• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@misaskul tak to je krásná váha i délka - tak je tvůj malej skoro stejně dlouhej jak naše Julča :slight_smile:
27. říj 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 jééé, to je super! to je ta moje kamarádka laktační poradkyně! :grinning: už mě taky láká na tenhle kurzík, tak se moc těším..a jsem ráda, že se vám tam líbí :wink: ..
28. říj 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Ježíš Peti, to je bomba :grinning: Já to nikde nenašla! Hehe, sice nevím, co s 4 měsíčním mimčem na hudebce, ale asi do toho půjdu. Je to jen jednou týdně, tak se to dá :slight_smile: A mám to u baráku. @andinecka Nechceš se se Zuzankou přidat?
29. říj 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
no já si teda Zuzku nedovedu představit, je sice společenská, ale.....
teď v době očkování, nachlazení a chřipek.

na jaře klidně
Jo a ta škola, co máš před domem je Tyršova, Jungmannova ( kde ta hudebka probíhá) je poblíž Elprumu
29. říj 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka No já myslela na jaře- jen jsem to zapomněla napsat :sweat_smile: Teď v zime nechci malou někam tahat a mně se taky určitě nebude chtít :slight_smile: Jeee, tak ještě jsem si i popletla školy. (Fakt jsem si myslela, že u nás je Jungmanova, ačkoli vím, že je na ní napsáno Tyršova- ta mateřská mě ničí :grinning: )
29. říj 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Mně by prostě hrozně zajímalo, jak může probíhat hudebka s takovým miminkem! :grinning:
29. říj 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
u nás doma taky probíhá hudebka ( pouštíme malé písničky Svěráka a Uhlíře) a moc se jí to líbí ( zná to už z bříška).

ale máš pravdu, taky by mě to zajímalo.
Byla jsem párkrát na suplu ve školce a fakt si to nedovedu představit ) pozornost malých dětí je fááákt krátkodobá).
Dnes mě poděsila info na kabelovce, za pobyt dítěte v miniškolce se platí 6200Kč. Dofám, že až holky půjdou do školky, tak ten baby boom, co je teď, už pomine a do jedné ze 4 školek nám je vezmou. Ty máš školku coby kamenem dohodil
29. říj 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Já slyšela od známé z jedné matriky, že letos je hodně miminek, protože loni (rok 2010) bylo hodně svateb a tudíž je letos hodně dětí, takže to silný ročník bude. :slight_smile: Snad ale ty prcky do školky dostaneme! U nás tedy bude problém, protože jsme zářijoví, takže kvůli tomu by měl jít Adámek až ve čtyřech letech (až to další září), ale zatím to neřeším, protože věřím, že za dva za tři roky budeme mít druhého prcka (snad :slight_smile: ), takže bych byla stejně doma a jestli s jedním nebo dvěma - na tom už nesejde. :sunglasses:
29. říj 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrus77 Peti, prosímtě, jaký byly ty masáže ve větrníku? Já jsem se tam s malým taky přihlásila, ale až někdy na listopad, to mu bude myslím 11 týdnů.
29. říj 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul
no tak to mám radost, že je silný ročník :grinning: :grinning:
mě vždycky překvapí, že do školky berou tříleťáky maminkám na mateřské a maminkám, jdoucím do práce, děti nevezmou!!!!! :angry:

já bych přinejhorším nechala Zuzinku babičkám anebo bych ji vozila do práce, kde máme školku. A tam by mi ji na 100% vzali ( holt protekce, někdy se vyplatí dělat ve školství). :dizzy_face:
29. říj 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
Luci, už jste přestěhovaní????
29. říj 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek ta hudebka probíhá tak že jim tam pouští různé písničky a zpívá se s nima....ale možná to zahrnuje i něco víc....
29. říj 2011 ve 20:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 mě se ty masáže v celku líbili a tak 3x do týdne ho namasíruju hlavně to břicho.........ta paní co vede ty masáže je hodně fajn
29. říj 2011 ve 20:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. říj 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Jsi učitelka? Jo tak já proti takové protekci také nic nemám. :slight_smile: Dnes už je to běžné.
Já bych musela dát Adámka také babičce, resp. dědečkovi, ale bylo by to složité, nechci na to spoléhat, raději budu doufat, že druhé těhu vyjde tak rychle jako první a budu doma se dvěma prďolkama. A pak už se možná do práce ani nevrátím, protože do té doby zešílím. :grinning:
30. říj 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul
tak to jsi mě pobavila :grinning: :grinning: :grinning:
Kámoška taky chtěla druhé dítě a narodila se jí dvojčátka. Co ty na to??? :grinning: :grinning:

Já zas doufám, že se do práce vrátím, resp. že mě vezmou zpátky. Ještě že bude tolik dětí.
S tím zaměstnáním máš pravdu, učím na 1. stupni. A stýská se mi. Ale myslím si, že po hoďce tam, bych byla rychle vyléčená. Jinak byla bych ráda, kdyby mi školka vyšla u nás v Kuřimi, máme ji pár metrů od domu. Ale to budu řešit až za dlouho.
30. říj 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka My také teď v Boskovicích nemáme školku daleko, tak 10 min pomalou chůzí, takže paráda, jsem tu prostě šťastná, ale máš pravdu, to budeme řešit až za dlouho. :slight_smile:
Tak dvojčátka to je gol, to já doufám, že nás mine, i když co by člověk nadělal že? Miloval by je stejně jako jedno nebo tři. Tak já téměř vím, že i když bych byla doma s druhým, tak mě pak do práce zpátky vezmou.
30. říj 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul
no já když vidím a SLYŠÍM ministra školství, tak nevím, kam to školství spěje ( vlastně vím, ale...). :angry:
No já mít dvojčata, tak nevím, nevím, Zuzin je sice hodná, ale poslední týden má převrácený režim a je to síla a představa mít to dvakrát. Ale máš pravdu, nic bych nenadělala. Mě stačí ty moje dvě děti bohatě :grinning: :grinning: :grinning:

No a s tím místem to bude ještě zajímavý. Říďa bere nový lidi za mně a kolegyni ( jsme obě na MD) a těm novým slibuje trvalé místo, což nechápu a ani ostatní.
30. říj 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Jo tak ty už máš dvě, tak to mi uniklo! :slight_smile:
Já raději moudra těch nahoře neposlouchám, o politiku se zajímám, ale ne stylem zprávy tv prima apod. kde jsou jen samé hnusy, negytiva, katastrofy a vraždy! :confounded:
Tak za mě je tam jedna kolegyně, která to musí zvládnout, nikdo se nenabíral, ani co vím místo mě nabírat nebude. Už od června jsem tam zaučovala kolegyni a ta toho má tolik, že už teď se těší až se tam vrátím. :grinning:
Jo tak třeba ten říďa jen slibuje, aby je měl na co nalákat.
30. říj 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul
no spíš to vypovídá o její povaze ( je to slibotechna) a moc se jí nedá věřit. Umí být milá, jen když někoho nebo něco potřebuje, jinak ale ... se člověk dost diví.
No a Zuzinčin táta učí matiku a fyziku ( tyto předměty mě nějak minuly).

No já z Boskovic znám rodinu Holcnerů. jejich máma učí tuším na střední.
A máte tam pěkný hrad a zámek.
30. říj 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jestli bude naše malá takto papat, zajímalo by mě, kolik bude vážit v půl roce. Vidím to na 10kg.

na netu mě pobavila jedna maminka, píše: Naše deti holt budou muset nosit cedulku "nejsem blby, jsou mi teprve 3 roky", kdyz budou vypadat na 6:grinning: :grinning:
30. říj 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 jéé to je tvoje kamoška tak ja je super :grinning: a budete potom chodit taky ?
31. říj 2011 ve 12:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Luci, chtěla jsem se zeptat, když už nekojíš a mala papá UM, tak na obalu nutrilonu je dávkování třeba co 3 hodinky, dodržuješ to a i v noci? Nebo malou necháváš spát? :slight_smile: děkuji
PS... řeším to, protože to mám a bohužel už zase dokrmuju, protože mi ubývá mlíčko :frowning2: a to furt piju, apod. a nic :frowning2: tak jestli se mam pomalu stresovat tím nočním krmenim nebo ne :slight_smile:
31. říj 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Ahoj, já teda taky dokrmuju a 3 hodinový interval nedodržuji ani přes den. MUDr. mi říkala akorát, že musí být ten interval min 3 hodiny, aby se mu nesmíchalo starý a nový mlíčko a nebolelo ho bříško. Jinak před chvilkou tu byla sousedka ( 70 let) se podívat na malýho a hned druhá otázka jestli kojím a když zjistila že s dokrmem, tak hned začla všechny chytrý rady a že ona by mu to nedávala¨atd atd. Úplně z ní tady teď mám depku. A to jsem myslela, že už jsem se s tím smířila. No ale na sousedku prdím, malýho hlady nenechám.
31. říj 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 kašli na ni :slight_smile: mě se ptala poštačka a seousedka u našich v Ostravě :slight_smile: asi na tom stojí svět! :slight_smile: ja jsem od narození byla na UM a žiju :slight_smile: takže pořád se tím stresuju ale po chvilce přemýšlení si říkám, když nebude tak nebude, co nadělám, dělám pro to maximum, ale když to nepůjde tak se nedá nic dělat :slight_smile:
31. říj 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Jojo to jsme na tom stejně, taky se stresuji i když vím, že zbytečně :slight_smile: Aĺe pak vždycky nějaká chytrá duše mě dorazí a padne na mě depka. Ale už je mi líp, pač malej je napapanej a spokojeně se na mě tady culí :slight_smile:
31. říj 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 já jsem taky byla od narození na UM a nemám ani žádné alergie ani jsem nikdy nebývala extra nemocná.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. říj 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vodni Však já vím, manža je taky od mala na sunaru a je v poho. Stejně tak synoveček, kterej je od začátku a je zdravej a čilej jako řípa. Narozdíl od kojených dětí kamarádek, které byli už i v nemocnici ... Holt asi jen o tom kojeni to není. Spíš je ten tlak, všude je jen vidět, že člověk má kojit a kojit. Měla jsem tu i laktační pradkyni, ale její přístup kojit za každou cenu i když mi malý nepřibíral se mi nelíbil. radši na sunaru a prospívat než se trápit. Teoreticky to všechno vím, jen pak mě vždycky nějaká bába rozhodí :(
31. říj 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivuska22 Naprosto s tebou souhlasím. Kojení je sice ok, ale taky bych to nelámala za každou cenu. Já se kupodivu naopak setkala s reakcemi opačnými, jako že "ty fakt kojíš?", ale spíš u jiné generace. Upřímně, já jsem kvůli tomu našemu blití někdy tak ve stresu, že si taky kolikrát říkám, že kojím jak divá a stejně to mlíčko v bříšku skoro nezůstane... :frowning2: Zatím bojujeme, ale na pevnou stravu se už moc těším :wink: Bude ji mít jak to nejdřív půjde :wink:
31. říj 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni To věřím, to bych se na tvým místě taky těšila. Ale hlavně že i přes to blinkání přibírá. A jak vodníček spí? My špatně, přes den by jsme spali a v noci nee jedině na prsu s mámou v postely.
31. říj 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek