• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@misaskul Já to na ně prozrazovat nebudu :wink: Narazila jsem na to náhodou... Jedna nepsala moc často, tak si ji možná ani nevzpomeneš a druhá asi má důvod, proč to zatím nechce zveřejňovat :grinning: jen a´t se každá maminka pochlubí sama :grinning:
25. říj 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Tak to máš pravdu, ať se každý pochlubí sám! To naprosto chápu! tak to je super, že se to tu tak rozrůstá a to není tak dlouho co jsme čekaly první... strašně to letí! :slight_smile:
25. říj 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Neuvěřitelně rychle to letí.... a u druhého pak člověk nestíhá tolik studovat, co už miminko v bříšku má, jak je velké... Ani bříško nestíhám fotit :grinning: A najednou koukám, půlka za mnou... Děti jsou super! :dizzy_face:
25. říj 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vilibalda Naprosto souhlasím, že jsou děti super. Je to to nejlepší, co můžeme mít! Taky už se strašně těším, až nás bude víc! :slight_smile:
25. říj 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ještě jsem si vzpomněla, že jsem chtěla napsat jednu věc. První těhotenství bylo taky pohodovější i tím, že jsem kolem sebe měla normální, zdravý maminky. Pokud někdo o miminko přišel, tak to bylo hned na začátku, že se nerozběhlo srdíčko. Ale jinak nikdo neměl velké komplikace, sice nás měla třetina pozitivní tripl test, ale všechny máme zdravé děti a všechny porodily maximálně měsíc před termínem... Teď máme v diskuzi březen 2013 dost maminek, co první dítě porodily mezi 29-35tt kvůli preeklampsii, špatné placentě a já nevím kvůli čemu ještě, což není moc povzbudivé, když se chystají na komplikace i teď. Další přišla o miminko před pár dny ve 20tt, protože mělo vadu srdíčka (dříve to nelze vyšetřit), jiná ve 22tt má asi vývojovou poruchu a netuší, jestli miminko přežije, až se narodí. Další porodila místo v lednu teď v 27tt a miminko bojuje... Nějak mám smůlu na tyto smutný osudy :frowning2: I v tomhle bylo pro mě první těhotenství klidnější.
25. říj 2012 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
@misaskul ahoj holky, tak to já náhodou nakukuju, ale myslím že teďka jsme tu tak max 4:slight_smile:.
U nás není asi moc nového - Julča už má taky 11kg - říkám si jestli už né i víc :slight_smile:, zatím ťapká jenom za ruce - pořád čekám že se už rozběhne sama ale nechce se jí. S jídlem už takový problém nemáme - hrozně ráda má rýži a těstoviny. A konečně začala spát celou noc - jeden večer jsme ji nechali vyřvat(nechtěla jsem ale musela jsem to vydržet). Druhý den už se probudila jen 1x místo těch čtyř probuzení. A teď krásně spinká a konečně jsem se vyspala celou noc :slight_smile:
My se začneme snažit až v novém roce, ale hned od ledna :grinning:. Říkala jsem manželovi, že chci mezi dětma 2 roky, že si netroufám - že bych to nezvládla. My si pak necháme říct co to bude, ale ostatním to neřekneme aby bylo překvapení aspoň pro ně.
Taky by mě zajímalo kdo od nás ještě čeká mimi :slight_smile:
Jinak se na Vánoce pomalu připravuju jedeme zítra na výlov pro Vánočního kapra :grinning: :grinning: :grinning:
26. říj 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat". Poznámka admina: “od toho je na MK přímo diskuze.”
26. říj 2012 ve 14:26 • andysek111
@falca1 @vilibalda Tak o jedné už vím, asi o té, co sem nepsala tak často... Narazila jsem na její fotoblog dnes také náhodou, když jsem ti to tu prohlížela. :slight_smile:
My chceme začít od listopadu, snad se nám všem zadaří brzy a bude to probíhat v pořádku! :slight_smile:
27. říj 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda No, já už stihla neplánovaně otěhotnět a miminko se nečekaně ve 12.tt narodilo přímo doma :pensive: . A jak tak koukám po kamarádkách, tak mám pocit, že čím víc těhotenství, tím víc problémů :rolling_eyes: .
31. říj 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 O Tobě jsem věděla, docela mě to zasáhlo a nebyla jsem schopná ani dočíst Tvůj příběh u druhého andílka. :frowning2: Moc mě to mrzí! Tím, že se na mě v poslední době sypou těhotenské problémy kamarádek a známých, se kterými jsem v kontaktu, jsem si na Tebe teď už nevzpomněla. Hodně sil!!!
31. říj 2012 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Díky. Pořád s tím bojuju :pensive: . Bohužel mám teď kolem sebe také plno kamarádek, které o miminko přišly, jen všechny v dřívějším období a neznám teda nikoho, kdo by takové děti rodil úplně sám. Hlavně přístup nemocnice nechápu... do Bohunic mě fakt už nikdy nikdo nedostane. Chjo chjo. Tak ať se ve zdraví dočkáš jarního miminka! Honzík byl taky březnový a mně to přišlo jako nejlepší období pro narození miminka (než jsme šli ven, už bylo teplo, ani fusak jsme neměli. Do podzimu bylo teplo, dalo se kojit venku - což oceníš se starším prckem na písku. A jak začalo být chladno, začaly příkrmy. A hlavně ty začátky byly super, to už děti tolik nenavlíkáš a do podzimu už to miminko nebude takové "mimino" a starší třeba dáš od září na jeden den v týdnu do soukromé školky (za sebe doporučuju) a budeš mít i oddychový (doktorový, nakupovací, uklízecí :wink: ) den. Tak držím palce. Mně už skončilo šestinedělí, manžel by se chtěl hned snažit, starší chlapeček se mě pořád ptá, jestli už mám v bříšku miminka a že mi je tam doveze autíčkem.... a já nevím. Jsem z toho pořád dost špatná.
1. lis 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Je mi líto co se vám přihodilo, tak přeji hodně sil a hlavně zdravíčka pro další miminko! :slight_smile:
4. lis 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtěla bych vás požádat o radu. Nejsem spokojená se svojí gynekoložkou (je stará a nemá ani ultrazvuk) a potřebovala bych přejít k někomu jinému. Jen se bojím, aby nebyl ještě horší než moje doktorka. Tak se chci zeptat, jestli některá nemáte dobrého gynekologa, který má ordinaci v Žabinách (nebo okolí jako např. Kr. pole) nebo ve středu města. Nechci daleko dojíždět, zejména ke konci těhotenství je cestování náročné. A i pak když člověk odbíhá od dětí, je lepší nejezdit daleko. Nebo naopak, jestli jste narazili na nějakého špatného doktora, ať se mu raději vyhnu. Děkuji za názory :slight_smile:
16. lis 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Peti bohužel já jezdím na Viniční do Židenic - teďka ze Slatiny. Ale doktorku mám docela dobrou i když od minulýho roku se střídá s doktorem. V Žabinách nikoho neznám
21. lis 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vilibalda já chodím na Tyršovou k Dr. Strmiskové. V těhu nešetřila ultrazvukem, jsem s péčí spokojená :wink:
1. pro 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Peti, já chodím k mudr. Antonovi, ordinaci má na Zámečnické u Svoboďáku..jsem s ním nadmíru spokojená, jen nevím, jestli ještě přijímá pacientky..ale za zeptání nic nedáš :wink:..
5. pro 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, budu muset končit s kojením - ale protože jsem jiné mléko nepotřebovala tak se v tom vůbec nevyznám. Co pijou vaše mimča??
17. pro 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Malej má od 10m Sunar Nutra Defense (teď č. 3), ráno a večer flašu. A protože mi teď bojkotuje jogurty, tak dávám pořád dávku, která je psaná do 12m, tj. 210ml vody + 7 odměrek (od 12m je na obale psaný 180ml vody+6 odměrek). Dřív měl Nutrilon (občas, když jsem měla hlídání a už nešlo odstříkat). Problém s tím neměl nikdy žádný. Obojí ale pozor, dřív jsem netušila, že to UM tak smrdí :sweat_smile: Teda hned ne, ale jak dopije a jdu vypláchnout flašku, tak je mi z toho vždycky šoufl... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. pro 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodní no já jsem právě zatím našla jen sunar complex 3 - tak manžel dneska koupí - vůbec totiž nevím :grinning: - je to psaný od 12měsíců
18. pro 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Ty musíš nejlíp vědět, jestli se na další miminko hned teď cítíš... Přijde mi, že 4 těhotenství ve 4 letech, k tomu kojení, je hodně náročné a možná si tělo potřebuje odpočinout... Ale je jen na Tobě, jak to cítíš. Já bych počkala. :wink:
18. pro 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se po nějaké sobě zase hlásím... Jak jsem si tu kdysi stěžovala, že mi není dobře, tak opravdu vše nebylo vpořádku a na začátku listopadu jsem skončila v porodnici s velmi krátkým čípkem a hrozícím porodem/potratem. Bohužel jsem byla na přelomu terminologie, zda jde o potrat nebo už o porod, miminko mělo kolem 500 g, tak to byl náročný týden, kdy jsem nevěděla, jak to dopadne. :frowning2: Naštěstí mi však ležení pomohlo, čípek se prodloužil a po týdnu mě pustili domů. Od té doby v podstatě ležím. Možná mi už nic není, ale netroufnu si riskovat, pořád je na porod brzy (i když už je šance na přežití miminka podstatně větší než v tom 24tt). O Míšu se starají babičky a manžel, strašně mě mrzí, že se jí nemůžu moc věnovat :frowning2: Takže z mého pohledu je tohle těhotenství dost hnusný!!!

Jinak díky holky za doporučení doktorů, jen je problém přejít v těhotenství, tak to musím nějak doklepat se svou doktorkou, která nemá ani utz.
18. pro 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Míša pije od 13 měsíců mléko Hami 3. Dostala jsem totiž krabici od kamarádky, Mišce chutnalo, tak jsme u něj zůstali. Navíc je prý asi nejlevnější (ale to není ten hlavní důvod, proč ho máme) a je obyčejné, banánové a jahodové. :slight_smile: Hlavně že ho dítě pije! :slight_smile:
18. pro 2012 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vodni Mlíko dávám 3-4x denně, podle toho jak jinak jí a pije. Nikdy mi teď nevypije víc než 150ml. Dávkuju na 30ml jednu odměrku a dělávám většinou 60-120 ml :slight_smile: Míša totiž děsně málo pije, tak jsem ráda, že do ní dostanu aspoň to mlíko.
18. pro 2012 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Alčo, Zuza pije 2x denně Sunar Complex 12 ( banánová příchuť) - vanilková ji nejela.
18. pro 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda hlavně, že je ti už líp, muselo to být strašný ( strach nejen o miminko v bříšku, ale i o sobe a malou). Jinak já chodím na Unicu, jsem tam moc spokojená, ale je to až za Žluťákem. Ale je tam perfektní servis, všichni milí a nikdy nečekáš!!!!!!!!!!!!!!!!
18. pro 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda
@andinecka holky díky, nakonec jsem zatím nic nekupovala - dr. mi říkala že už můžu začít zkoušet dávat kravský, já pořád váhám - přes den má 200ml kefíru cca 200 bílého jogurtu + ještě večer kaši pak jí ještě dám cucnout ode mě mlíka. Chci nahradit to večerní kojení - tak furt váhám nad kravským nebo začít dávat ještě sunar :confounded: . Nejpozději v lednu to budu muset vyřešit :grinning: :grinning: .
19. pro 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Klidně dej kravský :wink: zkoušela jsem plnotučný, ale Míša ho nechtěla. Teď si dá max. 50 ml z hrníčku jednou za týden. Tak jsem ráda, že jí jede aspoň tu umělý. Protože ani jogurt/tvaroh mi nesní jeden za den. Vždy to jí tak 2 dny :frowning2: Pak se mám divit, že má sotva 9 kg a to jí bude rok a půl... :angry: Nebo mlíko zatím nedávejte, má dost mléčných výrobků :slight_smile:
19. pro 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Teda, závidím ten jogurt, malej furt stávkuje, teď po dvou dnech, kdy jedl sýr ho zase už nejí :rolling_eyes: Ale ta tvá poslední věta vypadá nadějně, že by sourozenec? :wink:
20. pro 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda asi to tak udělám, dneska ráno měla kravský - ale převařený a to mi nechtěla - zkusím ještě normální :grinning:
@vodni no jo, jogurt ona miluje a naštěstí i kefír. Jinak sní opravdu na co přijde kromě snad vařených brambor - to je vždycky scéna :grinning: .
Chtěli bychom, ale protože budu stimulovat a píchat do sebe hormony tak už prostě nemůžu kojit :unamused: . Kdyby se zadařilo tak to sice bude záhul ale nechci být doma 6let - na to nemám. :grinning:
21. pro 2012 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Ahoj Peti, tak co jak se cítíš, už se ti to blíží?
3. únor 2013 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek