Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

Timto bych chtela pozdravit vsechny tehulky, ktere maji TP srpen, zari 2011. My jsme byli vcera s manzelem na screeningu v 1.trimestru, dle ultrazvuku je vse v ok a krev byla take v naprostem poradku. 🙂 Jsem ta nejstastnejsi tehulka na svete.. 🙂
Najde se tu nejaka maminka "v ocekavani" z Brna ci okoli, ktera je na tom podobne jako my? 😉
petrus77
15. zář 2011
@snazilka_2011 moc gratuluju k Nikolce ...ať ti dělá jenom samou radost 😃
kackaberuska
16. zář 2011
@lennikka jeeee.tak je to ta terka??? 😉 manzel mi ted odjel na sluzebku.takze dneska rodit nesmim! Podle pani doktorky to ale na porod pred terminem nevypada. Stejne jsem nervozni a nemuzu znovu usnout :-| odhadem ma mimco3500g tak by uz mohlo ven. S epinem jsem zatim nacvicila 9tku -cca 28cm.tak to nesmi byt obrik x-)
lennikkaautor
16. zář 2011
@kackaberuska jeee, Kaci a kde prosim Te schovavas 3500g v tom svym malym brisku?.. 🙂 😉
kackaberuska
16. zář 2011
@lennikka No už mám 12kg nahoře. Tak si možná paní doktorka nevymýšlí. Za poslední měsíc jsem totiž přibrala cca 4kg a břicho dost vyrostlo x-) i když to na fotkách asi nevypadá. Doufám, že bude ale menší. Já si chci užít malého miminka!!! 😃 Na velké nemám ani svaly na rukou 😃
misaskul
17. zář 2011
Ahoj holky, tak už jsem maminka i já. Naše překvapení přišlo na svět ve středu po osmihodinovém "boji" v 6.28 a je to kluk jako buk (3720g a 50cm) a jmenuje se Adámek. 🙂 Péče v Boskovicích byla na jedničku, požadovala jsem klistýr, epidural a nástřih jen v nejkrajnějším případě, protože jsem cvičila s epinem a ve všem vyhověli. Porod byl bolestivý, ale výsledek stojí za to a jsem bez nástřihu i šití. 🙂 Dneska náš pobyt v porodnici skončil a tatínek si nás hrdě odvezl domů. Jo a kojím už třetí den, tak jsem ráda. Jsme strašně šťastní holky! 😉
ani84
17. zář 2011
@misaskul Moc moc gratuluju k Adámkovi 🙂 To je super, že i u tebe se epino vyplatilo 🙂
lutsousek
17. zář 2011
@misaskul Vítáme Adámka na světě!!!! x-) x-) x-) A gratuluji k porodu bez poranění! Zatím se nám všem vyplatilo 🙂 Ještě Kačka, která se připojí do řady spokojených maminek. x-)
lutsousek
17. zář 2011
@kackaberuska Kači, neboj. Nacvičeno máš hodně a hráz se při porodu roztáhne i sama, takže se o tebe vůbec nebojím! 😉 A s tou váhou jsou to jen odhady. Já měla den před porodem odhad 3kg a měla 2670g a každej gram dolů je dobrý 🙂 Měla jsem nacvičeno 27cm a hlavička byla 32cm.
falca1
17. zář 2011
@misaskul taky moc gratuluju k Adámkovi, a závidím že jsi bez nástřihu😃
vodni
17. zář 2011
Ahoj, občas jsem sem nakoukla, a vidím, že píšete o nástřihu - já nedělala ani masáž ani necvičila s epinem a nástřih nebyl 😉 Dokonce nemám ani žádný drobný steh 🙂 Obvod halvičky 35,5. A na OBI jsem byla moc spokojená.
snazilka_2011
17. zář 2011
Ahoj holky, vůbe vás nestíhám číst!!!!😞 Co nejdřív sem sednu a zapojím se do debaty🙂
kackaberuska
18. zář 2011
@vodni u tebe si to suprově zařídila příroda. Mohlo/mělo by to tak fungovat u všech, ne?!? 🙂 Pak je divný, že to tak není a zajímalo by mě, jak to fungovalo dřív bez šití.
@misaskul Velká gratulace k Adámkovi i k super porodu a kojení!!!
@lutsousek díky, myslím, že mě to cvicení s epinem hlavne dost psychicky uklidnilo a pujdu k porodu s mnohem vetsim klidem a ted jsi me povzbudila jeste vic i ty 😉
@snazilka_2011 to vubec nevadi, hlavne si uzivej male, pocitac i diskuze pockaji!
Holky, včera u mě nastal asi nějaký zlom. Těhu si sice užívám, i přes bolesti v tříslech, tvrdnutí břicha, poslíčky... a pořád mi přišlo, že je to daleko, než budu mít mimčo u sebe a neuměla jsem si to představit, ale včera jsem už měla silný pocit, že mám mimčo u sebe 😃 a viděla jsem, jak ho přebaluju... x-) byly to strašně živý představy, zvláštní...
Jéé, já vám závidím, že máte mimča u sebe. Už jsme snad jen 3 (já, terous1984 a lukyte) co zbývají, co?
vodni
18. zář 2011
@kackaberuska Sama jsem byla překvapená - byla jsem připravena na nástřih, měla jsem s sebou i kruh na sezení 😉 Trochu jsme si smůlu vybrali později, ale už je dobře...
terezka29
18. zář 2011
ahoj holky, tak nevím, kterou Terku jste myslely, ale byla jsem to já 😃 ..
Jonášek se narodil ve středu 14.9. v 15:45, vážil 3050g a měřil 48cm..na svět přišel cca 23h po odtoku plodové vody, samotný porod trval cca 10h..takže paní doktorka mi minulé úterý skutečně nejspíš udělala Hamiltona a odtok vody přišel ten samý den o půl páté 😉 ..kontrakce pak nastoupily další den o půl šesté ráno, v deset už se nedaly vydržet, takže mi píchli epidural, který zastavil porod na 5cm :-S ..
přišel doktor a řekl, že pokud se porod nerozjede do 2h, těhotenství ukončíme císařem, s čímž PA, mimochodem nejzlatější ženská x-) , absolutně nesouhlasila a měla pravdu, porodila jsem bez problému jen s jedním kosmetickým stehem.. 😃 takže následoval oxytocin a po pomalém rozjezdu pak přišly takové kontrakce, že jsem málem pošla, tlačení už bylo zlaté, šlo to na pár nádechů.. 😎
dnes nás pustili domů, naštěstí jsme utekli žloutence a užíváme si pohody..Jonášek je nejzlatější chlapeček, už od porodu mi se vším pomáhá, je úplně v klidu, i když já si připadám jako úplně neschopná mamina, skoro neplače a je trpělivý 🙂..
a Obilňák naprosto super! x-)
andinecka
18. zář 2011
@terezka29
Moc, moc gratuluji k Jonáškovi. x-)
MY jsme žloutence neutekly, bojujeme s ní už osm týdnů !!!!!
ani84
18. zář 2011
@terezka29 Moc gratuluju 🙂 To je super, že jsi to tak krásně zvládla a že je Jonášek hodnej, užívej si ho co nejvíc, ony ty děti fakt strašně rychle rostou 🙂
falca1
18. zář 2011
@terezka29 taky moc gratuluju, a Obilňák mě taky moc vyhovoval.
Holky nevím co s malou nakojím, přebalím, dám do kolíbky a začne brečet - uspat ju skoro nemůžu v noci je to nadlickej úkol - prdíky určitě nemá - bříško má v pohodě - poradte mě nějaký finty na uspání - pořádně spí jen po poledni 😞
snazilka_2011
18. zář 2011
@ani84 @falca1 Holky, opožděně moooc gratuluju ke krásným miminkům!! Šimonek i Jůlinka jsou krásní!! Moc se vám povedli🙂
snazilka_2011
18. zář 2011
@petrus77 Peti, moc děkuju🙂, až na to bolení bříška se máme skvěle🙂
snazilka_2011
18. zář 2011
@terezka29 Super jsi to Terčo zvládla!!!!!!!Mocinky moc gratuluju k Jonáškovi!!!!!! 🙂
lutsousek
19. zář 2011
@terezka29 Bells vítá Jonáška na světě!!!! x-) x-) x-) A já gratuluji mamince, že to tak skvěle zvládla. Jsi úžasná! 🙂
A klobouk dolů před tvojí PA, vážně supr.

@vodni No paráda! A pak že to nejde. Příroda je mocná, jen bohužel naše porodnictví stále považuje nástřih za "úlevu" pro maminky. Kdyby to nedělali rutinně, bylo by nástřihů minimum a opravdu jen v nutných případech. Tady je spíš zázrak, že maminka není nastřihlá. Jak to tak vidím, na Obilňáku jsou skvělé PA.

@kackaberuska Ta psychická podpora je u epina bez debat. Hlavně víš, co je to tlak na konečník a jak tlačit. Já tlačení vůbec necítila bolestivě, tlak jsem ignorovala, protože jsem ho znala a malá šla na 3 zatlačení a to jen proto, že jsem musela přestat a rázně říct PA, že ten nástřih vážně nechci! 😉
lutsousek
19. zář 2011
Jinak já po revizi stále krvácím. Byla jsem i na gyndě, co s tím a dostala jsem injekci na zavinutí dělohy. Stále se mrcha nechce vrátit do původní velikosti ]-( Tak je to trochu lepší, ale úplně ne. Další kontrolu mám ve středu, tak jsem zvědavá, co bude. Holky, já už asi zešílím! Od porodu nepřetržitě s vložkou!!!!!! A o bolestech břicha nemluvě.
A focení jsme díky revizi opět museli odložit. Já už nevěřím, že se půjdeme někdy vyfotit. Manžel si dělá srandu, že ve školce se malá bude fotit určitě 😃
misaskul
19. zář 2011
@terezka29 Gratuluji k Jonáškovi, máte krásné datum narození stejně jako my! 🙂
Náš Adámek je teda pěkně uřvané miminko, ale dnešní noc byla klidná, spinká s námi pěkně v ložnici a ani mně ani tatínkovi Adámkovo občasné zaplakání nevadí. 🙂
Jo a v sobotu po návratu domů z porodnice jsem se hned zvážila a z původních +14kg mám už "jen" +5kg, tak snad to půjde rychle dolů. Ale vzhledem k tomu, že se přesně za měsíc stěhujeme a doma už nebudu mít žádnou výpomoc, tak to asi budou ta kila dole hned.
vodni
19. zář 2011
@falca1 @terezka29 souhlasím s vámi, na OBI naprosto dokonalé - hl. PA a dětské oddělení, opravdu skvělá péče... Doktora jsem ani moc nepotřebovala, voda mi praskla v 4.30, ale kontrakce jsem začala mít až tak kolem 7, kolem 9 začalo jít do tuhého a v 11 už byl malý na světě 😃
Jinak mi taky hrozila revize, zůstalo ve mně asi 3cm blan, děloha se nezavinula a injekce nezabraly. Ale paní dr na OBI chápala, že se chci vyhnout narkóze, tak to zkusila vytáhnout (no, ehm, rukou...), a ono se to podařilo 🙂
Finty na uspání bych taky potřebovala, taky v noci moc nechce zabrat. nakojím a on zůstane s vykulenýma očima koukat, co se bude dít dál 😃 Neplače dokud ho nedám do postýlky, tam spustí... Taky kdybyste měly nějakou fintu na svlíkání - malý nemá rád přebalování, řve jako tur, když ho svlíknu 😞
veruska007
19. zář 2011
@lutsousek ja krvacim uz 7. tyden ]-(
snazilka_2011
19. zář 2011
Ahoj holky, konečně jsem vás dočetla🙂
Ještě jednou moc děkuji za gratulace, asi sjme tady ani všem nesthla odepsat.... A zároveň gratuluju dalším čerstvým maminkám🙂
A taky bych chtěla dodat sílu těm, co se jim porod blíží.....Holky, vůbec se nebojte!!! To zvládnete!!!! x-) x-) a pak už se bude vše točit jen kolem miminečka 🙂
A tady je popsaný můj porod, mám to i v albíčku, ale dávám to i sem🙂
Ještě v 16h jsme byli na návštěvě, v 17h jsme byli v Hypernově.... jen co jsme přijeli domů jsem ucítila něco v kalhotkách, jako bych se počůrala, myslela jsem že je to plodová voda, ale byla to krev. Volala jsem do porodnice, že krvácím a oni mi řekli ať přijedu na monitor. Vzala jsem si samozřejmě raději tašku🙂 P. doktorka mě řekla, že jsu otevřená na 4cm (bez kontrakcí), a že max. zítra porodíme. Dovedli mě na porodní box, v 18h mi udělali klistýr a hned po něm mě začaly kontrakce do kyčlí a kříže a to po minutě a půl, minutě a čtvrt a taky mi hned začala odtíkat plodová voda. V průběhu mě sestra píchla oxitocin, za hodinu jsem byla otevřená na 8cm, stále kontrakce do zad po minutě a čtvrt. Na poslední zatlačení mi sestra píchla další oxitocin na delší a silnější kontrakci a ve 20:55h se malá Nikolka narodila🙂
Nikolka měřila 48cm a vážila 3030g.
Apgar skóre 10-10-10
Takže tak🙂
petrus77
19. zář 2011
@terezka29 gratuluju k Jonáškovi a těším se na fotečky 😃
petrus77
19. zář 2011
@andinecka ještě vás to pořád zlobí Andy? a ten průjem nakonec dopadl dobře předpokládám?
petrus77
19. zář 2011
@falca1 no může jí být buď teplo nebo zima a nebo chce zavinovat do zavinovačky nebo se chce chovat....první 3 týdny na mě malej spal jako kliště i v noci. Já jsem ležela na zádech a malej spal na mě na prsách a byly jsme zakrytí mou peřinou a to chrupkal o sto šest ....
petrus77
19. zář 2011
@snazilka_2011 Já jsem Peti taky koupila ten Lefax tak su taky zvědavá nás to bříško ještě sem tam bolí ale není už to tak hrozný jako to bylo na začátku.