• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
autor
@misaskul ja kojim, ale pres den me tak vysaje, ze se mi to mlicko vzdycky takhle nevecer nestihne udelat! Tak ze davam akorat jednou za den, vzdycky vecer Nutrilon a pak v noci uz zase kojim! Dneska v noci jsem musela prcka vzbudit asi o pul treti, protoze uz jsem mela ztvrdla prsa a strasne mi z nich teklo! Tak mozna druha vlna vice tvorby mlicka..:wink: ja bych chtela kojit minimalne do 6.mesice, ale nevim, nevim... :angry: Uvidime, jak to pujde!
7. říj 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka No vidíš, tak to není snad možný, že bys měla málo mlíka, když musíš prcka i v noci budit, třeba se to ještě pořádně rozjede :wink: A jak poznáš, že navečer ho nemáš dost?
7. říj 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ani84 no to se mi stalo vcera poprve, ze bych ho musela vzbudit..:wink: a ze mam mlicka vecer malo poznam po hmatu, proste prsa nejsou vubec nalita a i tak jsem ho zkousela prilozit pil hodinu a vypil jen 20..:(
no uvidime treba se to vazne rozjede! To by bylo fajn...:wink:
7. říj 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo my právě vypijeme taky max 20, ale během celého dne, tak musíme dokrmovat, mě se prsa nenalívají vůbec :( už nevím čím to podpořit...Pijku čaje, meltu, beru homeopatika.
7. říj 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Tak budu držet palce, ať se to rozjede a už nepotřebujete žádnej příkrm, i kdž ona to taky asi není žádná tragédie :slight_smile: Mně by se teda akorát nechtělo ty příkrmy připravovat. Já jsem třeba minulej tejden neměla prsa nalitý vůbec, vypadalo to, že v nich snad žádný mlíko být nemůže, ale malej si nestěžoval. Pak pár dní strašně často jedl, mně se tím to mlíko nějak rozjelo a teď je mám nalitý pořád a každou chvíli mi tam zůstane zatvrdlá boule, takže furt jen ve sprše masíruju a odsávám.
7. říj 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 mně pomohl syrup laktofyt... http://www.modrykonik.cz/fotoblog/vodni/album/co-uz-mame-snad-jsme-pripraveni-/7882506/
Nejdřív jsem se dlouho nemohla rozkojit a pak to ze mně začlo crčet, že by malý potřeboval pláštěnku
7. říj 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 nám na ty šavle pomohl gastrutuss. Naopak nutriton nedoporučuji, malý pak měl hroznou zácpu
7. říj 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 jéé, dnes jsem si říkala to stejný, že už to nemá tak červený a hisavá tečka snad jen jedna... :wink:
7. říj 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím vás holky, dělají ty vaše poklady taky takové zvuky? Ten náš tak jakoby furt "tlačí". Když se vzbudí tak skoro pořád tak pohekává, je to dost hlasitý... A někdy chrčí (kašle?) až tak píská - když řve a už nemůže.
Po jídle se mi taky pořád strašně vrtí, propíná nožičky a bříško, máchá rukama - nevím, myslela jsem, že je to kolika, ale po každým kojení se mi to už nějak nepozdává... Jen v noci nebo v terénu to - občas - nedělá.
Připadám si jako blbec, pořád mám strach, abych něco nepodcenila... No jo, to jsou ty starší prvorodičky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Nám se taky pořád vrtí, protahuje nožičky a rudne u toho. Po každým jídle. Já teda to beru, že to je normal. Taky mám pořád strach abych mu nějak neublížila. Jinak díky za tip za sirup určitě vyzkouším. A když jsi se nemohla rozkojit, dokrmovala jsi? Já mám strach ho nechat hlady.
7. říj 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Ten sirup se dá koupit v lékárně?
7. říj 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Ten sirup se dá koupit v lékárně?
7. říj 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Já jsem byla dýl v porodce kvůli žloutence, takže příkrmy byly tam. Malýho jsem nemohla mít u sebe, sice mi ho vždycky půjčili na půl hodiny, zkoušeli jsme přikládat atd., ale prostě se mi laktace nespustila. Až později. Takže jsem chodila krmit stříkačkou co dvě hodiny a myslím používají nutrilon. Pak nevím, jestli to bylo tím syrupem (celkem mi chutná, dá se dát do vody nebo jen jako panáka - tak to hltám já :grinning: Koupit se dá ve zdravé výživě http://www.klasterofficina.cz/kamenneobchudky.php ), ale najednou se to zlomilo. Taky možná i tím, že jsem fakt poctivě každé dvě hodiny přikládala, malý sice sál "nic", ale možná to mělo taky účinek. Naštěstí když nás propouštěli, tak už to bylo ok, takže doma jsem to řešit už nemusela.
Jj, propíná se, šermuje končetinami, rudne a neuvěřitelně řve. Před týdnem jsem mu začala dávat ty drahý probiotický kapky, řekla bych, že trochu se řev zkrátil, ale nic moc... A taky ten gastrotuss - protože ublinkával a začalo to být už trochu hodně (dr to ohodnotila jako regulerní reflux, ale do nemocnice na potvrzení jsme zatím nešli, zlepšilo se to po tom gastrotussu) - obsahuje to i stejnou látku jako lefax nebo sab simplex na koliky, tak to má dva v jednom :wink: i když kdo ví, jak to na toto zabírá, myslím, že moc ne
7. říj 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 v lékárně ho neměli, ale mrkni na ten odkaz nahoře + popis je tady http://www.klasterofficina.cz/bylinnesirupy.php
7. říj 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. říj 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Díky, hned vyšlu zítra manžela at mi pro to skočí. Já taky přikládám pořád ale furt nic. No je to těžký, nemám srdce ho nechat řvát hlady, po tom nutrilonu se jen usmívá a je vidět spokojenost.
7. říj 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, holky. Jdu vas na chvilinku navstivit. Jak budu zvladat lip, tak vas snad doctu.
Ja si ve stredu uz malem zahravala s andelickama. V utery mi prijela kamaradka s devitimesicni holcickou, tak jsme meli doma srumec. Vecer jsem byla unavena a byla mi strasna zima, ale rikala jsem si, ze unavou. V noci jsem mela skoro 40 horecky, paralen nezabiral, tak jsem si rikala, ze na mne neco leze a kamaradku radsi poslala domu. Volala jsem na info linku kojeni, co muzu a v jakem mnozstvi pri kojeni proti horecce a tam mi doporucili radeji zajet na gynekologii. Tak jsem oblekla deti, manzel je hlidal a jela jsem napred k prakticke dr., ktera ale zadnou pricinu nenasla, a pak jsem zasla na gynekologii... no, a mela jsem obrovsky abses, takze jsem musela hned na chirurgii, kde mi ho rezali, cistili, vcera i dnes znovu... hruza, druhy porod, bolelo a boli to teda strasne, sedim leda na kruhu. Nastesti horecky uz odeznely. Akorat jsem jeste strasne zeslabla, zatim neuzvednu ani Vojtiska. A asi diky tomu prichazim o mliko, od vcerejska Vojtisek porad breci a saje a saje... a rekla bych, ze nic . Kvuli tomu absesu jsem mela celkovou sepsi, dr. rikala, ze do vecera bych to nejspis neprezila. Na chirurgii jsme dorazili kolem jedne, a to uz jsem kolabovala a bylo mi vsechno totalne fuk...

Chjo chjo, tak dalsi sestinedeli . Manzel ma silenou radost .
7. říj 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni
- nutrilon nepoužíváme - jenom kojím, nedokrmuju.
- nám se malá taky furt vrtí a chrčí - hlavně když se probere ráno - si říkáme že si povídá ale stojí to zato - různě chrčí
7. říj 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Jj, náš Šimonek taky pořád vydává neuvěřitelný zvuky :slight_smile: Někdy mi to připadá, že musí mít zacpanej nos, ale i když mu z něj vyčistím všechny soplíky, tak stejně různě heká a chrčí. Jo a když ho přebaluju a zrovna se chystá vykadit nebo vyčůrat, tak vždycky povídá něco jako e-e, což je pro mě znamení, že musím rychle vzít 2 plíny a z obou stran to zachytávat, jinak zas skončím celá mokrá nebo pokaděná :grinning:
7. říj 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Tyjo, tak ještě že to dopadlo aspoň v rámci možností dobře, to musela být hrůza :confounded: Držím palce, ať se rychle dáš zas dohromady a ať o to mlíko nepřijdeš.
7. říj 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 jo malá dělá taky u přebalování e -e i když to dělá i normálně v postýlce a spoustu jinech zvuků - mám vždycky pocit že si ublinkává a ono nic. Ale na přebalováku dole plínou chytám čůrání a na hoře blinkání :grinning: , mě se ještě nestalo že by se mi rozbalená pokadila - to vždycky do plín a to je síla
7. říj 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 malej už se zvládl pokadit i na mě - zrovna jsem chytala nahoře a ono frrrnk :wink:
8. říj 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nepoužíváte někdo Sab Simplex? Zkusila jsem ho koupit, ale Šimonkovi vůbec nezabíral, takže zůstanem u probiotik. Mám tu teď načatou lahvičku, dávala jsem mu to jen minulý týden pár dní, tak bych to někomu darovala, ať to zbytečně nevyhodím.
9. říj 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Já teda zatím kojím pořád, musím to zaklepat, ale mlíčka mám zatím dost, tak jsem za to moc ráda, protože bych ráda kojila co to půjde, než se stresovat s Nutrilonem a jeho přípravou, navíc když je to tak drahý. :unamused: Tak uvidíme jak nám to půjde.
@ivuska22 Na podporu mlíčka piju nějaké čaje, pak si dám občas meltu, černé pivo. Hlavně to chce taky klid a žádné nervy. :wink:

Jinak jsme holky od včera oficiálně přestěhovaní v našem domku, první noc byla zajímavá, pořád jsem se budila a dnes je to takové zvláštní, manžel je v práci a já doma s Adámkem sama, je tu takový divný klid (ne že bych si stěžovala, že malej je chvíli zticha, spíš nezvyk být sama). Ani na zahradu Adámka dát nemůžu, je tam zima, i doma je nějak chladno. :frowning2: Musím upíct nějakou buchtu, ať tady tu novotu trochu převoním a večer si s tatínkem zatopíme v krbu. :wink:
10. říj 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni na ty kapky Gastotuss jsi se radila s doktorkou nebo jsi to rovnou koupila??
10. říj 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vodni a jak ten laktofyt uzivas? Jednu lzicku denne, nebo jak? Zkusim si ho objednat, tak jesti si nemam objednat rovnou dve baleni...:wink:
@misaskul je moc fajn, ze mas mlicka dost, vsak si toho vaz...:wink: No a my ostatni, kteri to stesti na dostatek mlicka nemaji, tak musime ty nase cvrcky necim nakrmit :wink: , tak ze se s pripravou Nutrilou rozhodne nestresuju a ze stoji dost penez, tak s tim nic neudelame...:wink: Myslim, ze pro kojeni a tvorbu mlicka delam maximum, casto prikladam, i kdy davam Nutrilon, tak nejdriv prilozim k jednomu i k druhyu prsu a pak teprve davam dokrm. :wink: Mam doma vahu, tak ze vim, kolik vypije! :wink: Nestresuji se, jsem v klidu, papkam mlecne vyrobky, vyvrary, piju cajiky pro kojici, beru homeopatika a ja nevim, co jeste jsem vsechno zkousela.. :slight_smile:
10. říj 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Gastrotuss mi doporučila dr poté, co malý měl zácpu po nutritonu (ten se dává před kojením, má zahustit obsah žaludku, aby to nešlo zpět). Musím říct, že to nepomáhá vždy, ale rozhodně je to lepší. Je to volně bez receptu a dává se lžička po kojení. Má to udělat nějaký takový "film" na obsahu žaludku, takže se to nevrací zpět a pomáhá i při pálení žáhy - s tím prý miminka taky můžou mít problém.
Trochu mi ale vrtá v hlavě, jestli spíš nemáme nějakou alergii :frowning2: Četla jsem tu o alergii na bílkovinu kravskýho mlíka, která přechází přes mateřský mlíčko, a nějak nám to sedí - vyrážka a blinkání, pak mi připadá takový jakoby "zahleněný" (ty zvuky při dýchání a chrčení) navíc v rodině astma, alergie a atop.ekzém... Takže asi zkusím i omezit mléčné výrobky, za zkoušku nic nedám. No a uvidíme, co na to dr.
Malý po kojení ublinkne, tak ok, to je normální, ale on často prostě hodí šavli - třeba dnes, a šlo mu to pusou i nosem, to už mě docela vystrašilo (syrup jsem zrovna nedala, nechci mu to dávat po každým kojení). No a blbý je, že když takle blindí, tak pak má zase hned hlad, vříská, já ho nakrmím dřív než bych měla a to zase způsobí další blindění :frowning2: Připadá mi, že mě musí za chvíli už úplně vycucnout, že se toho mlíka nemůže v tak krátkou dobu vytvořit dost (asi blbost, ale nevím kolik vypije - váhu bohužel nemám, ale zatím vizuálně nevypadá, že by strádal a v poradně byla váha ok)
10. říj 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Píšou tam myslím 2-3 lžičky snad 3x denně (právě jsem poslala manžela pro další, tak si láhev odnesl, že jim to tam ukáže, aby nemusel hledat...), buď jako syrup v teplé nebo studené vodě nebo přímo. Já si dávám jako panáka, celkem mi to chutná :wink: Ale nevím, jestli jsem si jen nevsugerovala, že to pomáhá - jsem ten typ, který raději věří než aby se stresoval :wink: Tak asi spíš doporučuju nejdřív vyzkoušet, i když jsou tam byliny, jako v těch čajích pro kojící, tak je to asi hodně podobné...
10. říj 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Já si toho Laktofytu taky dávám 3 krát denně tři lžičky. Mě chutná moc, klidně bych tu flaštičku vycucla naráz :slight_smile: A taky se mi zdá, že to pomáhá aspoň trošku. Dneska při odstříkání to bylo o něco lepší. Sice ne mega nárust, ale každý mililitr dobrej :slight_smile:
10. říj 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 možná je to psychologický účinek, ale já v porodce měla jeden den 0, a další den co jsem to začla pít byl vodopád :grinning: A taky bych toho vycucla víc, je to dobrý :dizzy_face: Kde to manža nakonec koupil?
10. říj 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek