• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@misaskul Ahojky, já do tabulek nekoukám, ale sestřička na 3měsíční kontrole říkala, že má Radovan váhu jak jiný děti v půl roce - to měl 7360g. Teď (zítra má 4 měsíce) bych řekla, že může mít těch 8kg možná, že už to taky tolik nevalí, ale nevím, moc to neřeším, důležitý je, že nestrádá a až se začne hýbat, tak faldíky vyběhá :wink: Jo a jinak ten náš prďola je na tom pohybově úplně stejně jako ten váš a to jsme o dost starší - nepřetáčí se odnikud nikam, když ho přetočím já, tak vyjeveně kouká na ten zázrak a pak si narve pěst do pusy a je mu to jedno :stuck_out_tongue_closed_eyes: A v pasení koníků tak nějak degraduje - uměl to pěkně, opíral se o předloktí, jenže jak je silnej, tak k tomu, aby koukal dopředu ty ruce nepotřebuje, udrží tu hlavičku i tak a rukama mává kolem sebe, vypadá jak ryba na suchu a brzy ho to přestane bavit. No asi to trochu budu muset probrat s doktorem. Ale nestresuju se, věřím, že v tomto stádiu nezůstane navždy :wink:
4. pro 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kackabk :grinning: :grinning: :grinning: pěst do pusy, to znám :grinning: :grinning: :grinning: někdy se snaží tam dát obě najednou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dudlík ten náš nechce, plive ho pryč buď s doprovodem zvracení, ale i bez, tato pěstičky, to je jiná. Vím, že je to normální, ale někdy by si ten dudlík místo pěsti mohl zkusit :wink:
Taky se nestresuju, sice jsme začali vojtit ten jeden cvik, ale nějak to nehrotím. Máme cvičit 4x denně, ale většinou dáme 2-3x, protože jsem ráda, když se zklidní když je momentálně víc blicí..

A mám na vás kočky zase dotaz :wink: Koupání se nám moc líbí, už to vypadá, že i mazání po něm zvládáme, ale pak prostě začne vřískat. Já žila pořád v domnění, že je to večerní kolika (vypadá při tom úplně stejně, prostě brunátní a neuvěřitelně vříská, propíná se a tak...), ale začínám mít jakýsi neurčitý dojem :grinning: že už spíš ví, že pak má jít spát, protože se mi ho několikrát podařilo hračkou uklidnit, to by na koliku nezabralo... Myslíte, že by se mohl "bát" v postýlce nebo tak něco? Musím ho uspat na rukách, jinak to nejde (v noci už pak ne, to ho po kojení jen přenesu a fertig).
4. pro 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni nám to malá taky dělá - ale já si zase myslím ( že už je tak unavená nebo spíš rozdováděná že se jí nedaří usnout. Takže si tak hodinku pohrajem, potom nakrmím a dám ju do postýlky a většinou při kolotoči usne :grinning: .
4. pro 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk No já taky na tabulky nekoukám, ani na žádné knihy co má kdy dítě umět, známé dcera ve dvou letech uměla jen máma a bafbaf a jaká z ní vyrostla šikula a rozumbrada! :grinning: Takže to neřeším, jen by mě to zenervozňovalo. Hlavní je, že je malej spokojenej ne?
Malej se nepřekuluje ani z bříška ani ze zad, na bříšku se jen podpírá rukama a zvedá hlavu, ale nějak ho to nevzrušuje. O té vojtovce jsem slyšela, prý je to nějaké cvičení, aby děti nebyly v tom pohybu "opožděné" (doufám, že si to teď s ničím nepletu), ale slyšela jsem na to hodně negativních reakcí, takže nechávám malého být a až bude ten správný čas, určitě se všechno naučí. :slight_smile:
4. pro 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Nám malej taky často večer šíleně ječí, ale já si to zdůvodňuju tím, že už je po celým dnu ospalej a rozmrzelej a potřebuje to nějak vyventilovat. Dnes tu byli na návštěvě moji rodiče, pořád s ním někdo blbnul, teď už je úplně vyřízenej a ječí furt. Tatínek ho zrovna vykoupal, tak ho běžím rychle uspat :slight_smile:
4. pro 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byly v poradně - 3měsíce přesně - 5920g a 65cm
@snazilka_2011 tak jsem se ptala na ty naušničky a ona je nastřeluje až v půl roce (dohromady 250Kč) a kdybys chtěla dřív tak říkala nějakého dr. Němečka - já si počkám v tom půl roce.
6. pro 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, minulé pondělí jsem byla na sekání po porodu v kurzu, jak jsem chodila v těhotenství. Moc jsem se těšila a byla jsem hodně zklamaná :frowning2: Ty holky tam byly strašně altenativní, buď rodily doma nebo ambulantně (po porodu šly domů)... Tady řešíte, že bez očkování nepůjdete s dětma ani do mateřského centra a ty holky tam dělají vše možné, aby děti nemusely očkovat nikdy... Prostě úplně jiný svět. Říkám si, díky bohu, že kojím, protože jinak by mě tam snad sežraly, že "zabíjím" dítě, když mu dávám UM.
Jinak Míša si te´d nějak posunula den, chodíme spát o půlnoci a vstáváme v 10-11 hod. :grinning: Nevím, jak to posunout :unamused: Zítra jdeme na 3. očkování. Jsem zvědavá, kolik bude vážit, protože mám pocit, že téměř nic za poslední měsíc nepřibrala. Ale nemyslím, že by měla hlad. Naušničky jí chci dát v půl roce, tj. po vánocích.
@terezka29 @snazilka_2011 @ivuska22 Ve čtvrtek odpoledne a pátek dopoledne jsem v Líšni :wink:
6. pro 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Peti, mně se zatím líp jeví ten pátek dopo :wink: ..ale ještě bych ti dala vědět..
6. pro 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Jůlinka je šikovné miminko, roste jako z vody! :slight_smile:
6. pro 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 :grinning: to jo, takže sice máme problémy s refluxem ale papáme taky hodně :grinning:. Dr. mi akorát říkala že pokud se malá do příště nezlepší s pasením tak budeme cvičit.
Dneska dostala včeličku, sice při tom řvala ale zase hnedka přestala - šikulka moje :slight_smile: a to jsem byla nervózní za ni.
6. pro 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky dotaz! PROPLACENÍ - ČERPÁNÍ dovolené od zaměstnavatele!

Posílali jste tady už někdo formulář do zaměstnání? Ja musím už ted, za chvíli mi končí MD. Jak to má vypadat, nevíte? :slight_smile: našla jsem jen toto:

Žádost o čerpání dovolené a žádost o poskytnutí rodičovské dovolené.

Vzhledem ke končící mateřské dovolené Vás žádám o čerpání dovolené a o poskytnutí rodičovské dovolené do věku 3 let mého syna Lukáše.
Předem děkuji za kladné vyřízení.

S pozdravem
7. pro 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Šári žádala jsem si čerpání (="proplacení") dovolené u zaměstnavatele. Já použila formulář Žádost o poskytnutí dovolené po skončení mateřské dovolené a pak Žádost o poskytnutí rodičovské dovolené z těchto stránek http://www.med.muni.cz/index.php?id=402
Jinak to, co jsi napsala je dobrý, jen bych tam doplnila datumy, ať je jasné, co chceš proplatit, resp. čerpat (některé mzdové oddělení člověku zkrátí dovolenou, i když by neměli a člověk pak přijde zbytečně o peníze) a od kdy do kdy chceš být na rodičovské dovolené. Dej si pozor na to, abys žádala nástup na rodičovskou dovolenou až k datu po vyčerpání normální dovolené.
7. pro 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Proboha porod doma - no to bych asi nedala! :unamused:
A jít hned po porodu domů? No my šli sice taky brzo - třetí den po porodu - ale hned, to se mi nezdá.
Lidi jsou různí.

A co jinak už pečete cukroví? :wink:
7. pro 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul cukroví??? :grinning: to je gól! :grinning: :grinning: já si nestačím pořádně ani uprdnout a prej cukroví! :grinning: :grinning: :grinning: no ale jestli někdo pečete, tak bych si zdovolením poprosila o nějaký nejjednodušší a nejoblíbenější recept pro jednu ruku a pár minut denně :wink:..jo a balíček na ochutnání :grinning:..jinak budou jen piškotobanány obalené v čokoládě s marmeládou a rumem a kokosem :slight_smile:..
7. pro 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misaskul pokud budu něco píct tak max 3druhy a něco lehkýho - ale to bych musela vstávat v 5 ráno a nebo v 10 večer - jinak mám občas problém udělat v sobotu, neděli oběd - i když malou hlídá manžel :grinning: :grinning:
7. pro 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terezka29 @falca1 holky, s tim cukrovim si nedelam nejaky starosti..:grinning: Ja jsem ted trosku zmenila jidelnicek a najednou jsem prestala mit chut na sladky..juchuuu.. :wink: No a manzel to moc nemusi, stejne jsem to jedla vzdycky jenom ja, tak ze s tim si hlavu nedelam a stejne nam vzdycky davaji nejaky cukrovi obe mamky, tak ze toho budeme mit vic az dost.. :slight_smile: Ti Terezko jeste nejakej balicek urco poslu.. :grinning:

Holciny a mam dotaz, kdo jste byli uz na vitani obcanku, dostali jste nejaky penezity dar od obce, mesta ci mest.casti? Tonicek dostal 3tis, tak jsem z toho trosku vic prekvapena!!! Protoze tohle jsem teda vubec necekala!!!! :wink:
8. pro 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já upekla linecký v úterý a už jsem ho i půlku snědla, no aspoň toho nebude tolik na zdobení :slight_smile: Ještě chci udělat marokánky a končím. Chtěla jsem se zeptát vás co dáváte UM, jak ho připravujete? Já poctivě před každým jídlem mu převářím vodu a sterilizuji lahvičky, přes den mi to takto neva, ale v noci se mi probere a nemuzu ho pak uspat. Myslíte, že by vadilo si převařit vodu a vysterilizovat než jdeme spát, dát do ledničky a pak za cca 5 hodek to ohřát a smíchat s mlíčkem?
8. pro 2011 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky já mám upečeno od víkendu linecký,rohlíčky a perníky ,ale nemám jaksy nikoho kdo by to dodělal :grinning: Potřebuju dozdobit :slight_smile: a na další pečení asi ani nebude čas :slight_smile:,chtěla bych udělat ještě marokánky ale kdo ví no:slight_smile:.Tak jak to děláte :slight_smile:)
8. pro 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych chtěla udělat tak 5 druhů cukroví (linecký, rohlíčky, marokánky, vosí hnízda, hříbečky z mandlovýho těsta), ale zatím jsem nevymyslela, kdy to stihnu. Nějak jsem ty vánoce letos zazdila, koupila jsem adventní věnec a to je vše, ještě nemám ani jedinej dárek, asi bych se měla začít nervovat :slight_smile:
8. pro 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych chtěla dělat rohlíčky, sněhový pusinky, úlečky pro manžela a marokánky - ale taky nevím kdy - včera jsem byla s malou na 2hodinový procházce(trochu jsme to přepískly) a teďka mě děsně škrábe v krku. Tak se mi nic nechce dělat. Naštěstí dárky jakštakš mám nakoupený, ale ještě půjdem v pátek s manžou na náměstí (hlídat bude babička :grinning: ).

My na vítání občánků ještě nebyli - to co bylo teďka tak bylo pro děti narozené do 31.8. - takže jak bude další tak budem možná nejstarší :grinning:
8. pro 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka My půjdeme na vítání občánků v sobotu, jestli nám bude úplně dobře. Tak pak dám vědět, ale pochybuju, že by tady byli takhle štědrý :slight_smile:
8. pro 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Neboj Aničko, jestli jdete do Žabin, penízky na vítání občánků nebudou :frowning2: My byly už dávno a máme 2 plyšáky, čepičku (která jí teda byla bohužel už malá :frowning2:), dudlík, látkovou přebalovací podložku, jehelníček s nápisem městské části. Těšila jsem se na karafiát (či jinou kytku), ale dostala jsem vřes v květináči :angry:
8. pro 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 My jsme taky na UM a sterilizuju teda jen jednou denne...slysela sem, ze to staci...A vodu taky prevaruju jen jednou denne a mam ji v lednici nachystanou...spis mam problem s tim vychytat správnou teplotu..jak to delas ty? Ja mam teplomer na vino, tak to tim pokazde merim, ale ted z tech vetsich lahviček jde ttěžko vyndat:o/
8. pro 2011 ve 20:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A s tím cukrovím jste mě fakt pobavili...když ani nestíhám vařit, tak o cukroví nemůže být řeč...já doufám, že aspoň stihnu trochu vypíglovat byteček...sem zvědavá, jak to budem dělat, až bude prcek začínat s příkrmama...hold asi si bude muset občas pobrečet, aby dostal najíst...
8. pro 2011 ve 20:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Ahoj, no já teda teplotu nedržím nějak striktně. Já vodu převařím a dám do vodní lázně na cca 10 minut zchladit. Jednou to má studenější a jindy teplejší, ale přesně ty stupně nehlídám, než mu to dám, tak si kapnu na zápěstí jestli to nepálí a je to :slight_smile:
9. pro 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nakonec jsem byla přemluvena na ten kurz v Latě v Žabinách, začíná od 5.1.2012 :slight_smile: ..takže kdybyste se chtěly některá přidat, budeme tam s Aničkou chodit..potřebujeme ještě aspoň 5 lidí..dojíždění nějak dáme, už budou malému skoro 4 měsíce a 1.očkování za námi, přestupy budou nutné zlo :grinning: ..
jinak, když jsem chtěla nalákat ještě nějaké brněnské maminky, admin mi to kvůli nepokryté reklamě stopl :unamused: ..takže kdybyste věděli o nějaké kamarádce, která by chtěla chodit, dejte jí, prosím, vědět..děkuju :slight_smile: ..doplňující info najdete na stránkách Laty nebo vám je pošli do IP..
9. pro 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak Julča mi to pasení sabotuje - tak se uvidí co bude po Novým roce - třeba ju nějak do té doby přesvěčím. Pomáhali jste mimčům u toho nějak???

Jo jinak jsem zvládla jedno cukroví - tak aspoň provoněnej byt je vanilkovýma rohlíčkama ale to asi bude tak všechno, zato tu máme hroznej binec :grinning: :grinning: .
Dnes zase hlídala babička tak jsem šla poprvé na Zelňák kouknout na tu atmosféru s manželem - dala jsem si výbornej horkej mošt :grinning:
9. pro 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 @falca1 @lennikka Já se s pečením cukroví také moc nestresuju, tak doufám, že jsem vám svým dotazem nepřivodila srdeční slabost! :slight_smile: Já i manžel teda cukroví můžeme, ale samozřejmě s mírou. Peču proto, že je to tradice a k Vánocům to patří a taky aby bylo co pro návštěvy a hlavně to krááásně provoní dům. :slight_smile: Já už mám rohlíčky, linecký a perníčky. Perníčky se navíc u nás nezdobí, chutnají nám víc samotné. Linecké ještě nemám ani slepené. Zbytek jako vosí hnízda a medvědí tlapky a jiné to dostaneme od maminek - od každé krabičku. Nepřeháníme to, nerada bych mezi svátky skončila v nemocnici ze zažívacími problémy. :grinning:

A jinak vařím skoro každý den, nebo spíš obden. A jak to dělám sama netuím, ale večer padám do postele jak zralá švestka. :wink:

A Vánoce, výzdoba a dárky... Hm, tak adventní věnec nemáme, ani jinou výzdobu, akorát teď ulítávám na svíčkách, za týden nám dovezou stromek, tak ho snad rovou už i nazdobím, abych už pocítila tu vánoční atmosféru, protože doteď kromě toho cukroví to se mnou skoro nehlo. Ale dárky mám, pro rodiče moje i manželovy, pro manžela a hlavně Adámka. :slight_smile:
10. pro 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Čau, já teď dávám občas kvůli refluxu to AR, někde jsem tady odkoukla - převařená voda do termosky, druhá převařená do ledničky a pak jen smíchat. Ale já dávám fakt jen občas a v noci kojím, takže zatím jsem to nevyužila, myslím ale, že zvlášť v noci je to celkem dobrý, akorát se naučit odhadnout kolik které vody.
11. pro 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Tak my to pasení máme taky na prd - pořád přepadává. Cvičení moc nejde, protože třeba teď máme zase víc blicí dny, takže to fakt nedávám, abych ho ještě 4x denně trápila, jsem ráda, když aspoň chvilinku neřve a nenaříká kvůli blití... Doporučujou nám vždycky převalit ze zad na bříško tak, že pomáháš otáčet pánev, pak by měla začít sama trochu zvedat hlavičku. Nejspíš by si měla i začít instalovat ruce - náš to moc nedělá (teda jo, ale blbě), tak mu je tam dám do pozice, ve které by měly být. Pak se mají ty ručičky tak jako "zatížit". Tak mi to aspoň řekli, ale nic moc teda... Už jsme sice vydrželi nespadnout 5min, ale pak jsme dva dny necvičili vůbec a zas padáme...
11. pro 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek