• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@vodni Kokupil to na Veveří v obchůdku udamiany, měli tam otevřeno i v sobotu. Ze mě teda neteče vodopád :slight_smile: (kéž by) ale aspon to teče a těch dvacet vytáhneme. No tak vlastně třetinu jídla má kojení a zbytek nutrilon.
10. říj 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni ahoj, já ještě počkám dneska a potom je asi koupím, když to bude pokračovat - za dr jdem až za 14dní :frowning2: . Nám to začalo asi před 2dnama v takové míře. Ale byly jsme včera venku - sice byla přikrytá dost ale taky se mi zdá nějaká nachlazená. Chrchlá, chrčí - tak to u vás nemusí být žádnou alergií.
A když ju přebaluju tak taky háže takový šavle že si myslím že jí nemůže nic v břiše zůstat - kojím 20minut - se mi zdá docela dost ale jinak se od prsu neodtrhne :slight_smile: - já jsem vážila na osobní váze - a je jí kousek pořádnej - dr. nám zase něco řekne :grinning: :grinning:
10. říj 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka To víš, že si vážím toho, že můžu kojit. :slight_smile: Ale taky to není úplně růžový, taky mi příjde, že třeba má malej hlad zrovna když nemám prsa moc nalitý, tak je to takový na prd, že pořád brečí, ale někdy když se mi nalijou tak odstříkávám, takže to dám pak malýmu do flašky a je klid. :wink:

To počasí je teď taky děs běs, obávám se, abych taky nebyla brzo nemocná. :unamused: Ještě v baráku netopíme, v sobotu a neděli jsme zatápěli krbem, aby se barák pořádně prohřál, ale dneska jenom ráno a teď už je mi zima. Musí nás to taťka večer naučit jak přikládat. :sunglasses:
10. říj 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ivuska22 @vodni holky, dekuji moc za info..:wink: Ja jsem taky takovej typ, kterej na takovy veci veri.. :grinning: Proste placebo na me pusobi...viz homeopatika, ze..:grinning: Zkusim si to objednat pres net, a uvidime, jak rikate kazdej milimetr dobrej... :slight_smile: a budu mit zase dobrej pocit, ze pro to neco delam... :wink:
10. říj 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Jj, to chrčení a vůbec ty všechny zvuky... Koupila jsem mu teď i vincentku junior, máme celkem suchý byt, takže mi to doporučili (nebo libenar nebo sterimar bebe). Ale soplíky nemá.
Ty šavle, říkala dr. že když to jde jen tak koutkem nebo při odříhnutí, tak je to normální, ale nám to jde i obloukem. Zkus nějaký ty ostatní antirefluxový opatření. Doporučila nám podložit postýlku (úhel až 30st, my tam dali tři tlustý knížky), s malým po jídle co nejméně manipulovat a držet co nejvíc svisle - já i při kojení se snažím, aby měl hlavičku trochu výš, po jídle ho vždycky dávám do autosedačky, protože lehátko nějaké nemáme, tak mi dr říkala, že autosedačka je ok, hlavně, aby byl nějakou dobu po jídle v klidu a hlavičku výš. A pořádně odříhnout, což je u nás problém, protože to malý občas bojkotuje...
10. říj 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 jo a ještě, zase jsem změnila pořadí a nejdřív přebaluju, protože pokud bych ho po kojení dala na přebalovák, tak by blindil určitě. I tak jsem si ale podložku taky trochu podložila (složeným ručníkem), aby byla trochu ve sklonu
10. říj 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Tak jsem to asi zakřikla s tím akné, dnes se objevila další dvě bílé "čepice". Hele, přidala jsem ti práva do svého fotoblogu, mohla by ses podívat na fotky našeho Vodníčka, jestli to máte s tím akné podobné? Nějak to má opravdu ošklivý a pořád přemýšlím nad tím, jestli to není něco jinýho... Naštěstí ho to nesvědí
10. říj 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Našemu malýmu se taky ještě udělalo pár hnisavejch pupínků, ale už zas mizej. Koukám na vaše fotky, my už to teď teda máme lepší, ale tvářičky měl podobný, na bradičce toho tolik neměl. A taky je to vždycky víc vidět, když řve a zrudne mu to. Nevím no, kdyby se to pořád moc nelepšilo, tak bych se ješrě poradila s doktorkou, třeba něco vymyslí.
Šimonkovi se zas pořád rozlejzá ta červená vyrážka po těle, i když prací prášek už jsem zas vyměnila za původní, nevím, jestli to jsou jen potničky nebo něco jinýho. A teď ještě dostal rýmu, teče mu trochu z nosu, při kojení chrčí a má úplně ochraptělej hlas :unamused:
10. říj 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, zkuste se zaregistrovat na www.pampers.cz a budou Vám měsíčně posílat slevový kupóny na plínky. Protože máte-li spotřebu plen jako my, tak je to síla :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. říj 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Díky! A jak jste to měli celkem dlouho? Už mám kontakt na dětskou konží, takže ještě chvíli počkám a pak bych zašla asi i tam.
Potniček jsme se zbavili - vyměnila jsem zavinovačku. Připadalo mi, že se v ní jakoby "potí", ne že by byl zpocenej, dokonce myslím mu zas tak teplo nebylo, ale jakoby byla ta zavinovačka vlhká (nebyla, ale nevím jak to popsat - prostě asi blbej materiál). Do toho nosu - zkoušela jsi mu šplíchnout něco? Psala jsem o pár příspěvků výš, trochu se to chrčení zlepšilo. Rozhodně líp dýchá třeba při kojení. Myslím to může být tím, jak se teď změnila teplota vzduchu + náš suchý vzduch v bytě. Odsávačku na vysavač mám, ale tu jsem zatím používat nechtěla, protože myslím ucpaný ten nosík nemá.
10. říj 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka a jak to vychází? my nakupujeme plínky v makru
10. říj 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Myslím, že s e mu to začalo dělat tak kolem 10. -14. dne a začlo to mizet těsně před 5. týdnem. Tak držím palce, ať už to malýmu fakt zmizí a ani k tý kožní nemusíte. :wink:
Hmm, zavinovačku myslím máme dobrou, nijak se v ní nepaří. Máma mě trochu straší, aby nakonec neměl ekzém jako můj brácha, tomu to tenkrát začalo v několika týdnech a pak měl vpodstatě místo kůže jeden velkej strup. Máma byla úplně zoufalá, nesměla ho vůbec koupat, místo toho ho dvakrát denně natírala indulonou a zas to plínkama stírala, pak mazala vším možným, ručičky mu musela přivazovat, aby si to nedrbal, no hrůza :unamused:
Do nosu jsem mu koupila Physiomer baby (něco jako ten Sterimar), tak snad to trochu pomůže. Soplíky vytírám vatovou tyčinkou, odsavačku na vysavač jsem taky zatím nepoužila. Fakt to asi bude tou změnou počasí a tím jak se začalo topit a v paneláku máme suchej vzduch.
10. říj 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat". Poznámka admina: “spamování ve foru fotosoutezi a hlasovanim”
10. říj 2011 v 15:22 • majkl81
@vodni
mailem ti pošlou mail s kuponem na slevu ( tak 70 Kč)
kolik stojí plínky v makru? a jaký kupujete?
Zuzik má bílý pampers, kupujem už velikost 3.
10. říj 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Cena v makru je různá, podle toho, co maj v akci. My jsme zatím pořád u velikosti 1 :wink: Posledně co se mi tu válí účtenka myslím žádná akce nebyla - Pampers premium vel.1, balení 78ks stála 324,- A Ultracare Newborn (ty žlutozelený) vel.1 balení 43ks stálo tuhle 160,- Dívala jsem se, že celkem výhodný ceny jsou myslím na http://www.kasa.cz/baby/obchod/59984/pampers/
10. říj 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute holky, v sobotu je v Líšni burza dětského oblečení. Jdu tam poprvé, takže nezaručuju, jaký to bude, ale snad tam budou mít dobré věci.
13. říj 2011 v 10:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :grinning: , tak jsem zase zpět a přestěhovaná a konečně internet, a tak trochu jsem vás dočetla..
@vilibalda Peti, hrozně moc děkuju za nabídku, ale už jsem se nedostala k tomu, abych si to přečetla včas, a jak by se mi to bylo hodilo :wink: ..ale nějak to pomaličku zvládáme i tak..
jen to stěhování samotné byla teda pěkná divočina! :grinning: malej mi nechtěl moc spát, takže se balilo po 10timinutovkách a cca jeden den, víc času nebylo..já se pak na jeden den přesunula k tátovi a můj muž se z toho hodlal zbláznit :confounded: ..ale zvládli jsme to a už jsme konečně ve svém..
i když tady to jde taky pěkně pomalu :unamused: ..malý spí aspoň v noci, ale to jsem tak hotová, že jsem noční vybalování dala jen jednou a od té doby radši s manžou spíme :grinning: ..
jak jste tu mluvily o těch miminích zvucích a blinkání a zběsilém kojení plus u nás hrozné škytavky, tak my to máme úplně stejně, kamarádka laktační poradkyně nám řekla, že to je reflux a co všechno to obnáší, no docela jízda :frowning2: ..člověk by řekl, že taková blbost, ale starostí je s tím víc než dost..omezování potravin, zákonitosti při kojení, po kojení, na spaní atd. atd..a docela to může vymizet taky až v roce! :angry:
@ani84 ježiš, já vůbec nevěděla, že nějaké novorozenecké akné vůbec existuje a už dva dny se tu děsím, co to malému raší po obličeji! :astonished: jsou to červené pupínky s bílou hlavičkou??? a co jsou takové bílé větší pupínky na čele a ve vlasech, to je nějaká vyrážka z mlíka či co? vypadáme teda taky jako v pubertě, fotky budu asi taky cenzurovat :grinning: ..
13. říj 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 tak uvidím, ale ráda bych tam taky zašla..
13. říj 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Jůlinka měla to novorozenecký akné v podstatě od 1týdne do teď - takže tak měsíc - už je to v pořádku - má už krásně čistý tvářičky.
S tím refluxem si mě vyděsila - a co to obnáší - co nemůžeš a co to kojení???
14. říj 2011 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terezka29 Teri, ohledne tech pupinku na objiceji, malej to mel jenom v porodnici a jeste vic se mu to rozjelo po hermank.vlhcenych ubrouscich, ktery jsem pouzivala na zadecek... :wink: Mel to puvodne jenom na obliceji trosicku a jakmile jsem zacala pouzivat ty ubrousky, tak to mel po celym telicku! Jedna maminka me upozornila na hermanek, ja jsem to prestala pouzivat a hned do tri az ctyr dnu se pupinky ztratily!..:wink: Nebo nepouzivas ted neco noveho? Novou kosmetiku na mimi, praci prasek? Nebo nejedla si treba neco vic aromatickyho?
14. říj 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Heřmánek opravdu ne, je to strašný dráždidlo a oni to cpou do každé druhé dětské kosmetiky s tím, jak je to uklidňující apod.! Vůbec!! :unamused: Udělala jsi dobře, žes ty ubrousky přestala používat.
@terezka29 Také jste se stěhovali? My taky o víkendu. Ale u nás to bylo rychlý, my už jsme na baráčku všechno měli a teď jsme jen sbalili to nejdůležitější co nám doma zbylo, takže to byla rychlovka. Naštěstí. :wink:
Jinak taky dnes máme měsíc. :slight_smile:

A co jinak jak se všichni máte? Tady to tak strašně za poslední měsíc utichlo, že to snad ani není možný! :slight_smile:
14. říj 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 @falca1 @terezka29 Ahoj, včera jsme byli v dětské nemocnici kvůli blití - už několik dnů, a obloukama, a vlastně blije vše, i protiblinkací prášek nutriton, a už i ten syrup gastrotuss, a vlastně i žaludeční šťávy občas :frowning2:. Potvrzen masivní reflux, takže pokračujeme v té šílenosti (kojení, polohování, opatrná manipulace, pořád zvýšená poloha... atd. atd.). Sice blbý, ale aspoň, že můžu být "klidná", že to není nějaká ta blbá alergie. Kromě jinýho (viz fotoblog) se tam dívali i na tu vyrážku v obličeji (akné?), a dr to popsala jako novorozenecký toxoalergický exantém. Říkala, že se to může rozlízat i po těle, ale to my nemáme... Na netu píšou, že se objevuje 2-3 dny po porodu (malýmu se to ale objevilo až ve 14 dnech), a že to zmizí za 2 týdny (my to máme už 3 týdny), tak nevím...
14. říj 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Náš prcek měl ten obličejík opravdu ošklivý, už jsem album i promazala... Přesně jak popisuješ, když je v klidu, tak je to vidět hlavně v určitém úhlu (proti světlu), ale jakmile třeba vříská, nebo prostě při nějaké "aktivitě", to zčervená a vidět to je hodně. Teď to už naštěstí trochu ustupuje... A reflux mi říkali, že zmizí nejspíš až po zavedení tuhé stravy...
14. říj 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Ahoj Teri, díky za mail, no podle popisu to u nás taky vypadá na reflux :grinning: no hrůza ještě to skonzultuju s dr. - ale jestli je to opravdu, tak já snad budu na suchým chlebu - to co je tam vyjmenovaný - sladký ne, rajčata ne - to mě zabije :frowning2: :grinning:.
14. říj 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka no vidíš Leni, já mu teď párkrát utřela obličejík ubrouskem J&J a namazala mlíkem na dobré spaní, tak třeba je to z toho..ale nejsou to jen červené pupínky, spíš takové malé beďárky s bílou hlavičkou, takže to asi bude to akné..dneska už je to ale zaplaťbůh lepší..
@misaskul stěhovali jsme se minulou středu, ale do prázdného bytu, takže všechno komplet přestěhovat, dokoupit ještě nějaký nábytek, muselo se vymalovat, položit podlahy atd., a teď se už víc jak týden brodím krabicema a snažím se přehlížet ten hroznej bordel, co tu máme, generální úklid není možný, dokud to všechno nebude na svém místě :unamused: ..navíc nám tu nechali předchozí majitelé svinčík jak u cigánů, nefunkční kotel, takže teplá voda a topení nic, super prostředí pro měsíční mimino, chjo..ale už se nehroutím, aspoň bude otužilej! :grinning:
@vodni
@falca1 s tím refluxem je to fakt naprd, sice můžeme být rády, že to není nic vážného a časem to vymizí, ale je to vážně opruz..a Alčo, pro mě ta čokoláda a všechno! jsem si dnes ráno musela naliskat za tu snídani, kterou jsem Jonáškovi připravila - banán, jogurt a perník, ale nešlo to vydržet :angry: ..
14. říj 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Teri, pošli mi prosím jestli máš něco víc k těm potravinám - mně k tomu nic nedoporučili :confused: Vím teda, co bych asi neměla, ale ne v souvislosti s refluxem...
@falca1 Hlavní je, jestli blinkáte obloukama. Jestli jen ublinkávání po jídle a tak, tak to může být OK. Náš prcek ale třeba i 2h po jídle hodí obloukem cokoliv - blinká nejen mlíko, ale prostě cokoliv je v žaludku, tj. i ty žal. šťávy apod. No a z toho ho musí asi ukrutně i pálit žáha myslím, protože je vidět, že ho to trápí... Ale musím říct, že jak to teď máme černé na bílém, tak jsem klidnější, a taky se mi víc daří to nějak zvládat, takže včera a dnes neblil pořád, ale jen občas :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni mě se nezdá že by blinkala obloukama, ale hodně blije - a třeba i ve spaní - potom se z toho vzbudí samo a začne řvát - a taky si začala ublinkávat těsně před dalším kojením (jako kdyby si chtěla vyprázdnit žaludek před dalším papáním :grinning: )
a co ti řekli že máš dělat proti tomu refluxu - Terka mi něco poslala, ale jestli máš něco doporučený z dětskké nebo kdeste to byli??
15. říj 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 jj, byli jsme v dětské, ale doporučení mám už od své dr
- zvýšení postýlky (až 30°)
- opatrná manipulace s dítětem s důrazem na to, aby dítě bylo stále v mírně zvedlé pozici (hlavička výše než bříško), i při kojení (používám polohu tanečníka)
- po kojení nechat v mírně zvedlé pozici aspoň 30min (dr doporučovala lehátko nebo autosedačku)
- rozhodně po kojení nepokládat do lehu
- někde doporučují dokonce nemasírovat bříško, nezvedat nožičky, nepoužívat polohu klubíčka
- v průběhu kojení několikrát odříhnout
- nepřepíjet, interval mezi kojením min 2h, zkrátit dobu kojení, cca 10min
- odstříknout před kojením, aby se nezalykal + nadbytek předního mléka reflux zhoršuje
- ke spaní dávat na bok
16. říj 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni
@terezka29 díky holky - zkouším to - i když v autosedačce blinká taky - půl hodina je teda dost.
Malá začíná dávat nožičky nahoru - teda hlavně na přebalováku - takže stejně se poblinkává :angry:
16. říj 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 @sarkast Ahoj holky, dávám vám fotečku nálepek sem, fotila jsem to teď s bleskem, takže barvy všelijaké... Jste mě trošku přiměly k tomu, abych ještě dodělala plánovaná zvířátka :wink:
16. říj 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek