• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@vodni Ty potraviny jsou: brokolice, paprika, květák, rajčata, kukuřice, okurky, cibule, česnek, jablka, banány, citrusy, kokos, luštěniny, dále je pak nevhodné mléko, med, čokoláda, peprmint, kofeinové a perlivé nápoje, tučná, kynutá, smažená, pikantní a vysokokalorická jídla..Cha, jsem nahraná! :grinning: Ale myslím, že v malém množství to nebude tak horké, takže sem tam něco zobnu :wink: ..
a všechny ty další rady taky aplikujeme, jen ještě poradkyně říkala, že mám prostě vydržet, protože s refluxivními dětmi je to jako na houpačce, někdy líp a někdy hůř, jen bohužel toho hůř bývá obvykle trošku víc..
takže se, holky, držte, aspoň víme, že to časem zmizí :slight_smile: ..
@falca1 jinak Jonášek se mi na přebalováku taky tak kroutí a cuká, že si hnedle ublinkne, a pak přijde škytavka jako prase, takže nemůže usnout a než pořádně usne, tak už se zase budí, že má hlad! :grinning:
16. říj 2011 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk no perfektní :slight_smile:
17. říj 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 :grinning: :grinning: :grinning: řekli ti, co jíst můžem? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. říj 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Jsi šikovná, udělali jste malýmu pěknej pokojíček, my máme do žluta spodní část zdi a pak borduru s kytičkama, motýlkama apod. (neutrál pro holku i kluka, protože jsme netušili co to bude :slight_smile: a taky až budeme mít druhé mimčo, tak budou mít společný pokojíček). A jak roste Radovánek?

My rosteme jak z vody, příjde mi, že po zimě velmi rychle přejdeme do sporťáku. :slight_smile: Ale korbičku máme docela velkou, tak třeba to nebude tak horký.

Příští týden končí šestinedělí, to utíká, že to ani není možný! :wink:
18. říj 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 @misaskul Děkuji za pochvalu :slight_smile: Já vlastně taky tajila, že mám v sobě kloučka, tak jsem se snažila pokojík mířit do neutrálna a chtěla jsem bílou a oranžovou hodně nakombinovat se světle zelenou a myslím, že se celkem daří :slight_smile: Manžel se mi teda směje, že je to tomu malýmu úplně jedno, no však já ten pokojík beru jako prostor pro své vyřádění :grinning:
Jinak my rostem jak ze smetany :sweat_smile: Dneska jsem se s malým vážila, ve svých dvou a půl měsících má 6,6kg, otesánek jeden. Nevím, jestli zimu v korbičce přečkáme, necháme se překvapit.

Jsem se dívala, že se tu trochu probíralo blinkání - já už si zvykla, že Radovánek blinká poměrně často, ale jelikož tolik přibírá, tak to vůbec neřeším, jen mě právě teď dostal - málem si při lehu ve zvýšené poloze nablinkal až do očička, šikula jeden :astonished: :grinning:
18. říj 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dneska jsme byli na kontrole v 6 ti týdnech, Šimonek má 57 cm a 5020 g :slight_smile: Přibírání se trochu zpomalilo, už jen 750 g za 3 týdny, takže jsme tentokrát doktora tolik nevyděsili :grinning:
18. říj 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk @ani84 Teda holky to máte velikány, ale oni kluci asi rostou víc. Já jsem byla s Aničkou minulý týden ve čtvrtek na 3 měsíční prohlídce (i když 3 měsíce bude mít až 29.10.) a má 4360 g a 60 cm. Za měsíc přibrala 510 g. Pořád ji kojím, i když se mi zdá, že se malé hodně zvětšuje apetit, často ji musím dát při jednom kojení z obou prsou, což dřív nebylo. Tak uvidím, jak dlouho vydržím. Ale doktorka mě uklidnila, říkala, že má krásný bříško, že určitě nemá málo mlíčka.
18. říj 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 To je asi pravda, třeba můj brácha přibíral ze začátku stejně rychle jako náš Šimonek, zato u mě byla máma ráda, když mě v roce vykrmila na 7 kilo :grinning:
Já taky malýmu v posledních dnech musím často dávat z obou prsou, z jednoho mu teď nestačí, ale aspoň se pořádně nacpe a pak vydrží o trochu dýl do dalšího kojení.
18. říj 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13
@ani84 tak to jsem zvědavá kolik budeme mít my, příští týden jdem na 6týdenní kontrolu - a naše malá apetit má dost velkej takže budeme mít spíše víc :grinning:
18. říj 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 No na nás se vůbec nedívej, my jsme obři - my měli v šesti týdnech 5,85kg, rozdíl mezi třítýdenní a šestitýdenní kontrolou 1,2kg!!! Ale tak koukám, že za ty poslední 4 týdny už je to jen 0,8kg :sweat_smile: A kojím pořád jen z jednoho prsa, poslední dva dny ale trošku častěji - no jestli ten náš halama nasadil spurtík, tak už ho asi za chvíli půjdu hlásit do školky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. říj 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 @ani84 Jsem ráda, že nejsem sama, kdo občas krmí z obou prsou. Přijde mi, že Anička je taky celkem hamoun, ale na váze to prostě vidět není :frowning2: Ale na druhou stranu si říkám, že si aspoň dýl užiju to malé miminko a taky se zatím tolik nepronese :wink: . Ale se mnou to prej bylo podobný, v první třídě jsem měla 18 kilo. Takovou váhu má těď náš 2,5 letý synovec :grinning:
@kackabk Vy jste vážně obři, asi máš prostě smetanový mlíčko. Bylo by zajímavý ty naše mimina položit vedle sebe a porovnat :slight_smile:
18. říj 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky :slight_smile: Tak vidím, že taky zápasíte s refluxem. U nás je rozdíl jen v tom, že nekojím. Takže vidím jako výhodu, že nemusím řešit jídlo. Ale zase máme problém s UM. Po antirefluxní se nemohla vykakat, jak měla tvrdou stolici, takže máme jinou a po té pořád ublinkává. Ale aspoň to nebývají obloukový šavle.
A jinak už malá chytla ode mě bacily a je pěkně nachlazená! Má pořád ucpaný nos, ale tou tuhou rýmou. A od včerejška kašle a zvrací hleny. :frowning2: Přemýšlím, jestli s ní jít k doktorce nebo jen koupit kapky na rýmu. Teploty nemá a klasický kašel taky ne. Prostě z té rýmy, jak leží, tak jí ty hleny jdou do krku a pokašlává a zvrací. Ach jo! :cry:
No a k těm mírám- tak náš cvalda má ve 3 měsících 5850g a 57cm- Ten Nutrilon jí asi vážně chutná :grinning:
19. říj 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 Jen si užívej to maličký miminko, to trošinku závidím :pensive: - a na porovnání mi stačilo, když v šesti týdnech ležel Radovánek u ortopeda na jednom přebalováku s tří a půl měsíční holčičkou...a byl větší!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale tak zase jsem ráda, že nemusím absolutně řešit nějaký přibírání a tak :wink:
@lutsousek Jéje, Luci, tak ať jste brzo zdravé!!!
19. říj 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky, prosím poraďte mi,
kde jste kupovaly povlečení do postýlek a jakou má velikost ( polštář 35x40 a peřinka 75x75).
Já prodala proutěný košík s vybavením a teď řeším, kde co koupit. Moc děkuji.
19. říj 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@efendy82 @terezka29 holky byly jste v sobotu na tom bazarku v Lisni? :slight_smile:
20. říj 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lutsousek Luci a davas ten obyc.Nutrilon? Nebo ten HA proti ublinkavani?
20. říj 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka já se tam bohužel nedostala :unamused: ..
20. říj 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Ten bazárek byl uplne perfektni..hafo peknych a levnych veci..dali se tam najit i znacky jako Next a tak..koupila sem tam treba uplne krasny laclace Next za 60,-...akorát tam bylo hafo lidi, ale priste jdu urcite zas.
20. říj 2011 ve 20:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky, chci se zeptat, jestli každý den vaříte? Myslím jako svým partnerům a sobě. Já na to byla vždycky zvyklá, ještě když jsem chodila do práce tak navečer jsem vždycky něco udělala, i během těho i teď co je malej na světě. Ale co bydlíme sami, tak to flákám a nevím čím to je. Nepříjde mi, že bych nestíhala, ale možná to stěhování, pořád něco uklízím, rovnám, organizuju... Manžel má rád po práci teplé jídlo, protože během dne na to nemá moc čas.
Tak by mě zajímalo jak to máte vy?
21. říj 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Já sem teda od té doby, co se Matějda narodil, zvládla uvařit jen jednou (teda když nebyl nikdo, kdo by pohlídal) a to špagety s omáčkou a když jsem to dodělávala, tak už se prpbouzel...nevím, jak vy, ale asi mám nějak moc náročný dítě:o( Přes den vůbec nespí a nebrečí, jen když má dudlíka, kterej mu vypadává cca 20x do hodiny, takže já teď trávám dny na gauči vedle prcka :frowning2: Máte to taky tak někdo? A nemáte nějakou fintu na to, aby mu ten dudel tak často nevypadával? :slight_smile:
21. říj 2011 v 11:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Tak to já to mám úplně naopak, nejsem moc zvyklá vařit. U nás to bylo vždycky tak, že jsme si každej zašli na oběd v práci a večeře pak většinou jen studený, o víkendu jsme něco uvařili společnými silami. Co je malej na světě, tak přítel dál chodí na oběd v práci a já jím podle toho, jak moc prcek dopoledne spí nebo řve. Poslední týden řve skoro pořád, takže jsem si sotva zvládla namazat chleba :angry: Měla jsem tu teď třeba 2 dny v lednici maso, že si něco uvařím, ale nedostala jsem se k tomu, tak z toho přítel včera udělal vynikající večeři :slight_smile:
21. říj 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Nám doktor dudlíka zakazuje a zatím jsme to vydrželi a poslechli ho, takže já zas trávím celý dny s malým v náručí houpáním na balónu a taky u toho nic neudělám, leda můžu sedět u počítače :angry:
21. říj 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Jééé, tak to sem škodolibě ráda, že v tom nejsem sama...já bych to bez dudlíka nezvládla..chování mi příjde, že mu kolikrát spíš vadí než že by ho to uklidnilo...a přišla si na to, proč řve? Já dřív myslela, že je to břicho, ale teď si myslím, že to musí být i něco jinýho, ptž už se tak nekroutí..navíc dávám Espumisan, Bio Gaiu, masíruju několikrát denně břicho a nic nepomáhá..poslední dobou je odpoledne úplně hysterickej..to ani ten dudel nepomáhá:o( Chtěla sem dycky dvě děti, ale teď to zatím vidím trochu jinak :slight_smile:
21. říj 2011 v 11:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Hodně práce doma mám proto, že místo abych něco dělala, hraju si s Míšou :grinning: Minulý pátek se mi vyfouklo kolečko od kočárku, tak jsme bohužel neměly v čem ven :frowning2: Ale te´d už je to ok, tak můžeme příští týden zajít, co říkáš? Nemůžu v pondělí - to jdu bohužel k zubaři a vůůůůbec se mi tam nechce!
@lennikka Taky se bojím, abych malou nenaučila usínat u prsu... Občas usne sama, občas se to neobejde bez křiku. Dám ji do postýlky, ona si 5 minut pokřičí a buď se uklidní a usne, nebo ji na chvíli vezmu a pak jde zase do postýlky. Režim nemáme pořád žádný. Jinak se mi prsa zhruba od 2. měsíce nenalívají (ani po 12 hodinách bez kojení). Myslela jsem, že mám málo mléka, ale Miška přibírá, tak o dokrmování neuvažuju.

Trochu jste mě vyděsily s tím novorozeneckým akné! Netušila jsem, že něco takového je... U nás akné trápí jen mě, bohužel ani po porodu nezmizelo, prý snad až po skončení kojení. Miška je naštěstí zatím v pořádku.
Obdivuju, jak bojujete s refluxem nebo se soplíkama... Míša je fakt zlatý dítě, nic nepotřebuje a až mě potká něco "neobvyklého", třeba obyčejná rýma, nebudu vědět, co dělat.
Jinak Míša objevila svoje nohy, zvedá je, kope do věcí a vypadá to, že se asi brzy přetočí ze zad na bříško. Dokáže se točit jako hodiny i o 180°, takže na hrací dece hezky cestuje. Taky se začíná smát nahlas. Absolvovali jsme vítání občánků. Naše jinak hodná holčička to skoro celé profňukala, tak jsme většinu času strávily v předsálí. Asi si myslela, že jako občanka Žabovřesk musí vřískat. :grinning:

@misaskul Nevařím denně, manžel chodí na obědy, tak máme tak půl týdne studenou večeři. Vařím spíš, abych něco jedla já :grinning: Mám hodný dítě, hodně spí i přes den, ale vařit oběd jen pro mě mě nebaví. Většinou nemám nápad, co udělat.
@efendy82 Jak byla Míša větší, snažila se dudlík si vrátit do pusinky. Byla to vlastně její první hračka. Pak někdy po 2. měsíci objevila na ruce palečky... a dudlík teď odmítá. prvně jsem byla docela ráda, protože v noci nevolala po dudlíku, ale te´d když dudlík hned plive a má neustále v puse palec, moc ráda nejsem. Ale na druhou stranu je to snad její jediná neřest (ještě v poslední době nějak nerada jezdí autem). Jinak je neuvěřitelně hodná!
21. říj 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda A kdy tak si ho začala do té pusinky vracet? U Matyho zatím nevypadá, že by si chtěl hrát..natož mi pomoct a hrát si s dudlem:o)Asi i ten palec bych mu odpustila, jen kdyby nevyžadoval od rána do večera moji pozornost....Miška je moc krááásná holčička a v těch šatičkách je fakt frajerka:o)

Holky, jak jste to měli s kontrolou po šestinedělí? Já sem se objednala pozdě a půjdu na kontrolu víc jak po měsíci po konci šestinedělí...a docela se bojím, aby se něco nezanedbalo..ale zase jsem byla na císaři, tak si říkám, že v tomhle připadě není ta kontrola tak důležitá, jako v případě přirozenýho porodu
21. říj 2011 ve 12:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 včera jsem se objednávala na kontrolu po 6ti nedělí a dr. má volno buď 31.10 a nebo až za měsíc (a manžel by to nejspíš nepřežil kdybych šla až za měsíc :grinning: ) - akorát cesta dlouhá a autobusem s přestupama (navíc pravděp. nebudu mít štěstí na nízkopodlažní) - musím tam jet sama s malou, protože mi ji nemá kdo hlídat a navíc mezi kojením tak jsem zvědavá jak to dopadne a doufám že tam nebude bengál :grinning:.
@misaskul já vařím tak abych měla z víkendu třeba porci v týdnu na ohřátí a když není tak si udělám během běhání dávání dudlíku malé udělám ty špagety nebo něco fakt rychlího - akorát to nepůjde donekonečna :grinning:

Jinak malá teda dudlík pořád chce i když jí ho teda taky musím pořád dávat - opravdu tak 20xza hodinu :grinning: , teďka usne sama jen v kočárku na procházce a nebo večer musím opravdu nosit než ji dám do postýlky tak musím mít pocit že fakt zabrala a neprobudí se po 3minutách.
Ale říkám si jak si začne všímat hraček tak to ji zabaví a potom vyčerpáním třeba usne :grinning:
21. říj 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Kolem 2. měsíce si hrávala s dudlíkem. Ono se jí to skoro nikdy nepodřilo vrátit si to zpátky, ale zabavila se tím na 3-5 minut a mě volala až pak :slight_smile: Jakmile jsem jí pak dávala do ručičky hračky, začala dávat k puse je a tak našla palečky :angry: Ale ona si hodně vystačí sama. Ráno mě vzbudí broukáním mezi 8-10, tak vstanu, umyju se, udělám snídani, někdy se i nasnídám (někdy snídám až ji mám u prsu), ona si v klidu leží :dizzy_face: Prostě fakt zlatíčko! Občas mě napadne, jestli nebude hloupá, když jí stačí ležet a nevyžaduje moc pozornost, ale moje sestra a hlavně manžel byli prý úplně stejní! Nevěřila jsem tchýni, když říkala, jak se ráno upravila, nasnídala a až teprve pak šla obstarat děti, které do té doby čekaly v pohodě v postýlkách. Všude jsem četla varování, jak děti vyžadují pozornost a maminka až v poledne zjistí, že je ještě v pyžamu, jak neměla čas. Tak jsem to taky tak čekala, jak se nestihnu ani převlíct, ale Míša je naštěstí po tatínkovi neuvěřitelně hodná :dizzy_face:
21. říj 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Na kontrole v šestinedělí jsem byla už v 5 a půl týdnech, Dr. měla pak dovolenou, my jsme jeli pryč, tak jsem nechtěla čekat o další měsíc. Pokud nekrvácíš nebo Tě nic nebolí, tak myslím, že to nevadí, že jdeš později.
21. říj 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82
@ani84
@vilibalda
@falca1 Tak díky holky. Já jsem zvyklá vařit už hodně dlouho, vlastně ještě předtím než jsme spolu začali bydlet, takže asi 5-6 let, takže to mi nedělá problém a nápadů co uvařit je spousta, jenom třeba zrovna chybí ty ingredience. Vaření mě baví, ale teď to prostě nezvládám. Manžel obědy vůbec nestíhá, jen mu připravím svačinu sebou, někdy se staví dom v poledne na polívku aspoň. A já se aspoň v poledne najím teplýho jídla a manželovi zbyde na odpoledne/večer. Adámek je hodnej hlavně přes noc, to se aspoň vyspíme a já naberu síly na den, kdy řádí jak divočák. :grinning:
21. říj 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
tak ja byla na gynekologii po 3 tydnech kvuli spatnym stehum a po 8 tydnech kvuli abscesu a sepsi :confounded: . Ted si "uzivam" druhe sestinedeli :rolling_eyes: .

Jinak navareno mit musim kvuli Honzikovi, snazim se, aby na pondeli zbylo neco od nedele, 1-2x tydne mi manzel donese jidlo ze skolni jidelny, tak to schovam Honzikovi aspon na dva obedy a sebe necim odbudu, pripadne varim vecer nebo delam teplou veceri a udelam vic, at mame druhy den na obed.

Ja dopoledne nenavarim nic, s dvema detma. Bud jsme venku nebo si hrajeme.

Vojtisek teda neni moc hodne miminko, potrebuje porad nejakou zabavu. Vecer usina az kolem 23.h, rano by spal dlouho, ale Honzik ho vzbudi v sest. Do te doby jeste 2x kojim, nekdy i vic . Vojtisek je pak unaveny, protivny, cca od 10 uz vylozene rve az do poledne, kdy se urve do spanku nebo to musi vydrzet az do tri, kdy se vzbudi i Honzik a jdeme vsichni ven. Ted jsem koupila hrazdicku, tak uvidim, Vojtisek porad vyzaduje dost podnetu, jinak se nudi. Zato ja se fakt nenudim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek