• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@ani84 Díky..příští čt se budem na vás se Šimonkem těšit:o)
4. led 2012 v 19:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 @snazilka_2011 @efendy82 Holky v kolik to máte? Pokud nebudu mít zítra na návštěvě neteřinku, mohla bych dojít, až budete končit a doprovodit vás na autobus. Ráda bych Vaše drobečky viděla :slight_smile:
4. led 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 jj, jedeme taky:slight_smile: jen Nikči rostou zoubky a hrozně nám pláče, tak uvidím ráno, jak na tom budeme:frowning2:(
Škoda, že jedete autem, já jedu MHD.
4. led 2012 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Super, je to od 10-12h
4. led 2012 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Peti, tak nakonec my dneska nejdeme, kvůli počasí, je tam strašně škaredě. Ale budeme tam chodit od příštího týdne.....A ty nemáš teď někdy cestu do Líšně??
5. led 2012 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jak se máte všichni v novém roce? Doufám že dobře a že přeje zdravíčko a děti že nezlobí. Adámek o víkendu bude slavit 4 měsíce, krásně drží hlavičku v leže a už se i párkrát překulil z bříška na záda, je to náš šikula! :slight_smile: Od února budeme navštěvovat jedno centrum pro děti u nás - Hrátky s nemluvňátky. Už jsem se tam byla párkrát dívat a seznámila se s nějakými maminkami, jedna bydlí dokonce přes ulici, tak je to fajn. :slight_smile:
9. led 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky???? Si predstavte, ze jsem dnes prijdu a mam smazane vsechny moje pratele!!!!! :( co to jako je???? Je problem u me, nebo to mate jeste nekdo???? Jeziiiis....to se server!!!!! Se z toho vazne pos....!!!
11. led 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tady je nějak mrtvo :wink: Jak se máte? A co vaši prcci? Tak vám aspoň napíšu, jaké dělá naše holčička pokroky. Minulý týden jsem s ní byla na půlroční prohlídce, má 6600g a 69cm. Je téměř pořád na bříšku, občas už je i na všech 4, ale lezení to rozhodně ještě není, zatím couve, ale obstojně vytře už celý obývák :grinning:
Doktorka mi říkala, že mám pomalu začít s příkrmama (doteď byla kojená) a vychrlila na mě toho tolik, že jsem odcházela úplně zmatená s dojmem, že mám malé dávat zeleninu, ovoce a kaše nejlíp najednou a hned teď a k tomu jí dávat jogurt s ovocem a piškoty...... prostě jsem v tom měla maglajs:wink: Tak jsem důkladně studovala na netu a malá už 4 dny baští na oběd mrkev (dnes s bramborem) a moc jí to zatím chutná. Pak ji ještě kojím, ale zatím se zeleninkou nemá žádný problém. Jinak jak ji krmím lžičkou, tak mi přijde, že to strašně rychle uteklo, že už to není žádné malé miminko :frowning2: No pomalu se začínám těšit na další mimčo, ale času ještě dost :grinning:
Taky s ní chodím jednou týdně cvičit a od března, až bude malá trošku větší, chci s ní chodit plavat. Na cvičení se jí líbí, tak snad se jí bude líbit i v plavání. A i pro mě je to fajn mít nějaký program a moct pokecat s dalšíma maminama.
Tak to je asi vše. Zatím žádná nemoc, nebo nějaké větší problémy. Jen manžel je hodně pryč, tak mi je líto, že si malou nezvládá tolik užít jako já. Asi to bude mamánek, protože ani hlídání není. Ale já si to na mateřské zatím naprosto užívám. Mějte se krásně. A dejte vědět, jak se daří vám a vašim prckům.
25. led 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 Ahoj, no je tu nějak mrtvo :grinning: . Nás čeká za týden 5měsíční prohlídka s očkováním :slight_smile:. Doufám že malá bude v pořádku, protože tak týden je nějak nachlazená.
Jinak se nám pokazilo trochu spaní - místo krásného 7hodinového spánku vkuse (tak spávala v podstatě od 2měsíce) se budí 3x za noc místo 1x. No dneska jsem byla z toho vyřízená a manžel ten v klidu spinkal :grinning: - vždycky mě dostane otázkou kojila jsi v noci :confounded: .
Poslední dva dny jsou zpestřeny děsným řevem/ale to jsem ještě neslyšela/, zuby to ale pořád asi nejsou, protože necpe nic do pusy ani ruce nic. A při domácím "vážení" přibrala tak 300g ale hlad asi nemá přes den moc nepláče (to leda v noci :grinning: ).
Jinak cvičit asi s Julčou budu chodit u nás ve Slatině - akorát to musím ještě proštudovat :grinning: , je tu cvičení dětí od půl roku. :grinning:
3. únor 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kodiak13 @falca1 Ahoj, taky nás teď čeká 5měsíční poradna s očkováním, ale až ten další týden. Šimonek je pořád spokojenej na zádech, přetáčet se zatím nechce. Aspoň teda objevil, že má nožičky, chytá se za prstíky a snaží se je narvat do pusy :slight_smile:
Spaní je u nás katastrofa už asi měsíc, dřív vydržel těch 7-8 hodin, teď max. 2. Tatínka to nejdřív taky vůbec nebudilo, ale poslední dobou občas chodí spát do obýváku.
Na příkrmy se chystáme tak za ten měsíc, zatím taky jen kojíme :slight_smile:
Chodíme tady u nás v Žabinách na ten kurz pro mimina v Latě, až to skončí, chci tam chodit dál na cvičení od půl roku. Plavání si pořád ještě rozmýšlím, nejdřív až bude venku teplo.
3. únor 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 @ani84 tak my to máme s tím spaním naopak :wink: Po zběsilých 4,5 měsících to konečně vypadá, že spíme v kuse... Zatím to trvá skoro týden, snad to bude pokračovat... Zuby taky nic, sice furt slintá a cpe si do pusy vše, po kousátku jde jako divej, ale nic. Myslela jsem, že se tam cosi chystá, ale dr říkala, že to zuby nejsou :grinning: Cvičení u nás pořád jen domácí, nedovedu si to s tím blitím, který bohužel neustává moc představit. Teď jak dávám kaši mi blije i do vaničky, tak jsem si hned říkala, jak by to asi vypadalo na plavání :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84
@vodni tak zub jsem zahlídla ráno před kojením, těsně po tom co jsem napsala že zuby určo né :grinning: :grinning: , ale ještě to bude chvíli trvat než bude celej venku - zatím tam byla tečka - aspoň jsem pochopila proč v noci tak často brečí a ten řev. :grinning:
Julča se přetáčí na jednu stranu nejčastěji když má nad sebou hrazdičku :grinning: . Jinak - musím se krotit s jídlem - napřed to je kvůli blití, teď k tomu je náběh na ekzém :confounded: a ještě musíme cvičit s nožkama.
Našla jsem tohle o ekzému - co vlastně nesmím jíst - no zase abych byla o chlebu :
http://www.zivot-alergika.cz/dite-atopik/s-jidlem-na-miminka-opatrne-mohou-dostat-ekzem.html
3. únor 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 ty jo :frowning2: mě vždycky štve jak píšou, co se nesmí jíst, je nevhodné atd., ale aby napsali co teda jíst... Musím mu kouknout do pusy, jestli tam taky něco není :grinning: - nemá to rád
3. únor 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem ráda, že něco píšete :slight_smile: Přidám, jak to vypadá u nás... Míša spávala i celou noc a od prosince se budí, jí častěji (nepomohla ani kaše, ani kaše Dobrou noc ). Navíc ji asi trápí zoubky, protože v noci pláče, což nikdy nebylo. 2 zuby jí vylezly v pohodě a až teď pláče a je mrzutá. Míša jí vše, co jí dám, jen toho asi sní málo (půl malé skleničky, někdy celou, večer sní max. 100 ml kaše), jinak pořád kojím. Nabízím jí vodu z lahve,ale nechce pít. Naštěstí pije krásně z prsu (ale to bych taky chtěla malinko omezit, ať můžu někdy někam jít). Míša se plazí, ještě neleze, ale zvládne se přemístit přes celý byt, pořád odmítá dudlík (má přece svůj paleček), nesedí, neříká zádnou smysluplnou slabiku. Jinak ji zajímají ovladače, kabely, el. šňury, myš od počítače, boty...
Jo a naušničky máme už taky :slight_smile:
3. únor 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, i já jsem ráda, že se tu to někam hnulo a že se zase něco dozvím a také přispěji. Adámek bude mít za 9 dní 5 měsíců, zatím je plně kojen a o příkrmech neuvažuji a doufám, že to bez nich ještě ty dva měsíce vydržíme, pak bych pomalu chtěla začít. Je to veselé miminko, ale musím to zaťukat, je moc fajn, že si pohraje sám, buď v postýlce se zajíčkem šusťáčkem nebo na zemi s jinými hračkami, doufám, že mu to vydrží. Naštěstí i přes návštěvy babiček, dědečků a tetiček se mi nezdá nějak "rozmazlený" nebo vynucující si pozornost, asi to bude tím, že ťuťu ňuňu skončilo tak rychle jak začalo, tím ale nechci říct, že na broučka nejsem milá. Ozvat se teda taky umí, ale vnoci nás zatím nechá spávat aspoň těch 5-6 hodin v kuse, pak si zakňourá o mlíčko a spinká se dál. :slight_smile: Nemoci (ťuk ťuk ťuk) se nám zatím vyhnuly, tento týden skoro ani ven nechodíme, naposledy jsme byli v úterý, ve čtvrtek jsme měli -24. Je to děs, topíme od rána do rána, ještě že máme krb, jinak bysme se asi nedoplatili. No a to je asi vše, máme z miláčka radost, ale to vy jistě také. :slight_smile: Začínáme se s manželem bavit o druhém miminku, ale oběma se nám to zdá ještě dost brzy, jenže ta touha je strašně silná, tak uvidíme jak to dopadne. :slight_smile: Mějte se holky moc pěkně a ať se vám i broučkům daří!!! :slight_smile:
5. únor 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul to my se s manželem taky už bavíme o druhém - vždycky jsem říkala že bych chtěla 2děti, ale plánujeme začít až za rok, abychom si Jůlinky užili :grinning: :grinning: . Jinak naše malá si pohraje sama tak max 10minut a musí mít opravdu plný bříško a musí být vyspaná. Jinak teď jí leze zub a bude to na dlouho :grinning:
5. únor 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak opravuji, Míša už leze :slight_smile:
@misaskul Taky jsme plně kojila a chtěla začít s příkrmy až po ukončeném 6. měsíci, tj. mezi vánoci a silvestrem, ale Míša od půlky prosince přestala celou noc spát a budila se asi hladem, tak jsme začali už na štědrý den. Trvalo to než něco snědla, nevěděla chudina, co s tím. Ani teď ještě nesní to, co by měla . Jinak kromě toho spaní to u nás vypadá jako u vás. Bohužel ani po příkrmech se nepřestala v noci budit, te´d teda nechce jíst, ale pláče,tak ji asi něco děsí nebo bolí. To dřív fakt nebývalo.
Druhé miminko jsem chtěla klidně hned po porodu :grinning: ale naštěstí mám rozumného manžela a tak si užívám Mišky. :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak jsme se zapsaly na plavání, tak musíme obě pořídit plavečky. Jsem zvědavá, co na to Míša řekne. Po narození koupání moc nemusela a ani teď nekoupeme často, ale ve vaničce se jí už líbí. Asi bych ji měla začít zvykat na sprchu, ať mi u bazénu pak neječí.
7. únor 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1
@vilibalda My si Adámka taky užíváme, ale já už bych si ráda užívala dvou dětí, chtěla bych, aby nebyl moc velký věkový rozdíl mezi dětmi, určitě ne víc než 2,5 roku nebo 3 roky a i to se mi zdá moc. Moc bych si přála, aby to byli parťáci a mám strach z toho, že větší věkový rozdíl by tomu nemusel přát (ani nevím proč). Navíc si nedovedu moc představit být na rodičáku třeba 5 nebo 6 let vkuse a až pak se vracet do zaměstnání, ale toto je můj osobní problém týkající se strachu z toho, že po tolika letech mimo bych se pro svého zaměstnavatele mohla zdát už nezajímavá, i proto vlastně stále pracuji, abych se udržovala v "kondici".
Takže kdyby byly děti od sebe ty 2 roky, tak by se mi to líbilo moc a určitě bysme si užívali stejně, jako teď s Adámkem. Už vidím jak jezdíme učit děti lyžovat, na výlety, letní dovolený, učit je plavat apod. a nerada bych, aby to dopadlo jak u manžela, kde staršího sourozence už to nebavilo, protože měl jiné zájmy a přátele a mladší byl otrávenej z toho, že musí jezdit s rodiči sám. :frowning2:

Mimochodem plánujete s dětmi nějakou letní dovolenou, třeba i u moře, přestože jim nebude ani 1 rok? My zvažujeme Chorvatsko v červenci, kdy Adámkovi bude teprve 10m.
11. únor 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Ahoj, my stoprocentně pojedeme, taky do Chorvatska :wink: Ale spíš v září, v červenci je na tak malé dítě myslím moc teplo...
11. únor 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul taky chci takový 2letý rozdíl mezi dětma - teda záleží trochu na přírodě :grinning: .

Do zahraničí se nechystáme s malou - letos nám bude stačit zahrada a občas nějaký výlet :grinning: :grinning:
11. únor 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se taky podělím jak jsme na tom s Matýskem. Včera j sme byli na očkování a vážení a máme 7,8 kg ve 4,5měsíci. Už to vůbec není ten malej drobek :slight_smile: Zatím kojíme s přikrmováním a jednou denně dáváme kašičku. Mě se malej hodně natahuje i po jídle co jim já :slight_smile: My se zatím jen otáčíme na bok, na bříško se nám to povedlo jen jednou :slight_smile: Jinak je malej veselý mimčo, když ho nic netrápí, taky si sám vydrží hrát jen chvilku sám. A paní doktorka včera prohlásila, že to začíná být mamánek :slight_smile: V létě se chystáme někam do přírody buď v Čechách nebo na Slovensko, k moři doufám příští rok. Akorát spánek máme pořád hroznej, ale to se snad s časem zlepší :slight_smile:
15. únor 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “propagace vlastního bazaru”
27. únor 2012 ve 12:43 • monulkab
teď koukám že jste už všechny rodili, pardon, nezaregistrovala jsem rok 2011 v nadpisu fóra
27. únor 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 @ani84 @ivuska22 Tak jsem si myslela, že vás aspoň trochu doženeme ve váze, ale ani náhodou. Po návštěvě poradny jsem z toho nějaká špatná :frowning2: Mišulka má dnes přesně 8 měsíců, váží 6940g a měří 68 cm. Takže za poslední 2 měsíce přibrala jenom 110 g a vyrostla jen 1 cm. Dr. nás pro jistotu poslala na krev, jestli nemá anémii, tak nás to zítra čeká :confounded: Snad bude vše v pořádku. Ani nevím, co by to znamenalo, kdyby anémii měla... dostala by železo v kapkách?
Jinak nám Míša dělá jen radost, sedí, leze po celém bytě, umí se postavit, když se opře o krabici nebo o stolek, jí všechno, co jí dám (ale sní toho míň než by dle tabulek měla), začala "mluvit" - zní to jako "abla bla bla" :dizzy_face:
28. únor 2012 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Tak to chápu, že jsi z toho špatná, taky bych byla nervózní, ale když se jinak jeví naprosto v pořádku, tak to bude určitě v pohodě :wink: Je to šikulka, taky se už těším, až se bude Šimonek trochu víc pohybovat. Držím palce, ať je ta krev v pořádku! A jak jsem ti říkala, mojí mámu doktorka pořád stresovala, že nepřibírám, v roce jsem měla 7,5 kg a nakonec jsem to stejně dohnala :slight_smile:
28. únor 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Nic si z toho nedělej, nám zas všichni brblaj, že ho krmíme moc. Dneska u MUDry nám říkala, že už má 8,2kg. To si nevybereš, taky už nemusíte přibírat tolik, protože se už Miška hýbe.
28. únor 2012 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 no my jsme na tom podobně - malá přibírá slušně, zato nám roste a roste :grinning: :grinning: , ale tatínek má přes metr osmdesát :grinning:
29. únor 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 No my jsme s manželem oba prcci, ale kulatej bude asi po mě :slight_smile: Ale já na ty jejich tabulky prdím, prvně nám nadávali, že jí moc málo podle tabulek a te´d když se rozejedl, tak zase je to špatně, že jí moc. A většina kamarádek co maj mimča se taky do tabulek nevlezou¨, tak je to asi normal.
29. únor 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska22 já už na tabulky taky kašlu, i když že je tak dlouhá to mě fakt zaskočilo. Ještě že jsem trvala na prostorným kočárku :grinning: - hluboká korbička má 80cm tak se tam ještě nějak vtěsná, ale už aby bylo teplej a trochu seděla abych ji mohla dávat do sporťáčku :grinning:
29. únor 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 A kolik máte na délku? Jojo taky jsem trvala na velkým kočárku naštěstí.
29. únor 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek