• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@efendy82 Ahoj, prosím tě a když jste na UM dáváš mimo to i nějaký pití? Myslím jako čaj nebo vodu? Vím, že když se kojí tak se nic takovýho nemusí, ale když se dává UM tak nevím.
11. pro 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 Nene nedávám.to prý není potřeba ani u UM...teda občas sem dala fenyklový čaj ale to jen párkrát kvůli prdíkům.
11. pro 2011 v 19:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem teď o víkendu využila přítomnosti přítele a jeho rodičů, zabavili malýho a já stihla upéct aspoň rohlíčky, linecký a marokánky :slight_smile:
Ale to bylo na víkendu jediný pozitivní, Šimonek je pořád nemocnej, je mi ho strašně líto :frowning2: Před necelými 2 týdny jsme byli na očkování, potom dostal průjem, minulý úterý i horečku. Jen co se zlepšil průjem, chytil ode mě kašel a rýmu, od pátku má zas teplotu a v noci na dnešek tak kašlal, že skoro ani neusnul :frowning2: Volala jsem doktorovi domů, jenom aby mi něco poradil, a on ho hned přijel vyšetřit. Dostal zatím Stoptussin a Fenistil kapky na uklidnění a jestli se to nebude lepšit, máme zítra jet do ordinace, že by se udělal ještě rentgen, případně vzala krev. Tak se modlím, ať to zabere a nemusí ho tím trápit. Ale doktor je skvělej, nejen že hnedka přijel, ale ještě teď večer volal, jak se nám daří.
11. pro 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Díky za odpověď, taky jsem dala párkrát jen kvůli prdíkům, ale mamina mi tvrdila, že když dostává UM tak musí i pití, tak mě nahlodala.
11. pro 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 tak to jsi dobrá s tím cukrovím - Julča docela přes den usíná nebo si hraje v postýlce tak v těch pauzách taky něco dělám - jeden den se mi povedli rohlíčky druhý marokánky.
Tak držím palce aby byl Šimonek brzo v pořádku - já jsem taky nachlazená tak doufám že to malá nechytne :frowning2: .
11. pro 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ivuska22 @efendy82 holky, my uz jsme taky na UM a davam malymu normalne vodicku, bylo mi receno doktorkou, ze by mel pres den neco vypit, ale pokud pry ma dobry kakani, tak to neni zas az tak nutny..:wink: Tak ze obcas vypije min a ma tuzsi stolicku a nekdy kdyz vypije za den dost, tak mu to jde pak lip vytlacit..:grinning: :grinning: Tak ze jsem radsi, kdyz pije..:wink: My jsme zkouseli i fenykl.caj od Hippu, ale to mu vubec nejelo, i kdyz jsem ho teda nesladila. A voda mu jede..:wink:
@ani84 no tak doufam, ze ted uz je Simonkovi lip!!!! :slight_smile: Ten doktor je teda moc fajn, ze ma takovou starost, to je v dnesni dobe spechu moc prijemny, a rozhodne je to clovek na svem miste! :wink: Pak dejte vedet, jak jste na tom!
12. pro 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka a kolik ty vody za den dáš? My teda ještě kojíme a dokrmuje, ale vzhledem k tomu, že mi malej vypije ten dokrm 135ml, tak toho už asi moc nenakojime, spíš jen symbolicky.
12. pro 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ivuska22 jak kdy nekdy vypije treba jen 20 a druhej den treba i 100 za den..:wink:
12. pro 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka AHa a to si dáš ráno do lahvičky a nabízíš po celý den?nebo se to musí chystat čerstvý?
12. pro 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Fakt jo? No tak to se jeětě na netu mrknu...četla jsem nějaký fora tady a tady právě psali, že to není potřeba..sem se měla zeptat dneska doktorky:o( A od kdy si začala s příkrmy?
12. pro 2011 v 19:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mám dotaz ohledně rodičáku. Mateřská dovolená mi končí 30.12. a mám si tudíž zažádat od 31.12. o RD. Nevíte, zda stačí když o to zažádám až v lednu, abych to měla už podle těch nových pravidel? Nebo tam mám zajít ještě letos. A jde to vůbec v lednu zažádat o rodičovskou od 31.12.? Určitě je mezi vámi nějaká ochotná účetní, já jsem z toho pěkně zmatená :wink:
12. pro 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 v lednu urcite muzes zadat od 31.12, ale s nejvetsi pravdepodobnosti ti ten jeden den nebude zaplaceny, protoze v souctu za materskou jsi uz urcite dostala vic, nez je rodicovska za mesic. Ale RD ti v prosinci zacne, tj bude se ridit pravidly platnymi pro 2011 nezavisle na tom, jestli tam zajdes v prosinci nebo v lednu
12. pro 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 Mne na Mojmiraku rekli, ze musim podat zadost o RD do 31.12., a to mi materska konci 7. 1. Podle jakych pravidel se bude rodicak vyplacet, asi nikdo nevi. Mne prisel dopis, ze budu mit rodicovskou ve zvysene mire (zadam o dvouletou), ale castka mi nedosla. Na urade nevedeli, zda budu mit rodicak podle starych pravidel (kdyz zadam letos) nebo podle novych (kdyz nastupuji v roce 2012). Kamaradka ma skoro rocni dite a v Kromerizi ji na urade rekli, ze muze od ledna zadat o urceni rodicovskych davek podle novych pravidel a polepsila by si o stovku mesicne... tak tezko rict.
12. pro 2011 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ivuska22 vzdycky chystam cerstvy, mam nachystanou vodu prevarenou v lednicce a vzdycky trosku ohreju, aby ji mel vlaznou..:wink: a vzdycky naliju jenom treba 40 a nekdy vypije jen 20 a nekdy celych 40 a dohormady mi to denne dava tu 100...:wink:
@efendy82 prikrmy ted zaciname po troskach, od 3,5 mesice, uz pomalu zkoousime banan s jablickem, a vcera jsme dali poprve mrkvicku s bramburkem..:slight_smile: a musim rict, ze Tonickovi docela chutna..:wink: sice jeste trochu bojujeme s lzickou, ale myslim, ze se brzy naucime..:grinning: No a taky vecer chci zkusit nejaky ty kasicky..:wink:
@kodiak13 tento tyden jdu za nasi ucetni, tak jsem zvedava, co mi rekne, mne myslim konci MD okolo 7.1.ale jeste budu nejak vybirat dovolenou, no kazdopadne bych uz to chtela mit v prosinci radeji vyrizeny..:wink: tak uvidime, jestli se podari! :slight_smile:
13. pro 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka díky za odpověď :slight_smile: včera jsem zkoušela dát vodu, tak si cucl 10, dneska zkusím čajík :slight_smile:
13. pro 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Taky jsem četla že se nemusí, kámoška měla malýho na UM a taky mu do půl roku nic jinýho nedávala. Asi to není nutný. Já mu zkusím sem tam během dne nabídnout už i skrz to kakání, aby šlo líp :slight_smile:
13. pro 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 Trošku pleteš dohromady 2 pojmy: rodičovská dovolená (=RD) a rodičovský příspěvek (=RP).

O RD dovolenou žádáš svého zaměstnavatele, takže na tu nastoupíš od 31.12. POkud bys měla ještě nevybranou dovolenou, pak nastoupíš od 31.12. na dovolenou a až potom nastoupíš na RD.
Pak je tu RP, který žádáš od státu. Pokud Ti vychází mateřská (PPM) za prosinec menší než 7600 Kč (30x denní částka, protože jsi na mateřské v prosinci 30 dní), tak Ti vznikne nárok na RP už v prosinci a doplatí Ti, co ti do těch 7600 chybí. Např. kdybys měla dostat mateřskou za prosinec 7000 Kč, doplatili by Ti rodičák 600 Kč a jela bys podle starého systému. Ale myslím, že všechny tady budete až v novém systému, protože Ti nárok na RP vznikne až od 1.1. Holky, co jim končí mateřská okolo vánoc, to už některý byly zařizovat a dostanou od 1.1. dle nového. Co se týče vyřizování, lze to přiznat až 3 měsíce zpětně, tedy, když vzniká nárok v lednu, lze to jít vyřizovat teoreticky až v březnu (ale do té doby samozřejmě nebudou chodit žádné peníze). Takže nemusíš stresovat, že to nestihneš, pohodlně to stačí během ledna. Tím, jak se přechází na nový systém to úřednice stejně ještě nemají nastudované a možná ani nejsou formuláře...

Nevím, jestli víte, jak vypadá nový systém, už není RP na 2, 3 či 4 roky, ale je částka 220 000 Kč, kterou vybíráte s určitými omezeními, jak dlouho chcete (max. do 4 let věku dítěte) a až tato částku vyčerpáte, tak už nic dalšího nedostanete.
Délka čerpání RP nemusí být stejná jako RD nahlášená u zaměstnavatele. Můžete si RP vybrat třeba za 2 roky a 3 měsíce a RD mít do 3 let věku dítěte. Samozřejmě, že pak ale těch 9 měsíců nebudete mít žádný příjem.
Tady je nádherná kalkulačka, kde zjistíte, kolik si maximálně měsíčně můžete vzít a jak dlouho byste tuto částku pobíraly. Nebo si můžete navolit, že když chcete být doma do 3 let a 1 měsíc, kolik byste si měly na měsíc vzít, abyste částku nevybraly moc brzy.
http://www.penize.cz/rodicovsky-prispevek/223792-kalkulacka-rodicovskeho-prispevku-zmeny-od-roku-2012

Ten článek u toho jsem nečetla, ale snad je dobře. Ta kalkulačka se mi moc líbí :slight_smile:
13. pro 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Teď je RP nejvýše 11 400 Kč, dle nového je maximální měsíční částka 11 500 Kč, takže (pokud chceš co nejvíc penež a co nejrychleji) by pro Tebe byl lepší ten nový systém. Navíc, kdyby ses rozhodla, že chceš být doma déle, můžeš si RP snížit třeba na 9 000 Kč a pak Ti vydrží RP na delší dobu než na 2 roky.

Mimochodem stačil jim ten dopis z MSSZ nebo jsi musela vyplnit a nechat potvrdit ten jejich formulář o výši mateřské?
13. pro 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Ahoj Peti, moc děkuju za podrobný popis a vysvětlení. Zdá se, že už tomu začínám konečně rozumět :wink: Dnes jsem byla na sociálce, aby mi potvrdili výši mateřské a asi to zařídím už tento týden a budu mít klid. Za prosinec (za ten jeden den) nic nedostanu, protože mateřskou mám vyšší, takže už to budu mít podle toho nového systému. Dovolenou jsem si vyčerpala ještě před nástupem na mateřskou, takže se mě to netýká. Plánuju, že si RP dám cca na 3 roky a když otěhotním, tak si to změním, abych stihla vybrat co nejvíc peněz než nastoupím na další mateřskou.
13. pro 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Jj, vím, že novější systém je výhodnější, ale nevím, na který budu mít nárok... v noci jsem o tom četla článek na i-dnesu, od ledna bude možné požádat o RD podle nových pravidel. Ale já ještě nevím, podle jakého systému mi budou vyplácet penízky.

Dopis z MSSZ mi stačil před 2 lety na Honzíka, teď jsem radši šla pro formulář na Veveří, abych nemusela dvakrát. Stejně jsem musela, měla jsem od manžela pas, ne OP :rolling_eyes:
13. pro 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Tak Šimonek naštěstí přestal kašlat hned po jednom dni užívání kapek, takže jsme nemuseli na žádný další vyšetření :slight_smile: Teď teda akorát podle naší domácí váhy už asi 3 týdny skoro nic nepřibral a budí se v noci na jídlo po 2 hodinách (dřív vydržel 6-8). Asi budu muset od doktora vypůjčit váhu a zjistit kolik vypije, ať ho netrápím hlady. Jo a chtěla jsem se zeptat, jestli ti ten kryt na korbičku u kočárku taky přijde takovej nízkej, mně se zdá, že mu tam hrozně fouká, když je venku hnusně :rolling_eyes:
@falca1 Tak se omlouvám, že ti nepopíšu cviky na balónu, co jsem slibovala, propásla jsem druhou i třetí lekci babymasáží, jak jsme byli nemocný. A stačilo nedávat Šimonka týden pořádně na bříško (nechtěla jsem ho trápit, když kašlal a měl teplotu) a najednou mu pasení vůbec nejde, jen leží jak placka a cucá si ruku. Tak ho teď několikrát denně nutím posilovat, svlíknu ho z plíny, nainstaluju správně ruce, připlácnu zadeček dolů a příp. ještě podložím rukou hrudník, takhle vydrží aspoň chvilku a už se to začíná zas pomalu zlepšovat.
15. pro 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 no nevadí, Jůlinka se trochu snaží pást - po prohlídce ve 3měsících co říkala dr. že pokud se pasení nezlepší dá nám nějaké cviky - tak to Julča asi trochu pochopila - zatím když jí nastavím ruce tak pár vteřin vydrží :grinning: , ale musí mít taky náladu :grinning:.
A Šimonek pláče hlady nebo co - třeba už začal přibývat míň??
15. pro 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Já si myslím, že si Jůlinka jen dává na čas, až se rozhodne, že se jí chce, tak to bude hned umět ukázkově :wink:
Šimonek ani hlady nepláče, pač když má hlad, tak ho hned nakrmím :slight_smile: Jen je to teď už delší dobu minimálně 11krát denně. Ale myslím, že i když nepřibral, do délky trochu vyrostl. Probírala jsem to dnes na tom kurzu v latě s lektorkou (která je i laktační poradkyně) a ujistila mě, že je zvlášť mezi 2. a 4. měsícem normální, že mimčo nějakou dobu nepřibere ani gram, ale zato poporoste do délky.
16. pro 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Terez, byla jsem dnes na první lekci toho kurzu v Latě, od 12. ledna už budem teda chodit s váma. Bylo to super, líbilo se mi to ještě víc, než jsem čekala :slight_smile: A Šimonkovi taky, ani tam nepředvedl žádnej záchvat hysterickýho pláče jako třeba na babymasážích. Lucka je úplná studnice vědomostí, měli jsme ještě o půl hodiny navíc takovou hromadnou laktační poradnu zdarma, takže mě i uklidnila ohledně našeho nynějšího nepřibírání :slight_smile: Tak kdybyste se ještě některá s tím kurzem rozhodovala, určitě doporučuju, myslím, že to stojí i za delší dojíždění :slight_smile:
16. pro 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 tak to je super!!! :grinning: už se taky těším..mluvila jsem o tom s Luckou a říkala právě, že to nebude žádný problém, abychom chodily spolu..snažím se teď zlomit Andrejku (efendy), tak doufám, že si tvůj koment přečte! :wink: bylo by fajn dojíždět s někým..ještě se ale musím zeptat Lucky, jestli se tam mamky s mimčama na UM nebudou na některých sezeních nudit..
16. pro 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 mimochodem, jak jsem psala do zprávy, Jonáš teď taky za necelý měsíc přibral jen 240g, ale zato do délky vyrostl přes 3cm! Lucka mi vyplnila percentilový graf a malý prý roste naprosto v pořádku, je prostě subtilnější a hubený se narodil, tak si to jen drží :wink:..
16. pro 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Taky máme graf :slight_smile: O kolik teď vyrostl zjistíme až v poradně po novým roce, podle oblečení si myslím že o kus jo. Šimonek se zas narodil docela malej, pak to vzal prudce nahoru a teď trochu stagnuje, ale to je prý taky normální, že u kojených dětí nemusí v grafu vzniknout plynulá křivka, ale spíš schody :slight_smile:
16. pro 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 přesně tak :grinning: ..doktorka mě teda ale na dva dny rozhodila jako prase :angry: ..pookřála jsem až u Lucčina doporučení, že se s ní mám bavit o spalničkách, ale ne o prospívání mimina..a mám si vyplňovat graf a být v klidu :sunglasses:..
16. pro 2011 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Jj, četla jsem to a jsem nalomená čímdál víc:o) Ale dívala jsem se na cestu a je to přes hoodně frekventovaný ulice..to nevím nevím, jak bych to s tím mým řidičským uměním zvládla..a do kdy je potřeba se rozhodnout? Na stránkách je uvedené, že je to v pátek, to teda neplatí?
17. pro 2011 ve 14:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 no Lucka říkala, že ten paralelní kurz začne 5.1.2012, co je to za den? :fearful: jinak to dáme i mhd, Andy! :grinning: a do Vánoc honem honem rozhodnuto! :wink: :grinning:
17. pro 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek