• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@misaskul @ani84 Tak jsem ráda, že jsme se shodly :slight_smile: Snad už nám paní doktorka povolí příkrmy.
24. říj 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek mně dr říkala, že u dětí s refluxem se s příkrmy začíná dřív - říkala od 4.měsíce (ale teď jste mě tu zblbly, že teď nevím, jestli od ukončeného nebo začatého :grinning: ). Pevná strava - většinou, bohužel ne vždy - zvracení zlepšuje
24. říj 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Já už se příkrmů nemůžu dočkat! Takže počítám, že nám to povolí. Když ne, tak ji přemluvím :slight_smile: Taky myslím, že ta pevná strava nebude tak dráždit žaludek a spíš to v sobě udrží. Tedy pokud ještě nepropukne alergie... což u nás hrozí dost. :confounded: Ale myslím, že až od ukončeného 4. měsíce.
24. říj 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek jj, bude to od ukončeného. Čím tužší, tím by měla jít hůř zpět nahoru :grinning: (musíme doufat :wink: ) a alergie - ani mi nemluv, tatínek má kde co, tak doufám, že se malý nepotatí a bude po mamince, které není naprosto nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. říj 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vodni No musíme v to doufat, že to poleze zpátky hůř :grinning: No my jsme malé dali do vínku alergie snad na všechno- jídlo, pyly, zima atd. K tomu jako bonus pylové astma a čistě jen ode mě i atopický ekzém. Chudinka naše, to má rodiče! :frowning2: Zatím se jí nic z toho neprojevilo, ale kvůli refluxu nemůžeme dávat HA Nutrilon. Tak jen čekáme, kdy to přijde.
24. říj 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak dneska jsme byly v poradně - v 6týdnech - malá má 60,5 cm a 4850g - takže za měsíc přibrala kilo - měla jsem strach že tam opravdu na té váze bude pětka :grinning: :grinning:
24. říj 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lutsousek Já myslím, že by Ti už Dr. mohla doporučit příkrmy. Mně se teda ta moje ptala, když jsme byly na tříměsíční prohlídce, jestli mi má říct něco o příkrmech, ale shodly jsme se, že to zatím není třeba, když plně kojím. Na další prohlídku jdeme ve 4 měsících, takže kdyby se mohly příkrmy až od ukončeného 4. měsíce, tak by s tím na té poslední prohlídce vůbec nezačínala a neříkala by mi to tak dopředu :wink: Přeju, ať vás reflux už tak netrápí!
@falca1 Julinka teda vyrostla! Míša měla ve třech měsících 61,5 cm. :grinning:
24. říj 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda No snad povolí, u dětí, kteří jsou na UM se s příkrmy začíná dřív. A k tomu ten reflux, takže bych už mohla začít. Na kontrolu a první očkování jdeme ve 4 měsících, tak s tím tak nějak počítám. :slight_smile: Ona naše paní doktorka se vším raději začíná později, včetně očkování- není jeho zastánce a nechce očkovat děti už ve 3 měsících, posunuje to až na 4., pokud je mimčo úplně zdravé. Za což já jsem teda moc ráda. Ale doufám, že příkrmy nám povolí...

@falca1 Jeee, Julinka je teda veliká! :dizzy_face: Já se taky vždycky bojím, kolik ukáže váha :grinning: Ale ve 3 měsících měla Bells jenom 57cm, takový škvrně je to.
25. říj 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Tak my jdeme na prohlídku v 6ti týdnech ve čtvrtek a před chvíli jsme se vážili a tu pětku už tam máme stopro, myslím, že i mnohem víc. Já mám spíš strach, aby nám nehrozila šestka. :grinning: :confused: Ale to snad asi ne.

@lutsousek Nevím jak při krmení UM, ale já slyšela, že s příkrmy se má začít co nejpozději, nejlépe až kolem šestého měsíce (jestli ukončeného nebo začatého netuším). Nevím ale co je na tom pravdy a zda je to vůbec reálné, my zatím máme měsíc a já kojím, tak se o to ještě nestarám, ale slyšela jsem to.
25. říj 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul No, u plně kojených dětí se začíná ideálně až v uk.6. měsíci. Kojené děti ani nemusí tak doplňovat tekutiny, tak jako děti na UM. A u těch na UM se s příkrmy začíná dřív. Nejdříve ale až v uk.4. měsíci. Moje představa mateřství taky byla, že budu minimálně do 6ti měsíců plně kojit a teprve potom bych začala pomalu s příkrmy, ale nám se holt nepoštěstilo. A je pravda, že když je na UM, tak se na příkrmy těším a chci začít brzy. Ono i s tím refluxem to snad pomůže! Protože to je dost na nervy, když miminko zvrací a vidíš, jak mu ty šťávy dělají zle :frowning2: A je to taková nová etapa miminka- první mrkvička, kašička atd. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. říj 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Ono se stále doporučuje něco jiného, nejlépe opak :grinning: Chvíli to jsou příkrmy od 6. měsíce, chvíli od 3., lepek až od roku a pak zase lepek už od 6 měsíců, kojit co nejdýl vs. nekojit vůbec, spát na břiše vs. rozhodně na bříšku ne.... Stejně tak očkování: někdo prý očkuje až v půl roce, někdo od 9 týdnů... No vyber si :grinning: Pokud člověk kojí, tak není asi proč s příkrmama spěchat, ale když kojení nejde, je super, že máme možnost UM a děti se nemusí trápit hlady. A pokud děti zlobí reflux, tak je asi pevnější strava lepší. Teda přála bych to holkám, aby miminka po ní už tak nezvracely!!!
25. říj 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 @lennikka @ Peťa snažilka
moc vám děkuji, miminko se fakt snaží, dopoledne spala od půl10 do půl 2 a teď už zase hoďku spinká :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak v bodýčku a polodupačkách vážíme 6,8kg.
25. říj 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul týjo! :grinning: já se včera s malým vážila a domácí váha mu ukazovala 4,3kg a domácí metr měří 56 cm..tak jsem zvědavá, co nám ve čtvrtek doopravdy řeknou.. :wink:
25. říj 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vilibalda
@lutsousek
@misaskul no, podle mě 60,5 nemá ale má tak 59cm - dr. říkala že miminka měří až od 3měsíce ale že mi ji přeměří - doma jsem ji totiž naměřila 59cm - domácím metrem, ale jo dlouhá je pěkně :grinning:

Jinak dneska jsem byla na kontrole s malou s kyčlama - tak už nemusíme cvičit a po novým roce zase na kontrolu (ta cesta to byl horor :grinning: )
25. říj 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, já mám oproti vám takovýho malinkýho prďolku - v 6týdnech 54cm a 3890g... ale on to byl drobek už při narození (48cm, 2870g)
26. říj 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Já bych klidně brala menší miminko, už se přece jen pronese, když ho celej den chovám a tahám v babyvaku nebo když ho nosím v korbičce od kočárku z našeho třetího patra bez výtahu :slight_smile: Ale roste ti krásně, tak akorát, bych řekla :wink:
26. říj 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Jj, na to že kvůli refluxu vždycky tak půlku mlíka vyblije... :grinning: Dr říkala, že jinak by byl jako koule :grinning: Jsem taky ráda, že je menší, protože mám to samý - 4. patro bez výtahu, a i tak mám problémy to zvládnout :wink: (víc mi ale dělá problém podvozek, ten je těžší...) a chování taky tak. Koukala jsem na ten tvůj vak, taky bych ho asi - jen tak na doma - užila. Jinak se sice sama sebe překvapuju, co zvládnu jen jednou rukou, ale přece, třeba bych se mohla i normálně najíst :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. říj 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni :grinning:
Já naštěstí podvozek nechávám dole za dveřma, zdědili jsme po předchozím majiteli bytu takovej zamykací box. Já jsem vak koupila na mimibazaru za 180 kč, takže to nebude tak hrozný, i kdyby mi z něj brzo vyrostl. Dá se s ním občas něco dělat oběma rukama (třeba to jídlo jde v pohodě), ale stejně ho většinou jednou rukou trochu přidržuju. V šátku je zafixovanej mnohem líp, ale furt mi to vázání moc nejde, někdy v listopadu jdu na kurz, ať můžu se šátkem bez obav vyrazit i ven.
26. říj 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Ahoj Peti promiň že se ozývám až teď ale nějak to nestíhám. Mám to stejně jako ty. Věnuju se Honzíčkovi místo abych doma něco dělala. Ještě chodíme s Honzíčkem do kroužků takže toho mám v celku dost. Ale třeba příští týden bychom jeden den mohli na vychajdu, ale v pondělí máme zase očkování tak uvidím jaká bude reakce. Zatím to máme bez teplot a vpich je ok tak uvidíme. Tak dej vědět jak se ti to hodí příští týden :grinning:
27. říj 2011 v 08:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni taky jsem překvapená co vše zvládnu jednou rukou......pověsit prádlo, najíst se, namalovat se, učesat se... :grinning:
27. říj 2011 v 08:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Peti, můžu se zeptat, do jakých kroužků chodíte? Já jsem se dívala a v Kuřimi je jen plavání, ale až od roku.
27. říj 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Ahoj Peti, mě taky zajímá, do jakých kroužků chodíte? Já bych chtěla s malou začít chodit na cvičení a plavání.
27. říj 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Peti nic se neděje :slight_smile: Zatím příští týden nic nemáme. A stejně jako ostatní mě zajímají kroužky :grinning: Já totiž v Žabinách našla jen 2 kroužky až od půl roku (Saleziáni a CVČ Jabloňka), tak jsem tam chtěla začít chodit až po vánocích až budeme mít půl roku. Ještě mi přišla pozvánka do Mamicentra, kde jsem byla na předporodním kurzu, ale na stránkách nic nemají a cesta tam by byla s přestupem, což se mi nechce. Plavání jsem zatím odložila, Míša nemá moc ráda vodu, u koupání už teda nepláče, ale radost taky neprojevuje. Hlavně si to nedokážu představit, jak bych se převlíkala do plavek, hlídala malou, sprchovala nás obě, oblíkala.... Nějak mi tam chybí ruka :grinning: :grinning:
27. říj 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak drahé maminky, při 6ti týdenní kontrole máme 5490g a cca 60cm! :slight_smile:
27. říj 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lutsousek jasně že můžeš :slight_smile:)) chodili jsme na masáže do větrníku to bylo od 6 týdnů....teď chodíme na cvičení to je od 3 měsíců taky do agentury větrník ..a teď chodíme na takovej kroužek "všehochuť" do Laty viz http://lata.luzanky.cz/onas/aktualne/index.php je to od lužánek a ještě chceme chodit do Yamahy do hudební školy a ta je od 4 měsíců ale ta už začala a budu tam teprve volat a nevím jestli budou mít volné místo tak uvidíme ...a na plavání asi chodit nebudeme mě to moc nebere a na konci jim potápí hlavy a když si vzpomenu jak mě jako děcku natekla voda do ucha a nechtěla vytéct auauauauauua ....
27. říj 2011 v 16:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda někdo mě o těch Salezianech říkal a prý je to dobrý a není to moc drahý tak pokud budete chodit do těch Saleziánů tak my se určo přidáme a mohli bychom chodit spolu nám bude půl roku 15 ledna tak to máme skoro stejně .....jen jsem to na těch jejich stránkách nenašla to cvíčo :unamused:
plavání mě taky neláká kvůli tomu že v zimě v mínus 10 budu já i honzík navlečení jak blbci a v plavání je asi 360 stupňů aby miminům nebyla zima takže se navlečeš ty pak děcko a mezi tím už jsi ty totálně uvařená a taky si nedokážu představit jak bych se sprchovala a pak sprchovala jeho a pak nás oba ještě nějak oblíkla s dalšíma 20 nebo 10 maminkama no asi nic pro mě.....
27. říj 2011 v 16:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
do té laty chodíme přímo na tohle http://lata.luzanky.cz/akce/cviceni/cviceni.php bylo to trochu drahý a mamka moje mi na to přispěla a hrozně se mě tam líbí a malýmu se tam taky líbí....
27. říj 2011 v 16:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
a do větrníku chodíme na tohle http://www.agenturavetrnik.cz/vetrnicek-cviceni-kojencu-a-batolat.php a to hlavně kvůli tomu že to mám vedle ve vchodu našeho baráku
27. říj 2011 v 16:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Luci tak jsem vám našla kroužek v kuřimi :grinning: hudebka Yamaha tam má pobočku http://www.yamahaskola.cz/cs/skoly/k
27. říj 2011 v 18:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tady pro všechny koho zajímá a chtěl by chodit do yamahy http://www.yamahaskola.cz/cs
27. říj 2011 v 18:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek