• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
Ahoj, můžu se zeptat jestli a jaká máte lehátka? Jestli taková ta houpací (houpá se to samo?) nebo s vibracemi apod. S refluxem musím malýho dávat po jídle do zvýšené polohy, zatím ho buď držím nebo používám autosedačku, ale není to moc pohodlný... Takže jsem si říkala, že bych koupila lehátko. A malý se celkem rád houpe, takže jestli máte tipy... Díky!
Dudlík - malý si ho vezme jen občas a řeším to tak, že mu ho "přidržuje" hračka nebo plínka, kterou má kvůli blinkání neustále kolem krku :grinning: Ale moc ho nechce.
Vaření - vůbec :grinning: Uvařit jsem zvládla zatím jen asi pětkrát... Jinak mi přes den někdy přijde uvařit máti, jindy se odbydu něčím nenáročným nebo zbytkama :grinning: A večeři vaří moje zlato největší - manžel :dizzy_face: Ten obědvá v práci.
Hodné miminko, to teda moc nemám :frowning2: Hysterické záchvaty máme na denním pořádku :frowning2: Ale připisuju to tomu refluxu, vrací se mu to někdy i během kojení, pak někdy i třeba 2h po kojení se mu zvedají ty žaludeční šťávy, takže vříská asi kvůli tomu, že ho pálí žáha... Nepomáhá bohužel vůbec nic, takže ho jen chovám, aby věděl, že jsem nablízku...
21. říj 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Já taky někdy vůbec netuším proč řve, taky už myslím, že jenom prdíky to nebudou. Jen jsem ho tu takhle pomluvila, tak zrovna sám usnul v postýlce a už spí asi půl hodiny, takže si zrovna vařím aspoň těstoviny :slight_smile:
Na kontrolu po šestinedělí jsem měla jít dneska, ale sestřička mi volala, že doktorka onemocněla, ať si znovu zavolám na začátku prosince :unamused: Jsem teda po přirozeným porodu, ale zas jsem neměla žádný šití, tak snad to bude v pohodě.
21. říj 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Já se ještě ani neobjednávala :grinning: Prostě nevím, jak bych to v tom kolotoči tak jako tak zvládla... A šití jsem taky neměla, a protože jsem byla v porodce týden, tak jsem tam i absolvovala ultrazvuk, takže snad vše ok
21. říj 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Budem je tu asi pomlouvat častěji:o) Ten můj sice měl po jídle tak půlhodinovej hysterák, ale pak sem ho ponosila v babyvaku a teď v něm taky už min půlhoďky spí..asi nám chtějí dokázat, že zas tak zlobivý nejsou:o)
@vodni My máme lehátko Fisher Price s vibracema..zkusila jsem ho jen párkrát, ale mě třeba příjde pro tam malý mimi ještě míň pohodlný než autosedačka (mame maxi cosi s tou novorozeneckou vložkou). A dáváš něco na ten reflux? Nám minule doktorka doporučila Gastrotuss, ale zatím to asi moc nepomáhá..když ho třeba dvě hoďky po jídle přebaluju, tak ublinkne i tak..a dneska to byla taková rosolovitá hmota, až jsem se vyděsila...ale pak mi došlo, že je to asi to zahuštěný mlíčko tím Gastrotussem..
21. říj 2011 ve 14:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Ahoj, já teda vařím skoro každý den. Manžel přes den nemá vůbec čas si zajít na jídlo, takže mu dělám teplý večeře. Chodí až večer a sám vařit moc neumí, takže je to na mě. Ale obchod tu mám kousek, takže většinou během dopolední prochajdy s malou i nakoupím. A vařím, jak se dá. Když malá usne, nebo když má klidnější chvilku a zabaví se pod hrazdičkou. Ono to vaření zas tolik času nezabere. Něco se může nechat jen probublávat na sporáku, nebo péct v troubě a člověk jen hlídá čas, kdy to vypne :wink: A já už většinou moc nevečeřím, takže mi to zbyde na druhý den k obědu :slight_smile:
@vilibalda Ahoj Peti, Míšulka je nádherná, v těch šatičkách jí to moc sluší. Mi to připomnělo, že musím taky malou nahlásit na vítání občánků :wink: Jinak mě se už prsa taky nenalívají, dokonce občas mám večer pocit, že jsou úplně prázdný, ale doktorka mi říkala, že dokud malá přibírá a v noci mi spí a nebudí se hlady, tak má určitě mlíčka dost.
21. říj 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Vyzkoušeli jsme nutriton i gastrotuss a nepomáhá, blinká i to - hází velké obloukové šavle :frowning2: Po jídle, při jídle, před jídlem, vlastně kdykoliv... Takže gastrotuss dávám už jen minimálně, protože to stejně vyhodí, a spíš se zaměřujeme na antirefluxní opatření a manipulaci...
21. říj 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Ahoj, já mám lehátko Fisher price s vibracema a hrazdičkou. Koupila jsem ho na mimibazaru už použitý, ale vůbec to na něm není poznat. To lehátko je i houpací, ale to zatím nepoužívám, mám tam danou zarážku a malá v něm jen leží a dívá se na hračky na hrazdičce. Zjistila jsem, že vibrace jí moc neba, ale na ty hračky na hrazdičce se dívá a směje se na ně. Je fajn, že ji tam můžu občas aspoň na chvilku položit. Manžel je hodně v práci, tchýně v nemocnici a moji rodiče 300 km daleko, takže hlídání mám nulový. A když se chci třeba jen omýt, tak si ji dám v lehátku do koupelny, mám ji pod dozorem a mám zároveń i klid na mytí :wink: Nedávám ji tam na dlouho, tak max. na 15-20 minut, ale i tak je to fajn.
21. říj 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 Konečně někdo jako já! :slight_smile: Jenže já teď po tom stěhování jsem jak napalicu. :angry: Manžel mi říká, ať si z toho nic nedělám, ale když u nás to bylo vždycky tak automatický, že se prostě vaří, tak mám takové jako vyčítavé pocity, jestli nejsem úplně neschopná. :unamused: Naštěstí mě manžel ujišťuje, že nejsem. :grinning: Snad se do toho zase rychle dostanu.

A dneska jsem to vyřešili radikálně, tento týden jsme oba slavili svátek, tak dáme Adámka na první hlídání babičce boskovické a jdeme s manželem na večeři do restaurace.
21. říj 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni my máme Babymoov Bubble Simple lehátko, nejsou tam ani vibrace ani samohoupání, na to je moje noha u televize :grinning: nebo se nehoupáme, na hrazdičce dvě malé hračky..malý má taky reflux, ale v sedačce se mu zatím líbí, takže lehátko jsme vyzkoušeli jen jednou..ale zdá se, že se bude malému líbit :slight_smile: ..tedy až se u nás bude topit a já ho nebudu muset navlíkat a balit do dek, aby mohl být v jiné místnosti než v ložnici, kde je přímotop! :grinning: :grinning:
@kodiak13 koukám, že někdo to tu má stejně "oddychové" jako já :wink: ..manžel od rána do večera v práci, z mojí strany na hlídání nikdo, tchán a tchýně 60km na jih a když pustím vodu nebo si namažu rohlík, spustí se řev :grinning: ..dokonce i na záchod chodím na etapy :slight_smile: ..ale začínám si to užívat, nechci to zakřiknout, ale zatím si tak nějak rozumíme, co nás trápí a jak s tím bojovat..ať je to reflux nebo prdy nebo hlad nebo počuraná plína :wink: ..jen na nedostatek pozornosti Jonášek tedy netrpí :grinning: ..

co se vaření týče, tak přes den se obvykle odbývám rohlíkama se vším možným, sladkostma a ovocem a vařím prakticky jen o víkendu, buď jednou nebo dvakrát a samé takové ty rychlojídla a zapékané věci..ale manžel chodí na obědy v práci a večer je zvyklý si dát rohlík, takže se nijak nemusím pranýřovat..spíš trpím tím, že už jsme tu nastěhovaní víc jak 14dní a já pořád nejsem schopná pohnout se zabydlováním..teda složila jsem si komodu a knihovnu z Ikey :sunglasses: , ale to je tak všechno..
a k doktorovi jdu 1.11., tak jsem zvědavá, ještě trochu špiním, ale jinak myslím, že jsem v pořádku, šití jsem měla minimálně..musím být, jinak manžel poleze po zdi! :grinning: :grinning: :grinning:

@misaskul dobrou chuť přeju :wink:..
21. říj 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni A ty antirefluxní opatření pomáhají tak moc, že to omezuje ten brekot? Já ho taky nechávám ve vyvýšené poloze, ale tohle teda vůbec nezabírá :frowning2: Ted tu byla mamka a rikala, ze prece neni mozny ho nechat takhle brecet az do tretiho mesice a doufat, ze to prejde..ja si to myslim taky, ale pro doktorku je to proste trimesicni kolika a nazdar:o(
@terezka29 Jééé tak to ti závidím, že si rozumíte..taky bych se k tomu chtěla dopracovat..jak třeba poznáš, že brečí zrovna kvůli refluxu?
21. říj 2011 v 19:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Leni, dávala jsem HA, ale po něm mi malá přestala kakat. Měla z něj šíleně tvrdou stolici, kterou nezvládala vytlačit. Děs. Teď máme Comfort. Po něm ublinkává průběžně celý den, ale nejsou to ty oblouky. :confounded: Dělají se jí šťávy a asi jí dost pálí žáha, protože ublinkává jakoby čistou vodu... A to může být teď spojený i s tím nachlazením. Já už nevím pomalu z čeho zvrací, podnětů má víc než dost, chuděrka.

Jinak přes den taky vůbec nespí. Jsem ráda za 10 minut spánku. Vyžaduje nošení a nesmím u toho sedět- musí se chodit a houpat. Záda mi to už neberou. V houpačce a na dece vydrží tak 5 minut a řev... samozřejmě u toho musím asistovat a bavit ji, aby vydržela aspoň těch 5 minut :grinning: No a dudlík nechce- vezme ho na milost jen když už je úplně vyčerpaná a nemůže zabrat. A to ho i tak plive, takže jí ho musím vracet.

Prostě je to všude stejný :slight_smile:

No a vaření budu řešit, až se přestěhujeme do vlastního. Zítra nás čeká oficiální předání bytu a můžeme si konečně vyřídit nový doklady! :slight_smile: Jen bydlet budeme až koncem listopadu kvůli úpravám.
Byla jsem zvyklá vařit denně a vařím ráda, manžel v práci na jídlo nechodí a byl zvyklý jíst teplý jídlo ode mě doma. Ale moc to nadějně nevidím, že bych zase vařila... možná až bude malá chodit do školky :grinning:
21. říj 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Jo jo, taky jsem byla zvyklá vařit denně. Ale malá je naštěstí hodná, takže to většinou zvládnu i teď. Ale občas taky "nemá svůj den", takže jsme tenhle týden jeden den měli k večeři ohřátý párek s chlebem. Ale manžel si tak pomlaskával, že to asi zavedu častěji :grinning:
Večeři vám závidím, doufám, že jste si pochutnali :stuck_out_tongue_closed_eyes: My nemáme hlídání :frowning2: A navíc večer bývá malá mrzutější, tak jí kojím třeba i po 2-2,5 hod, takže bysme museli jít na nějakou rychlovku. Ale snad se taky někdy dočkám :wink:
@terezka29 No, s hlídáním je to špatný. A manžel říká, že malá je mamánek, protože když si ji vezme, tak většinou brečí. Jenže, jak nemá být mamánek, když jsem s ní celý den? :wink: Navíc byl teď manžel hodně pryč a když je v čechách, tak má stejně tolik práce, že není moc doma, tak se s malou ještě tak nesžil jako já. Takže si myslím, že je to spíš tím, že už trošku vím, co na ni platí. A Terezko musím říct, že si to taky užívám. A když se na mě malá ještě usměje, tak jsem šťastná jak blecha :grinning:
21. říj 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 tak to chápu! :grinning: malej se na mě v poslední době směje pořád a já jsem z toho úplně naměkko..někdy mi to vhrne slzy do očí a někdy bych ho nejradši spapala! :dizzy_face:
a manžel to má stejně, taky zatím nemá kvůli práci s Jonáškem tak sehraný vztah, ale snaží se mu to vynahrazovat o víkendech a večer..je z toho sám špatný, ale myslím, že malej to tak nějak bere a užívá si každou společnou chvíli :wink: ..
@efendy82 obvykle vyloučím všechny další varianty :grinning: ..ale nejčastěji to bývá při nebo po škytavce, po jídle při odbrknutí nebo po nějaké méně šetrné manipulaci, kdy se mu dostane třeba hlavička níž nebo mu přitisknu nožky k bříšku..většinou pomůže dudel, napolyká si sliny a žáha tolik nepálí nebo mu dám ještě trošku cucnout..
22. říj 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 no nepomáhají :frowning2: někdy spíš naopak - snažit se, aby zůstal po jídle v klidu je totiž někdy takřka nemožné... Brečí fakt hrozně, spíš vříská a pomáhá jen chování, taky pohupuju nohou v té autosedačce, kam ho dávám zvl po kojení. Ono je to prostě obojí dohromady, jak se mu mlíčko nebo cokoliv ze žaludku vrací nahoru, žáha, do toho kolika, musí asi chudinka trpět... :frowning2: Ale ten vřískot jak rychle přijde, tak pak vždycky prostě úplně najednou přestane. Jenže často až po celkem dlouhé době :frowning2: Je blbý, že na koliku trpí ten náš opravdu hodně, no a to, co mu pomáhá na koliku (jemu třeba nošení na tygříka) by se zase nemělo dělat kvůli refluxu, to se vůbec nemá dělat nic, při čem se mačká bříško :confounded: Já teď teda ještě řeším jiný problém (čert aby vzal internet, člověk tam něco najde a pak se stresuje... :angry: ) - malý začal zaklánět na můj vkus hlavičku moc dozadu a někdy se i propíná zády do oblouku. To by neměl. Taky se pořád prostě nedokáže moc uvolnit, třeba při kojení je prostě našponovaný, máchá nohama, rukama... Tak se chci dr optat na hypertonii (zvýšený svalový tonus, spojené právě i s tou dráždivostí), to by taky leccos vysvětlovalo a museli bychom cvičit. Je to prý časté s refluxem, ale nevím, zdroj = internet, tj. kdo ví jak to je.

@lutsousek ublinkávání jakoby vody - to malý předvedl přímo v ordinaci (ale v našem případě s krásným obloučkem), a dr mi řekla, že jsou to právě ty žaludeční šťávy... Na pálení žáhy prý mám zkusit mu dát lžičku kojenecké vody, která to spláchne a uleví se mu. Zkoušela jsem to zatím jednou a nezdálo se, že by to pomáhalo :frowning2: A to chození+houpání máme taky. Sice teď v 6týdenní kontrole vážil "jen" 4kg, ale taky si to nedovedu moc dlouho představit... :frowning2:
22. říj 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@efendy82 jeee, tak to kdyz tak pak zase pisni, jak to bude! Treba bych se jela taky mrknout...:wink: nevsimla sis meli tam taky treba latkovky?
23. říj 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co máte prcky s refluxem, dáváte odbrknout? Mě příjde, že právě nejvíc zvrací při odbrkávání klasicky přes rameno:o(

@vodni Jéje..raději nebudu ani hledat, co to obnáší ta hypertonie..taky některý věci na netu už nečtu...poučila jsem se před porodem, kdy mi to spíš uškodilo...můj malej taky ted casto zaklani hlavu, ale tak snad to neva...

@lennikka Jj, urco pisnu..klido by to mohlo byt kazdy rocni obdobi:o) Latkovky tam meli, ale videla sem jich jen par.
23. říj 2011 ve 12:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Jsem ráda, že má taky někdo podobný pocity. Manžel je podnikatel a teď má práce tolik, že ani ty večery a víkendy nejsou, spíš je zázrak, když přijde a malá ještě nespí :frowning2: Dneska měl volno a mohl být se mnou a malou asi po 2 měsících celý den a šel pomáhat kamarádovi, který rekonstruuje barák. Ale kvůli tomu se na něj ani nemůžu zlobit. Prý přijde na oběd, a pak bude doma, tak už mám uvařeno a čekám :wink: Ale doufám, že zas někdy bude líp a bude doma víc, než kdyby chodil do normální práce.
@vodni Malá se u kojení začala šponovat okolo 6 týdnů, v tu dobu měla hodně oblíbenou polohu na bříšku, tak jsem si to s tím spojovala. Propínala se do luku a tím se odtáhla od prsa a zlobila se, že jí vyklouzlo. Někdy to byl vážně boj, musela jsem jí pevně držet, aby se vůbec napila. Ale cca po 2 týdnech se to zlepšilo. Už to sice není to malinkaté miminko, které pije hezky klidně, ale taky se už aspoň nešponuje. Ručičkama máchá pořád, ale stačí, aby něco chytila (podprdu, moje prsty) a nemáchá. A ještě si kroutí tlapičkama a palečky u nohou. Myslím si, že prostě když něco drží a kroutí si nožičkama, tak jí to pomáhá tahat. Prostě saje celým tělem :grinning:
23. říj 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 malý má s odříhnutím problémy, tak jsem ráda, že si ublinkne, ono mu to taky trochu pomáhá... Ale dost často mu to prostě nejde, ať ho dávám jak chci. Celkem často ho mám prostě svisle položenýho před sebou na kojícím polštáři, nebo "na srdíčko". Na netu jsem v těhotenství nějak odolala cokoliv hledat, ale teď, jak chudinka můj malý pořád bojuje, vříská a já nevím proč, jsem často už celkem zoufalá :frowning2: Bojím se, že mu třeba něčím škodím :frowning2: :frowning2: :frowning2:
@kodiak13 Tak to sedí, malýmu bylo 6 týdnů ve čtvrtek :wink: Někdy mě při kojení doslova mlátí :grinning: a je fakt, že si taky občas něco chytne :wink: Musím ho držet opravdu hodně pevně, aby se u prsa udržel... A taky jak je u toho takový nervní, tak strašně povrchově dýchá, prostě je hrozně neklidný... Tak doufám, že to za ty dva týdny taky přejde... :wink:
23. říj 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 dávám odbrknout nejdřív na rameno, a pak přesouvám "na srdíčko", tam si mi obrkne nejlíp..taky si u toho občas ublinkne, zrovna dnes jsem byla poblitá komplet :grinning: , ale není to naštestí často..ale ublinknutí obvykle funguje stejně jako brk, takže to nějak neřeším..
@vodni
@kodiak13 já s malým bojuju obvykle u každého kojení, hrozně se kroutí, vytrhává si bradavku z pusy a různě se dusí, brká apod., ale má to spojené s tím, že nejlíp se vykadí a vyprdí u kojení, takže pořád tlačí..držení nesnáší, začne vždycky vztekle řvát, takže ho nechávám ve své podstatě dělat si co chce, aby si kojení nezprotivil..ale teda třeba v noci je to fakt jízda, občas to totiž pěkně bolí :angry: ..
23. říj 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že je nás víc, Šimonek se taky u kojení šíleně kroutí, plive bradavku, zaklání se, pak se zas zuřivě přisává a tak. Ale většinou to u něj asi fakt souvisí s prděním, jak si prdne, tak je chvilku klid.
Včera nám tu celý odpoledne a večeř prořval, byli jsme úplně zničený, ale asi ho to aspoň tak unavilo, že poprvý vydržel spát skoro 8 hodin, dokojila jsem okolo 21:45 a vzbudil se v 5:45, nemohla jsem uvěřit svým očím, když jsem koukla na hodinky :slight_smile:
23. říj 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Ahoj, tak to my vás trunfnem Julča spala na dnešek od 21hodin do půl sedmé - taky jsem nevěřila - ale taky to předcházelo pořádný řvaní. :grinning:
23. říj 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zavidim. Vojtisek zatim usinal kolem 23h, ale jelikoz Honzik vstava rano mezi 5-6, tak se snazime Vojtiska preucit na drivejsi usinani. Sice boj, ale vcera usnul kolem 20.30. Zato jsem kojila v 0.30, ve 2h, v 5h, v 6h... des :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Uz aby spal celou noc. Jsem zhyckana, Honzik mi spaval celou noc od 3 tydnu.

Jinak Vojtisek pri kojeni taky dost divoci, krouti se, dasnemi mi macka a trha bradavku (auauauau)... a jeste ma k tomu rymu, tak se dost nevrly, chudak.
24. říj 2011 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Ty jo, pěkný :slight_smile:

@veruska007 U nás to byla bohužel jen výjimka, dneska jsem v noci zas několikrát kojila. Ale aspoň včera tolik neřval, nemůžu chtít všechno :grinning:
24. říj 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni No, já si myslela, že je to žáha. Ach jo. Jsem zvědavá, co s doktorkou vymyslíme a čím ji budeme krmit. :confounded:

Jinak teď řeším, jak se počítá "ukončený" měsíc :grinning: Teorie jsou dvě a interpretace taky, každý se přiklání k jednomu z nich (včetně doktorů a lékárnic). Počítá se "ukončený 4. měsíc" ode dne 5.měsíce nebo ode dne 4. měsíce??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. říj 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Já myslím, že ukončený čtvrtý měsíc je, když se začíná měsíc pátý. Např. u vás je to podle mě tak, že máte ukončený teprve třetí měsíc, my máme ukončený první měsíc.

@falca1 Jé vy tak krásně spinkáte :slight_smile: , my teda přes noc taky moc nezlobíme, ale takových 8 nebo 9 hodin jsme ještě nedali. Horší je to přes den, máme malého divočáka. :grinning:
24. říj 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Taky myslím, že vy teď máte ukončený třetí měsíc. Protože není žádný nultý měsíc, tak od narození už je v prvním měsíci a ten končí v den, kdy je mimču 1 měsíc, takže ukončený čtvrtý je v den, kdy jsou mimču 4 měsíce.
24. říj 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 @misaskul No já jsem stejného názoru- my máme ukončený 3. měsíc a v den 4. měsíce budeme mít ukončený 4.měsíc a poběží nám 5. A vy máte ukončený 1. měsíc a jede vám druhý.
A pak je ta druhá interpretace, která říká, že ukončený 3. měsíc je až v den 4. měsíce (v našem případě). Ale to se mi nezdá- nutlý měsíc přece fakt není...
24. říj 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Jj, určitě si to myslíme dobře, jinak to podle mě být nemůže :slight_smile:
24. říj 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Vaše malá se narodila 13.7. že?
Takže to byl první měsíc, který byl ukončen 13.8. a od 14.8. běží druhý měsíc, který byl ukončen 13.9. a 14.9. začal třetí měsíc a ten jste ukončili 13.10., teď už jste ve čtvrtém měsíci, i když má miminko vlastě jen tři a ukočnený čtvrtý bude mít až 13.11.

Ano nám už běží druhý měsíc, který ale ještě nemáme ukončený. :slight_smile:
24. říj 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 @falca1 to je nějaká kouzelná doba asi - malý na dnešek taky vyspal svůj rekord - 5h :wink:
24. říj 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek