• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@lennikka Leni, taky nám došly, dneska... tak je chci koupit, ale taky nevím, si říkám, jestli už nemá ty střeva ok :slight_smile: co myslíš? :slight_smile:)
JInak my už bez dudla ani neusneme :slight_smile:)) o to víc se budíme když usneme a dudel nam vypadne :grinning: to je pak řev...
20. zář 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte některa doma tu zavinovačku co zavine i ručičky, aby miminko nemáchlo rukama?? :slight_smile:

Ja ani nevěděla, že něco takového je... ale říkala mi to jedna maminky na KO u mudr. v poradně. My ji balime do deky ruce k sobě, ale tak se zase nemuže ohýbat a prdet, tak bych koupila tu nějakou zavinovačku i na ručičky, máte ji některa???? :slight_smile:
20. zář 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Nemam, videla jsem nekde na netu, stala kol. 600,- a nejaka maminka tady na MK rikala, ze sice dobry, ale mimco tam moc dlouho nevlezlo a je to na suche zipy, kterymi to neslo moc pevne stahnout.

Vojtisek taky vyzaduje pevne svazovani, nejvic se mi osvedcilo:stahnout rucicky plinkou prelozenou napul do tvaru trojuhelniku - ma svazane jen rucicky, nozky volne. A takhle ho potom dam do zavinovacky, nejlepsi je jeste povalecna :grinning: , ma tvar jako povlak na polstar (taky se tam tehdy daval :slight_smile: ), jen to plimo vevnitr ma jeden roh kulaty. Tam Vojtiska zavinu, stahnu povijanem... a on si potom vykope ten jeden dilek u nozicek a kope a prdi o sto sest. A je to jediny zpusob, jak vydrzi spat dlouho a klidne.
20. zář 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast tohle je super ukazkove video a je videt, ze to zvladne i chlap :wink: http://www.youtube.com/watch?v=AwrrKQyim2E&feature=related ... ja mam doma pujcene jen neco takoveho, jako je v tom videu ta vrchni vrstva, ale jak pise Verca, je to hrozne maly. Uvidime jaka bude praxe a jestli se to bude nasemu mimcu libit, ale mela by stacit za plinka. Tu mas po ruce a nemusis nic kupovat :wink:
20. zář 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kackaberuska Kači super video, díky moooc!!! :wink: máme tetra plínku ještě po mě v dobrem stavu cca 1x1 m :slight_smile: tak to zkusíme... ale nechápu jak to mimčo bylo při tom v klidu, to naše malá by už řvala jako tur!!! :grinning: :grinning: :grinning: a ty máš to druhe na ten suchy zip? Kde jsi to koupila ?
@veruska007 dobry tip, děkuji :slight_smile: vyzkoušíme, naše mala taky musí být takhle "mučena" jinak se nevyspí a neodpočine, a je pěkně protivna :slight_smile:)
20. zář 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast bohužel ji mám jen půjčenou. Je na suchý zip a ma diru mezi nozickama...presne tuto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=46232152&tab=3
20. zář 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Tak dnes v noci jsem to taky podle tvého vzoru přehodila, nejdřív jsem kojila a pak přebalila a obešlo se to bez vřískotu :wink: Díky!
20. zář 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni nám Lefax pomáhá :wink:
20. zář 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky kdy můžeme začít kočárkovat?
21. zář 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul nám doktorka řekla od 10dne - a muselo být hezky - dneska se půjdeme asi s Julčou taky projít pokud to vydrží :grinning:
21. zář 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám ten Lefax nepomáhá. Nám pomáhá Sab.
21. zář 2011 v 08:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Děkuji. My dnes máme přesně týden a dělá se venku pěkně, tak dám malýho když bude teplo odpoledne aspoň na zahradu, na procházku vyrazíme asi v sobotu. :grinning: Pochlubit se s broučkem. :wink:
21. zář 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 @misaskul @terezka29 @snazilka_2011 @vodni Vítám mezi maminky a miminkům přeji, ať se jim na světě moc líbí! :dizzy_face: Holky užívejte si miminka každý den, strašně rychle to letí!!! Míša bude mít 3 měsíce a je to úplně jiný človíček než když se narodila :slight_smile:
Posledním těhulkám: užívejte si bříška :slight_smile: jistě se nemůžete dočkat, až bude váš poklad venku, ale i to, jak je uvnitř má svoje kouzlo! Mně to teda chybí :grinning:
21. zář 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééje, zapomněla jsem na miminko, které máme nejblíž :frowning2: @ani84 Aničko, gratuluju k Šimonkovi! :dizzy_face: Strašně moc Ti to s ním sluší!!! Je z toho vidět, jak ho máš ráda :slight_smile: a taky vypadáš po porodu fakt dobře! Trochu jsem se zastyděla, že já tak nevypadám ani po 3 měsících, ale to je určitě tím, žes i v těhu chodila na procházky s pejskem :wink: To já se v těhu vůbec nehýbala :angry:
21. zář 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co jste se bavily o koupání, tak my koupeme 2x týdně. V plánu bylo koupat obden, ale nestíháme to. Navíc Miška to nemá ráda, tak se do častějšího koupání nenutíme. Proto mě potěšila Anička, že se tak má v Brně koupat kvůli tvrdé vodě :grinning: Míša se nikde neloupe, ani šupinky na hlavě nemá, tak to stačí. Asi 1x týdně dáme do vody Linolu, jinak umýváme jen vodou a po každém koupání natřeme mandlovým olejem.
Bříško už nás netrápí tak často, asi pomohl čas! Přestala jsem teda pít mléko (Caro) a jíst mléčné výrobky. Jen si dám trochu mléka do kávy. Tak možná pomohlo tohle. Paradoxně nejhorší to bylo v době, kdy jsme braly Bio Gaia :angry: Teď už ani skoro nedávám Sab simplex a řevu není tolik. :slight_smile:
Co se týče očkování, jdeme na 1. dávku hexa + Synflorix zároveň s poradnou ve 3 měsících 4.10.
21. zář 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Děkuji za přání a přidávám se - hned na poporodním mi i přes to všechno štěstí, co jsem prožívala, přišlo moc smutné, že už v bříšku nikdo nebydlí... Takový zvláštní pocit... :sweat_smile:
21. zář 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Děkuju :slight_smile: No já jsem nakonec za těhotenství přibrala 10 kg a ty už jsou zas dole, jen mi zatím zůstalo 10 cm navíc v pase. Teď pořád jenom jím, abych měla z čeho vyrábět mlíko pro Šimonka, je to takovej náš otesánek, za prvních 14 dní po propuštění z porodnice přibral z 3150 g na 3900 g :sweat_smile:
21. zář 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackaberuska Kaci, krasne doplnena tabulka, tak to uz jsi posledni!!! :wink: Drzim moooc pesticky!!! :dizzy_face:
@sarkast no mozna jeste jedny Bio Gaia koupime, ja nevim! Vyhodla jsem ten letacek, nemas ho jeste? Mohlo by tam byt napsany, jak je doporuceny to dlouho brat! :wink:
22. zář 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my koupeme každý druhý den, zatím nám to nevyšlo asi dvakrát. Nejdřív vykoupat, pak nakrmit a spát. :slight_smile: Jinak my pořád přebalujeme před krmením, zkoušela jsem si to přehodit, ale malá nespolupracovala a nechtěla mi po tom spát, potvůrka.
A bříško už nás nebolí, takže jsme vysadili všechny kapky a je klid. Uffff.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bála jsem se, že to bude mít malá až do půl roku. Taky mi spinká od 22hod do 6hod v kuse, tak jsem konečně vitální maminka a ne chodící mrtvola. :sweat_smile: A konečně objevila krásu kolotoče nad postýlkou a vyžaduje ho neustále zapnutý. Jenom ty baterky by nemusely stát tolik!!!! :angry:
A konečně jsem v pořádku!!!! :dizzy_face: Přestala jsem krvácet a na kontrole na ultrazvuku všechno v pořádku. Huráááááá. :sunglasses: I doktorka mi gratulovala a teď prý mám čekat buď ms nebo další mimi. :grinning:

Holky, všechny vypadáme po porodu dobře! Vedle tak krásných dětí i my zkrásníme :wink: Mimochodem musím říct, že se naše diskuze povedla- tolik krásných miminek pohromadě jsem ještě neviděla!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. zář 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennikka my jsme žádny letáček nedostali, kupovali jsme to v lekarně v Kr. Poli a už máme doma i druhe kapičky... ale 3. asi už kupovat nebudem... na netu to jistě bude napsane... :slight_smile: kouknu se.
22. zář 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Luci, máš pravdu! Jsme všechny krásné!!! :grinning: hlavně že ty už jsi v pořádku a bude další mimi :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
JInak my se taky už koukame na kolotoč, a vždy ztuhneme, když ho zapnu :grinning: asi se lekne nebo co, nevím... taky přebaluju před papaním a nekdy když slyším nebo cítím, že se pokadila, tak i po, aby měla sladke sníky... Jinak mě taky mala spinka cca co 2 nebo 3dny v týdnu od 22 - 23 do 5 - 6 podle toho kdy kojime :slight_smile: dneska v noci i včera spinkala 7 - 8 hodin... sice se kolem 4 probudí, a začne se vrtet, tak dam dudel a spí ještě tak hodku a pul a pak kojíme :slight_smile: :dizzy_face:
22. zář 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast @lutsousek holky, jak to delate, ze vam ty vase zlaty miminka spinkaji skoro celou noc?.. :slight_smile: Date mi nejakou radu? :slight_smile: A Sari, v krabicce u kapicek nebylo nejaky povidani? Vis takovy to psani, který byva u kazdych leku.. :wink: Jsem se vyjadrila asi spatne s tim letackem... :grinning: My koupime se taky jeste jedny a pak uz to vyzkousime bez nich... :wink:

Jinak musim rict, ze mas Luci, naprostou pravdu o nasi diskuzi!!! Je to super! I kdyz vas spousty neznam osobne, tak se mi zda, ze uz vas znam roky!!! :dizzy_face: Je to super, a ja doufam, ze nekdy usporadame nejakej velkej srazik maminek s miminkama.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. zář 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@lutsousek je super, ze uz jsi v poradku!!! :wink:
22. zář 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka tak jsem si právě přečetla ten letáček, a nic v něm o tom není... ale jsou tam adresy : www.biogaia.com a www.probiotickekapky.cz tak se kouknu jestli tam není něco napsane :slight_smile:
Leni, hrozně rada bych ti poradila, ale nevim co... mala většinou v noci spinka pěkne... sice mě občas svým chrochtaním a kvičením vzbudí, ale už jsem si zvykla! :slight_smile: včera jsme koupali, teda spíše sprchovali, chlap jí držel nad vanou a ja jí sprchovala, to se jí moc líbí!!! :grinning: a byla z toho zase tak vypleštěná, že asi spinkala se zážitkem celou noc :slight_smile:))
22. zář 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak dlouho je třeba podávat kapky BioGaia, kamarádka mi říkala, že je třeba využít 2 balení, pak udělat nějakou pouzu a zase používat.

Odpověď: Dobrý den, doporučuji podávat Probiotické kapky, dokud budou obtíže přetrvávat. Vždy by se mělo dobrat celé balení a nezáleží, kolik balení za sebou budete užívat. Probiotické kapky nejsou návykové, proto je možné je užívat tak dlouho, jak je potřeba. Po dobrání balení můžete zkusit udělat pauzu, pokud se potíže vrátí, nasaďte další balení.
22. zář 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 prosím, prosím, nějaký osobní tip na koupání v kyblíku..mám trochu strach, jak to dáme..jak v něm koupete vy? děkuju :slight_smile: ..
22. zář 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Mno asi moc neporadím, já mám před koupáním taky pořád trochu strach, že ho utopíme nebo mu ulomíme hlavu :angry: Koukla jsem předtím na youtube na nějaký videa (dala jsem hledat tummy tub), ale stejně si připadám nějak míň šikovná než ti, co to předvádí :slight_smile: Každopádně ho vždycky chytnu nejdřív na tygříka, šoupnu ho do kyblíku, pak ho jakoby posadím, u toho už mu tatínek jistí hlavu :slight_smile: Pak mu společnými silami nějak přidržujem tělíčko i hlavičku a žínkou mu umýváme vlásky. Ještě jsme úplně nevychytali výšku hladiny vody, musím jí tam příště dát míň, protože zatím jsem se vždycky bála, že mu zajede hlava pod vodu, nebyl zadečkem až na dně. Ale i tak Šimonek při koupání vypadá spokojeně :slight_smile:
22. zář 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Taky máme problém se spaním v noci...když spí aspoń jednou 3 hoďky v kuse, tak sem štastná...ale poslední noci vydrží být vzhůru třeba od dvou do sedmi...což fakt nechápu...by mě zajímalo, kdo psal ty články o tom, že malý miminka spí 20 hod. denne:o(
Holky, od kdy se můžou dávat ty probilotické kapky? Můžu mu je začít dávat už ve dvou týdnech?
22. zář 2011 v 16:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holkyyyyy!!!! Mam supeeeer zpraaaaavicku!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Pred chvilkou jsem dostala smsku, ze jako zakladatelka teto diskuze vam mohu sdelit tu krasnou zpravicku, ze se 22.9. v 3:30 narodil kacceberusce chlapecek Davidek... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: dalsi miminko s krasnymi mirami 50cm, 3560g! :slight_smile:

@kackaberuska Kaci jeste jednou velke gratulace k chlapeckovi!!! :dizzy_face: Uz se mooooc tesime na fotecky toho vaseho drobecka!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. zář 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek