• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@lennikka No to je krásná zpráva hned po ránu! :dizzy_face: To už jsme všechny maminky, že?

@kackaberuska Kači moooooc gratuluji a Davídku, vítáme tě na světě!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Těším se na fotečky. Užívejte si jeden druhého a doufám, že epino pomohlo! :slight_smile:
23. zář 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Gratuluji k Davídkovi a přeji hodně zdravíčka! Budete slavit svátek o týden později než my. :slight_smile: Zdá se mi to, nebo je tu převaha chlapečků? Přirom v mém okolí, resp, v okolí mých známých se rodí spíš holčičky. :slight_smile:
23. zář 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Druhé mimi? Změnili jste s manželem názor? :slight_smile:
23. zář 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast Sari, dekuju moc za info! :wink: tak uvidime, myslim, ze klidne to druhy baleni jeste dame! :wink:

@efendy82 jeee, ja jsem ani nezaregistrovala, ze uz mas mimi u sbe?!???!!! :astonished: Tak strasne moc gratuluji!! :wink:
ty kapicky jsme zacali davat az ve 3.tydnu!.. :slight_smile: :wink:
23. zář 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Ne, my ne. Ale doktorka si ze mě utahovala :sweat_smile: Taky jsem jí říkala, že o dalším mimču vůbec neuvažujeme.
23. zář 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Díky moc:o) Já ani nevím, jeslti sem to sem psala nebo nee...Matějíček se narodil 6.9. a měl míry 3010 g a cca 50 cm a nakonec šel císařem, ptž se lenoch neotočil:o)
23. zář 2011 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Ještě tu nejsou maminky všechny ne? Ještě @terous1984 nebo že by tak už? :slight_smile:
@efendy82 Gratuluji k Matějovi, má krásné datum i míry.
Adámek teď spinká pěkně na zahrádce na sluníčku a vůbec o něm nevím. Ten čerstvý vzduch dělá ale divy. :wink: A včera poprvé jsem byla bez malýho skoro 2 hodiny sama, byla jsem nakupovat v sekáči malýmu hadýrky a jsem celkem spokojená, protože jsem uspěla. A dokonce jsem neodolala a nakoupila i větší hadříky - to bude mít snad na příští rok! :grinning:
23. zář 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Máš pravdu! Terous a ještě Lukyte! :slight_smile: Holky, pardon!

@efendy82 Andi, moc gratuluji k Matíkovi! :dizzy_face: Je to holt chlap, proč by se točil, když se mu nechce :slight_smile:
23. zář 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lutsousek Luci, a o dalsim mimcu jakoze neuvazujete vubec a nebo jenom ze je ted ne? :slight_smile:
Jo co se tyce holek tehulek, tak jedna Terezka uz ma prcka taky u sebe, ale nechte se prekvapit, ktera z nich to je...:wink:

@fendy82 no tak Matej mel opet krasne miry, my tu mame opravdu prevahu kluku.. :grinning: a ja kolem sebe mam taky spis kamaradky s holcickama.. :wink:
23. zář 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka No, nikdy neříkej nikdy. :sweat_smile: Ale neuvažujeme vůbec...
Teda, teď jsem naplá, která z Terezek už má miminko u sebe! :dizzy_face:
23. zář 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lutsousek vazne? Bell bude jako jedinacek? :slight_smile: No tak ty jsi jeste mladinka, tak ze na dalsi miminko, kdyz tak casiku dost!!! :wink: Presne jak rikas, nikdy nerikej nikdy! :wink:
23. zář 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 děkuju moc, nějak to vyzkoušíme :wink: ..spíš ale až v novém bytě, tady máme docela zimu a není tu na to prostor..ale těším se na nás, na národní umělce :grinning: ..
23. zář 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Jééé, Kači, gratulujeme moc k Davídkovi! :dizzy_face: Je to kus chlapa, tak ať hezky prospívá, jste zdraví a spokojení..Těšíme se už na společné kočárkování a první fotečky! :grinning:
23. zář 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka ty jsi u těch Terezek velká tajnůstkářka :wink: :grinning: ..
23. zář 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 jé taky gratuluju - naše Julča se narodila taky 6.9.2011 - uděláme páreček :grinning: :grinning:
@kackaberuska taky moc gratuluju - ať je maminka i mimi v pořádku - těším se na fotečky
23. zář 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
@lennikka my se na tom po příjezdu z porodnice s manželem tak nějak v myšlenkách shodli..řekli jsme to pak skoro zaráz v jeden okamžik..ale taky neříkám nikdy, i když teď to není na pořadu dne..takže necháme se překvapit za pár let.. :grinning:
23. zář 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem to říkala hned jak jsem rodila - ale to byly ty kontrakce :grinning: - že už nikdy :slight_smile:
chtěli bychom další - ale já si raději nějakou dobu počkám - i když bych chtěla pokračovat do tří let abych se nevracela do práce :grinning:
23. zář 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nevadí když malé dávám kapky Espumisan hnedka od začátku na prdíky - v porodnici ho dávaly tak doufám že ji necpu něco co by mohla až později :confounded:
23. zář 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul @lutsousek holky díky..jj Luci, v bříšku to byl lenoch..bylo mi hnedka jasný, že se neotočí, ale škoda, že mu to nezůstalo i venku.aspoň přes noc by se trochu lenoch hodil:o)
24. zář 2011 v 10:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka no byl trochu menší, ale to proto, že se narodil o 12 dní dřív...tak aspoň budou mít ti naši kluci z čeho vybírat:o) My máme v rodině těžkou převahu kluků, ale kamarádky mají taky spíš holky.
24. zář 2011 v 10:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Taky gratuluju k Julince..je krásná..určo by se Matějdovi líbila, tak klidně páreček může být:o)
24. zář 2011 v 10:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 my zase dáváme od začátku Infacol, doktorka říkala, že je to to samé jako Sab Simplex a dáváme před každým kojením, což je i třeba po hodině..Taky jsem řešila, jestli ho tím nějak nezatěžuju, ale ta účinná látka se prý nevstřebává a kapky nám pomáhají úplně super, prdíky nemáme vůbec..Ale hodlám mu to dávat jen třeba teď do neděle, což bude 5dní, a pak to zkusíme bez nich nebo omezíme dávky..Ještě se domluvím s mudr..
24. zář 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Já myslím, že ten Espumisan nevadí..četla sem o tom tady na diskuzích a taky dávali prckům už od malinka..my jsme dávali Sab Simplex, ale moc nezabírá, tak sem teď poslala manžu pro ten Espumisan..Julince zabírá? Já už se těším, až začnu příští týden používat ty Bio Gaia..to je snad moje už jediná naděje, že se přestane tak trápit a konečně začne víc spinkat...
24. zář 2011 v 10:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Taky myslím, že jí Espumisan neublíží. Nám zas doktor řekl, že už v porodnicích dávají SabSimplex, že ho taky můžem dávat od začátku, jen že pro úplně malý mimčo je lepší upravit dávku na 7 kapek před každým druhým kojením. A Espumisan bude skoro to samý co SabSimplex, akorát v jednom je účinná látka dimetikon a v druhým simetikon, ale je to ze stejný skupiny :slight_smile:
24. zář 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dočetla jsem se, že simetikon se vyrábí z dimetikonu přidáním oxidu křemičitého, u obojího píšou, že působí ve střevě jen fyzikálně, nevstřebávají se do organismu.
Já zas dávám BioGaia už od 9 dnů, prý mají v každý zemi jiný příbalový leták, u nás píšou od měsíce a třeba ve Švýcarsku už od narození. Šimonek zatím nevypadá, že by mu to nějak ublížilo :slight_smile:
24. zář 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 no nedávám jí to pokaždý, takže si někdy pořádně zařve když se kroutí - potom to nevydržím a stejně jí dám - ale pomáhá - dávám teda jenom 2kapky :grinning:
24. zář 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 od narození se může dávat ten infacol. Ten espimisan je až od ukončeného prvního měsíce, ale já dávala taky už v porodnici a když přišla sestřička domů na kontrolu tak jsem jí to říkala že mu dávám ten espumisan a říkala že to nevadí
24. zář 2011 ve 14:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Luci tak to ti závidím že už máte od prdíku pokoj a taky gratuluju že už jsi v pořádku a už nekrvácíš :grinning:

my jsme na tom teda lépe, ale ještě ho to sem tam chytne hlavně večer takže jsem koupila ještě jedno balení bio gaia
24. zář 2011 ve 14:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Můžu se zeptat jakou dávku BioGaia a jak často? Používali jsme Sabíka (na radu dr 3x 5kapek denně), ale nic moc nepomohl :frowning2: Takže manžel dneska vyrazil pro BioGaia. Jsou nám dva týdny, tak snad byhom už je mohli zkusit...
24. zář 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdar kočky, tak nás dnes pustili domů. Tobiášek se narodil 21.9. ve 12 25 s mírami 3430 g a 50 cm. Porod byl poměrně rychlý, respektive - ve tři ráno mi praskla voda. Udělali jsme si s manželem ještě snídani, manža se v klidu oholil já se taky nachystala a kolem páte jsme jeli do porodnice s tím,že jsem měla kontra po pěti minutách. Než na mě mrkli atd bylo půl osmé. měla jsem teda výbornou PA, fakt paráda. Bolesti jsem měla ale nijak hrozné. Ty největší začaly okolo půl jedenácté a od půl dvanácté do půl jedné než se Tobik procpal ven, to bylo fakt dost náročné. Nicméně jsem to přežila :slight_smile: bohužel na poměrně rychly porod mě malý hrozně zmasakroval uvnitř. Rval se moc rychle :slight_smile: takže jsem po porodu putovala na sál, kde mě pod celkovou narkozou komplet zašili. Bolí to jak čert a asi ještě hodně bude. Sedět skoro nemůžu. Nicméně bolest z porodu už si vůbec nemůžu vybavit, to mi ten špuntík vynahradil :slight_smile: A i to vnitřní zmasakrování mu odpouštím :slight_smile:No jsem se nějak rozepsala.... Tobiášek je moc hodný, pořád jen spinká, na kojení ho musím budit až je mi to líto. Trošku se děším okamžiku, kdy nebude tolik spát a začne brečet :slight_smile:Tak tolik můj porod a přeji všem hezký den papa
24. zář 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek