• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
autor
Holciny, mam dotazek? Potrebuju poradit ohledne papkani! :wink: Nemate nekdo nahodou nejakou tabulku, kde by bylo pekne napsano, kolik ma prcek vypit za jedno kojeni, v jakem tydnu? :wink: Zda se mi, ze chce prcek samoze cim dal tim vic, ale nechci mu davat zase zbytecne moc! Ted jsme 4tyden...
Dekuji za rady! :wink:
9. zář 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Jakej rozdíl je mezi epiduralem, oxytocinem a novalginem? Jsou všechny proti bolesti? Mohu si mezi nimi vybrat? Nějak se v tom trochu ztrácím, resp. nějak jsem se o to dosud nezajímala, až teď co jsem na koníkovi se dozvídám věcí a věcí... :grinning:
9. zář 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Leni, zbytečně to řešíš! :slight_smile: každe miminko je individuální a papka kolik chce... přece nebudeš malemu davat podle nějakých tabulek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. zář 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul epidurál je na bolest do zad, ale "rozbíha" i porod, mě ho právě proto dali, oxitocin urychluje 1. dobu porodní, aby ses otevřela, dává se do žíly,... a novalgin neznám :slight_smile: to ti poradí jistě někdo jiny :slight_smile: :dizzy_face: a vybrat si asi nemužeš... resp. na bolest epidurál asi ano, ale ja kdybych řekla, že ho nechci, asi by mi ho stejně dali, rodila jsem dlouho a neotevírala jsem se... :slight_smile:
9. zář 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Jeee, Šimonek je krááááásnej! :dizzy_face: A těch vlásků, úžasnej drobeček! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. zář 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Leni, i když se náš malý přejídal tak, že hodně blinkal a dle doktora přibíral v průměru za den asi třikrát tolik, co by měl, tak mi říkal, že ho mám nechávat pít tak, jak chce, aby byl spokojený a neplakal a smířit se s tím, že přebytky vyhazuje vrchem a dodal, že z mateřského mléka obezita nehrozí, takže je výborné, že prospívá a problém vyřešen :wink: No a pokud tobě nijak moc neblinká, tak bych to neřešila už vůbec... Ale jinak jsem četla, že by mimča měla denně vypít šestinu své hmotnosti...
9. zář 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ani84 je slaďoučkej a taky vlasáč jako my :grinning:
9. zář 2011 v 16:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a myslíte že můžu na další kontrolu kyčlí jít kam chci nebo musí zase zatou starou babou do toho debilního bílýho domu? Já tam totiž podruhé už jít nechci. :rolling_eyes:
9. zář 2011 v 16:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak já se už taky hlásím - dneska jsme se vrátili z porodnice - Jůlinka se narodila 6.9.2011 v 0:15 - jsem si říkala že to nestihne toho 5.9 nakonec :grinning: a měla 51cm a 3270g.
Jeli jsme nakonec asi v devět to už jsem nevydržela kontrakce asi po 3 minutách. Na Obilňáku jsme byli v devět a na tom monitoru jsem málem umýrala :grinning: - navíc tam za celou půl hodinu mě nepřišla sestra zkontrolovat, to když jsem tam byla ráno ve 3hodiny tak to se mi tam věnovala víc :grinning:. No byla jsem otevřená na 2prsty - tak mě vzali. Jinak pro mě hrozný kontrakce - nakonec to ale netrvalo moc dlouho - nechala jsem si odebrat krev pro epidural, a dali mi ten klistýr - 2hodiny a byla jsem na 7cm - to jsem už nevydržela ať mi dají epidural a PA že jestli chcu tak klidně ale že tak za půl hodiny s tím zabráním - no tak mi dali něco na bolest a na tři kontrakce byla venku - musela jsem teda být nastříhlá(teďka je to teda děsný - bolí mě hrozně zadek mám tam prý moncl a že to bude ještě trvat) - to mě nevadilo ale šití pěkně štípalo :cry:
@ani84 Moc gratuluju k Šimonkovi Tak to jsme se minuly ale taky jsme se mohly potkat někde na chodbě na kterým pokoji jsi byla?? já na č.4 třílůžkáč
9. zář 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@falca1 Já zas moc gratuluju k Jůlince :slight_smile: Já jsem byla na třílůžkáči č. 8, mezi novorozeneckým a těma starejma sprchama, takže jsem to měla všude blízko a po chodbě moc nechodila, tak proto jsme se asi nepotkaly.
9. zář 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 jo já jsem to měla na novorozenecký daleko :grinning: a 4 byla naproti wc/sprchy jak chodily návštěvy :grinning: akorát poslední den přečíslovaly pokoje - ráno jsem byla čtyřka - večer desítka :grinning: :grinning: .
9. zář 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Mooooc gratuluji k Jůlince! Je nááádherná, vlastatá princezna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. zář 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, můžete mi poradit - jak se pozná u miminka průjem???
Zuzanka má bolení, kapky nezabírají a stoličku má dost vodnatou, když jsem ji přebalovala posledně, tak to z ní vyteklo. díky
10. zář 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Gratuluju k Jůlince je krásná :grinning:
10. zář 2011 v 11:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@falca1 Gratulejeme k Julince!!! :wink: At se vam dari a krasne rostete!! :slight_smile:
10. zář 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
@petrus77
@lennikka holky moc děkuju.

Ale není to teda doma vůbec příjemný - nástřih mě bolí zatím strašně - v porodnici jsem to tak nevnímala. A zatím nevím jestli Jůlinka má větříky nebo jí dávám málo mlíka - v porodce mě říkaly poslední den vždycky něco jinýho. Jo a zatím mám pěknou teplotu - ale myslím že paralen můžu ne - když kojím :cry:
10. zář 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nevíte jak mám dát fotku Julči do profilu - mám klasický explorer a stejně mi to nejde vložit. :frowning2:
10. zář 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 me ta fotka taky nejde nahrát ale myslím ze je to velikosti té fotky.....
11. zář 2011 v 16:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 mě se ani nejde dostat na výběr nějaké té fotky - ale psala jsem sestře a ona mi ji tam dala že by to mělo být tím prohlížečem - jí to šlo přitom máme stejný prohlížeč. :grinning:
11. zář 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
mám pro Vás úžasnou zprávu.
Snažilčina Nikolka :dizzy_face: :dizzy_face: se včera v 20:55 hod vyklubala z maminčina domečku, váží 3030g a měří 48cm :dizzy_face: :dizzy_face: .
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Obě holky jsou v pořádku. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Milá Snažilko, přeji všechno nej, nej, nej a ještě jednou gratuluji k Nikolce.
Jsi moc statečná, těhotenství ti dalo dost zabrat. Už se těším na fotečky.
11. zář 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ani84
@falca1
holky, gratuluju vám oběma moc, máte krásná zlatíčka! :grinning: a jste moc šikovné, doufám, že taky tak budu :wink: ..
11. zář 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Díky :slight_smile: Už se ti to blíží, tak budu držet palce, ať jde porod ještě líp než u nás :slight_smile: Jinak moc šikovná si nepřipadám, neumím Šimonkovi snad ani pořádně nandat plínu, dnes v noci už se mi dvakrát pročůral komplet i s rychlozavinovačkou :slight_smile: Zkusila jsem mu teď dát látkovou plínu, jen jednu čtvercovku na novosklad, ale oproti papírovce je to teda pořádnej balík, připadá mi v tom chuděrka takovej nepohyblivej :unamused:
12. zář 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 taky se mi zdá že jsem nešikovná - látkovky chci začít zkoušet odedneška - akorát nechápu ty separačky ten balík co jsem si koupila - to jsou hrozně velký kusy :unamused: , V těch látkovkách bude mít vždycky větší zadeček - ale zase až bude padat tak do měkkýho :grinning: . Jo přebaluješ jako v porodce - přebalit, nakojit a po 4řech hodinách?? já jsem obrátila pořadí a taky se mi nechce malá budit - 5hodin jí nevadí :slight_smile: tak nevím jestli to nevadí když tak dlouho vyspává.
12. zář 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 @falca1 Ahoj holky, přidávám se ke gratulacím :slight_smile: Jinak si myslím, že jsme všechny velice rychle přešly na systém "když miminko spinká, tak je spokojené (a my taky :sunglasses: ) a když má hlad, tak se vzbudí a řekne si" :wink: Látkovky jsou vtipnej balík (já do novoskladu přidávám ještě vkládačku, separačku ohýbám), ale co nevidět si zvyknete. A když pak dáte mimču náhodou jednorázovku, tak vám pak bude připadat jak bez plíny :slight_smile: Taky jsem začala zkoušet, když měl Radovánek týden. Jo a včera byl možná pročůravací den - jak se mi to dosud stalo asi dvakrát celkově, tak včera dvakrát po sobě :angry:
12. zář 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Jo jo, už si na ten balík začínám zvykat, i mi přijde že ho mám při nošení za co chytnout :slight_smile: Akorát se mi v tom třeba hůř stáčí do klubíčka. Kromě novoskladu ještě momentálně zkouším takový froté plínky od kamarádky, co si šila na svou holčičku asi podle vzoru pastelek od haipa daipa, balík je to podobně velkej jako novosklad, tak uvidím, jestli to bude třeba líp sát.
12. zář 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Jo, taky mám veliký separačky, tak je trochu přehýbám, přemýšlela jsem, že bych to ještě rozpůlila, ale to by asi bylo zas moc malý. Taky jsem obrátila pořadí kojení a přebalování, u kojení se malej většinou ještě pořádně vykadí. A už v porodnici jsem kojila a přebalovala, podle toho, kdy malej chtěl, 5 hodin mi ale ještě nikdy nespal, maximálně 4 v noci, přes den se budí tak po dvou, někdy i po hodině. Dneska se ho chystám poprvý pořádně vykoupat, tak doufám, že ho neutopím, doteď jsme myli jen žínkou, než se zahojí pupík.
12. zář 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 @falca1 Oběma vám moooc moooc gratuluji k holčičím přírůstkům. Ať vám krásně rostou, jsou zdravé a přináší vám jen a jen radost.
12. zář 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Gratuluji k Nikolce a přeji hodně zdravíčka! :slight_smile:
12. zář 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Taky gratuluji k Nikolce. Přeji ji hlavně hodně zdraví a štěstí do života. To musel být rychlý porod, když v poledne jěště psalas na koníka a večer byla malá na světě :slight_smile:
12. zář 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Taky gratuluji!!! :slight_smile: už se těším na malou na fotečkách! :slight_smile: jsi šikulka, zvládla jsi to! Tak hodně štěstí!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a teda hlavně zdraví!!!!!!!! :wink:
12. zář 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek