• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@ani84 Děkuji Aničko, rády s Vámi zase vyrazíme ven, jen budeme zhruba od 17.7. do 29.7. možná na dovolené (uvidím, jak na tom budu s nevolnostma). My jsme zvládli už jednu svatbu, ale ta byla venku a navíc byla při ruce babička a čeká nás ještě jedna svatba v rodině v srpnu. Na dnešní promoci jsem neměla odvahu Míšu vzít, aby nechtěla za mnou, tak byla s babičkou celou dobu venku.
Užij si svůj velký den, držím palce, at se vše včetně počasí vydaří!!! :dizzy_face:
9. črc 2012 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda Také gratuluji k těhu, také se chceme na podzim snažit pokoušet o druhé. :slight_smile:
@ani84 Vaši svatbu? Tak i tobě pak přeji hodně štěstí! :slight_smile:

To je novinek tady...

@lutsousek My se vrátili z Chorvatska v neděli, byli jsme tam na týden autem a super, cesta i pobyt tam zvládl Adam perfektně, hned bych se tam vrátila, ale jemu ten týden určitě stačil až až. Teď o víkendu ještě jedeme na chatu ke známým a v srpnu nebo v září bych ráda ještě nějaký pobyt v rámci ČR, uvidíme. :slight_smile:
Belinka bude mít v pátek narozeniny že? :slight_smile: Přeji vše nejlepší princezně!
10. črc 2012 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda Na ten kruh určitě mrkni. Prvotní seznámení s ním dopadlo sice pláčem, ale hned si zvykla a řádila jak ďas. :slight_smile: Jinak neboj, nejsi sama. My zažíváme podobné období... asi první puberta. :grinning: Nemůžeme s malou jít nikam na jídlo, na kafe. Hned se začne sápat z kočárku, všude běhat a hlavně chce jíst, to co my. Akorát naše malá nejdřív sní to svoje a potom se až vrhá na naše talíře.

@misaskul Teda, tak to je paráda, že byl Adámek tak zlatý! Hlavně tu cestu obdivuju, já se bojím, co bude vyvádět Bella. V autosedačce se jí dvakrát nelíbí, dost často se vzpouzí a snaží se z ní vyvlíknout. Nakonec usne, ale první cca půlhodinka je teror. Obzvlášť, když s ní jedu někam sama a nemůžu se na ní moc otáčet. Ale chtěla bych letos ještě ten Balaton nebo Itálii, tak snad to cestování přežije. :slight_smile:
A Isabellka moc děkuje za přání!!!! :slight_smile: Už se to blíží... v pátek máme první svíčku na dortu a definitivní konec miminka.... My druhé stále nechceme :sweat_smile: Pořád se nějak nemůžu vzpamatovat z prvního těhotenství a porodu, jak psychicky, tak fyzicky. Budeme mít zkrátka jedináčka. Ale moc vám přeju, aby se to druhé povedlo rychle a bez komplikací!!!! :slight_smile:
11. črc 2012 v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda teda vy jste se do druhýho pustili brzo :grinning:, to bude docela náročný, ne. My plánujeme druhý taky, ale až zase kolem konce roku nebo začátkem příštího.
@ani84 Aničko gratuluju ke svatbě a držím palce ať vám vyjde počasí.
@lutsousek Belince taky přejeme všechno nej k narozeninkám :grinning: .
12. črc 2012 v 07:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@misaskul Díky a závidím dovolenou. Naše dovolená se kvůli mým nevolnostem rozplynula :frowning2:
@falca1 Nějak to budu muset zvládnout, holt nejsem nejmladší a možná to není poslední miminko... :slight_smile:
16. črc 2012 v 16:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky, co se zase sejít???? V té dětské kavárně to bylo super! :slight_smile: Tam by nevadila ani nepřízeň počasí a ráda bych vás a prdelky zase viděla. :dizzy_face: Jinak můžeme i do Zoo, ale to už je s počasím horší....
17. črc 2012 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@lutsousek Já bych byla taky pro kavárnu, teď do konce července bych mohla prakticky kdykoliv :slight_smile: Tak třeba se ještě někdo přidá :slight_smile:
18. črc 2012 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@ani84 Mně je to teď v červenci taky vcelku jedno, jsme prakticky pořád doma. :slight_smile:
Tak co, maminky, kdo se přidá???? :slight_smile:
20. črc 2012 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, co dáváte teďka mimčům k večeři - jen různé kaše nebo už i něco jiného???
22. zář 2012 ve 22:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@falca1 já furt jen kaši. Taky nevím, jestli bych neměla změnit. Taky mi přijde nednotvárná snídaně - rohlík nebo chleba + máso nebo lučina. Teda, zkusila jsem už i vánočku :wink:
23. zář 2012 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@falca1 Míša od roku kaše docela odmítá, tak má to, co jíme my. Takže rohlík/chleba se šunkou, sýrem, máslem (obyčejným či pomazánkovým), zeleninu, jogurt nebo i teplé: brambory se sýrem, rizoto, nedávno se mohla dokonce utlouct po guláši :grinning: Slaninu a smažené jí nedávám, ale jinak jí dost to, co my :slight_smile: já vím, jsem hrozná matka :slight_smile: :grinning: :grinning:
23. zář 2012 ve 22:13  • Odpověz  • To se mi líbí
holky díky, já taky pořád dávám kaši - Julča ji má teda moc ráda, ale taky jsem si říkala, že dávám jen to jedno. Na snídani kaši nedávám (i když můžou být vlastně i na snídani) dávám taky pořád chleba/rohlík s lučinou nebo teď dávám ráda PicFrish z Lidlu
@vilibalda já jsem děsná matka, protože jí dávám si myslím furt to stejné - brambory se zeleninou a kuřecím, kuřecí s řepou a kuskus, nebo něco jako rizoto - nemám v obědech vůbec fantazii :grinning:
@vodni zkusila jsem jí teď dát k snídani i Eidam.
24. zář 2012 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@falca1
@vodni
@vilibalda
Ahoj holky, já dávám taky večer pořád kaši a ráno teda máme pořád ještě mlíko. Kolikrát denně ještě dáváte mlíčko? Jinak taky furt mi přijde, že dáváme pořád dokola i obědy jsou furt takový jednotvárný. Vždycky tady "slintám" nad albem jídel vodníčka a Matesa pak lituju, že je úplej chudáček ošizenej. Ale na druhou stranu má 11 kg, tak asi nestrádá. :slight_smile:
24. zář 2012 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ivuska22 Já jsem kvůli těhotenství přestala kojit, 2 děti jsem prostě neutáhla :grinning: Tak jsem najela ve 13měsících na UM a dávám 2-4 denně. Kolem 6 hod. 150 ml, kolem 8-9hod. 100 ml, někdy po obědě či odpoledne 120 ml, večer před spaním 150 ml. Míša málo pije jiné pití, tak jsem ráda, že má tekutiny aspoň tom mlíce.
A s tím jídlem se to zlomilo někdy po roce. Už jsem tolik neřešila, co smí a co ne. Míša prostě od půl roku moc nepřibírá, kolem roku navíc přestávala i jíst (jedla menší porce), tak jsem ráda, když do ní cokoli dostanu :grinning: Na oběd sní jen kolem 100 g a je jedno, jestli je to sklenička nebo doma vařená zelenina. Moc vařit neumím :confounded: Tak jsem ráda, když sní krůtí na paprice, co dělám pro nás. Toho totiž sní víc :angry: no a kaše si vezme tak 3 lžičky, tak kaši už měsíc neměla, stejně to místo ní jí pak někdo jiný...
24. zář 2012 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda Aha tak to dáváš mlíka teda dost. Já dávám jen ráno a na sváču, ale teda zas pokaždé 210 a večer kaši 240 ml, tak ono to možná vyjde nastejno :slight_smile: Já to taky moc neřeším, ochutnává v podstatě všechno co mám já, pač on je jinak nepříčetnej. Krůtí na paprice dělám často, pač to mám moc ráda, tak to mu taky zkusím příště dát.
24. zář 2012 ve 21:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska22 Ahoj, no taky vždycky slintám nad albíčkem @vodni, a díky ní už měla Julča i rajskou :grinning:. Ale problém mám spíš v tom že Jůlinka i když má už 7zubů tak nechce moc kousat (leda tak do mě). Jinak taky si myslím že moc nestrádá - taky měla v roce 11kilo.
Mlíčko dávám - hned po kaši před spaním a potom ještě v noci - nevím jestli je to zubama ale zatím kojím v noci i třeba 2x-3x, bez mlíka odmítá usnout. Ve vyjímečných případech jsem kojila 1x v noci. Ale jinak ještě přes den dávám jogurt jen bílý - toho se může utlouct a občas koupím na pití kefír - ten má taky ráda.
24. zář 2012 ve 21:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda
@ivuska22 dobrej nápad s tím krutím na paprice. Malá mě sice hrozně dlouho nechtěla jíst maso ale jak je to v nějaké pořádné omáčce tak to tolik nevnímá. Teď mi trucuje zase u brambory s čímkoli :confounded: . Malá mi taky moc nesnědla vždycky na oběd taky kolem 100 někdy ani to ne - i když na váze to nebylo vůbec poznat - máme doma docela cvaldu :grinning:, asi to vždycky dojedla kaší, tu totiž miluje. :grinning:
24. zář 2012 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska22 Míša prostě víc naráz nevypije, někdy dám 180 ml no a to pak třeba 50 ml zbyde ve flašce a už to v následujících 2 hodinách nechce. :angry: Když jsme přes den pryč, jako třeba dnes na ultrazvuku a v zoo, tak dostala mlíko jen ránoa večer. Kdysi snědla 200 g jogurtu a teď... jsem ráda, když sní tak 80g :confounded: Prostě s jídlem bojujeme tak nějak obě (zhubla jsem a nejde to moc nabrat zpět)! :rolling_eyes:
24. zář 2012 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@falca1 @ivuska22 No tak Miška má v 15 měsících maximálně 8,5 kg :grinning: a stále nemá moc vlasů, takže vypadá fakt jako miminko (i když teda suverenně běhá)
24. zář 2012 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska22 @falca1 čau holky, dík za "slintání" :grinning: Já teda taky vařit moc neumím :wink: ale asi se nějak snažím prckovi "vynahradit" to, jak má blbou matku, která chodí do práce a není s ním :frowning2: Jinak mlíko (UM) má 2x denně: po snídani (nesmím ukázat flašku dřív, to by nejedl), a před pohádkou na spaní večer. Kaši má taky rád, takže sice mi ty večeře přijdou jednotvárný (teda aspoň střídám příchutě), ale je to jednodušší. Sýr mi vůbec nechce, strašně prská, zkoušela jsem taky eidam a mozarellu. Dr říkala ještě třeba zkusit zapečenou zeleninu, ale to nějak nevím jak :sweat_smile:
25. zář 2012 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@vodni
Matko jedna, nepodceňuj se, náhodou jsi moc šikovná. A jakou kaši Vodníček papá? My jíme mléčné od Nestle :dizzy_face: a na svačinu jíme Matyldu.
25. zář 2012 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka jj, taky nestlé mléčné - střídám sušenkovou, ovocnou, jablečnou, banánovou... Jendou jsme zkusili hipp, ale ta mu nějak nejela (a mně taky ne). Na svačinu dávám taky jogurt, ale poslední dobou mi ho nějak nechce. Ani ty jogurtový lipánky baby (ovocný), ty měl dřív rád. Připadá mi, že teď jak mu rostou další zuby, tak chce jídlo, co může kousat... Takže teď dávám víc ovoce
25. zář 2012 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@andinecka
@vodni já dávám kaši Sunarku - různou a občas Hipp teď jsem dávala i Hami a Julča opravdu kaši sní úplně každou :grinning:. Já jsem zatím Lipánky nezkoušela - nevěděla jsem jestli by mohla :grinning:
25. zář 2012 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@falca1 Já myslím ty Lipánky baby - je to jogurt pro děti od 1 roku (tj. není to jak normální lipánek co je spíš tvarohovej, prostě jogurt), Nejdřív mu to moc chutnalo, ale teď nějak stávkuje... http://www.madeta.cz/cs/produkty-a-sluzby/nase-produkty?c=406&p=18182 Ale je to celkem malý balení
26. zář 2012 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Čau holky, tak my měli ve 12 měsících 10,2 kilo, což mi příjde akorát, ale každé dítě se vyvíjí jinak, takže nejde říct co je málo a co moc, i když existují nějaké tabulky, tak já na ně moc nedávám a naštěstí ani naše dr. ne, máme obě názor, že když má dítě hlad tak si o to řekne a když ne tak ho nebudu nutit.
My teda papáme všechno, snídaně bývají pečivou s lučinou, stejně tak i večeře, obědy od 11 měsíců neřeším a Adam jí to stejné co my dospělí. Miluje polívky všeho druhu, brambory, knedlíky, MASO, hodně i omáčky, zeleninu všeho druhu, lipánky i jogurty. Moc neřeším, co by se mělo a co ne, protože ani naši to neřešili, jsem v tomto konzervativní. Samozřejmě teda minimálně solím a skoro nekořením. Plus teda ještě cca 1x až 2x denně kojím, většinou večer + noc nebo noc + ráno... K tomu kojení bych se chtěla zeptat @vilibalda, když jsi otěhotněla, tak jsi o mlíko přišla nebo jak to vlastně je s možností kojení i během těhu? My teď taky začínáme plánovat druhé a vzhledem k tomu, že Adama stále kojím by mě to dost zajímalo. Jo a jak zvládáš těhu dohromady s malou Míšou? Mě dost lidí ne přímo odrazuje, ale spíš kroutí hlavou, že chceme tak brzy druhé, ale já po druhém toužím od toho co se Adam narodil, navíc už mi příští rok bude 30 a nevidím důvod proč otálet...
Díky za odpověď, mějte se všichni moc pěkně a hlavně zdravíčko!!! :slight_smile:
13. říj 2012 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@misaskul Zjistila jsem, že jsem těhotná, když měla Míša 1 rok a v té době se u ní objevily teploty (byla poprvé nemocná). Navíc bylo na začátku července dost vedro, tak jsem ji kojila častěji přes den, protože jinak moc nepila. Takže na začátku těhotenství se mi opět začalo spouštět mlíko i z prsa, z něhož jsem zrovna nekojila. Míša se přes den často sápala na prsa a v noci se budila několikrát, třeba 4x. Ne vždy teda chtěla napít, občas stačilo jen pochovat, ale bylo to vyčerpávající. Navíc mi bylo od 7tt špatně, tak hodně musela pomoct rodina. Naštěstí byla Miška tak hodná, že si hrála, když jsem u ní ležela nebo se prostě přitulila ke mně a ležely jsme spolu. Byla jsem ráda, že se zvládám jakžtakž věnovat Mišce, na úklid nezbýval čas (což mě teda tolik netrápilo, protože důležitější pro mě bylo zabezpečit dítě a zároveň si odpočinout, aby se mohlo hezky vyvíjet miminko v bříšku :wink:). Protože jsem zhubla 4 kila a byla unavená z nočního vstávání, přestala jsem přes den kojit (ve 13 měsících), Míša vzala UM naštěstí krásně :slight_smile: A když jsme byli na dovolené, kde se mnou Míša spala v posteli, nedala jsem jí prso ani v noci, jen jsem ji k sobě přitulila a k mému překvapení si už o kojení nijak neříkala a začala čím dál lépe spát. Teď spí celou noc :slight_smile: Takže od 13,5 měsíců nekojím a odstavení bylo zcela bez problémů. Ale samozřejmě každé dítě je jiné. Jinak by mělo jít teoreticky kojit i v těhotenství, ale moje tělo to teda nezvládalo. Ani teď v 5. měsíci na mě těhotenství není na 1. pohled vidět a konečně jsem se dostala na svou váhu před otěhotněním.
1. trimestr byl náročný, dokonce jsem říkala, že další dítě už fakt nechci, že tohle už nikdy absolvovat nehodlám. Nezvracela jsem, ale bylo mi zle a absolutně jsem nechtěla nic jíst... Ale pak v 2. trimestru to přešlo a začala jsem pomýšlet i na 3. miminko :grinning: Teď je mi od pátku nějak divně, tlačí mě břicho, tak mám strach, aby bylo vše v pořádku. Miminko kope, tak se snad nic neděje, ale je mi líp, když ležím, takže chudák Míša se mi zase musí přizpůsobit :confounded: Koukáme na knížky, na televizi, nepůjdeme do kroužků...
Další miminko zvládli jiní, tak to zvládneme taky :wink:
15. říj 2012 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@misaskul Tak přidávám další poznatky :wink: Tohle druhé těhotenství bych bez pomoci rodiny zvládala těžko. Jak jsem minule psala, že se necítím dobře, raději jsem zašla za doktorkou a ta mi nařídila ležet a předepsala magnézium. Do toho manžel odjel pracovně pryč,v následujícím měsíci tu spíš nebude než bude :frowning2: takže jsem povolala babičky, starají se o Mišku, chodí s ní do kroužků a ven a já fakt odpočívám. Pomohlo mi to, doktorka dnes říkala, že už miminko není tak natlačené dole a že je to lepší :slight_smile: Tím nechci nikoho strašit, někdo má těhotenství bez jediného problému :wink: jen je dobré se trošku zamyslet, jestli může případně někdo pomoci. Možná kdybych nikoho na hlídání neměla, tak bych to taky zvládla, ale možná bych skončila i v nemocnici. Proto jsem rodině vděčná za pomoc! Jinak všichni oceňujeme, že má Míša i s oblečením jen 9 kg. Hodně chodí sama, ale zvedání (na přebalovák, na umytí rukou, do židličky, do postýlky) a nošení se prostě člověk nevyhne, zvlášť když se bydlí ve 4. patře bez výtahu... :grinning:

Jinak se těším na další přírůstky z druhého kola! Co holky? :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
25. říj 2012 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda Jejda, tak ti přeji hodně sil, zdravíčka a klidu doma, ať jste i s miminkem v pořádku! :slight_smile: Pohlaví bude překvápko? U nás to tak bylo, ale u druhého bych do toho asi šla nechat si pohlaví říct... ať je změna... :wink:

Jinak děkuji za příspěvky, tak Adam už má kolem 11 kg bez oblečení, takže to je sto a jedna a navíc mu teď začalo takové "maminkovské a mazlící období", tak nevím nevím. :unamused: Nicméně to nic nemění na tom, o čem jsme s manželem už přes rok přesvědčeni, že druhé miminko chceme co nejdřív. S takovou bysme to odkládali a odkládali a já rozhodně neplánuji trávit 6 nebo 7 let v kuse doma... S tím jsou spojeny babičky, jedna bydlí nedaleko a je v důchodě, druhá bydlí ve městě co my a důchod už má za rohem, tak to by nebyl problém. Navíc jsou ještě dědečci... Rodičák mám teď na dva roky a chtěla bych to tak i u druhého miminka... S bydlením v bytovce bez výtahu tě teda moc obdivuji, asi si to vůbec nedokážu představit. No uvidíme jak to dopadne všechno, vždycky jsou nějaká pro a proti.

Měj se moc pěkně, opatruj se a ať všechno probíhá dobře! :slight_smile:

A co ostatní holky? Co nového? Už se připravujete na Vánoce, že je tu takové ticho? :grinning:
25. říj 2012 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@misaskul Nenecháme si říct, co to je :slight_smile: U Míši jsme to taky nevěděli, tak teď se to snad nějak neprozradí na utz samo :grinning:
Ono se dá najít spousta pro a proti a každý vidí ideální odstup mezi dětmi jinak. Nelituju, že budeme mít děti tak brzy,ale je to pro mě náročný už teď :frowning2: Ale mezi maminkama z této diskuze nejsem jediná, kdo už se těší na druhého drobečka :wink: Jen sem holky už nepřispívají.
25. říj 2012 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@vilibalda Jé, já nic nevím. O koho se jedná?
My si to taky nenechali říct u Adama a bylo to super, podruhé nevím, možná bysme si to říct nechali. :slight_smile:
Přesně jak píšeš, jsou pro a proti, někdy se doporučuje rozestup 3 roky a více, ono to naplánovat nejde, ale už i kvůli tomu že mám RD na 2 roky, tak by to bylo tak nějak nej... :slight_smile:
25. říj 2012 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek