• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@petrus77 Peti, tak mi pak dej vědět, jestli vám pomohl, nám zatím celkem pomáhá. Já dávám Nikolce při každým kojení ve dne jednu dávku a na noc dvě dávky. Dneska chci koupit ještě tu mastičku Pupík.
19. zář 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni no to je náš případ, jak ji nakojím, přebalím tak kouká a nepláče - jen ji dám do postýlky začne řvát.
@petrus77 zimou to určitě nebude - myslím že ji oblíkám dostatečně a je ještě v zavinovačce - zpocená nebývá takže snad ani že by jí bylo moc teplo. Jak jí dávám odříhnout tak to by taky na mě spala do rána :grinning:, no uvidíme dneska - musím to zaklepat spala do rána ukázkově i po kojení moc nevyváděla, zato ráno mi to vynahradila :grinning:
19. zář 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 taky myslím, že tomu našemu zima/teplo není. Má zavinovačku, přes to ještě dečku (jako na OBI), dětská co u nás byla na kontrole doma to zhodnotila jako správné :wink: Malý si teda moc odříhávat nechce, je to trochu boj :frowning2: Ale přes den není problém, většinou takto vyvádí jen v noci. A dnes bychom měli koupat, to už se taky psychicky připravuju :grinning: Pod tekoucí vodou to měl v porodce rád, ale to u nás doma moc nejde (strašně nám kolísá teplota vody, takže by bylo riziko, že na něj začne téct studená nebo horká), a na vaničku se moc netvářil. No, byl nahej a to on nerad, takže jako vždycky vřískot...
19. zář 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Ten lefax by mě zajímal, určitě sem prosím potom napiš jak to zabralo - zdá se mi dobré, že stačí jen 1-2 stlačení pumpičky a že to jde dát i na bradavku před kojením...
19. zář 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni já jsem malou týden umývala jen žínkou (i v porodnici) - taky jsem se odhodlávala - první koupání vřískot - včerejší koupání byl vřískot taky, ale jen proto že jsme ji z vaničky vyndali - úplně si tam lebedila :grinning:
19. zář 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 já taky praktikuju žínku :wink: ale chci koupat aspoň 3x týdně. Zatím jsem ještě neodhadla nejlepší dobu, vystihnout to po/mezi kojením... Kdy koupeš ty?
19. zář 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni - jak u nás byla doktorka - tak mi říkala každý druhý den :slight_smile: - ale v porodnici nám zase říkali něco jinýho - no budu se snažit každý druhý - nebo třetí. Já koupu po kojení a přebalení - potom ji dám do vaničky - ale z té teplé vody jsme si mysleli s manžou že ji uspíme a zase koukala :grinning:
19. zář 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 No tak to tak odpovídá, cca 3x týdně, každý druhý den... :wink: A ty nejdřív kojíš a pak přebalíš? já to mám ještě z porodky naopak...
19. zář 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 jj dám vědět jak nám to pomohlo.....my máme ještě olejíček od weledy na bříško a nahříváme polštářkem bříško a prdí o sto šest
19. zář 2011 ve 12:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 tak potom se chce chovat :grinning:
19. zář 2011 ve 12:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni náš u koupání taky vříškal...začala jsem mu zpívat a je klid :grinning: zpívám mu hrozný hovadiny včera jsem mu zpívala vánoční koledy :grinning: včera jsem zpívala "půjdem spolu do betléma" a včelí medvíky "sosáčkama sosáme.." a manžel mě řekl že už mě z toho asi hrabe ale bylo klid a nebyl řev
19. zář 2011 ve 12:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
miminko se může koupat jak kdo uzná za vhodné...pokud trpíte na prdíky je dobré koupat i každý den protože se mu nahřejí ty střeva...jinak by se mělo koupat před kojením...vykoupat, oblíct pyžamko a nakojit a spinkat...
19. zář 2011 ve 12:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám doktor řekl, že máme koupat jen dvakrát týdně, protože je v Brně hrozná tvrdá voda, jinak jen otřít žínkou. Ale ono se mu to tak líbí, že asi budem taky koupat 3x týdně, když dám do vody nějakej olejíček, tak to snad nebude tak strašný. Koupeme v kyblíku a pěkně se do něj i vyprdí :slight_smile: Zatím se snažím vychytat nejvhodnější dobu, když má moc velkej hlad, tak vříská, ale zas když ho nakojím až po koupání, tak se pak tak pěkně uklidní a krásně spinká. A na prdíky už týden dáváme ty drahý probiotika Bio Gaia a zdá se, že to trochu zabralo, už tak šíleně nebrečí, spíš jen různě heká a u toho prdí :slight_smile: Taky mu přestalo tak kysele smrdět kakání, ale to by možná přešlo i samo.
19. zář 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 před kojením jsem zkoušela, ale připadalo mi, že vříská hladem :frowning2: a dr říkala spíš po kojení, i když prý, co miminko, to jiné "chutě" asi :wink: Zpívám taky hovadiny (sosáčky taky :grinning: ) ale vánoční koledy jsem ještě nezkusila - prubnu to dnes :grinning:
19. zář 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky, a od kdy se dává dudlík (šidítko)?
19. zář 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni :grinning: :grinning: ...určitě každé miminko je jiné a individuální co vyhovuje jednomu nevyhovuje druhému

jinak my mažem hodně olejíčkem až je celej mastnej protože se to hned vsaje

bio gaia nám hodně pomohli hlavně od těch největších kolik
19. zář 2011 ve 12:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni no jak jsem přijela domů, tak jsem to na rady přehodila :grinning:, i když bych ji nakojila po přebalení tak by aspoň líp usla :grinning: :grinning: . Dudlík jsem dala hned 4den.
19. zář 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
Ahoj Peti, vysadila jsem kravs.mléko a je klid, pak mě ale začaly bolet klouby, tak se cpu jogurtama a malé to zatím nevadí. Jinak nějak moc vyrostla, nosíme oblečení 68 a větší a už se nám skoro nevleze do koše :dizzy_face: :dizzy_face:
Já při uspávání taky zpívám, zkus Mravenčí uklébavku, malé se moc líbí.
Dudlík nechce, navaluje se jí. A tak chováme, zpíváme ( faktem je, že když zpívá tatínek jdu pryč) - rve mě to uši :grinning:.
19. zář 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 tak jsem právě absolvovala s malým "vánoční koupání". Koledy taky moc nezabraly :frowning2: Ještě zkusím koupat na jiném místě, pak mám v záloze kyblík... a pak teda nevím :sweat_smile:
19. zář 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@misaskul moc gratuluji k Adamkovi!!! Krasne miry!!! :wink:
@terezka29 Teri, Tobe jeste jednou taky velke gratulace!!! Holky jste sikulky!!! :wink: :wink: :wink:
20. zář 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka a co místo kravskýho mlíka tak sójový mlíko? já ho piju, ale chápu že cenově je to bohužel někde jinde. Tak to už jste velký holky. My máme pořád 55 cm a cca 4,3 kg. A dorostly jsme zatím do 56 ale už to vypadá, že 56 nám bude za chvíli malý :grinning:
Taky máte koš? my taky a je to super. Já jsem si ho půjčila od kamošky.
Mravenčí ukolébavku já neznám. Já teda víc těch písniček neznám a od některých znám jen refrém takže to malýmu zpívám furt dokola a nebo všechno dohromady :grinning:
Náš tatínek má taky hudební hluch a to mě taky rve uši :grinning:
20. zář 2011 v 08:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni tak u nás to zabírá včera úplně bez breku a my máme teda vaničku a koupem v koupelně. Tak zkus to jiné místo a nebo ten kyblík ten se mu možná bude líbit víc. :grinning:
20. zář 2011 v 08:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ani84 @petrus77 my na zy prdiky davame tay BIO Gaia a myslim, ze nam zabiraji krasne, prcek uz se nekrouti a prdi o sto sest, jako velkej chlap...:grinning: :grinning: :grinning: akorat jsem se divala a uz mame polovinu kapicek vypotrebovanou, tak premyslim, jestli mam kupovat dalsi?!?!!! Peti o co je to ten Lefax?
Jinak koupene kazdy druhy ci treti den, podle toho jak nam to pekne vyjde s papkanim!! :wink: Papkame az po koupan! :wink:
Dudlik jsem davat nechtela, jeden den mel tak hroznej, ze jsem mu ho zkusila dat a Tonicek ho moc nechce, normalne ho vyplivne!!! :slight_smile: ted mu ho zkousim davat jen v noci, kdyz je po koju a chci aby usnul...nekdy se zadari a pak uz sestejne probudi bez neho!! :grinning:
20. zář 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOLKY TAK TOHLE JE DRSNÝ. Došlo mi to na e-mail. Nevím do jaké míry je to pravda nebo ne.

VÍŠ TO???
#
# Mléko v tetrapaku, které se nespotřebuje do konce trvanlivosti,
# prodejce
#
# vrátí zpracovateli.
# Zpracovatel otevře obal, mléko opětovně převaří a opět zabalí. Mohou
# tak
#
# učinit max. 5 krát.
#
# Zespodu krabice je pod zalepeným záhybem číslo 12345, kde jedno z
# čísel
#
# chybí .
#
# Tato chybějící cifra udává, kolikrát už bylo mléko "recyklováno".
#
# #Tj. 12 45 znamená, že bylo převařeno 3 krát Tak dobrou chuť.
# Mrkla jsem na to a opravdu. Na krabicích plnotučného mléka, které
# bylo
# # # "v
#
# akci" za 11,90 Kč, chybí v řadě č. 4.
#
# Doufám, že alespoň u mléka prodávaného jako čerstvé, nechybí v řadě
# žádné
# číslo :astonished:
20. zář 2011 v 08:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a jeste pouzivam na prdiky masticku na brisko od svycars.firmy JUST natural cream thymian... :wink:
20. zář 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrus77 no tak to je drsny, ale normalne bych tomu i verila!!! Ja tady to krabic.mliko vubec nemuzu, jak kvuli sobe tak uz i kvuli pindovi, protoze to boleni briska by ho asi moc trapilo!!! :angry: :angry: :angry: A to mliko tak miluju!!!
20. zář 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
já jsem učila hudebku a tak se mi to hodí. :dizzy_face: :dizzy_face: Ale jakto pořád zpívám dokola, tak jsem si už vytvořila vlastní verze písniček, až se občas Zuzčin táta diví, cože to slyší a nevěří. :grinning: :grinning:
Včera jsem ji mimoděk zpívala: Ta naše hospoda ( z filmu Z čerty nejsou žerty a ta se moc neujala :grinning:).

Zítra máme jít na očkování Hexa a zřejmě to přeložíme na jindy, Zuzka se někde nachladila, má rýmu, kýchá a kašle. Takže to vypadá tak, že ji uspím ( udrndám) a ona tak 5 min spí , pak zakašle a můžeme nanovo. Hůř se jí i dýchá, ach jo. zase něco.
Tu mravenčí si najdi na netu, napsal to Svěrák s Uhlířem a je to pro děti nejvíc používaná ukolébavka. je fakt skvělá a na miminka zabírá.
nám bude malá velikost 68 - a ta další je zase veliká, tak nevím, co bude nosit.
Peti, jak moc oblíkáš malýho doma??? Zuzinek má jen bodýčko
20. zář 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka já jsem měla strach včera aby se mi nenachladil. Měl peřinku a na tom deku ale i tak měl jednu ruku studenou ale naštěstí asi dobrý.
Díky za tip. Najdu si to a určitě použiju.
Doma ho oblíkám tak že má ponožky, kalhotky, a body s dlouhým rukávem a je zakrytej dekou. Když ho nechám míň oblečenýho tak má studený ruce jako žaba. Zase záleží jak máte teplo v bytě? topíte už?
20. zář 2011 v 11:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77
V bytě máme zimu, bydlíme v 1.p a veškerá zima hned valí k nám.
Zuzka má ruce jako led skoro pořád. :frowning2:
teď jsem jí do postýlky pověsila mokrou plínku na zvlhčení vzduchu, snad se jí bude dýchat líp.
20. zář 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 ty bláho!!! :frowning2: to je jako možné? To se může takhle dělat??? :frowning2: no to je hnus... taky miluju mleko, ale už raději jen čerstve...
20. zář 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek