• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@snazilka_2011 moc gratuluju k Nikolce ...ať ti dělá jenom samou radost :grinning:
15. zář 2011 ve 12:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka jeeee.tak je to ta terka??? :wink: manzel mi ted odjel na sluzebku.takze dneska rodit nesmim! Podle pani doktorky to ale na porod pred terminem nevypada. Stejne jsem nervozni a nemuzu znovu usnout :unamused: odhadem ma mimco3500g tak by uz mohlo ven. S epinem jsem zatim nacvicila 9tku -cca 28cm.tak to nesmi byt obrik :dizzy_face:
16. zář 2011 ve 04:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackaberuska jeee, Kaci a kde prosim Te schovavas 3500g v tom svym malym brisku?.. :slight_smile: :wink:
16. zář 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka No už mám 12kg nahoře. Tak si možná paní doktorka nevymýšlí. Za poslední měsíc jsem totiž přibrala cca 4kg a břicho dost vyrostlo :dizzy_face: i když to na fotkách asi nevypadá. Doufám, že bude ale menší. Já si chci užít malého miminka!!! :D Na velké nemám ani svaly na rukou :grinning:
16. zář 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak už jsem maminka i já. Naše překvapení přišlo na svět ve středu po osmihodinovém "boji" v 6.28 a je to kluk jako buk (3720g a 50cm) a jmenuje se Adámek. :slight_smile: Péče v Boskovicích byla na jedničku, požadovala jsem klistýr, epidural a nástřih jen v nejkrajnějším případě, protože jsem cvičila s epinem a ve všem vyhověli. Porod byl bolestivý, ale výsledek stojí za to a jsem bez nástřihu i šití. :slight_smile: Dneska náš pobyt v porodnici skončil a tatínek si nás hrdě odvezl domů. Jo a kojím už třetí den, tak jsem ráda. Jsme strašně šťastní holky! :wink:
17. zář 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Moc moc gratuluju k Adámkovi :slight_smile: To je super, že i u tebe se epino vyplatilo :slight_smile:
17. zář 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Vítáme Adámka na světě!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A gratuluji k porodu bez poranění! Zatím se nám všem vyplatilo :slight_smile: Ještě Kačka, která se připojí do řady spokojených maminek. :dizzy_face:
17. zář 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Kači, neboj. Nacvičeno máš hodně a hráz se při porodu roztáhne i sama, takže se o tebe vůbec nebojím! :wink: A s tou váhou jsou to jen odhady. Já měla den před porodem odhad 3kg a měla 2670g a každej gram dolů je dobrý :slight_smile: Měla jsem nacvičeno 27cm a hlavička byla 32cm.
17. zář 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul taky moc gratuluju k Adámkovi, a závidím že jsi bez nástřihu:grinning:
17. zář 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, občas jsem sem nakoukla, a vidím, že píšete o nástřihu - já nedělala ani masáž ani necvičila s epinem a nástřih nebyl :wink: Dokonce nemám ani žádný drobný steh :slight_smile: Obvod halvičky 35,5. A na OBI jsem byla moc spokojená.
17. zář 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vůbe vás nestíhám číst!!!!:frowning2: Co nejdřív sem sednu a zapojím se do debaty:slight_smile:
17. zář 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni u tebe si to suprově zařídila příroda. Mohlo/mělo by to tak fungovat u všech, ne?!? :slight_smile: Pak je divný, že to tak není a zajímalo by mě, jak to fungovalo dřív bez šití.
@misaskul Velká gratulace k Adámkovi i k super porodu a kojení!!!
@lutsousek díky, myslím, že mě to cvicení s epinem hlavne dost psychicky uklidnilo a pujdu k porodu s mnohem vetsim klidem a ted jsi me povzbudila jeste vic i ty :wink:
@snazilka_2011 to vubec nevadi, hlavne si uzivej male, pocitac i diskuze pockaji!
Holky, včera u mě nastal asi nějaký zlom. Těhu si sice užívám, i přes bolesti v tříslech, tvrdnutí břicha, poslíčky... a pořád mi přišlo, že je to daleko, než budu mít mimčo u sebe a neuměla jsem si to představit, ale včera jsem už měla silný pocit, že mám mimčo u sebe :grinning: a viděla jsem, jak ho přebaluju... :dizzy_face: byly to strašně živý představy, zvláštní...
Jéé, já vám závidím, že máte mimča u sebe. Už jsme snad jen 3 (já, terous1984 a lukyte) co zbývají, co?
18. zář 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Sama jsem byla překvapená - byla jsem připravena na nástřih, měla jsem s sebou i kruh na sezení :wink: Trochu jsme si smůlu vybrali později, ale už je dobře...
18. zář 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak nevím, kterou Terku jste myslely, ale byla jsem to já :grinning: ..
Jonášek se narodil ve středu 14.9. v 15:45, vážil 3050g a měřil 48cm..na svět přišel cca 23h po odtoku plodové vody, samotný porod trval cca 10h..takže paní doktorka mi minulé úterý skutečně nejspíš udělala Hamiltona a odtok vody přišel ten samý den o půl páté :wink: ..kontrakce pak nastoupily další den o půl šesté ráno, v deset už se nedaly vydržet, takže mi píchli epidural, který zastavil porod na 5cm :confounded: ..
přišel doktor a řekl, že pokud se porod nerozjede do 2h, těhotenství ukončíme císařem, s čímž PA, mimochodem nejzlatější ženská :dizzy_face: , absolutně nesouhlasila a měla pravdu, porodila jsem bez problému jen s jedním kosmetickým stehem.. :grinning: takže následoval oxytocin a po pomalém rozjezdu pak přišly takové kontrakce, že jsem málem pošla, tlačení už bylo zlaté, šlo to na pár nádechů.. :sunglasses:
dnes nás pustili domů, naštěstí jsme utekli žloutence a užíváme si pohody..Jonášek je nejzlatější chlapeček, už od porodu mi se vším pomáhá, je úplně v klidu, i když já si připadám jako úplně neschopná mamina, skoro neplače a je trpělivý :slight_smile:..
a Obilňák naprosto super! :dizzy_face:
18. zář 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@terezka29
Moc, moc gratuluji k Jonáškovi. :dizzy_face:
MY jsme žloutence neutekly, bojujeme s ní už osm týdnů !!!!!
18. zář 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Moc gratuluju :slight_smile: To je super, že jsi to tak krásně zvládla a že je Jonášek hodnej, užívej si ho co nejvíc, ony ty děti fakt strašně rychle rostou :slight_smile:
18. zář 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka29 taky moc gratuluju, a Obilňák mě taky moc vyhovoval.
Holky nevím co s malou nakojím, přebalím, dám do kolíbky a začne brečet - uspat ju skoro nemůžu v noci je to nadlickej úkol - prdíky určitě nemá - bříško má v pohodě - poradte mě nějaký finty na uspání - pořádně spí jen po poledni :frowning2:
18. zář 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 @falca1 Holky, opožděně moooc gratuluju ke krásným miminkům!! Šimonek i Jůlinka jsou krásní!! Moc se vám povedli:slight_smile:
18. zář 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Peti, moc děkuju:slight_smile:, až na to bolení bříška se máme skvěle:slight_smile:
18. zář 2011 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Super jsi to Terčo zvládla!!!!!!!Mocinky moc gratuluju k Jonáškovi!!!!!! :slight_smile:
18. zář 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka29 Bells vítá Jonáška na světě!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: A já gratuluji mamince, že to tak skvěle zvládla. Jsi úžasná! :slight_smile:
A klobouk dolů před tvojí PA, vážně supr.

@vodni No paráda! A pak že to nejde. Příroda je mocná, jen bohužel naše porodnictví stále považuje nástřih za "úlevu" pro maminky. Kdyby to nedělali rutinně, bylo by nástřihů minimum a opravdu jen v nutných případech. Tady je spíš zázrak, že maminka není nastřihlá. Jak to tak vidím, na Obilňáku jsou skvělé PA.

@kackaberuska Ta psychická podpora je u epina bez debat. Hlavně víš, co je to tlak na konečník a jak tlačit. Já tlačení vůbec necítila bolestivě, tlak jsem ignorovala, protože jsem ho znala a malá šla na 3 zatlačení a to jen proto, že jsem musela přestat a rázně říct PA, že ten nástřih vážně nechci! :wink:
19. zář 2011 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jinak já po revizi stále krvácím. Byla jsem i na gyndě, co s tím a dostala jsem injekci na zavinutí dělohy. Stále se mrcha nechce vrátit do původní velikosti :angry: Tak je to trochu lepší, ale úplně ne. Další kontrolu mám ve středu, tak jsem zvědavá, co bude. Holky, já už asi zešílím! Od porodu nepřetržitě s vložkou!!!!!! A o bolestech břicha nemluvě.
A focení jsme díky revizi opět museli odložit. Já už nevěřím, že se půjdeme někdy vyfotit. Manžel si dělá srandu, že ve školce se malá bude fotit určitě :grinning:
19. zář 2011 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Gratuluji k Jonáškovi, máte krásné datum narození stejně jako my! :slight_smile:
Náš Adámek je teda pěkně uřvané miminko, ale dnešní noc byla klidná, spinká s námi pěkně v ložnici a ani mně ani tatínkovi Adámkovo občasné zaplakání nevadí. :slight_smile:
Jo a v sobotu po návratu domů z porodnice jsem se hned zvážila a z původních +14kg mám už "jen" +5kg, tak snad to půjde rychle dolů. Ale vzhledem k tomu, že se přesně za měsíc stěhujeme a doma už nebudu mít žádnou výpomoc, tak to asi budou ta kila dole hned.
19. zář 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@falca1 @terezka29 souhlasím s vámi, na OBI naprosto dokonalé - hl. PA a dětské oddělení, opravdu skvělá péče... Doktora jsem ani moc nepotřebovala, voda mi praskla v 4.30, ale kontrakce jsem začala mít až tak kolem 7, kolem 9 začalo jít do tuhého a v 11 už byl malý na světě :grinning:
Jinak mi taky hrozila revize, zůstalo ve mně asi 3cm blan, děloha se nezavinula a injekce nezabraly. Ale paní dr na OBI chápala, že se chci vyhnout narkóze, tak to zkusila vytáhnout (no, ehm, rukou...), a ono se to podařilo :slight_smile:
Finty na uspání bych taky potřebovala, taky v noci moc nechce zabrat. nakojím a on zůstane s vykulenýma očima koukat, co se bude dít dál :grinning: Neplače dokud ho nedám do postýlky, tam spustí... Taky kdybyste měly nějakou fintu na svlíkání - malý nemá rád přebalování, řve jako tur, když ho svlíknu :frowning2:
19. zář 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek ja krvacim uz 7. tyden :angry:
19. zář 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, konečně jsem vás dočetla:slight_smile:
Ještě jednou moc děkuji za gratulace, asi sjme tady ani všem nesthla odepsat.... A zároveň gratuluju dalším čerstvým maminkám:slight_smile:
A taky bych chtěla dodat sílu těm, co se jim porod blíží.....Holky, vůbec se nebojte!!! To zvládnete!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: a pak už se bude vše točit jen kolem miminečka :slight_smile:
A tady je popsaný můj porod, mám to i v albíčku, ale dávám to i sem:slight_smile:
Ještě v 16h jsme byli na návštěvě, v 17h jsme byli v Hypernově.... jen co jsme přijeli domů jsem ucítila něco v kalhotkách, jako bych se počůrala, myslela jsem že je to plodová voda, ale byla to krev. Volala jsem do porodnice, že krvácím a oni mi řekli ať přijedu na monitor. Vzala jsem si samozřejmě raději tašku:slight_smile: P. doktorka mě řekla, že jsu otevřená na 4cm (bez kontrakcí), a že max. zítra porodíme. Dovedli mě na porodní box, v 18h mi udělali klistýr a hned po něm mě začaly kontrakce do kyčlí a kříže a to po minutě a půl, minutě a čtvrt a taky mi hned začala odtíkat plodová voda. V průběhu mě sestra píchla oxitocin, za hodinu jsem byla otevřená na 8cm, stále kontrakce do zad po minutě a čtvrt. Na poslední zatlačení mi sestra píchla další oxitocin na delší a silnější kontrakci a ve 20:55h se malá Nikolka narodila:slight_smile:
Nikolka měřila 48cm a vážila 3030g.
Apgar skóre 10-10-10
Takže tak:slight_smile:
19. zář 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 gratuluju k Jonáškovi a těším se na fotečky :grinning:
19. zář 2011 v 11:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andinecka ještě vás to pořád zlobí Andy? a ten průjem nakonec dopadl dobře předpokládám?
19. zář 2011 v 11:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 no může jí být buď teplo nebo zima a nebo chce zavinovat do zavinovačky nebo se chce chovat....první 3 týdny na mě malej spal jako kliště i v noci. Já jsem ležela na zádech a malej spal na mě na prsách a byly jsme zakrytí mou peřinou a to chrupkal o sto šest ....
19. zář 2011 v 11:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 Já jsem Peti taky koupila ten Lefax tak su taky zvědavá nás to bříško ještě sem tam bolí ale není už to tak hrozný jako to bylo na začátku.
19. zář 2011 v 11:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek