a taky ještě používáme velikost 1 Pampers (newbaby / premiumcare). Když jsme jí zkusili dát 2, tak v nich dost plavala :grinning:
Stejně, když má Zuzka v plínkách mokro, tak se hned ozve ......
Když jsem ale byla s malou v dětské, tak měli plenky Happy ( nebo tak nějak ) a ty byly taky fajn.
27. srp 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
Bane, vedra pominula a my naprosto předpisově jíme a spíme. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Budí se po 4,5 hod a pak hned spinká.
27. srp 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, braly jste si na monitory do porodnice už sebou tašku kdyby něco??
28. srp 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Ne, ne, já si sebou tašku neberu, kdyby něco, přivezl by mi ji manžel, je to "kousek" a věřím, že tak rychlý by to nebylo, že by mi tašku nestihl přivezt. Ale v tvém případě pár dní před TP bych si ji možná vzala.
29. srp 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Já si taky tašku nebrala - nakonec nic z ní prakticky k porodu nepotřebuješ. Leda tak ručník, kdyby ses chtěla předtím vysprchovat a po porodu pak ty síťovaný kalhotky. Jo a ty doklady, co chcou - ale to s sebou máš vždycky tu občanku a průkazku... Ale fakt ti to všecko může muž přivézt :wink:
29. srp 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
A měly jste holky tašku jednu nebo dvě? Jako jednu jen k porodu a druhou na šestinedělí? Já mám sbalenou takovou tu sportovní tašku a zdá se mi dost těžká a velká, ale přitom tam nemám nic co není na seznamu do porodnice. Tak si s tím tady lámu hlavu, pač si říkám jestli začnu rodit a budu muset jet taxikem, nebo sanitkou, pač bude manža v práci a ten to má cca hodku domů, tak tu tašku ani neunesu :frowning2:
29. srp 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 ahoj my máme huggies i pampers ze začátku jsem dávala huggies a teď dávám pampers premiumcare a zdají se mi pampers lepší, ale ty happy co maj v porodnici taky nebyly špatný. A i u huggie i u pampers se mi asi 3x stalo že se pročůral bokem plínky.....ale jinak nic a my zatím dáváme 1 protože Honzíček je prďola malej :slight_smile:))
29. srp 2011 v 09:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Já mám teda jen jednu tašku a těžká mi nepřipadá. Co tam všechno máš? :slight_smile:
29. srp 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Já taky měla jednu tašku a nebyla nijak moc těžká - připadá mi blbost to dělit na dvě - jako co by sis dala do té porodní? Tam fakt nic není potřeba :grinning: - košili ti dají, napít ti dají - k tomu ručníku a síťovaným kalhotkám leda ještě ty pantofle...A kdyby ses vezla z domu sanitkou, tak ti tu tašku určitě vezmou oni :wink: Když jdeš z porodního boxu na šestinedělí, tak ti taky nese tašku sestřička :slight_smile:
29. srp 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak poslední kontrola u svýho dr. v pořádku - teda ještě ve středu na monitor, ovšem ve středu i na Obilňák na monitor - takže to budou docela bezva přesuny - 8:30 na Viniční a v 11:15 na Obilňák - jak se tam dlouho čeká - chodily jste na čas nebo rovnou tak hodinku před?? :grinning:
29. srp 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kodiak13 Pouzivam Huggies 2, maly mel porodni miry 50 cm a 3140, ted ma neco pres 3,5 kg a vel. obleceni 56.
29. srp 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Tak ti přeji, aby i ve středu bylo vše v pořádku a abys ty přesuny zvládla. Už za pár dní budeš mít malou u sebe, to je super, musíš se těšit. :slight_smile:
29. srp 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Já tam chodím vždycky na čas, max. 10 minut předem a čekala jsem porvý jen asi 10 minut, podruhý jsem tam strávila 4 hodiny, dneska asi 2 hodiny. Ale jestli půjdeš jen na monitor a ne na další vyšetření, tak to tak šílený čekání asi nebude, třeba dnes se asi málo rodilo, takže nás brali na monitory i na porodní boxy a docela to frčelo.
29. srp 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já jsem byla dnes na kontrole na Obilňáku a jsem úplně vynervovaná. Malej měl dnes váhovej odhad jen 2500 g, před 14 dny to bylo 2450 g, takže asi moc dobře nefunguje placenta a on nepřibírá :frowning2: Ve čtvrtek mám nastoupit do porodnice, udělají oxytocinový zátěžový test a když se potvrdí špatná funkce placenty, tak budou vyvolávat porod nebo rovnou dělat císaře. Což klidně nějak zvládnu, ale hlavně se bojím, aby byl malej v pořádku. :unamused:
29. srp 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Neboj, to nemusi byt spatna placenta, ditko uz muze byt pripravene na porod, to potom nepribira. Vojtisek taky ted posledni tri tydny pribral dohromady asi 50 - 100g. Narodil se oficialne presne o dva tydny driv, ale vypadal donosene, dokonce nehtiky mel dlouhe skoro 3-4 mm, uplne dlouhe drapy, museli jsme je hned po porodu strihat, coz je znamka prenoseni... asi nejsou vsechny deti nastavene na 40 tydnu :grinning: .

A u prvniho ditka jsem mela spatny monitor, zacali mi delat ten zatezovy test, behem par vterin mi praskla voda, pak porod vyvolavali a za 3,5h bolesti k vydrzeni byl maly na svete. Ted jsem rodila prirozene, 30h prisernych bolesti... co bych dala za ten prvni porod :sweat_smile: . A to me dr. nejak blbe sesil, jeste me to zacalo znovu zlobit, takze ve stredu jdu na gyndu :confounded:
29. srp 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Děkuju za povzbuzení, trochu mě to uklidnilo :slight_smile: Ona i doktorka, co dělala ultrazvuk, vypadala docela v klidu, ale pak mě vyšetřoval ještě doktor a ten z toho začal dělat úplný drama, tak mě to trochu vystresovalo.
29. srp 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 A nebyla jsi v Bohunicich? Tam mi strasne plasili u prvniho porodu, ze je maly mensi, nez je obvykle a ze posledni mesic vubec nepribral... za prve pribral, jen to blbe odhadli a za druhe mel sice mensi porodni vahu nez je prumer, ale mnohem vetsi, nez jsem mela ja v terminu ... takze me vyplasili uplne zbytecne a ted jsem radsi jezdila jinam :wink:
29. srp 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84
neboj, jak píšeš, paní doktorka, co tě vyšetřovala byla v klidu, určitě kdyby se jí něco nelíbilo, tak si tě tam nechají.
Mě taky řekli rozdílnou váhu v rozmezí týdne, nejdříve 3200 a pak 3100 a malá měla mezi tím.
Ale ult zkreslují a hlavní je, že malej má kolem 2500g a ty jsi v dobrým týdnu ( vyvinuté plíce) :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Vím, že se mě to dobře píše, ale netrap se, stejně s tím nic neuděláš. Hlaď si bříško at je Šimonkovi dobře.
29. srp 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Ne, byla jsem na Obilňáku, ale ono to možná nebude až takovej rozdíl. No už nebudu plašit, snad to bude všechno dobrý :slight_smile:
29. srp 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, neboj. Starší chlapeček měl odhad 2,2, nakonec měl 2,65 o dva týdny dřív ... a já měla 2,2 v termínu. A oba jsme byli naprosto ok :wink:
29. srp 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul @kackabk No nemám tam nic navíc ze seznamu, v podstatě jen ručníky a asi je to těžký tím, že tam mám dvě balený 1,5l vody.Pač mi někdo říkal, že napít mi nedají, tak mám pro mě i manžela dvě, no asi to zredukuji na jednu teda :slight_smile:
@ani84 Neboj, určitě bude malej v pořádku. Já měla za 14 dní v 31. a 33. týdnu navíc jen cca 100 g a nikdo nic neříkal. Já myslím, že stejnak ty jejich váhy jsou dost odhad. A sami říkají, že ta váha je plus mínus 500g.
Já jdu poprvé na monitor a převážení mimča příští týden do Bohunic, tak se těším.
29. srp 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka @veruska007 @ivuska22 Děkuju za uklidnění, holky :slight_smile: Přestanu se nervovat a budu doufat, že to teda bude v pohodě, ať malýho ještě nestresuju :slight_smile:
29. srp 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul jojo, těším se moc až malou uvidím, až ji budu mít hezky u sebe :grinning:
@ani84 určitě se nestresuj, nestojí to zato, když budeš vklidu bude aji malej v klidu. Třeba je to jen z toho měnícího se počasí. A kdyžtak bychom se mohly i v porodnici potkat - když by chtěl malej nebo doktor :grinning: dřív porod.
@ivuska22 já mám jednu tašku - taky mi nepřipadne těžká, ale litr a půl vody budu si brát taky
29. srp 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 neboj všechno dobře dopadne a muže tam byt odchylka a muže vážit i víc. Hlavně orgány ma dovyvinuty a zase tak málo neváží. Nic se mu nestane a všechno dobře dopadne a oba budete určovat v pořádku uvidis :slight_smile:
29. srp 2011 v 16:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 ja zabalim tašky tři - jednu porodni pro mě a manžela (věci pro mě, jídlo, pití a raději věci pro něj na převlečení), jednu poporodni na šestinedělí a jednu s oblečkama na cestu z porodnice dam do autosedačky, aby manžel pak doma nemusel nic hledat.
@ani84 pozitivni pristup je super. Budu na tebe myslet!!!
29. srp 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co ten sraz? 1.9. v 13:00 na zahrádce v cukrárně Aida - Orlí 485/4. Co vy na to? Nebo má někdo jiný typ? Dětská kavárna CAFE MANNER, kde pracovala Terka prý zítra končí :unamused: Hned mě napadlo, že je to kvůli tomu, že už tam nepracuje Terka :dizzy_face: Je to ale pry kvůli majiteli domu, který je tam nechce :frowning2: Blbec :angry: Tak nevím, kam budeme v zimě chodit s kočárky. :confounded:
30. srp 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska
Kačka má bohužel pravdu, hňup majitel nás tam prostě nechce :frowning2: ..tak udělal vše proto, abychom to vzdali..a my to vzdát museli..jinak tam budu pracovat přesně do zítřka, tudíž 1.9. ve čtvrtek se mi to v Aidě hodí náramně, když už budu ta oficiálně i neoficiálně bez práce :wink: ..
a zimní kočárkování je past, protože v centru opravdu už nic jiného podobného není :confounded: ..
30. srp 2011 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska tak já zítra muzu. Horko nebude tak my bychom mohli přijít. Ještě je AIDS na máku sky náměstí a tam bychom se taky vlezly s kocarkama :slight_smile:

A v zime?? Co dětská kavárna na Husově?
31. srp 2011 v 07:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježíš to nemel byt AIDS ale aida mě se to prepsalo :angry: a je na jakubskym náměstí
31. srp 2011 v 07:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Já jsem si říkala, že by to bylo zvláštní jméno pro kavárnu :grinning:
31. srp 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek