• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@terezka29 :grinning: No, ta jednodenní varianta je lepší. Já při tom spurtu ve 2 týdnech ještě přišla o zbytek mlíka a bylo po kojení. Stres, nervy a ještě spurt, kdy malá řvala hlady non-stop. Měla jsem mlíčka málo samo o sobě a v kombinaci se spurtem bylo hotovo. Takže hlavně, Teri, pevné nervy a vydržet!!!! :slight_smile: Při druhým už to bude v klidu.
27. zář 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka
Ahoj Leni,

jj, jeste jednou diky za link. Snazim se tim tady seznamit, jak ta aplikace funguje :slight_smile: Prejem vsem hezky den...my vyrazime na prochazku spojenou s nakupem :slight_smile: , kdyz ma dneska byt tak hezky.
27. zář 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinkaaa
@lennikka
jj, ahoj Andulko :slight_smile:.. a Michálku :wink: ..a vydržíme, co bychom nevydrželi..malý teď už půl hodiny v klidu spí, tak snad je to na dobré cestě :wink:..
Leni, děkujeme moc za přání :grinning: ..máme ten svátek tak brzo po narozeninách, že mi nejdřív ani nedošlo, že už je to dnes!
27. zář 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek děkujeme za podporu :dizzy_face: ..dnes už je to lepší, ale včera jsem si teda i pěkně pobrečela :sweat_smile: ..mlíčka mám, myslím, dost, ale malý se přepíjí, a pak si ublinkává, takže musím kojit znova..no už se těšíme na spurtík číslo dva! :grinning:
27. zář 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 My taky pořád spurtujem, včera probíhalo kojení po hodině, dneska už spíš po půl hodinách, ještě že v noci to bylo trochu lepší :slight_smile: To by mě zajímalo, kam dospurtujem, když už předtím malej přibíral kolem 400 g za týden :grinning:
27. zář 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už zase vás nestíhám číst:slight_smile:)
@lutsousek Luci, to je super, že už jsi po porodu v pořádku! Jsu moc ráda :wink:
@terezka29 Terčo, no jen jsi to sem napsala a nám temn spurt dneska začal!! :grinning:
27. zář 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 @terous1984 @terezka29 Holky, to škytání je prý tím, jak mimča hltají při kpojení a majkí v sobě hodně vzduchu. Někomu na to prý pomáhá napít se čaje....Nám Nikýsek teď taky pořád škytá:frowning2: chudinka nemůže kvůli tomu spinkat:frowning2:
27. zář 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Katy!!strašně moc gratuluju k Davídkovi!!:slight_smile: taky se těším na fotečky a na další zprávičky o vás! Chudáček, snad vás brzy pustí domů:frowning2: My jsme taky měli žloutenku, pustili nás s ní teda domů, dr. mi říkala, že tím, že má Nikolka stejnou krevní skupinu jako já, tak to pro ni není nijak nebezpečný....
27. zář 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nas taky pousteli domu se zloutenkou - maly mel 240, ale do papiru napsali jen 190, aby nas dr. pustila. Pry staci slunicko doma.
27. zář 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
ahoj Luci,
asi se na mně budeš zlobit, ale já nevím, jak s tou odsávačkou. Jak jsem měla tu malou bulku, tak z toho prsa Zuzka odmítá pít, navíc ji to z jednoho prsu nestačí a tak my polovinu čaasu prořveme ( obě) :confounded: :confounded: :confounded:
Už nemám sílu, to kojení je děs, a pak se malá u toho kroutí a já nevím, jak jí pomoci. vůbec nevím, co mám dělat.
Takže ted mám výčitky ještě kvůli tý odsávačce, ach jo, jsem zralá tak na psychinu.
Možná je to i těma hormonama ( že jí nechutná) - zvýšily mi dávku. a kila jsou nahoru. Připadám si jako sloník a v těhu jsem asi vypadala líp.
a
27. zář 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84
@snazilka_2011
hm, tak my úspěšně pokračujeme v růstu, myslím, že se vícedenní variantě nevyhneme :grinning: ..ještě, že spal malej v noci, jinak bych se fakt picla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..už jsem tak zblblá, že nevím, jaké prso, jestli přebalit, jak dlouho pijeme, po jak dlouhé době :grinning: ..držíme pěsti, Peti, ať je to rychlé a výživné! :wink: a Ani, jestli to nebude ve čtvrtek u mudr Otesánek, tak tedy nevím! :grinning:
27. zář 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Tak jsme se vrátili z poradny, Šimonek má 4270 g a 54 cm, z porodnice nás pouštěli před 3 týdny s 3150 g, doktor jen vytřeštil oči a snažil se nám vnutit na půjčení váhu, abysme zjistili, jestli ho nepřekrmujem :confused:
27. zář 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 tak to gratuluju k váze - taky jsem měla strach aby malá neměla moc - i tak mi řekla doktorka že pije dost když nabrala 700g, jo a celý to tam prořvala, tak jsme se napoprvé předvedly - doufám že to nebude pokaždé.
Ještě byl v čekárně nějakej děda pravděp. s vnučkou dost odrostlou :grinning: a když se malá rozeřvala tak tam začal pokašlávat - jsem myslela že se s ním ještě chytnu jestli by něco řekl :grinning: . Nakonec řekl ale až jsem byla v ordinaci, tak měl ňáký řeči na mou mamku (byla tam se mnou). Jo a malou musím změřit doma sama protože doktorka ji neměřila - tak nevím o kolik vyrostla :slight_smile:
27. zář 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 týýýjóóó! :grinning: gratulace k váze, je to zdravej bumbrlíček! :dizzy_face: ať i nadále prospívá, budu informovat o naší váze, snad taky hezky přibíráme..teda podle papule určitě :grinning: ..
27. zář 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.hlasimze jsme od vcera doma. Dekujeme za gratulace. Tim odstrikavanim jsem dostala zanet do prsu a neprala bych to ani vrahovi.doctu vas az mi bude lip.ted jsem schopna jen lezet.spat.kojit.jist a pit :frowning2: uvidime jestli se to zhorsi.tak me cekaji ATB.
malej je nastesti hodny zlaticko a manzel se stara.
28. zář 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska kruci, tak to ti nezávidím :frowning2: ..ale přeju, ať se z toho co nejrychleji, a hlavně bez atb, dostaneš :dizzy_face: ..a můžeš si užívat Davídka dosyta :wink: ..ještě že ti oba tví chlapi pomáhají :slight_smile: ..
28. zář 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Jejda, Kači, že si musíš hned na začátku vyžrat to "nejlepší" :unamused: Tak ať to rychle odejde a jinak se taky přidávám ke gratulacím!!!
@ani84 @falca1 Holky a co by ten doktor jako dělal, když byste zjistily, že se děťátka překrmují? Abyste tomu hlady ječícímu stvoření vysvětlovaly, že nedostane, protože váha ukázala takový a makový číslo? Já jsem ráda, že náš pan doktor na to má svůj názor: "buďte ráda, že tak krásně prospívá, však z mateřského mléka obezita nehrozí".
Našeho prcka pouštěli z porodnice s 3640g, ve třech týdnech měl 4670g a na prohlídce v 6 týdnech a 4 dnech bez 140g 6 kilo! Je takovej větší, ale rozhodně mi to nepřipadá jakkoliv nezdravé - přikládám fotku :wink:
28. zář 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kackabk Kači je krásnej - já si to říkám taky že obezita nehrozí - ale asi máme teďka spurt - malou musím kojit fakt každou hodinu jinak neusne - naštěstí večer spinká dobře jen je těžký jí uspat - navíc pořád blinká :frowning2:
- a já jí říkám že se nemá cpát že bude příště těžká :grinning: :grinning: . Stejně bych to nevydržela, kdyby pořád plakala.
28. zář 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk No on náš doktor nakonec řekl, že lepší když přibírá než naopak a že u takhle malýho miminka se tím nemusíme nijak zabývat, tak vůbec nevím, proč začal mluvit o tý váze, já bych mu pak stejně nijak neodměřila kolik vypije a nekojila bych ho podle nějakých tabulek. Máma říkala, že můj brácha taky přibíral ze začátku takhle rychle, potom se to zpomalilo, v roce měl kolem 12 kg a pak už byl spíš hubeňoučký dítě.
Radovánek je krásnej :slight_smile:
28. zář 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, používáte některá nosítko? Já bych si chtěla určo nějaké co nejdřív pořídit, ptž mám dva pesany, takže každá volná ruka dobrá...ale nevím, pro které se rozhodnout, tak budu ráda za Vaše zkušenosti.
29. zář 2011 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 my teprve budeme pořizovat nejspíš k vánocům - akorát jsem slyšela že až tak od 3měsíců - nám to tak bude akorát sedět :slight_smile:
29. zář 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Já bych nosítko taky chtěla pořídit tak až od těch 3 měsíců. Nejspíš Manducu, ale vyzkouším v obchodě radši i nějaký další. Na venčení psa je fakt otrava tahat kočár, já mám teda psa zatím jen jednoho malýho, ale než se vypravím z našeho třetího patra bez výtahu a vymanipuluju s kočárem ze schodů před panelákem, tak se mi pes snad počůrá, když už bude muset :angry: Zkoušela jsem malýho zatím akorát nacpat do šátku, ale mám ho v tom pořád nějak blbě zkroucenýho, asi radši nejdřív zajdu na nějakej kurz.
29. zář 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem právě myslela, že ta Manduca je jedna z mála nosítek, co jde používat už od narození..No je to sranda vypravit se jeste s pesanama...ja mam jednoho nervaka, kterej vyjizdi po kazdym psovi a druhyho zase musim furt hlidat, ptz sezere kde co..no ale chtela jsem druhyho, tak to ted musim zvladnout i s prckem:o) Ale to nosítko musím pořídit co nejdřív:o(
29. zář 2011 ve 14:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Jj, Manduca by měla mít tu novorozeneckou vložku. Mně jen je zatím sympatičtější nošení v kolíbce v šátku než ho už jakoby posazovat vertikálně, i když by to nemělo ničemu vadit. Můj pes taky po každým vyjíždí, ten kočár se aspoň občas dá využít jako bariéra mezi ním a dalším psem :slight_smile: A na jaře jsem si chtěla pořídit ještě fenku, ale už mi začíná připadat rozumnější to odložit.
29. zář 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já Radovánka sem tam strkám do šátku, třeba když si chci jen skočit do obchodu a nechce se mi ho mašlit do kočáru a manipulovat s kočárem z baráku. Akorátže kvůli těm špatným kyčlím nemůže do kolíbky, takže rovnou nosím vertikálně v kříži s kapsou uvnitř. A spokojenost :slight_smile: Jen to bude chtít víc cviku s tím vázáním, aby mi to netrvalo věčnost, ale to se časem určitě poddá, takže nosítko zatím neplánuju.
29. zář 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a jen koukám, kolik tu přibylo nových maminek. Všem vám k prckům gratuluju. Vůbec vás nestíhám dočíst. Tak jen k posledním dvoum tématům.
S přibíráním si nedělejte starosti a buďte rády, že vám dětičky tak rostou. Já to mám s Aničkou spíš opačně. Roste spíš jen do délky, nějaký velký faldíky nemá, tak jsem měla starost, co řekne doktorka. Ale byla spokojená, že prý každý mimčo je jiný, hlavní je, že příbírá. Při propuštění z nemocnice měla 3100 g a v 6 týdnech a 5 dnech 3840g. Ale hladová mi nepřijde, baští hezky, v noci krásně spinká, tak jen asi má dobrej metabolismus :wink:
A Manducu taky plánuju pořídit, sestřenka si ji moc pochvalovala. Zatím jsem si pořídila šátek. Nejdřív jsem to nacvičila s plyšákem podle videa na youtube a teprv potom jsem si tam troufla dát Aničku. Měla jsem strach, zda to dělám dobře, ale malá mi tam skoro hned usnula, tak je tam asi spokojená. Nosím ji tam jen doma, když potřebuju něco dělat a malá se chce nosit, nebo mrčí. Malá se tam vždycky sklidní a většinou usne. Ven mi je zatím pohodlnější kočárek.
29. zář 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já vás s šátky a nosítky obdivuji, mně (nevím z jakého důvodu) to příjde takové nebezpečné a že je tam to děťátko takové pomačkané. :unamused: Nevím kde se ve mě vzal takový názor, když takové maminy vidím dnes a denně, ale bohužel. :confounded: Takže my nic takového neplánujeme. Máme přízemní domeček, takže nic nebrání tomu malýho šupnout na chodbě do kočárku, otevřít dveře a branku a je to, ani nemáme psa, takže kočárkování je u nás a bude na denním pořádku. :wink: Ale chápu třeba v případě více dětí, v případě kdybysme měli psa, bydleli v bytě ve třetím patře... tak bych se na to asi dívala jinak.
30. zář 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Já jako tu manipulaci z baráku taky nemám nijak složitou, kočár je dole na chodbě, takže s malým sejdu jedno patro, dám ho tam a vyjedu zadníma dveřma...Ale třeba včera ráno jsem si v 7 chtěla skočit do obchodu pro něco na snídani, kšeft je od baráku 300m, venku teplota 5stupňů. Takže bych malýmu musela dát do kočárku nejmíň kabátek a čepičku, pořádně ho zabalit do zavinovačky a deky (ještě nemáme fusak), odjet ten kousek tam (navíc s kočárem neprojdu dveřma obchodu), zpátky, zaparkovat a zas vybalovat a vyslíkat... Takto jsem ho tak jak byl navázala do šátku, hlavičku schovala, zapla přes nás manželovu bundu a mazala jsem :slight_smile: Nebo když se chcem projít na výlet a nechcem z malýho na lesních cestách v kočáru vytřepat duši... A s tím pomačkáním děťátka - při tom kříži s kapsou ho mám naplesklýho na hrudníku úplně stejně tak, jako bych ho nesla v náručí, musí to být dobře utažené, aby se nikam nehroutil, pak je to myslím příjemné mně i jemu, když v tom tak pěkně spinká :wink: Samozřejmě ti ale názor neberu, jen jsem chtěla říct, co v tom kromě více dětí, psa a třetího patra vidím já :wink:
30. zář 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my mame vsechno:
1. babyvak - super na chvilinku, kdyz vezu malyho do skolicky a musim presedat v MHD, jdu skocit do obchodu pred domem, vynest kos, maly doma nemuze usnout, tak strcim do babyvaku, udelam pet kroku a spi
2. satek - super na delsi prochazky, do lesa, muzea, knihovny, na urady, aj na pracovni jednani... Akorat hned po jidle mi tam deti blinkaji, v babyvaku ne, tam vic lezi. Dobra poloha v babyvaku i satku je otazkou praxe :wink:
3. kocarek - delsi prochazky, nakupy
4. krosnu na noseni starsiho ditka - koupili jsme kvuli Honzikovi, ale odmita, ze uz je velkej... holt bude pro brachu

U Manducy me odradilo, kdyz jsem videla maminku, ktera nesla starsi ditko - latka mu sahala tak do tretiny zad, takze si ho maminka na hrudi musela celou dobu hodne pridrzovat - to se mi v satku nikdy nestalo, je variabilnejsi, uvazy lze nacvicit (ja cvicila s plysakem :wink: ), navic jsme satek doma pouzivali i jako kolibku :wink:

V babyvaku mel maly otisk toho sitovani na hlave, takze ho vykladam plenkou :slight_smile:. Osvedcilo se mi posunout ho tak, aby spona byla az na zadech, zhruba na lopatce. Mimco pak ma stejnou polohu jako v kolibce v satku.

Pri noseni v satku jsem si koupila o cislo vetsi fleecovou vestu, pak jsem mohla mit i v tuhych mrazech rozepnutou svou bundu.
30. zář 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Uf. Snad už jsme všichni zdraví.

Porod byl super! Davídek byl na maminku moc hodný a jak 1. tak 2. doba porodní byly rychlé.
V 22:00 sem dostala první kontrakce po 5 min, za půl hod zalezla do vany, jestli to přejde...nepřešlo...ve vaně se kontrakce zrychlili a opakovali se za 3min. Vyzvracela jsem večeři a to už jsem si říkala, že je dostatečný signál na to jet do porodnice. Po jedenácté jsme se začali oblékat a cca v 24 vyrazili do porodnice. Otevřená jsem byla na 4-5cm. Asistentka mi píchla vodu, ale protože byla trochu zkalená, tak mě musela pořád monitorovat. Ležela jsem na posteli na boku, pak na 4 na míči, zkoušela jsem chvíli na míči i sedět, ale to nebylo ono. Naštěstí mi pak dovolila jít na cca 45 min do vany, kdy jen kontrolovala srdíčko miminka. Ve vaně se to hnulo a když jsem si zas lehla na postel, že mi natočí monitor, byla jsem dostatečně připravená a tak jsme začli tlačit :dizzy_face: Kdyby nebyl malý omotaný a nevracela ho pupeční šňůra zpátky, tak bude snad na 4. zatlačení venku. Takže @lutsousek odpověď na tvoji otázku. Epi-no myslím zabralo určitě. Takhle se to "zdrželo" nástřihem, aby měl víc místa a byl tedy venku asi na 6. zatlačení :wink: Sklidila jsem velké pochvaly! :D Malý byl ale prý dost omotaný. Křísit ho sice nemuseli, ale ani nevím, jestli brečel. Rychle ho odmotávali, takže manžel nemohl přestříhnout šňůru a na břicho mi ho dali až potom a to jen na chvíli, aby ho pak mohli dostatečně zkontrolovat. No, hlavně že mu nic nebylo a je zdravý...
Po porodu jsem byla uplně hotová, na boxu jsme byli o hodinu víc než se bývá, protože jsem nebyla schopná vstát...stejně mě pak odvezli na vozíku. Od 8:00-10:00 jsem si zvonila na sesřičku, aby se mnou šla na záchod, v 11:00 už jsem šla sama a po obědě mi po domluvě dovezla sestřička Davídka na pokoj. Odpoledně jsem ale už zvládla i být na chodbě s návštěvami.
2. den mi Davídka sebrali na svícení se silnou žloutenkou. 3. den mi zakázali kojit. Tak jsem vyfasovala odsávačku a "hrála si". To bylo špatný, protože jsem viděla malého jen přes sklo :=( 4. den mi už kojit dovolili, tak jsem si ho užila alespoň tu 1/2 - 3/4hod. 5. den nás pustili.
Porodnice u Milosrdných má ode mě 1*. Všechny sestřičky, doktoři a doktorky moc milí, chápaví, ochotní, usměvaví... I přes ty nepříjemnosti, které jsme tam museli řešit, mám na porodnici pozitivní vzpomínky. Nebo právně proto, že jsem personál poznala i při řešení "problémů" a pro mě psychicky dost náročných chvil a byli ke mě vždy pozitivní, tak je budu všude vychvalovat.
2. říj 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek