• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@petrus77 taky jsem to říkala hned doktorce jak jsem jí volala - a neříkala nic že bych nemohla :grinning:
24. zář 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 moc gratuluju k Tobiáškovi - po porodu jsem si nemohla taky asi deset dní sednout - v porodnici to šlo, tam jsem převážně ležela ale doma hrůza - ale to taky přejde :slight_smile: . A kde jsi rodila
24. zář 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 Moooc gratuluji k Tobíkovi a Tobě maminko přeji, ať bolesti rychle přejdou!
Hodně zdravíčka a ať se Vám jen daří.

My dnes máme 10 dní a byli jsme na velké procházce, venku je nádherně a Adámek je na čerstvém vzduchu jako andílek.

My plánujeme druhé tak, aby rozdíly mezi dětmi byly kolem 2 let. Rozhodně druhé chceme a ani porod minulý týden náš názor nezměnil. Holky pracuje některá z vás i během mateřské, resp. rodičáku? Nechali jste si v zaměstnání aspoň zkrácený úvazek? Já ano, protože bych měla strach, že během 4-5 let doma mi to všechno vypadne z hlavy.
24. zář 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1
@misaskul díky holky :slight_smile: akorát už teď mám plno otázek, na které vůbec neznám odpovědi, přišla jsem domu,žádné sestry nebo někdo,kdo by poradil. A trošku jsem z toho znervozněla. Maličký je hodný, nakojím ho a spinká...Nebýt koupání v nemocnici,tak ani nevíme jak křičí :slight_smile: Kéž by to takhle zůstalo co nejdéle :slight_smile:
24. zář 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 Terezko, gratuluju ještě jednou moc k Tobiáškovi! :dizzy_face: Ať se spolu máte moc krásně..
Koukám, že to máš úplně stejně jako já, taky jsem bez těch nejbližších ženských a nemá mi pořádně kdo poradit..Musím říct, že ty první dny doma mi pěkně tekly nervy, byla jsem šťastná i nešťastná, měla jsem pocit, že všechno dělám špatně, co když něco pokazím, nějak malému ublížím apod..A to je to přitom taky ten nejhodnější z nejhodnějších prcků :dizzy_face: ..
Teď už je to ale mnohem lepší a zlepšuje se to každým dnem, spoustu věcí mi poradily kamarádky nebo doktorka, takže se ráda podělím o zkušenost, pokud budu vědět..
24. zář 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terous1984 jeste jednou velikanske gratulace k malemu krasneho Tobiaskovi!!! :slight_smile: ....presne jak pise Terka, kdyby si s cimkoliv potrebovala poradit, a my budeme samozrejme vedet, tak ti radi poradime! :wink: I kdyz jsme na tom tady vsechny tak podobne! :slight_smile: V dnesni dobre internetu se neni ceho obavat! :wink: Myslim, ze kazda maminka ma ze zacatku ty stejne otazky, jak na prdiky, jak na skytavku, jak oblekat mimi, jak na to, aby spinkalo celou noc :grinning: a podobne..:slight_smile: Ja jsem ty otazky mela taky a je to proste uplne normalni... :wink: tak ze se klido ptej...:wink:

Holky uz se tesim, az udelame slet maminek s miminkama...:wink: Myslite si, ze to zvladneme jeste pred zimou?..:slight_smile:
24. zář 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29
@lennikka Holky díky :slight_smile: já ve svém okolí nikdy miminko neměla. neříkám,že jsem úplná blbka,co se nedokáže postarat. Ale stačí obléct jen blbé body na to,aby měl člověk pocit,že tomu prďolovi zlomí váz :slight_smile: Tobišek je zatím zlatý. Kojím co tři hodiny přes den a v noci 4 hodiny,ale musím ho pokaždé budit.teď mi holky na diskuzi říkaly,že mám prostě vždycky počkat až se vzbudí. Nevím ale,aby pak nehltal a nebylo mu moc těžko.každopádně dnešní noc zkusím nebudit a počkám kdy si řekne sám. Oblečení už bych tedy nějak zvládla :slight_smile: A jaký tipy máte na škytavku? v jaké poloze si nejlépe odříhnou nebo ublinknou? když si ublinknou tak je to v pořádku ne?takovy ten malý zvraceneček :slight_smile: Sraz určitě musíme udělat a sto pro to stihneme před zimou.Terka se vrátí za dva dny taky z porodky, šestinedělí nám skončí plus mínus 14 dní po sobě a pak můžeme vyrazit :slight_smile:
25. zář 2011 v 00:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 u nás je škytavka, když po kojení čůrá - aspoň mi to tak přijde.
My teď nevíme co nám je - zdá se mi Julča trochu nachlazená, a pořád pláče nedá se uklidnit - navíc kojím 10minut odtáhne se a po přebalení by zase chtěla, ale mlíka mám dost, zítra jdem k doktorce tam mi třeba řekne - ale určitě mi neřekne proč pořád tak řve :frowning2:
25. zář 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Dáváme 5 kapek jednou denně, jak je tam napsaný, nijak jsem to dávkování nesnižovala :slight_smile:
25. zář 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Díky, a najednou (třeba večer)? A přímo do pusy? Nebo to nějak mícháš na lžičce s mlíčkem?
25. zář 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 Moc gratuluju k Tobiáškovi :slight_smile: Já jsem na tom byla podobně, ze začátku jsem se ho bála i převlíkat, ale on se člověk do toho rychle dostane :slight_smile: Šimonek má škytavku dost často, přijde mi, že nejvíc, když ho přebaluju a je mu zima, ale nic nám na to nepomáhá, přejde to samo a snad už se i s věkem frekvence snižuje :slight_smile: :slight_smile: Ublinknutí je v pohodě, některý miminka blinkají i víc, ale podle doktora se to nemusí řešit, pokud nezvrací obloukem daleko dopředu. Mně si Šimonek nejlíp odříhne, když si po kojení jakoby napůl lehnu a dám si ho bříškem na sebe, někdy pomůže poloha na tygříka. Někdy se nám odříhnutí nepovede, ale i na kurzech nám říkali, že většinou se to miminka naučí až po pár týdnech. Když si neodříhne a dávám ho pak do postýlky, radši ho pokládám na bok, kdyby si pak říhnul a poblinkal se, tak je to nejbezpečnější.
25. zář 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Jj, většinou navečer, dávám to na lžičku s troškou mlíčka - nejdřív mlíko, pak kápnu kapky, je to takový olejovitý, tak aby to nezůstalo na tý lžičce.
25. zář 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Naštěstí nás to přešlo. Ale trápily ji dost... ke konci to měla spíš z těch kapek, vždycky večer po BioGaia dostala hrozný křeče. Tak jsme je vysadili a zkusili úplně bez kapek a malá je v pohodě :slight_smile:

@terous1984 Teri, mooooc gratuluji!!!!! Taky jsi to měla teda veselé :pensive: Ale Tobiášek vynahradí všechnu bolest a starosti nespočetně! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Užívejte si první dny spolu :slight_smile:

@lennikka Jj, máme v plánu jedináčka :slight_smile: No...10 let na druhý mimčo ještě mám, tak možná budeme mít dva jedináčky :grinning: Můj taťka má bratra o 10 let mladšího a jsou opravdu jako dva jedináčci...
A mám podezření, že už porodila i poslední Terča :slight_smile:
25. zář 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 my máme škytavku vždycky, když přebaluju po kojení..jenže on se Jonášek vždycky nejlíp vyprdí a vykaká právě při něm a já nemám to srdce ho nechat spát pokaděného :grinning: ..potom ta škytna přejde sama..teď si začal i v postýlce po kojení ublinkávat, ale v náručí si zatím odříhnout nechce..
jinak doktorka mi říkala, že pro správné nastartování laktace mám kojit po dvou hodinách nebo i častěji z obou prsou asi 14dní, pak mám zkusit kójo z jednoho a druhého při každém kojení..takže ho i trochu častěji budit..ale on se přes den budí po 2hod jako hodinky :wink: ..
25. zář 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porad nas drzi v porodnici se zloutenkou :frowning2: nemuzu ani kojit :'( tak si tu hraju s odstrikavackou a ted jsem si zapla uz i internet na telefonu.abych se rozptylila. Lukyte je na vedlejsim pokoji a meli by jit dnes domu.tak snad jim to vyjde. Kdyz me to vcera nevyslo :frowning2: Ja budu zase netrpelive cekat na vysledky jestli se to zlepsilo a je alespon nadeje.ze pujdeme zitra.Vic napisu pak z domu.
26. zář 2011 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 gratuluju k Tobíkovi a přeju ať se poranení brzy zahojí :grinning:
26. zář 2011 v 07:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul já zkrácený úvazek nemám ale doma pracovat budu ale na IČ. A co děláš za práci jestli se můžu zeptat? stačí naznačit. :grinning:
26. zář 2011 v 07:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 přes den určitě budit na kojení a v noci nebudit stačí počkat až se vzbudí sám a buď ráda, že ti spí v noci. Špatně mu určitě nebude a ty ublinknutí jsou přebytky v bříšku co už nemůže. Náš prďola někdy ublinkne a někdy vůbec.
Odříhnutí je nejlepší na rameno a nutit ho odříhnout jinak ho to bude talčit v bříšku a mohl by časem kvůli tomu plakat. ale asi jak který miminko.
Na škytavku buď dát znovu trochu cucnout anebo nedělat nic a on přestane.
26. zář 2011 v 07:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Jeee, Kači, to je mi líto, že se vás ta žloutenka tak drží :frowning2: Ale vydrž to, za chvilku už budete s Davídkem doma :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ha, já věděla, že Terka už taky porodila! Měla jsem takový tušení, když přestala psát na FB. Aspoň můžete drbat, holky, když jste se tak pěkně sešly :wink: A jak jsi zvládla porod? Pomohlo epino i u tebe???
26. zář 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska přejeme, Kači, ať vás pustí co nejdřív, ať už si vás užívá i taťka doma :wink: ..v porodnici je to na hlavu, navíc velká škoda, že nemůžeš kojit a být tak malému hned co nejblíž :unamused: ..ale vy si to vynahradíte :slight_smile: ..
26. zář 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, měla některá z vás co jste se vrátily domů - teploty nebo horečky?? Já měla zvýšenou teplotu v porodnici - ani se mi potom nekoukli na teploměr tak jsem to přešla. Ale od včera se mě drží horečka a to jsem měla i paralen - v návodu je jenom jeden den u kojení - ale osm. Nemůže se to dostat do mlíka?? :frowning2:
26. zář 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
https://picasaweb.google.com/m/viewer#album/114001280479973164565/5655279661996381937
zkousim poslat odkaz na fotky.ale ten mobil je omezenejsi.tak nevim jestli to delam dobre
26. zář 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Tak napsat to můžu přímo - jsem účetní a jelikož mám pod sebou celé oddělení, mívám toho často nad hlavu, resp. mívala jsem. Teď je tam místo mě moje kolegyně a už je z toho docela nešťastná, je to opravdu spousta práce pro nového člověka, takže jí na zkrácený úvazek vypomáhám + dělám některé věci navíc. Když je Adámek hodnej a spinká, tak mám čas se věnovat se hoďku dvě denně práci na PC. Zatím jsem ale pořádně nezačala, nemáme ještě ani 14 dní a stejně jak tu píšou @terezka29 @ani84 nebo @terous1984 tak se s Adámkem teprve učím "pracovat", teprve se seznamujeme, takže práce jde zatím trochu bokem. Trošičku výhodu mám v tom, že zatím bydlíme u rodičů manžela a jeho maminka je doma a je to bývalá zdravotní sestra, takže mi se vším v začátku pomáhá. Není to ale tak, že bych jí malýho vrazila a šla si sednout k počítači :grinning: , starám se samozřejmě já, ale je fajn mít ji po ruce. :wink: Za pár dní nám to ale končí, stěhujeme se do vlastního a budeme sami.
26. zář 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terous1984 @terezka29 jj, tak tyto obavy skrz oblikani snad mame vsechny!! Je pravda, ze ja jeeste ted neskutecne vyuziju to zavinovaci body, ktere se neoblika pres hlavicku, protoze jak musime cvicit nahati a 4y za den, tak bych byla na nervy pokazde ho mu to oblikat pres hlavu!!! :wink: Tak ze to ze zacatku vrele doporucuju! Ty bodycka jsou drazsi, kdyz se kupuji nova, ale ja jsem je kupovala z druhe ruky, tak ze je nadherne vyuziju! :wink: Co se tyce toho skytani, tak na to nam nic nepomaha, dokonce ani kdyz dam prcka jeste na chvilku prisat, aby se napil.. :slight_smile: Odrihavame uz krasne spis pres den a to v poloze pres moje rameno a krasne pomaha, kdyz mu hladkam zadicka!! :wink: To si brkne, jak dospelej chlap i 3x po sobe :grinning: V noci se nam to tak dobre nikdy nepovede! Brkne si jen tak lehce a jen jednou! No snad to staci! :wink: Jinak ten malej zvracenecek, jak pises, je to, ze se malej nejspis prejedl, tak ze to proste vrati ven.. :wink: To se nic nedeje!

@lutsousek no tak uvidite, kdyz mate jeste 10let casu.. :wink: To my tolik nemame, a urco chceme, aby Tonicek mel jeste brasku nebo sestricku! Chteli by jsme vekovej rozestup tak dva az tri roky, podle toho, jak se nam to povede!... :wink: No rikali jsme si, ze pristi leto bychom to pomalu mohli zacit zkouset! :slight_smile:

@kackaberuska Kaci, tak to me mrzi, ze vas trapi zloutenka! Drz se! Ja vim, ze je to pekna otrava v te porodnici, ja tam byla taky pet dnu a uz me hrabalo!!! :angry: Za chvilku uz budete doma a budete si uzivat vsichni tri spolu! :wink: Hlavne aby byl Davidek v poradku! :wink: Jinak ten odkat na fotecky, mi otevrit nesel.. :unamused: Tak az budes doma, tak se na fotecky moc tesime!!! Je super, ze jste se v porodnici potkaly s Terkou! :slight_smile: A jaky byl porod? A kde vlastne jste? Na Obilnaku? :slight_smile: A co epino, pomohlo? Pisej, pisej...jsem zvedavec!!! :slight_smile:

@ani84 Anicko, kdyz latkujes a davas seperacku, jak ji skladas? Jestli ji vubec nejak skladas? Mam ty separacky v roli! V sobotu jsme meli prevlikaci den, kakani nam proteklo az do zavinky.. :grinning: Maminka to tam asi spatne poskladala a proteklo nam to okolo nozicek! Tak ze jsem hned musela zapnout pracku! :grinning: No jsem to ale sikula... :grinning: Mas nejakou radu, aby kakani neuteklo az ven?
26. zář 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Díky Peti :slight_smile:
@kackaberuska Kači moc gratuluji k narození miminka ať vám dělá jen samou r adost :slight_smile:
Holky mám na vás ještě dotaz, přebalujete před kojením nebo až´po? mě tobik vždycky usne u toho kojení a přebalováním ho probudím a pak zbytčně plače...zkusím ho přebalit před a třeba to bude lepší :slight_smile:
@lennikka Díky Leni za rady, je toho na začátku fakt hodně, co netuším :slight_smile:
26. zář 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Pracuju během mateřské i rodičovské. Nedoporučuji pracovat u stejného zaměstnavatele, u kterého pobíráš mateřskou. Pokud bys měla zkrácený úvazek, jako že asi jo, počítala by se Ti mateřská a příp. i nemocenská z toho pidi-úvazku. Dost jsem na to doplatila :angry:
26. zář 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Gragtuluji a držím pěsti, my byli v porodce týden, taky jsme bojovali se žloutenkou. A ze začátku byl malý tak spavý, že vůbec nešlo kojit, laktace se nějak nechtěla spustit, a museli jsme co 2h stříkačkou... Ale nakonec mám mlíka úplně strašně moc :wink:
26. zář 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 já s vychytáním přebalování pořád bojuju! :angry: přebaluju vždycky před kojením, jenže malej se obvykle ještě během kojení pěkně vyprdí, takže přebaluju i potom..a taky ho to vždycky probudí, chytne ho škytavka nebo si ublinkne, chjo kočičák jeden..když já ale nemám to srdce ho nechat spát s plnou plínou..takže přeju, ať vám funguje přebalení před :wink: ..

jinak holky, ještě pořád přijímám tipy na probouzení u kojení, střídání prsů moc nepomáhá, šimrání taky ne, někdy s ním dokonce lehce zatřepu, ale ani to nepomáhá :unamused: ..kamarádka laktační poradkyně říkala nebudit, taky prý mě nikdo nesmí otravovat u jídla, a prostě nakojit kdykoli, kdy začne malej hledat..ale to je na hlavu!!! :grinning:
26. zář 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimochodem, jak dlouho trvá, než přejdou následky novorozenecké žloutenky? nás sice domů pustili, ale měli jsme hraniční hodnoty, takže proto malej nejspíš pořád tak spí..
26. zář 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Taky mám separačky v roli, na dýlku by se mi tam vešla klidně i delší, akorát o pár centimetrů přečnívá do šířky, tak to jen o ten kousek založím. Nám se zatím kakání dostalo z látkovky nejdál na lem těch PUL kalhotek, zato z jednorázovek se nedávno prokadil až na záda :grinning: Akorát jsem teď s látkovkama trochu bojovala, jak bylo trochu větší teplo, tak se mi v tom zapařoval a dělaly se mu potničky. On totiž strašně moc čůrá a když zrovna vydrží spát třeba 3 hodiny, tak to má fakt mokrý a ty PULky přece jenom moc prodyšný nejsou :unamused: Zkusila bych vlňáčky, ale vůbec se mi nechce pouštět se do toho lanolínování a stejně nevěřím, že by nám neprotýkaly. A novosklad i dovycpanej bambusovou vkládačkou většinou na to jeho čůrání nestačí, takže jsme teď najely na vícevrstvý bambusový Anavy, který skládám na kalhotkovej sklad, jsou takový pružný, takže kolem nožiček docela pěkně těsní, myslím že by tam kakání jen tak neproteklo :slight_smile: Akorát jich mám jen 8, takže to teď střídám s jednorázovkama a čekám, až ještě trochu povyroste, pak začnu dávat i ty jednovelikostní kalhotkovky Anavy.
26. zář 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek