• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@petrus77
já musela mít celkovou ( kvůli pozdní srážlivosti krve) - kdybych totiž začala krvácet po částečné - hůř by se to hlídalo a byly by komplikace. Ještě že už mám splněno ( 2 děti) :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning: :grinning:

Peti, můžu se zeptat, jak spinká Honzíček???jaký má pauzy mezi papáním???
Zuzka včera papala v 16.45 a pak usla a my ji budili po 21 hod a jí se moc nechtělo vstávat. zato pak se probrala tak, že nemohla usnout :frowning2: :frowning2: - já už padala únavou a tak spala s náma v posteli. ted to vypadá, že si to asi zase zopakuje.
3. zář 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
já půjdu na kontrolu tak za 14 dní, přítel jede se školou kamsi na adapťák a sama se prtačit do Brna nechci. Navíc, nevím, na kdy se objednat, nemáme ještě vychytaný kojení.
A bolí tě to ještě kolem tý jizvy???Mě teda jo - doktor mě strašil kýlou.
Jinak dneska jsme koupili Zuzce plínky Happy, testujem, který jsou pro ni vhodný. Z bílejch Pampersek měla opruzený zadeček, ale už je to dobrý.
Peti, já se tě asi už ptala - byli jste na tom Rotarixu???
3. zář 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Lucie neboj nic se ti nestane ta pravděpodobnost ze by se ti něco stalo je hrozne malá. To mas jako při řízení auta ze budeš mit nehodu :grinning:
3. zář 2011 v 18:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka to máš dobrý že už máš splněno :slight_smile:)) já bych chtěla ještě jedno, ale asi to vidím zase na ten řez když to tak sleduju okolo.
Můžeš se zeptat na cokoliv :grinning: normálně spinká tak že přes den spí tak kolem těch 2-3 hodin mezi krmení a někdy třeba mezi krmením nespí vůbec a ztoho spí celý den a večer ho začnu tak kolem sedmé chystat na spánek (koupel, pyžamko, jídlo) a pak ho uspávám a někdy usne v osum někdy v devět někdy až v jedenáct to je různý podle toho jak má prdy, ale většinou usne do těch devíti hodin. A to pak spí tak do 1 až 2 hodin někdy i do 3 hodin do rána. Dostane jídlo a pak usne většinou tak do půl hodiny po krmení a spí další tak 3-4 hodiny do těch šesti až sedmi.
No a třeba tuto noc (ze včerejška na dnešek) spal tak že do desiti hodin brečel a pak se budil co dvě hodiny.
No a někdy spí v postýlce, někdy s náma v posteli a někdy spí v košíku....s tím že během noci to taky střídá .....snažím se ho teda dávat do postýlky ale když brečí tak to prostě nejde...
ten náš když je dlouho mezi kojením něbo mezi více kojeníma vzhůru tak se pak taky přetáhne, je unavenej, ale ne a ne usnout a pak brečí kvůli každé blbosti protože chce spat a nemůže
3. zář 2011 v 19:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka ta jizva mě jednu dobu nebolela vůbec a poslední dobou mě sem tam bolí ale nic vážnýho....jo tý kýly jsem se taky bála protože v baráku máme 5 schodů který musím vytáhnout kočárek a to jsem se bála že z toho budu mít kýlu, ale naštěstí dobrý.
Ty plínky Happy se mi zdály taky dobrý. Nám ale ty pampers vyhovují. A čím jí mažeš zadeček proti opruzeninám? my máme niveu, bepanten, sudokrém, rybilku, a nejvíc se nám osvědčila rybilka, na zadečku měl takový červený jak kdyby odřený těsně u dirky a po té rybilce se mu to zahojilo a to jsem mu dávala i ten silnější bepanten. A přijde mě že bepanten je dobrej na bradavky ale na ten zadek nic moc.

Na ten Rotarix si se mě ještě neptala. Nakonec jsem se rozhodla ten Rotarix nedávat a nechám mu za 3 týdny dát ten prevenar 13. Nevím jestli jsem to vyhodnotila správně, ale doufám, že jo.

A co vy budete dávat?
3. zář 2011 ve 20:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
ahojky Peti, píšu až teď, vhnala jsem svoje zaltíčka ven na vycházku a tak mám čas ti odepsat.
Zuzka jí tak po 3 až4 hod, ale už se nám stalo, že klidně spala 5 hod (zatím co my, byli ve střehu :grinning: :grinning: ). taky bojujeme s tím, že se jí chce spinkat a nejde to a ona se zlobí :frowning2: , a vůbec jsem přehnaně starostlivá matka - vůbec nechápu, jak jsem zvládla Lucinku!!!! ale to jsem byla ještě mooooc mladá a bylo to v minulým století ( ba i tisíciletí) :grinning:
ta má starostlivost je možná i tím, že jsem od 3.měsíce slyšela, že nebudu mít v pořádku dítě, když nejdu na amnio a ted mě v tom 6tinedělí semlely hormony. Navíc starší matka :grinning: :grinning:

Na ty opruzeniny mám to co ty + krém Hipp.
Jinak já jsem taky pro ten Prevenar 13. Do poradny jdeme 29/9 a už nás čeká 1.očkování Hexa. Tak se toho docela bojím, po těch všech odběrech ve špitále je mi docela zle, když vidím, jak ji zase berou krev.

Přeji ti krásný sluníčkový den. :dizzy_face:
Má prý být posledním dnem, co je teplo, pak už to bude jen horší :confounded:
4. zář 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Já četla jen ty papíry, co musím vyplnit a podepsat před zákrokem. Bohatě mi stačily... :sweat_smile: Další informace vědět nepotřebuji. Moje babička byla na revizi několikrát (z jiných důvodů) a říká, že to nic není. Ale já vím, jak vždycky vypadala, když tam šla... :confounded:
Ach jo. Hlavě další šestinedělí po tom! Máme to stěhování a já se těšila, že už budu v pohodě a budu moc balit atd a teď zase nic. Se z toho fakt zcvoknu! Nesnáším, když jsem neužitečná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A o plnění manželských povinností se bavit nemusím. Už ani nevím, co to znamená :grinning:
4. zář 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Neboj to bude v pohodě.
My manželské povinnosti zatím plníme, ale vzhledem k tomu jak už jsem otevřená a jak je mimčo napasované dole, tak se musíme krotit. :grinning:
Včera odpoledne mě málem bodla vosa, už mě to štve jak jsou přemnožený a otravný.
4. zář 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek myslím, že je to určitě normální se bát, zvlášť když musíš podepsat, že jsi byla seznámena s tím, co tě čeká atd. A to že budeš zase neužitečná určitě není pravda! Uplně chápu, co tím myslíš, manžel tady taky lítá kolem domu a mě honí do postele, ať odpočívám, protože už mi tvrdne břicho, takže nic nedělám. Na druhou stranu si ale říkám, že moje tělo toho tím, že v něm roste mimčo, dělá dost. A ty se zase staráš o malou. To je tvůj hlavní úkol a ne nemalý, myslím, že to není žádná sranda! :wink: Balit a uklízet může někdo jiný a myslím, že to rodina chápe.
4. zář 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lutsousek Luci, tak to je mi vazne moc lito :frowning2: to je vazne neuveritelny!!! Drzim moc pesticky, at je Ti brzo lip a muzes se naplno venovat jak male tak manzilkovi! :slight_smile: A pak uz si jen budete uzivat male i noveho bytecky a vse bude v pohode, uvidis!!! :wink: :wink: A kdy jdes na ten zakrok? A jak budes dlouho v nemocnici?
4. zář 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka no tak já taky už nejsu žádná mladice :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak su taky taková možná až přehnaně opatrná. No ten náš žrout chce někdy po 2 hodinách a někdy až po 3-4. Prostě jak kdy. Zatím se to ještě neustálilo. Kamoška říkala, že by se to po tom šestinědělí upravit ale zatím nic. Jednou mě čoveče spal přes den 7 hodin!!! a to jsem taky furt chodila a koukala jestli vůbec dýcha a sahala mu na ruce jestli mu není zima nebo moc teplo.

To je náhoda my jdeme do poradny taky 29/9 a taky dostaneme tu Hexu a ten Prevenar a su zvědavá jak na to bude reagovat. Nám taky v porodce dělali odběry kvůli tomu zvracení tak to taky špatně snáším když ho píchají.
4. zář 2011 v 19:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím vás nevíte jestli je někde (a hlavně kde) k dostání kniha Mých prvních pět let, nebo Moje první dva roky, nebo nějaké takové "knížečky" na fotky? Asi víte co myslím? Nechce se mi to kupovat přes mail, spíš si to ráda prohlídnu přímo někde v prodejně, dosud jsem na to aole nenarazila. Taky díky za rady. :wink:
5. zář 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Ahoj já to viděla normálně v Tescu, měli tam dva nebo tři druhy. A určitě to bude i v knihkupectví.
5. zář 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Opravdu? No moc se mi nechce pár dní před termínem trajdat po Brně, ale asi si s manželem uděláme výlet. Děkuju moc za tip. :slight_smile:
5. zář 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Jojo koukala jsem na to v Tescu jak je Ikea.
5. zář 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak včera jsem si myslela že už rodím - po pěti minutách kontrakce asi 3hodiny po 2 sprchách - tak jsme vyjeli ve 3hodiny na Obilňák - bolesti jsem cítila v podbřišku a v zádech no poslali mě dom s čípkama a přes noc se to uklidnilo - ještě mě říkal dr. že by mě mělo bolet celý břicho, no to si nedovedu představit jak by mě to břicho ještě mělo bolet??? - No a dneska od rána jen tak po půl hodinách a navíc jen v zádech - jak vás holky bolelo břicho nebo záda?? - já jsem po tom včerejšku a teďka už i dnešku zmatená :grinning:
5. zář 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky, mohly byste prosím poradit - na netu jsem našla informaci, že do porodnice mám s sebou mít "Prohlášení o jménu dítěte" (křestní jméno). Nevíte, kde vzít formulář? V poradně jsem ho nedostala a že musí být podepsaný oběma rodiči... Nebo je to jinak?
6. zář 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni
ahoj vodni a vodníčku,
ten papír se vypisuje tam ( něco jinýho je, když nastávají rodiče nejsou manželé - jako já a Míša a musí na matriku ohledně příjmení. ). věř mi:o)))
A podepsaný oběma rodiči??? - to fakt ne, podepisovala jsem to jen já. některý maminky, když neví pohlaví mimča tam musí napsat obě jména mimíška, ale pokud víš, co čekáš, píseš jen to vybrané jméno.
:grinning: :grinning: Gratuluji ke kočárku, už je mi jasný, proč vodníček čekal :grinning: :grinning:
a taky gratulace k úžasnému týdnu těhu :dizzy_face: :dizzy_face:
6. zář 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Já s sebou také žádný formulář nemám, určitě se to vypisuje až tam.
@falca1 Přeji ti ať to máš rychle za sebou a malou už u sebe! :slight_smile:
6. zář 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Moc díky, ne, fakt jsem našla, že jde o křestní jméno... - bylo tam psaný výslovně o "křestním" jménu. Ale jedině dobře, jestli to není potřeba :slight_smile: už jsem myslela, že mi něco chybí :sweat_smile: O příjmení vím, tam to máme jasné :wink:
Abych pravdu řekla, trochu se rouhám a závidím všem, co jste porodily předčasně... Už je to opravdu trochu moc :frowning2: Ale třeba bude Vodníček opravdu tak disciplinovaný a dostaví se na termín (zatím se tím uklidňuju :sunglasses: ).
6. zář 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak hlásím, že už to mám za sebou a jsem v domácí péči! :slight_smile: Moc dobře mi zrovna není, příjemný to taky nebylo. Zcela bez komplikací taky ne, ale hlavě už je to za mnou... snad se nevyskytnou žádné komplikace teď během rekovalescence. Dva týdny mám být doma jako marod. Dneska si nesmím Bellinku ani pochovat :frowning2:

@falca1 Tak co???? Počítám, že už máš Julinku u sebe v náručí! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. zář 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul mají to v každým knihkupectví :wink:
6. zář 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek jéé, to je mi líto:frowning2: Ale důležitý je, že už to máš za sebou a už bude jen a jen dobře!!!!!!uvidííííš!!!! :slight_smile:
6. zář 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek holka myslím na Tebe, uvidíš, že už to bude jen dobré!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. zář 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdybyste některá chtěla na holčičku bodýčka s dl. a kr. rukávem, jedny šatičky a dva svetříky, vel. 56 dejte vědět... my už se do toho nevlezem, ani jsme to nevyužili :unamused: na bazarek to nedám, stejně by to nikdo nekoupil :slight_smile: jo, zapoměla jsem napsat ZDARMA :slight_smile: bez žmolku, fleků a dírek :wink: PS. ty oranžové šatičky jsou 62 to by malá i měla, ale krčku je nám to natěsno :frowning2: už začínáme mít faldíky :slight_smile:
6. zář 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni
opravdu se to píše až v porodnici. Shodli jste se s manžou na jméně???

nevím, nevím, s tou vodníčkovou disciplinovaností ( vodníček je celá mamka - viz testování // přesně na den) :dizzy_face: :dizzy_face: Pokud si vzpomínám - máš termín 9.9. že? krásný datum. :dizzy_face:
Věřím, že už je toho na tebe moc, jednak tvůj zdrav.stav a pak ta vedra a změny tlaku :angry: :angry:
Jinak já jsem taky ráda, že jsem rodila dřív. Zuzanka už má 6 týdnů a začíná si s náma povídat a broukat :wink: :wink:
6. zář 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek hlavně že už to máš za sebou a teď už bude jen dobře :grinning: a každým dnem bude líp a líp
7. zář 2011 v 07:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast kdybych věděla že druhý bude holčička tak to beru hned :grinning: i za penízky :grinning:
7. zář 2011 v 07:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka ten náš prďola už taky povídá :grinning:
7. zář 2011 v 07:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 ja uvidim, když tak to dám nějake mamince co je ve finanční nouzi :slight_smile: jen jak jí najit! :grinning:
7. zář 2011 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek