• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
tak nevím, jestli to mám rozhodnout já :wink: , ale pojďme se sejít u nás v kavárně, co? :grinning: alespoň okouknete místo, kde bychom se mohly scházet i potom s dětičkama :wink: ..
a vítám nově příchozí, určitě se k nám přidá na kafíčko :wink: ..
18. bře 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terezka29 ok, ja jsem pro, muzeme se klido sejit u vas v kavarnicce.. :wink:
18. bře 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Děkuji za přivítání! :slight_smile: Jj, určitě se známe z beremka, trávila jsem tam dlouho dobu plánování a příprav. :slight_smile: Ale už nadešel čas se přesunout aktivně na koníka :sweat_smile: Tak se tady pomalu rozkoukávám...
18. bře 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Ahojky, taky vítám. Koukám, žes byla na cukrovce, mě to v následujícím týdnu nebo dvou čeká. Dr. mě poslala na Obilňák.
18. bře 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Ahoj :slight_smile: Mě taky poslala na Obliňák...byl to zatím nejhorší zážitek. :sweat_smile: Už by mě tam nikdo nedostal, sestry se chovaly fakt hrozně. Celý přístup tam byl divný a jiný něž jinde. Ale hlavně, že to dopadlo negativně :slight_smile: Teď v pondělí mě čeká velký utz, tak se hrozně těším. :dizzy_face:
18. bře 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek My jsme si prošli špatným výsledkem tripl testu, tak budu ráda, když bude cukrovka v pořádku. No aspoň se na ten jejich přístup dopředu připravím :rolling_eyes: , díky za info.
18. bře 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Jejda, to je mi líto. Doufám, že šlo jen o falešně pozitivní výsledky. Jj, obrň se na ty sestry- stály za to! :grinning: A nejdřív tě z recepce pošlou do lékárny koupit si tu glukózu (25Kč), pak jdeš do 1.patra a čekáš. První odběr ze žíly, vypiješ tu mňamku a pošlou tě na 2hodiny pryč. A potom druhý odběr, výsledky jsou ještě ten den odpoledne k vyzvednutí na recepci- což je jediný pozitivní na Obilňáku. Ale vysvětlení k výsledkům ti nikdo neřekne, já si to našla na netu. Kamarádky byly někde v centru a přístup úplně jiný- jeden odběr ze žíly, druhý jen z prstu a ty 2hodiny je tam sledovali, jestli se jim nedělá špatně a chovaly se slušně a mile! :slight_smile: Na Obilňáku ani neřekly, co tě vlastně čeká...
18. bře 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Věřím, že byly falešně pozitivní. Vše tomu nasvědčuje. Amniocentézu jsme nechtěli podstoupit. Ale jistotu zdravého miminka nemá nikdo, ani ti, komu vyjdou všechny testy skvěle. Je třeba věřit, že je vše ok :slight_smile: Díky za informace, aspoň mám představu.
18. bře 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lutsousek ahojka, jj, vsak to je krasny, ze si se aktivne presunula na MK.. :wink: My jsme meli svatbu v zari, tak ze pul roku pred jsem taky byla na beremku pecena varena...a ted zase tady na MK.. :slight_smile: Je to takova zavislost.... :grinning:

@vilibalda vsechno dopadne jiste dobre, drzim kazdopadne pesticky.. :wink: :slight_smile:

Holky, nechcete se pridat na srazik tady holek z diskuze? Tuto stredu 23.3. cca okolo 16hodiny v Manner cafe. :slight_smile:
21. bře 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Tu středu nechávám otevřenou, uvidím, jak na tom budu s časem, sobotní svatba se blíží :slight_smile: Na chvilku bych se stavila, pokud budu stíhat. Dnes jdu teprve zařizovat svatební kytici a doplnit podrobnosti na radnici. Na MK jsem od začátku těhotenství, ale beremko mě nijak neoslovilo, hledala jsem tam jen pár věcí jako svat. salony, nazory na restaurace. Ale v podstatě využila jen info o salonech a i tak to bylo v reálu jinak než jsem si představovala.
21. bře 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vilibalda
vsak uvidis, kdyby Ti vysla chvilenka, tak Te moc radi uvidime.. :wink:
Jinak ke svatbicce moc gratuluju...at se vse povede dle Vasich predstav.. :wink:
21. bře 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, dneska jsme byli na velkým utz a máme už 100% potvrzenou holčičku :dizzy_face: Roste ukázkově a TP se nám o den posunul až na 31.7.

@lennikka My se brali už v červenci :slight_smile: Tak to jste si pospíšili s mimiškem! Moc děkuju za pozvání na srazík, ale ještě nevím, jestli nebudu v práci. :unamused: Kdybych měla volno, tak dám ještě vědět, ale ráda bych vás poznala! :slight_smile:

@vilibalda Velká gratulace ke svatbě! Ty poslední dny před jsou docela náročný... tak ať to celé vyjde přesně dle představ a mimiško si to v bříšku užije s vámi! :slight_smile:
21. bře 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Jééé, já mám taky termín 31.7 a čekáme taky holčičku :slight_smile: A když už jsme u těch svateb, tak jsme se brali loni v půlce října. Takže se nám mimčo podařilo hned po svatbě. Ani jsme to neplánovali, navíc manžel byl po svatbě pracovně skoro celý měsíc pryč, tak jsem ani nemohla uvěřit, že se nám to hned takhle povedlo.
Ten test na cukrovku mě teprv čeká, jdu na něj 13.dubna. A moc se "těším" :frowning2: Jdu ale do laboratoře u nás na poliklinice ve Starém Lískovci, mám tam i svoji doktorku, takže v době čekání půjdu na poradnu. Aspoň nemusím nikam jezdit. Tak snad mi to dopadne stejně dobře jako tobě.
21. bře 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackaberuska @terezka29
holciny, plati ta streda? :slight_smile: Ja jen, ze zitra nejsem v praci, tak nebudu na netu, tak jen abych vedela.. :wink:
22. bře 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 To je super náhoda!!! :slight_smile: Doufám, že se nepoperem o nadstandart v Bohunicích :grinning: Vy jste supr rychlíci, gratuluji! My se začali snažit až v říjnu a v listopadu už ms nepřišla... právě u nás to byl taky docela šok, protože jsem byla na antibiotikách a řekli si, že se budeme snažit až v listopadu a zrovna z jednoho platnýho pokusu to vyšlo :sweat_smile: No, zázraky se občas dějí...
Jinak závidím, že jdeš na ty cukry normálně u sebe na klinice a nikam nemusíš! Ten Obilňák je fakt hrůza. Neboj, určitě to dopadne dobře! :wink: Já to hned oslavila zmrzlinou a sušenkama, ale až navečer- celý den mi bylo hrozně zle z té glukozy.

Jo a chtěla jsem se zeptat- Nemáte některá krev Rh negativní???.... Včera na tom utz mě pan doktor trochu vyděsil, že musím v 28.tt na injekci na protilátky, protože mám krev Rh negativní. Na netu jsem se, samozřejmě, dočetla hrůzné scénáře, co všechno se může stát, že bych měla být na rizikovým, být hlídaná atd..
22. bře 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Já jsem Rh negativní a v pátek jdu na krev, jestli se netvoří protilátky. O injekci jsem nikde ani nečetla. Jen po porodu (příp. amniocentéze nebo u výskytu protilátek) se dává jakýsi antiglobulin (nebo jak se to jmenuje :grinning: ). U prvního dítěte mi všichni doktoři říkali, že se nic neděje, že není vůbec žádný problém. jen se protilátky testují 3x za těhu místo 2x. A nikoho ani nezajímalo, jaký má Rh faktor přítel.
22. bře 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky vítám nově příchozí a na sraz dorazím. Těším se.
22. bře 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Já mám taky Rh negativní. Poznatky mám jen od tety mikrobioložky (plus má vlastní zkušenost) a teď od sestřičky na gyndě. Obě mi řekly to, co píše vilibalda a byly u toho naprosto v klidu, takže se nestresuju, žádná kovbojka. Hlídají se protilátky, partner se netestuje a injekce až po porodu.
22. bře 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska
@vilibalda
Holky, děkuji za uklidnění. Moje doktorka mi ani nic neříkala, asi to není ještě aktuální. Až včera ten doktor, že mám jít na ty protilátky ve 28tt. No, jsem zvědavá, co se dozvím v poradně a jestli mě pošle na krev. Tak hlavně, že můžu být v klidu :slight_smile:
22. bře 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na srazu budu, těším se :grinning: ..
22. bře 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Já jsem taky Rh negativní a přesně jak psaly holky, při prvním těhotenství by protilátky vůbec neměly mít důvod vznikat, ale pro jistotu se to stejně 3x testuje. Až pak po porodu se hned zjišťuje Rh u miminka a když je pozitivní, tak dostaneš injekci, aby nenastal problém v dalším těhotenství.
22. bře 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Se srazem taky počítám, měla bych to aspoň na hodinku nebo dvě stihnout :slight_smile:
22. bře 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holciny, dekuji za srazik, bylo to super.... :wink: Jsem moc rada, ze jsem vas poznala, a doufam, ze se jeste urcite zase potkame. :slight_smile: U Terezky v Manner cafe je to vyborny.. :wink: :slight_smile: Zitra jedu na cesty, tak ze nebudu na netu, tak pisu jeste dnes... :slight_smile: Mejte se, v patek zase tady... :sunglasses:
23. bře 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mi s váma bylo dobře, určitě se musíme zase někdy dohodnout :slight_smile:
23. bře 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jsem ráda, že jste se sešly a mrzí mě, že mi to nevyšlo :unamused: Je mi poslední týden opravdu nějak divně a snažím se odpočívat, co to dá. Možná je to jen stres ze svatby-doufám, že to v sobotu přejde! Už aby to bylo za mnou! :angry:
24. bře 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Srazík byl moc fajn. Díky holky za super odpoledne. Těším se na příště, snad jsme nalákaly ostatní a podruhé nás bude víc.
@vilibalda Držím pěsti, ať vše vyjde a ať si váš den oba užijete, jak nejvíc to půjde.
24. bře 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak si tak zase pobíhám po kavárně :slight_smile: a našla jsem chvilku, abych vám napsala, že vidět se s vámi bylo moc příjemné a už se těším na příště :wink: ..I ve větším počtu :slight_smile: ..Opatrujte se :dizzy_face: ..
24. bře 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak narychlo som vas precitala, vsimla som si, ze ste sa bavili o cviceni pre tehulky...uz ste niekde boli? Boli ste spokojne? Mozte mi nieco doporucit, nech sa uz sa ja lenoch pohybem trosku? :slight_smile:
24. bře 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, muzu se pridat? Nasla jsem vas az dnes. Mam dvouleteho chlapecka a cekame v srpnu miminko, podle dnesniho ultrazvuku zase chlapecka! Jo, na cvico pro tehule chodim do Cenapu a jeste zvazuju nejake komercni, bud v CRSP nebo na Vaclavske - info o moznostech na www.namaterskevbrne.cz.
24. bře 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojka devcata :slight_smile: tak jsem volala doktorce na vysledky Triple testu a je to vse v poradku... :wink: Tak jsem moc rada.. :dizzy_face:

Vitam nove prichozi..... :slight_smile:

@tinka1003 ja uz jsem byla tento tyden podruhe v mamicentru www.mamicentrum.cz , je to tam fajn. Pani Rysava je velmi prijemna, tak ze taky premyslim o jejich predporodnich kurzech... :wink:
25. bře 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek