• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@terezka29 To by mě taky zajímalo, i nás pouštěli s hraniční hodnotou a mojí mámě přišel ještě teď ve 3 týdnech Šimonek dožluta (mně teda ne).

@kackaberuska Moc gratuluju k Davídkovi a držím palce, ať už vás brzo pustí, v porodnici je to fakt otrava. A moc se těším na fotky :slight_smile:
26. zář 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já dneska přemýšlím, jestli nám nezačal ten růstovej spurt, Šimonek od rána furt brečí a neustále chce jíst, kojím zatím celej den po hodině :unamused: Teď chvilku usnul v kočárku na balkoně, ale už se tam zase ozývá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. zář 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 My přebalujeme před kojením, zatím se stalo jen jednou, že po kojení to nechal v plíně, tak jsem ho přebalila i po, byl teda protivnej, ale zvládli jsme to a jak říkám zatím to bylo jen jednou.
@veruska007 Opravdu? Vždyť mateřská se počítá z denního vyměřovacího základu, pro který je rozhodných 12 předchozích odpracovaných měsíců a před nástupem na mateřskou jsem v zaměstnání byla zaměstnaná na plný úvazek, takže by se to mělo počítat z toho.
26. zář 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul jj, ale zacnes na par hodin pracovat a pocita se dalsi materska ci nemocenska z toho :angry: . Kvuli par korunam navic jsem na tom pekne tratila :frowning2: . Ted brigadnicim jinde.
26. zář 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ani84 Ani, dekuji, tak budeme bojovat dal.. :wink: A jako velikost mas tech vv bamb.anavy S nebo M? Vypadaji dobre, tak premyslim, ze bych taky nejaky zkusila koupit... :wink: Vlnacky jsem prave zkusila jedny objednat, tak jsem zvedava... :wink: Se lanolinujou jen jednou za mesic, ne? A mas nejaky AIO?
26. zář 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 hm, tak to by pro změnu zajímalo mě, jestli je takový spurt možný i u mimina necelých 14 dní starého, mám dnes úplně ten samý problém :unamused: ..malý pořád brečí, prsty v puse, u kojení sice tahá, ale pak mi okamžitě usne, pořád se kroutí..jak to tak po sobě čtu, tak to nebude spurt, ale normální hladové prdy :grinning: ..
26. zář 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska
Gratuluji k mimíškovi :dizzy_face: :dizzy_face: a už se těším na fotečky.
Jinak nás žloutenka trápila celý 6ti nedělí a to jsme byli v porodnici na fotu a mě dali na hostinský pokoj.

Ale mělo to jedno plus - každý se divil, že je malá tak pěkně snědá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. zář 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Proboha, máš pravdu! :angry: Takže já tam vlastně mohu nastoupit až po mateřské, takže až v lednu/únoru 2012. :angry: :angry: :angry:
26. zář 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul já jsem si to myslela že jsi účetní. Já jsem dělala před nástupem na MD vedoucí účtárny a měla jsem pod sebou 7 lidí a 20 firem a když jsem nastupovala na MD tak jich bylo 5 a 25 firem takže taky docela na palicu. Já bych to na půl úvazku nezvládla a nikdo po mě to tam převzít nemohl protože to chtělo někoho kdo má docela hluboké znalosti v daních a účtu a OBZ a OBCHZ.
S tou zdravotní sestrou v domě to je fajn aspoň se máš s kým poradit :grinning:
26. zář 2011 ve 14:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terous1984 s tím přebalováním se to tady řešilo. Někomu vyhovuje před a někomu po. Pokud ti po spinká a přebalováním se probudí tak bych to dělala asi po. Ten náš spí u prsa, ale jak se odpojí tak chvílu má zavřený očička a pak je otevře a chce se bavit takže my přebalujeme před a taky proto že ten hlad je většinou akutní :grinning:
prostě uvidíš jak to bude tobě a mimískovi vyhovovat
26. zář 2011 ve 14:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 @misaskul a s tímto já Věruško nesouhlasím. U stejného zaměstnavatele můžeš, ale ne na stejnou smlouvu. Pokud přivýdělek u stejného zaměstnavatele na MD nebo RD je lepší uzavřít novou smlouvu nebo DPČ.
Jo a teď jsem si vzpomněla, že jsem to řešila s kamoškou a měla to stejně jako ty Věruško a vím, že jsem jí to zjišťovala a počítá se znovu MD z toho co je pro tebe výhodnější. Takže jsi na tom nemohla být hůř. Řekla bych, že paní ti to zkazila a neinformovala tě.
26. zář 2011 ve 14:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 to je pravda Terko neměli by se rušit při kojení aby měli klid. Ale my jsme se sestřičkou v porodce toho našeho kromě lechtání pod bradou a tahání za ouško ještě jako kdyby masírovali hlavu tak jako u holiča a to ho probralo.
26. zář 2011 ve 14:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul ano pro výpočet se počítá 12 měsíců mínus vyloučené doby to je u té první MD a kdyby jsi na té první MD nebo přip. na RD chtěla pracovat a zkrátila by sis ten původní úvazek na polovic a měla by jsi např. 10 tis z původních např. 25 tak ta další MD by se ti měla počítat z té která je pro tebe výhodnější a to je ta původní těch 25.
26. zář 2011 ve 14:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Tak zas nejsem tak úplně blbá účetní! :grinning: A mělo by to tak tedy jít jak jsem plánovala, ještě si to zjistím. Bohužel jsem se s tímto ještě nesetkala. Tak my tak velká firma nejsme, jsme tam 4 účetní a děláme mezinárodní obchod. No a na mateřskou jsem tam já šla první... Jo život je škola. Díky. :slight_smile:
26. zář 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul ale ještě mě napadlo, že vlastně na MD by jsi ani neměla vykonávat činnost ze které pobíráš MD to nejde. Podle mě je nejlepší uzavřít jinou smlouvu ať už DPČ nebo druhý pracovní poměr a na pracovní zaměření něco podobnýho např. před tím máš třeba napsáno účetní a na tu druhou bych dala třeba metodik účtárny nebo něco takovýho. No není zač. Jo tak už jsem to našla :
"Je možné pracovat při pobírání peněžité pomoci v mateřství?
Peněžitá pomoc v mateřství nenáleží za období, kdy je vykonávána činnost (zaměstnání) zakládající účast na nemocenském pojištění, ze které je tato dávka poskytována. Poskytování peněžité pomoci v mateřství však nebrání výkon práce v jiném zaměstnání či výkon jiné výdělečné činnosti."
viz http://www.cssz.cz/templates/nejcastejsi-dotazy.aspx?NRMODE=Published&NRNODEGUID={297E2F70-A9FC-4549-95A0-74E5AF560B02}&NRORIGINALURL=/cz/informace/nejcastejsi-dotazy/nejcastejsi-dotazy-nemocenske-pojisteni.htm&NRCACHEHINT=Guest#33
26. zář 2011 v 15:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul a blbá účetní určitě nejsi. Když se s tím nesetkáš tak to prostě nemůžeš vědět. Já to vím jen díky tomu, že jsem to zjišťovala kamošce.
26. zář 2011 v 15:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka AIO jsem nekupovala, už mi to nějak finančně nevycházelo :slight_smile: Mám akorát od kamarádky půjčenou nějakou SIO Itti Biti, ale ta nám nesedí, protekla hned. Tak dej vědět, jak jsi s vlňáčkama spokojená, já se nakonec taky asi odhodlám a vyzkouším je :slight_smile: Ty vv anavy jsem koupila 3 x ve velikosti S a 5 x M a používám teď oboje. Šimonek ale strašně rychle roste (zítra po návštěvě doktora napíšu kolik přesně váží, ale myslím, že něco přes 4 kila) a ty S už mu jsou na kalhotkovej sklad jen tak tak, a to se na stránkách píše, že vydrží zhruba do 6 kg, tak asi máme nějaký atypický proporce :grinning: M jsou asi takový nejuniverzálnější, u malýho mimča zas ale dělají o kus větší zadeček. Jinak mi připadají tyhle bambusový vv Anavy super, škoda že nejsou levnější, klidně bych jich nakoupila víc.
26. zář 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka já separačku mám taky v roli - natrhám to a ještě ji v půlce roztřihnu - aby nebyla tak velká :slight_smile:
26. zář 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme dneska byly u doktorky - cesta tam vklidu - co jsem ji rozbalila taky vklidu - to se probouzela - ale protože jsme tam čekaly asi 20minut - tak nakonec řvala jako tur
- prospíváme až moc - 2týdny a 6dní - 3840g - z porodnice odcházela s váhou 3170g :grinning: :grinning:
26. zář 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Neee, az po rodicovske! Ja si privydelavala i rodicaku! A prisla jsem fakt o dost penez. Ted uz chodim na brigady - ale k jinemu zamestnavateli.
26. zář 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terezka29 Teri mi jsme to meli cca taky ve 14ti dnech ten spurtik, nebo to tak aspon vypadalo! My dneska mame neco podobneho!!! :slight_smile: cely dopo byl u prsa, trosku si pocucne a hned usne! Kdyz ho dam do kosiku, tak za minutu rev jak svina a musim si ho zase vzit a prilozit k prsu, jinak neprestane brecet!!! :angry:
26. zář 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka chichi, to přesně říkala ta poradkyně :grinning: ..rychloprůtokový ohřívač! pít, prdy s bobanem, nespat, pít, čurat, nespat, prdy, prso, bobek, ....jsem hotová!!! :grinning: proboha, jak dlouho ty spurty trvají???
26. zář 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 u nás ten sprut trval 24 hodin a to pak vyrostl o 3 cm a přibral na váze :grinning:
27. zář 2011 v 08:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 tak my jedeme vesele dál už druhý den! pomoc!!! :grinning:
27. zář 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29
chytre prirucky tvrdi, ze ten spurt je v 3. a 6. tydnu, ale my ho taky meli cca ve 14 dnech
27. zář 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinkaaa a jak dlouho vám to trvalo??? a ty bolesti, co vypadají jako prdíky, budou nejspíš i bolesti růstové, ne? ještě si pamatuju, jak mě to bolelo v pubertě :unamused: ..
27. zář 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Teri, my ten spurtík měli taky ve 2 týdnech. Trvalo nám to asi 3 dny. Další jsme měli asi v 6 týdnech a teď máme další.
27. zář 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
@petrus77
@andinkaaa
děkuju holky, to jste mě uklidnily, že to není nic neobvyklého :slight_smile: ..
jen nevím, jestli mě moc potěšila Lucka, radši bych tu Petinu variantu! :grinning: musela jsi být úplně hotová, já jsem po jednom a půl dni, Luci :grinning: ..hlavně se nemůžu dívat na to prcíkovo bolení a neklid, jak je z toho sám hrozně unavený a neví..ale doufám, že nám paní doktorka ve čtvrtek alespoň potvrdí, že krásně prospíváme :wink: ..
27. zář 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nam to trvalo taky tak 3 dny. Maly sebou sil jak sidlo a byl na mne nalepeny jak nejakym lepidlem z reklamy :slight_smile:
V casopisu Maminka psali, ze ty spurty jsou v tom 3 a 6 tydnu a pak ve 3 mesicich, ale muze se to posunout smerem nahoru i dolu podle individuality mimca..takze v tech 2 tydnech veku to fakt muze byt ono. Nezbyva nez vydrzet. :wink:
27. zář 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terezka29 Terezko, prejeme Jonaskovi vse nej k svatku!!!! :wink: Hlavne hodne zdravicka!!! A at uz ho netrapi ty prdiky!!! :wink: :slight_smile: Ten spurtik trva pry kazdemu miminku jinak dlouho, nekdo to ma jen den a jine mimi zase treba az 4dny... :unamused: Nam to trvalo to dva dny cca! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@andinkaaa koukam, ze uz jsi se pridala! Tak Te, Anicko, vitame mezi nami uz vsemi maminkami!! :wink:
27. zář 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek