• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@terezka29 Taky bych už na to cvičení ráda chodila, i když mezi lidi se párkrát týdně dostanu, ale spíš se těším, že to snad prcka unaví a bude pak pěkně spinkat:o) Jen mě děší ty písničky..ptž na veřejnosti raději nezpívám:o) Jinak se srazíkem u polikliniky souhlasím, ale kdy přesně budem moct, budu vědět až ten den ráno, ptž nekojím a UM dávám cca každý tři hoďky, takže záleží, jak to bude vycházet..kdyžtak by jsme vás někde dohonili.
20. lis 2011 v 19:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Jasně, to chápu, já asi využiju toho, že to mám fakt 5 minut od baráku, a půjdu tam, ale paní mi zatím ani nedala vědět, jestli už ví, kdy ten kurz začne, kam mám vlastně poslat přihlášku apod.
Já jsem to očkování nijak moc neřešila, nepředpokládám, že by zrovna na kurz s mimčama přišel někdo z těch nemocí, co se očkujou. Tetanus a hepatitidu B tam chytit snad ani nemůže, dětská obrna by v ČR být neměla a ty zbývající 3 (černý kašel, záškrt, hemofilové infekce) tu teď prý díky vyšší migraci obyvatel zas trochu jsou, ale pořád je to třeba 150 lidí za rok, tak snad nebudem mít tu smůlu, že bysme to zrovna na kurzu chytli. A studovala jsem sice jen veterinu a ne humánní medicínu, ale třeba štěně po prvním očkování určitě není plně chráněný proti infekci, očkování se u většiny vakcín ještě dvakrát opakuje cca po měsíci, takže jestli je to u hexavakcíny podobně, tak bych stejně musela docela dlouho čekat, abych s ním mohla bez obav mezi lidi. Zkusím se na to ještě zeptat kamarádky humánní doktorky :slight_smile:
20. lis 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 přesně nad tím jsem, Ani, přemýšlela..jasně, že po prvním očkování není člověk nejspíš hned chráněný, obzvlášť když se to několikrát opakuje..jen jsem se trochu lekla, že jsem to tak nějak zapikala a vůbec o tom nepřemýšlela, říkala jsem si, že to nechám na doktorce a ona se mi o tom ještě ani nezmínila, přitom hexa se myslím může píchat už od 9ti týdnů, ne? tak bych nerada něco podcenila..
a ten kurzík ti závidím, ráda bych tam chodila, ale asi až příští rok..každopádně si ho se Šimonkem hezky užijte :wink: ..
já se teď zakoukala do kurzů Montessori, ale je to pro změnu v Řečkovicích, jen s tím rozdílem, že o ty má zájem i můj muž, a tak se pokusí si to nějak v práci zařídit, abychom tam mohli jezdit všichni autem :slight_smile: ..už si ale přeju rekondiční jízdy, tak snad někdy začnu řídit i já :wink: ..
20. lis 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 jasně, já taky uvidím, jak mi to vyjde s kojením :slight_smile: ..písnu ti do ip telefonní číslo a domluvíme se..i potom na to cvíčo :wink:
20. lis 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Jj, teď se hexa může už trochu dřív, když se před ní neočkuje TBC, ale i náš doktor říkal, že není kam spěchat, on začíná zhruba ve 3 měsících (my jdeme na první očkování 29.11.). Já bych klidně počkala i dýl, jsem toho názoru, že čím starší dítě se zralejším imunitním systémem, tím líp. A myslím, že vzhledem k proočkovanosti populace zrovna tyhle infekce, proti kterým je hexavakcína, nečíhají na každým rohu. Pokud nepřijde malej do kontaktu zrovna třeba s nějakejma přistěhovalcema z východu, tak bych se toho až tak nebála :slight_smile:
Hmm, Montessori kurzy znějí zajímavě, máš na to nějakej odkaz?
20. lis 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 tak to potom jo :slight_smile: , pokusíme se vyhnout všem Východniarom! :grinning: uklidnila jsi mě, nebudu spěchat, jen se na to zkusím doktorky zeptat, kdy asi to u nás plánuje..
http://www.montessori-brno.cz/rozpis-terminu-programu.html
20. lis 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 kdyby jsi našla nějaký kurz v centru tak my bychom chodili :grinning:
21. lis 2011 v 08:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 tak dnes mi doktorka řekla, že klidně můžeme očkovat už od příštího týdne, že Jonáš nemá žádné zdravotní komplikace, ale že ona preferuje očkování až od uk. 3měsíce a vakcína začne mít smysl až tak za 14dní od prvního očkování..na tříměsíční kontrolu jdeme 13.12., tak musím ještě promyslet, jestli nechat píchnout až na ní a chodit na všechny kurzy až po Novém roce nebo jestli už teď a vypráskat se někam ještě před Vánocema :slight_smile: ..
každopádně mi ještě řekla, že jediné z čeho by měla strach, je černý kašel, ale předpokládám, že stejně bych se musela bát asi i v každém obchodě nebo dopravním prostředku, že tam potkám někoho odněkud, kdo může být potenciální bacilonosič, ne? :unamused:
21. lis 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 No právě, asi bych se skoro víc bála v tom obchodě nebo MHD, než na kurzu s miminama. My budem očkovat příští týden, ale třeba na babymasáže jdem už teď ve středu, tak doufám, že nebudem mít takovej pech, že by se tam objevil zrovna někdo s černým kašlem :slight_smile: Já bych teda očkovala co nejpozději, když na to doktorka nespěchá. Nějak se bojím spíš vedlejších účinků očkování než těch infekcí, ale nechci blbě radit :slight_smile:
Jo a díky za odkaz na ty montessori kurzy, docela mě to zaujalo, tak časem uvidím, co budu všechno stíhat a na co budu mít peníze :slight_smile:
21. lis 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terezka29 @ani84 holky, ohledne potkani se tento tyden, to nevidim! Je teprve utery a ja jsem uz neuveritelne vyšťavená!!! :angry: :angry: :angry: Mam toho nejak moc!!! Jedinej den, kdy jsem doma, tak je ctvrtek, tak uz se tesim, jak si udelame s prckem doma pohodicku!!! Nejak se nam toho seslo strasne moc! Cvico, babymasaze, rehabko...

Jinak co se tyce toho ockovani, tak my zacneme s ockovanim az po zime! Ted jsme davali akorat do pusinky Rotavirix, a pichanecky nechame az na pozdeji! Dr.nam to doporucila, ze neni kam spechat! :wink: Presne, jak rikate, myslim, ze mezi detma snad takovy nemoci nebudou, tak ze snad to bude v pohode!!! :slight_smile: No at si mrnousci trosku tu svoji imunitu taky vybudujou!!! :wink:
22. lis 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky prosím, budeme asi už konečně přecházet na plenky vel. 3. Používali jsme Pampers - žluto-zelený a vyhovovaly. Ty bílé mi často protekly, nevím proč. Chtěla jsem se zeptat, žlutozelené už nemají vel. 3, které doporučujete? Ty modrozelené i oranžové se mi zdají strašně moc "navoněné"...
@lennikka jak to vypadá s refluxem po prvních příkrmech?
30. lis 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni my už používáme vel.3 a Pempersky a dobrý, taky používám na Toujours z Lidla taky v pohodě - ale já teda používám papírový jen na noc a když jdem k doktorce - jinak se snažím látkový :grinning:
30. lis 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Používám huggies 3 a 4 a jsem s nimi spokojenější než s pamperskama.
30. lis 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě zase teda Huggiesky začínají pěkně štvát..už třetí noc za sebou je pročural:o( Koupila sem ted Babylove, tak sem zvedava..jestli budou blby, tak jdu taky do Pampersek
30. lis 2011 v 16:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Já teda většinou používám látkovky ( i na noc), jen třeba k doktorovi apod. jednorázovky, dávám vel. 3 už asi od 6 týdnů. Pampersek tu mám ještě půl balíku, dělá se mi z nich úplně blbě, jak jsou navoněný. Pak tu mám 3 velký balíky huggies, ty zatím dobrý, ale dala mi je kamarádka, který se z toho po nějaký době začal chlapeček šíleně opruzovat. V nejmenší velikosti jsem byla nejspokojenější s babylove z DM, tak třeba budou dobrý i ty větší :slight_smile:
30. lis 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Ahoj, mě čeká to samé. Ještě tu mám půl balíku těch žlutozelených Pampersek a půl balíku Huggiesek č.2. Anička je hubeňour, Hug č.1 jí perfektně seděly, ale dvojky skoro každou plínu pročůrala, tak jsme se vrátili k Pamperskám. Asi nezbyde nic jiného než to u trojek zase vyzkoušet.
Jinak se musím pochlubit. Anička byla na 4 měsíční prohlídce a má 5320g a 64cm. A druhé očkování má na ní stejný dopad jako to první, je z ní spavé miminko, což si maminka neskutečně užívá :wink: Jinak už se měsíc obrací sama na bříško, hodně se směje a hraje si s hračkama. Je to naše zlatíčko (což je ostatně každé miminko pro svou maminku).
30. lis 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vodni
ahojky, my používáme Happy a ty navoněný oranžový Pampers ( s těma jsem spokojená, protože nesmrdí jako ty slavný bílý Pampersky , ale hlavně malá v nich vydrží celou noc - od 19 do 8hod).
Co reflux, je už líp?? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. lis 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky kočky. Já zatím teda zkouším ty modrý pampers - sice jsou mu ještě dost velký, ale chtěla jsem si odzkoušet. Jedničky a dvojky nám vyhovovaly ty žlutý pampers. Z babylove vel. 1 to naopak vypadalo, že se chystá oprudit, tak jsem v nich nepokračovala. No, musíme to zkoušet :wink:
@andinecka no, jak se to vezme, pořád se to střídá, teď jsme najeli na to, že když má horší období, tak mu dám UM AR jednou denně, nevím, jestli to chápu dobře, ale vysvětluju si to tak, že se mu to trochu zklidní a stačí to takto jednou denně pár dnů, aby to bylo krapet lepší. Prostě stačí, když jedno kojení neblije (resp. blije, ale ne tolik :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a trochu se mu asi to podráždění vylepší, tak to vydrží lepší nějakou dobu. Když jsem mu dávala na lžičce ten nutriton, tak se to v bříšku ani nestihlo zahustit s MM, a odsávat už moc nejde :frowning2: jednu dávku nenastřádám ani za den :frowning2: takže MM zahušťovat nemůžu.
Ale jinak momentálně děs a hrůza - viz dnešní zpráva ve fotoblogu :frowning2: :frowning2: :frowning2:
1. pro 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky to je strašný - vy máte tak šikovný děti - pasou koníky, Nikolka se přetočila na zádíčka (šikulka - tak brzo), Jonáškovi rostou zoubky - abych nezačala závidět :grinning: :grinning:
1. pro 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Ali už jsem to tu psala... Některý děti začnou prostě brzo :wink: Spíš si užívej, že zoubky nemáte (jsou s něma jen trápení :angry: ) a že se Julča nepřetáčí (1. má ještě čas, 2. aspoň nemusíš hlídat, že Ti někde spadne). Já mám teda "pomalé" dítě (čti normální dítě), které v pěti měsících zuby nemá a přetáčí se až od 4. měsíce za zad na bříško, naopak to neumí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Říkám si, jaké štěstí, že je Miška tady asi nejstarší. Jinak bych asi taky přemýšlela, proč moje dítě nedělá to stejné jako její vrstevníci :grinning:
1. pro 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Já myslím, že třeba ty zoubky fakt závidět nemusíme a jak píše @vilibalda až se začnou přetáčet, budem muset o to víc hlídat :grinning: Šimonek jede pěkně podle knížky Rozvíjej se děťátko od Kiedroňové, vždycky na konci jednoho měsíce si přečteme, co má zvládnout během dalšího, a zatím to docela vychází :slight_smile: Podle ní by se měli naučit přetáčet až po 4. měsíci na bok, po 5. na bříško a po 6. zpět na záda, takže máme ještě spoustu času :slight_smile: Na konci 3. měsíce mají umět vpodstatě akorát ty koníky, to jde Šimonkovi teď teda nějak tak pofidérně. Pořád zvedá ruce a různě se naklání do stran, už se i omylem překulil na záda, ale to je v tomhle věku prý nedostatkem rovnováhy a nadměrným zakláněním hlavy :angry:
1. pro 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Souhlasím s Peťkou, vůbec to neřeš. Každý dítě se vyvíjí jinak. Buď ráda, že máš krásný malý miminko, který se zatím netrápí kvůli zoubkům a taky se ti zatím nikam nepřekulí. Naše Anička se začala sama přetáčet na bříško už na začátku 4. měsíce, ale je to jen víc starostí pro mě, že ji musím víc hlídat. A ona je šibalka, jednou se přetočí třeba desetkrát za jeden den, a pak týden nic. Já si myslím, že není kam spěchat. Navíc to doktorka vždycky kontroluje, takže si říkám, že kdyby byla nějak pozadu, určitě to začne řešit.
1. pro 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
@ani84
@kodiak13 jo taky si vždycky přečtu co by měli umět v měsíci :grinning: , o zoubky mi vůbec nejde jsem ráda že zatím žádný nemá :grinning:, mě trochu akorát mrzí že nám nejdou vůbec pasení - naše malá jenom leží na bříšku a kouká - i když teďka poslední dva dny byl aspoň náznak, že by se pokusila :slight_smile:. No už se nemůžu dočkat co řekne dr. v úterý. :grinning:
2. pro 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Na babymasážích ve větrníku nám paní říkala, že když nechtějí pást, máme jim zkusit přejíždět prstama podél páteře, že tu hlavu většinou aspoň na chvíli zvednou. A taky je prý dobrý cvičit s nima na velkým balónu, přespříští hodinu nám ukáže nějaký cviky, tak ti je pak kdyžtak popíšu, jestli máte doma balón :slight_smile:
2. pro 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 jo máme, budeš moc hodná :slight_smile:
2. pro 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Hele, a co dělá na bříšku, když jí nainstaluješ ruce na pasení? Mně řekli, že ten náš je prostě zvědavý, takže začne natahovat vždycky jednu ruku před sebe a chce si "podat" (osahat) hračku co je nejblíž, takže pak logicky spadne. Ale jinak samo kvůli těm chabým svalíkům nebo co. Ale myslím, že to může být i tím, že prostě nevěděl, jak ty ramínka zapojit a potřeboval to ukázat. Teď mi totiž jen po pár dnech cvičení občas vydrží nepřepadnout docela dlouho. Sice to nevypadá nijak ukázkově, ale drží :sunglasses: Jinak se umí přetočit ze zad na bok (v takovém klubíčku, pokrčí a zvedne nohy a přetočí se, zjevně úmyslně) - paní na rhb říkala, že na to má ještě čas, tak aspoň něco umí :grinning: Ale dělá to jen na jednu stranu. Na bříško se párkrát taky dostal, ale to byla určo jen náhoda.
Balón mi taky doporučovali, ale s tím naším refluxem... Nicméně i teď když cvičíme, tak holt blijeme :grinning: :grinning: :grinning: Už jsem se smířila - teď s tím občasným proložením UM AR to celkem jde, ale zase ho asi kvůli tomu o to víc trápí koliky :frowning2:
2. pro 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 A ještě něco ten náš umí perfektně - jak má pořád omotanou protiblicí plínku kolem krku, tak ji umí perfektně oběma rukama sundávat. Prostě si ji velmi dobře chytá do ručiček a oddělává, a pak samozřejmě, jak je krček volný, tak šup tam a je mokro :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. pro 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni na bříško jsem ji začala dávat teďka asi hodinku po kojení - teda když náhodou nespinká - je to teda asi jednou až dvakrát denně ale nedá nic se dělat - musí :grinning:. No na bříšku většinou leží a když je zaplá tv tak je i klidná. Když ji zkouším dát ruce na pasení tak je zase pustí vedle sebe. Občas to teda vydrží mít i pod bradou ale to je zřídka.
Naše malá má ty plínky vedle hlavičky a dávám jí ještě obyčejný bryndák - ty plínky taky furt tahá na sebe a začala cestovat v postýlce, protože jsme vyměnily kolíbku za větší postýlku tak tam má neskutečnýho místa :grinning:
2. pro 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím maminky,
tak teď vás jistě potěším, protože náš Adámek ještě nemá žádné zoubky a ani náznak jejich růstu, když ho položím na záda, zůstane na zádech, když na břicho, zůstane na bříšku. Tak tak zvládá to pasení koníčků i když spíš o pasení asi nejde. :grinning: Je to náš prďolka, nějak se mu nic nechce a to ještě před měsícem jsme si říkali, jakýho to máme doma divočáka. Navíc v 6ti týdnech měl skoro 5,5 kilo a teď v necelých 12ti týdnech nemá ani 7, což jsem tedy ráda, pravděpodobně se ta jeho váha zklidnila, ale na to, že od porodu za 6 týdnů nabral 2 kila a za dalších necelých 6 ani ne kilo a půl, to jsem byla docela šokovaná, ale paní doktorka mě uklidňuje, že máme krásné zdravé miminko a hlavní je, že mu chutná a netrpí hlady. :slight_smile: No tak máme ve 2,5 měsíci asi 6,8 kilo (můj odhad).
@falca1 Já raději žádné knihy, jak má miminko správně růst a jaké má dělat pokroky, nečtu. Asi by mě to jen znervozňovalo. :slight_smile:
Jinak látkuji a s papírovkama jsem měla zkušenost jen po porodu a to už je dávno. :grinning: Takže s paírovými plenkami neporadím.
3. pro 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cha chá tak jsem v klídku a nevím co řeším. Teď jsem koukala na fotoblog nějaké maminky, která má 7mi měsíční dceru a ta má necelých 8 kilo! Sice srovnávám holčičku a chlapečka a u nás jsme všichni větších rozměrů, tak je k tomu předpoklad, ale i tak. Rozděluje naše děti 4 měsíce a asi jedno kilo! :grinning: No to mě podrž.
@kackabk Vy taky máte takovýho obříka trošičku že jo? :wink: jak je to u vás? Srovnala se váha, nebo se malej těm tabulkám pořád vymyká? Já bych řekla, že u nás už se to srovnává, ale i tak na 2 a půl měsíce máme hodně.
3. pro 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek