• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@sarkast no právě jakjí najít :grinning:
7. zář 2011 v 07:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím vás kde seženu ve městě stínítko do auta? takovou tu clonu s obrázkama... na netu to mají za 100-200 kč, ale když budu mít 100 poštovný tak to nic moc
7. zář 2011 v 07:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Máme z Hornbachu (tam by to teda člověk asi nehledal :wink: ), ale mají to i různě po obchodech, myslím i v různých dětských obchodech, papírnictví, ... já na to vždycky sem tam někde narazím :wink:
7. zář 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dneska už je mi líp, ale bolí to teda dost- jako další porodní bolesti :grinning: Včera mi dali nějakou tabletu na bolesti a ta zabrala dobře. Ale ibalgin to moc nebere... :confounded: A s tím epidurálem to dopadlo tak, že mi ho píchli jinam, než měli. Paní anestezioložka tou jehlou nedošla tak daleko, jak měla. Proto nezabral. No, jsou dva závěry- buď mi při té aplikaci drnkla o nerv a ten to dělá. Nebo mi těhotenství a následný porod hnul s páteří a nervy se skříply. Konkrétně v šíjové a bederní oblasti. Mám skoliozu a právě záteží těhu/porod se to mohlo naplno projevit. Prý mám moc drobnou kostru na takovou zátěž jako je těhotenství... hmmm, to teda nevím. :rolling_eyes: Takže jsem odeslána na neurologii a ti mě mají poslat na CT a megnetickou rezonanci, aby se přesně určil problém. A pak se uvidí, co se mnou udělají a z čeho to teda je... Ale ty bolesti jsou čím dál horší, tak doufám, že mi konečně pomůžou! Jo a z porodního mi o tom epidurálu ani podrobně nenapsali do zprávy, dacani. Tak tam dr. z anesteziologie volal a dozvěděl se, že je vydají nejdřív za 2 dny a to jen, jestli to schválí na nějaké poradě!!! Tak byl úplně vytočenej, že je to typický, jak se chrání, kdyby něco. Prostě Kocourkov hadra :rolling_eyes:
7. zář 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek To Ti nezavidim, s tou revizi. Ja si vcera dala hodne horkou sprchu a vyplavaly ze mne dva velke kusy, mely kazdy tak 2-3 cm... tak doufam, ze to je z te placenty vsechno :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Sis to teda uzila i s tim epiduralem, ja mam treba s pateri velikanske problemy a mela jsem epidural pri prvnim porodu a v pohode :wink:
7. zář 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak už jsme doma z porodnice :slight_smile: Máme Šimonka, nakonec vážil 3230 g a měřil 50 cm, narodil se v neděli 4.9. ve 3:15 ráno. Brzo sem snad hodím nějaký fotky. Epino se vyplatilo, nemám ani nejmenší poranění, malýho jsem vytlačila hned na první kontrakci, vlastně mi přišlo že jsem ani nemusela tlačit. Nějak jsem do poslední chvíle nemohla věřit, že budu fakt už rodit, byla jsem v sobotu ráno ještě na Obilňáku na kontrolním monitoru, kde byla snad jedna menší kontrakce, doktor mi doporučoval hodně sexu a procházek, abych moc nepřenášela. Pak jsme byli nakupovat a na obědě, tam jsem se nacpala a začlo mi být na zvracení. Potom jsme šli na procházku se psem a cestou zpět už jsem začala mít docela silný kontrakce, když byly po 3 - 5 minutách, jeli jsme do porodnice, tam doktorka řekla, že to budou asi jen takový silný poslíčci, měla jsem furt CS3. Dala mi akorát spasmolytický čípky, ale nezabraly, tak jsme po 3 hodinách jeli zpět do porodnice, to už byl čípek spotřebovanej, ale otevřená jen na prst. Otevírala jsem se strašně pomalu, i když kontrakce byly pořád fakt silný snad po minutě, naštěstí pak pomohla kapačka novalginu, takže jsem strávila na sále nakonec jen 6 hodin. Byla jsem docela mimo, tak už si ani moc nevzpomínám, jak to bolelo, zato přítel říkal, že si to pamatuje moc dobře :slight_smile:
7. zář 2011 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ani84 Teeeda, moc gratuluji k Šimonkovi!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Těším se na fotečky! A gratuluji k porodu bez poranění! :wink:
7. zář 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 jůůů. další prcek na světě. ohromná gratulace!!!!
7. zář 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 OBROVSKÁ GRATULACE! :slight_smile: tak vítej mezi náma, maminkama!!! :slight_smile: užívej Šimonka maminko :wink:
7. zář 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ani84 Anicko, tak jeste jednou velikeanske k gratulace k Simonkovi!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: To epino je opravdu super!!! :wink: blahopreju!! :slight_smile: Uz se moc tesime na fotecky!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@lutsousek to je super, ze uz jsi doma! :wink: Odpocivej, at je Ti, co nejdriv lip!! :wink: :slight_smile: Drz se!!! Ted uz bude jen lip! :wink:
8. zář 2011 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 veliká gratulace k miminečku :grinning: a vítej mezi maminkami.
8. zář 2011 v 09:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Také gratuluji k malému uzlíčku a přeji hodně štěstí a zdravíčka hlavně! Mě to čeká za pár dní a taky už si nějakou dobu "vypomáháme" abych nepřenášela. Doufám že epino vyplatí i u nás! :slight_smile:

Mně včera paní doktorka řekla, ať už si nachystám tašku do porodnice, ale "straší" už mě takhle asi 14 dní, no a nedivím se, taky už se otvírám a miminko mám úplně dole, někdy při delší chůzi mi to připadá, že ze mě snad každou chvíli vypadne. :grinning: Ale vzhledem k tomu, že první termín jsem měla až 19.9., pak mi to posunuli na 15.9. (což je i dle mých výpočtů správný termín), tak bych se moc nedivila, kdybych rodila už o víkendu.
8. zář 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 jééé, gratuluju moc, Aničko! :dizzy_face: jste šikulky šikovné! taky se těším na fotečky a užívej Šimonka :wink: ..a porod teda super, závist veliká, snad jsem neprohloupila, když jsem epino odpískala :fearful: :sweat_smile: ..
8. zář 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek hm, tak to jsem zvědavá, co ti nakonec řeknou..snad už to bude vše v pořádku, hlavně doufám, že ti pomůžou a spraví všechno, co možná pokazili..drž se :slight_smile: ..
8. zář 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky prosim vas kde jste byli s detma na sonu kycli? volali jsme do Bileho domu a nikdo nam to tam nebral. Byla bych vam strasne moc vdecna, kdybyste mi nektera poslala nejaky kontakt bud do toho Bileho domu nebo do detske nemocnice :slight_smile: dekuju predem
8. zář 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelka89 chodime k dr. Poulovi, Merhautova 142. Ordinoval i v detske nem., ale ted si zve pacienty casteji k sobe do ordinace. Ordinuje vetsinou odpoledne a navecer, tak se tam da jit v pohode s manzelem. Fronta byva velka, ale jde to rychle. V detske nem. jsem cekala i tri hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: a do Bileho domu zase musis nechat kocarek v prizemi a dal slapat s mimcem v naruci.
8. zář 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 a máš na něj kontakt? :slight_smile: my máme žadanku do dětske, tak snad to nebude vadit :slight_smile: jinak když jsme tam byli 2x tak jsem videla kolik maminek čeká na kyčlíky v přeplněné chodbě s dětma různých nemocí - i s nami :frowning2: takže asi bych šla jinam :slight_smile: jaka je objednávací doba Věri?
8. zář 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.toplekar.cz/lekari/1134965-poul-jan.html
Objednal nás cca za týden. Ordinuje zpravidla mezi 15 a 18h. Chodila jsem tam už s Honzíkem, protože tříhodinové čekání v dětské mě fakt nebavilo... a teď už bych tam ani Honzíka plus mimčo tak dlouho neuhlídala. Jinak já měla několikrát žádanku ke konkrétnímu dr. a šla jsem jinam a nikdo to neřešil :wink:
8. zář 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem děkuju za gratulace :slight_smile: Tady je pár fotek prcka.
8. zář 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ani84 Krásné vlasaté miminko! Co je to ten novalgin? Já měla taky kontra od začátku co 5 min. a trvaly 30h, protože mi nemohli dát oxytocin... tak že by byla nějaká alternativa?
8. zář 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Nádhernej, kouzelnej uzlíček štěstí! :slight_smile: Gratuluji.
8. zář 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelka89 Já jsem se tam taky nemohla dovolat. Měli buď obsazeno, nebo to nikdo nebral. Ptala jsem se na to u pediatričky a ta mi doporučila, ať jdu k doktorovi tady u nás na Poliklinice Starý Lískovec. Na kyčle tam můžeš přijít v pondělí - čtvrtek mezi 9 - 11 hod a je to bez objednání. Byla jsem tam s Aničkou včera a ač tam byli objednaní pacienti, tak jak sestřička zjistila, že jdeme na kyčle, tak nás vzala hnedka. Takže jsem čekala asi 5 minut :slight_smile:
8. zář 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě doplním, že je to ve 2. patře a je to MUDr.Spáčil.
8. zář 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Gratulace veliká. Malej je krásnej a má nádherný vlásky :slight_smile:
8. zář 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Novalgin je proti bolesti (na kterou to teda nefungovalo ani minimálně) a zároveň spazmolytikum, zkusila mi to dát, jestli se trochu neuvolní hrdlo, pač jsem se otevírala docela pomalu, ale kontrakce jsem měla hodně silný snad po minutě, začala se tam cpát hlavička a už ta branka začala otýkat. Už mi i nabízela epidurál, kterej jsem nechtěla, tak jsem byla šťastná, že tohle zabralo. Když mi dávala tu kapačku, byla jsem otevřená myslim na 5, tak jsem počítala že tam ještě pár hodin strávim, ale ani to snad nestihlo dokapat a mohla jsem tlačit.
@ani84
Moc, moc gratuluji k Šimonkovi. Je úžasnej a kolik má vlásků :dizzy_face: :dizzy_face:
@veruska007
@kodiak13 dekuju moc holky :wink:
8. zář 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 ten je slaďoučkej :slight_smile: :dizzy_face: :slight_smile:
8. zář 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Teda, to bych si měla poznamenat pro příště. Já měla celou dobu kontrakce co 5 min., až do konce. Ale trvaly kol. 2 min. a byly nesmírně bolestivé, jsem netušila, že porod může tolik bolet, a to jsem rodila potřetí :angry: . Akorát otvírání se seklo na třech prstech, to trvalo skoro 24h, a potom jsem za hodinu byla na 8 a potom zase hrozně dlouho nic :frowning2: . Já chtěla i epidurál, ale nechtěli mi ho dát, už tak jsem to měla dost rizikový.
9. zář 2011 v 06:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ani84 Ani, tak Simonek se vam moc povedl, je nadhernej!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. zář 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek