• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
v 5měsících a týdnu měla 69,5cm :grinning:
29. únor 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak to jsem ráda, že nejsme jediní, co nezapadají do tabulky :grinning: Malá měla v 7 měsících 9kg a 72cm, zkrátka ráda papá, no. :sweat_smile: Když se narodila, tak byla moc malá, když rostla, tak zase moc velká. Hlavně, že je spokojená :dizzy_face:
@vilibalda Od kamarádky malá měla v 8 měsících 6450g a 66cm. Byla kojená, plus příkrmy a doktorka to vůbec neřešila. Tak neboj, odběry dopadnou dobře. Miška je zdravá, jen menší. :slight_smile:

A jinak si Bells umí sednout, když chce. Umí se otáčet, když chce. Umí lozit, když chce. Umí si stoupnout, když chce...atd. Malá prostě dělá všechno pouze, když chce. :sweat_smile: :grinning:
29. únor 2012 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Díky holky, dnes jsme byly na krvi a výsledky jsou v pořádku. :slight_smile: Míša má prostě v plánu růst a přibírat až v březnu, leden a únor si dala pauzu :grinning: Dostali jsme hodně oblečků ve velikosti 6-9 měsíců, tak je chce asi Miška unosit a proto nespěchá s růstem nebo se jí nechce do sporťáku, tak zůstává malá, aby se vlezla do kočárku dokud je ještě zima :sunglasses:
@ani84 Musím říct, že jsi mě právě uklidnila, žes vážila tak málo :slight_smile:
@falca1 @ivuska22 no já jsem si taky vybírala prostornější kočárek :grinning: :grinning:
@lutsousek Moje sestra má o rok starší holčičku a Leontýnka v 8 měsících vážila 6600g. Takže Míša není příšerně malá, jen prostě přestala přibírat. Ale asi to bude tím, že se tolik hýbe. Dr. se ptala kolik tak uleze a já na ni koukala, jak to jako myslí, protože Miška leze, kolik potřebuje a chce :grinning:. když jdu do kuchyně, jde za mnou, jdu do ložnice, zas ji mám v patách. Bellinka je šikovná, že umí tolik věcí! :dizzy_face:
29. únor 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek To mě rozesmálo, že si Belinka dělá všechno, jen když se jí chce. Asi to tak má ale víc dětí. :slight_smile:
@vilibalda Je dobře, že výsledky dopadly pozitivně. Já zastávám takový jakoby alternativní názor (i naše doktorka), že na tabulky by se nemělo dbát nijak přehnaně. Každé miminko je individuální a hlavní je, že papá a nevypadá, že by strádalo.
Já na tabulky kašlu úplně, Adámek má 5 a půl měsíce a mým odhadem z našeho společného vážení má asi 7,5 kilo. Zatím pouze jen kojím. Dlouhej mi teda taky příjde nějak hodně, ale stejně jak píše @falca1 - má být po kom, tedy po tatínkovi. :wink: No a nakonec napíšu jen to, že stále ještě špacírujeme v hlubokém a doufám, že ještě dlouho budeme, připadá mi, že tam na něj aspoň tolik nefouká, dokud nevidí ven, tak nic nechce, což je taky fajn a hlavně bych chtěla jít do sporťáku, až bude aspoň trochu sedět, do čehož ho nijak nenutíme a s jeho tempem, když to budu soudit podle toho, kdy začal pást koníčky a překulovat se z bříška na záda a naopak, tak to vidím tak na květen - červen. :grinning:
2. bře 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul :grinning: no je to malá osobnost... ale teď, když umí zařvat máma, tak už se jí nic moc nechce. Spoléhá, že za ní hned přiběhnu a podám jí, co potřebuje, popřípadně vezmu do náruče a poponesu :grinning: Aspoň, že včera u doktorky předvedla všechno, co umí.
7. bře 2012 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, plánujete někdo letos s miminkem nějakou dovolenou? My pořád přemýšlíme, že bysme jeli k moři, ale nevíme. :unamused: Buďto autem někam na sever Itálie, nebo letět v rámci EU, max. 2 hodiny dolet... kupovat něco předem asi nemá cenu, takže last v červnu nebo září, kvůli teplotám... Ale neumím si to v praxi dost dobře představit.
7. bře 2012 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek my určitě ne, pořád si říkám že si to letos užijeme i v ČR po výletech :grinning:

Jůlinka mě teďka všechno sabotuje - nechce se jí nic nechce se přetáčet, nechce si moc hrát, nejraději by se jen nosila a to v tempu - žádný houpání ve stoje :angry:
7. bře 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Ali neboj, u nás je to stejný. A nosit se musí pěkně svižně a ideálně s ní drncat :grinning: Třeba včera si asi po týdnu dobrovolně sama sedala, celý den. Tak jsem měla radost, že to nezapomněla a dneska zase nic...zkrátka se jí nechce. :sweat_smile: Dneska se ani nesnaží lozit po kolínkách, jen se plazí...asi má "volno" :grinning:
8. bře 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Ahojky my plánujeme dovču v Chorvatsku asi začátkem července a pojedeme autem. Těšíme se moc. A to bude Adámkovi necelých 10m. Kamoška mé známé byla loni s 8mi měsíčními dvojčaty, tak když to zvládli oni, tak my snad taky. :slight_smile:

Adámek slaví ve středu 6 měsíců! :slight_smile: Je strašně samostatný, nebo aspoň mi tak příjde, dokáže si sám pohrát, ale jinak je to lenoch, taky se neotáčí, ani neplazí, opravdu jen když se mu chce a to je minimálně. :grinning: Ale pohraje si sám a nevyžaduje moc pozornost, tak za to jsme rádi.
11. bře 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je tu někdo poblíž Mokré-Horákov? hledám někoho na procházky s dětma...samotnou mě to tady nebaví :sweat_smile:
24. bře 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, anebo někdo z Líšně? Taky hledám.... :slight_smile:
17. dub 2012 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
popřípadě někdo z Medlánek či Řečkovic? :wink:
18. dub 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nebo Komárov??? :slight_smile:
3. kvě 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky bohužel já jsem ze Slatiny :unamused:

No ale jsem si říkala že tu už dlouho nikdo nepsal - tak vám aspoň napíšu co naše malá :grinning: :grinning: .
Dneska jsme byly na 8měsíční prohlídce - 9280g a 76cm - no jsem si říkala že mi vůbec nechce jíst obědy ale nakonec to ani s těma mírama nevadí :grinning: - živená já pořádně :grinning: . Před asi 3ma dnama jí došlo že nemusí jen couvat - tak začla konečně lézt dopředu, rovnou začala i zkoušet na kolínka. A když se to nejmíň hodí začně si povídat - třeba u jídla nebo po kojení v 5 ráno. Zatím nemá žádný zoubek ale vypadá to že něco brzo poroste. Jinak začala vstávat okolo půl šesté tak jsem z toho "nadšená".
A konečně půjdeme na vítání občánků. :grinning:
10. kvě 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 No tý jo, tak Jůlinka je teda kus ženské! My máme v 8m 8630g a 73cm a jak jsme byli zlatí, tak teď teda pěkně divocí. Nestačím se divit kam Adam na ty nápady chodí, leze pomale rychleji než já chodím, ale fajn je, že si umí sám pohrát, že celkem bez řevu ho dám do postýlky, dám mu tam hračku a hotovo. Máme 1 zoubek a druhý se klube a to jeho žvatlání to je taky super. No je to legrace s drobečkama našema! Tak strašně to letí, loni touhle dobou... no to už jsou jen vzpomínky, ale snad si to brzy zopakuju znovu! :slight_smile:
Jinak teď plánujeme dovolenou, jednu chceme u moře, druhou v ČR někde na horách, tak uvidíme.
Doufám, že se všichni máte dobře a děti vám dělají jen radost! :slight_smile:
15. kvě 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 no do Slatiny to nemám tak moc z ruky, akorát škoda, že mezi Líšní a Slatinou je cesta dobrá leda tak pro auta a ne kočár :frowning2:

Malá bude mít teprve 7 měsíců, ale je šikovná. Plazí se od 6m, týden už leze po čtyřech, klečí a postaví se i na zadní, jen se musí opírat. Zuby má dva, zítra už hádám objevíme třetí, chybí k prořezání jen malinko.
19. kvě 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eos no ten kruhovej objezd to je blbý :frowning2:

Tak to je malá opravdu moc šikovná - to naše malá se v 6 i v 7m točila maximálně na jednom místě :grinning: .
My jsme včera konečně byli na Vítání občánků.
Julča teď leze závodní rychlostí a před 3dnama si i sama sedla :grinning:
20. kvě 2012 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@falca1 My se pořád už od velikonoc jen plazíme. Teď asi týden je na čtyřech, ale jen na místě, když se chce pohnout, tak se mu rozjedou nohy, žuchne na břicho a plazí se...
20. kvě 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni jo taky je na čtyřech jen na místě. Nesedí moc zpříma - ale jak si dá nožky pod zadek tak za chvíli sedí :grinning:
20. kvě 2012 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eos Líšeň :slight_smile:..
22. kvě 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eos
@falca1
@terezka29 holky, tak to je kousek, kdybyste chtěly dejte si mě do přátel a můžeme něco vymyslet :slight_smile: stačí napsat :wink:
24. kvě 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, byla jste některá s prckem na koupališti? bylo to bez problémů? děkuji za odpověď
29. čer 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@perca My jsme se byli o víkendu koupat na přehradě a dobrý, vyloženě koupaliště jsme ještě nezkoušeli.
2. črc 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak zvládáte ty vedra? Já jsem na jednu stranu moc ráda, že je konečně teplo, ale na tu druhou ty dusna nedělají dobře ani mně ani malé.
@perca Byla jsem s malou na koupáku dvakrát a super, malé se to moc líbilo. Brouzdaliště jí teda neoslovilo vůbec, ale ve velkým a v kruhu si to vyloženě užívala. :slight_smile:
My jsme byli na konci května na týden v Turecku a hned bych jela zase. :dizzy_face: Sice s malou to bylo dost náročný v určitých situacích (snídaně, obědy, večeře, let zpátky), ale jinak zářila jako sluníčko a užili jsme si to všichni. A teď o víkendu jsme byli jen s manželem na Balatonu v rámci výročí svatby a jsem úplně unešená, jak je to tam krásný! Takže chceme jet teď v létě znovu i s malou. :slight_smile: Krásné pláže, voda čistá, mělká až moc, levno, všude obchůdky, restaurace, kavárny... paráda. :dizzy_face:
4. črc 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek omlouvám se, že sem jen tak vpadnu, ale zaujal mě příspěvěk o dovolené u Balatonu. Já jsem tam jezdívala s rodiči do kempu, ale to bych si s malým prckem ted netroufla. Mohla bys mi dát nějaký tip na pěkné ubytování? Bydleli jste v hotelu nebo penzionu? MOc děkuji :slight_smile:
5. črc 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yvett2009 My tam s manželem byli oba poprvé, takže jsme dost koukali, jak je to hezký a čistý. My jsme ubytování hledali až na místě, byli jsme v Balaton Hotel Siofok, stálo to 120euro na noc. Hotel je přímo u pláže, pokoje po rekonstrukci, snídaně klasika švédský stůl. :slight_smile: Městěčko Siofok nám bylo doporučeno, tak jsme jeli přímo tam, ubytování je tam dost, ale s prckem je určitě lepší ho zamluvit předem. Většina hotelů má i dětské postýlky, tak není potřeba brát svoji. Máme teď vybraný hotel Azur, má spoustu bazénů a hřiště pro děti. :slight_smile:
5. črc 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ani84 @perca Taky jsme byli jen na přehradě, na koupaliště jsme se ještě nedostali :slight_smile:
@lutsousek Jaký kruh máte? Nafukovací, kam se dá dítě posadit a nepropadne? Jinak teda smekám před tím, jak jste si užili dovolenou :slight_smile: My jsme se chystali do Rakouska k jezeru, ale teď s tím naším živým dítětem váhame... :confounded:
9. črc 2012 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Peti, kupavala jsem tento http://www.modrykonik.cz/fotoblog/lutsousek/album/velke-nakupy-pro-male-miminko/9604519/ Mimčo v něm leží, nesedí. Ale učí se líp plavat, kope nožičkama atd. Doporučila mi ho kamarádka, co v Brně dělala kurzy plavání miminek, než sama taky otěhotněla. :slight_smile: No, není proč smekat. Užili jsme si i krušné chvíle :grinning: Ale u vody se jí moc líbilo, řádila v miniclubu, na hřišti a já nemusela týden uklízet a vařit. :sweat_smile: Miška mi přišla hrozně hodňoučká oproti té naší výtržnici, nebála bych se vůbec a Rakousko je za rohem. :slight_smile: A gratuluji k těhotenství!!!! Krásný načasování sourozence pro Mišku. :dizzy_face:
9. črc 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@utsousek ten kruh vypadá nádherně! Ještě jsem ho nikde neviděla, ale je fakt, že jsem moc nehledala. Podědili jsme z rodiny takový klasický nafukovací, který má místo pro miminko na sezení, ale tento vypadá mnohem líp.
Jinak Miška bývala zlatá, ale poté co měla před 14 dny po 3 dny teplotu kolem 38 stupňů (ale jinak byla hodná a hezky si hrála), tak je od té doby ukňouraná, vyžaduje pořád pozornost, nemůžu jít skoro ani na záchod, nechce být v kočárku, venku klidně odejde i 15 metrů a nestará se, jestli jsme někde nablízku. Prostě nevydrží na místě a neposlouchá :confounded: Navíc odmítá jídlo (svého si dá jen malinko) a chce to, co jíme my. u jídla nevydrží sedět. Pít nechce a pořád se mi sápe na prsa (pořád kojím, i když bych už ráda odstavila)... Je to prostě najednou náročný. Možná tak reaguje na těhotenství, kdo ví :slight_smile:
9. črc 2012 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Jé, Peti, taky moc gratuluju k těhotenství :slight_smile: Jestli nás budete chtít zas někdy vidět, rádi s vámi vyrazíme ven, jen co budeme mít z krku tu svatbu (bude tuhle sobotu).
Myslím, že okolo roku některý děti takový vzdorovitý období mívají, určitě se to zas zlepší :wink: U Šimíse je tohle naprosto normální stav, zatím teda kromě toho odbíhání na 15 metrů :grinning:
9. črc 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek