• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@efendy82 tak tak. Já si myslím, že se člověk nesmí nechat odbít. Je to tak všude, i v porodnici nebo v nemocnici s jakoukoliv nemocí. Co se nezeptáš tak nevíš. Třeba se nebát a zeptat se. Že ho to obtěžuje, jeho problém. Třeba to může být i takový typ - protivec od narození já říkám :wink: Je protivný i doma, na děcka, je prostě takový ale zle to nemyslí.
Jaké jsou na něho recenze?
6. dub 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
ahoj,
já pana doktora Janču znám, před x lety jsem u něho rodila v Bohunicích
6. dub 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dnes byla v rizikové poradně v Bohunicích u Mudr. Gerychové.
Je úžasná a mooooc pečlivá. :slight_smile: :slight_smile:
Já jsem ze zdravotních důvodů nemohla jít na amnio (zjistili mi špatnou srážlivost krve a malá by to to zřejmě neustála). Takže i když na ult vše vypadá dobře, vyhráno nemám.
Takže do poradny budu chodit k ní. Bude to sice na dlouhý čekání, ale....
Jinak já chodila na Unicu.
6. dub 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka a jich je tam těch rizikových doktorů více? A na Oblilnáku také jsou? Možná mě také pošlou, tak zjištuji. A měla tam hodně lidí jo?
6. dub 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě k těm doktorům, jsem si vzpomněla. chodila jsem na Rybkovu, byly tam dvě doktorky. Nikdy jsem nevěděla, ke které jdu až později se začla objednávat konkrétně k jedné. A u té jsem čekala i dvě hodiny po objednacím času :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem právě přešla, protože to mi přišlo neúnosné. Pro zaměstnaného člověka :angry:
6. dub 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abecedka
já tam volala včera a objednali mě na dnešek. Paní doktorka má poradnu v út odpoledne a ve st má ult.
S delším čekáním se musí počítat, paní doktorka chodí na sál k porodům. Ale zase to "dožene" svou laskavostí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
je fakt úžasná a pečlivá.
Pokud vím, tak bývá i na Obilňáku.
A k těm doktorům - určitě jich je tam víc, ale já byla jen u ní.
Dělala mi ult ve 12tt, když jsem byla hospitalizovaná v Bohunicích s krvácením.
6. dub 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Jee, vážně? Já nevěděla, že i rodí. Vím jen od doc.Unzeitigovi, že rodí na Obilňáku, ale tam mě nikdo nedostane :grinning: Teda, pokud ještě i rodí... ale na ty utz je skvělej. Hlavně, abys byla s miminkem v pořádku! A dopadne to dobře :slight_smile:
@efendy82 No uvidíš, ale brát by měl. Každopádně tipů tady máš na celé dopoledne telefonování :slight_smile: Určitě vybereš někoho, kdo ti bude vyhovovat víc. Jinak štítná žláza se pořád nevyřešila. Dneska jsem volala do Bohunic na výsledky cytologie a prý jsem měla moc krve v těch odběrech, takže zítra jdu znovu. Už teď je mi zle- dvě jehly do krku :confounded: Já navíc injekce hrozně špatně snáším..
A v pátek jdeme na 3D/4D utz, tak se hrozně těším, až zase uvidíme malou :dizzy_face:
6. dub 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si musím celé těhu píchat injekce do břicha :confused: . Taky humus. A na krev chodím v průměru každý týden. A to mám husí kůži, i když vidím špendlík :fearful:
6. dub 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Taky to máš pěkný... máš problémy se srážlivostí krve?
Já se teda těším, až bude mimi na světě. To těhotenství jsem si představovala klidněji :sweat_smile:
6. dub 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nee, v srpnu jsme v 19.tt přišli o miminko, umřelo a spontánně se narodilo. A teď mi našli na genetice nějakou vadu, která to způsobila. Takže si musím píchat injekce, měly by pomoct :pensive: . Prvního chlapečka jsem měla v pohodě... tak snad to teď bude dobrý. já to teda asi neumím píchat, protože mě to teda fakt bolí, ale co by člověk neudělal, že.
6. dub 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
já už mám velikou dceru. Rodil nás v minulým století :grinning:
6. dub 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek
je zvláštní, že co člověk, to názor..já chodila k Jančovi kdysi dávno, zkazil mi konizaci čípku, dodnes občas krvácím a měl tendenci mě pořád ztrapňovat před celou čekárnou apod..mojí šéfové dokonce tak zkazil diagnózu, že málem o mimino přišla..
pak jsem tam po letech šla znovu, právě ke Kubíčkové a ta mě několikrát poslala domů, že si vymýšlím různé diagnózy a já měla například mykózu jako kráva! :confounded:
tudíž Orlí bych rozhodně nedoporučila, chodím teď k Antonovi na Zámečnickou a je super :wink: ..Vždycky mi podá ruku a je pečlivý i komunikativní..
@efendy82
6. dub 2011 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 No to je teda zvláštní :grinning: Já zase neslyšela nic dobrýho o Antonovi, kamarádky od něj houfně přecházely jinam. Léčil jim mykozu špatně a opakovaně i přes výtky, že léky nezabírají. Další s ním měla problém skrz antikoncepci. Já si nemůžu na Janču ani Kubíčkovou stěžovat! Janču znám jen z utz a je skvělěj a ke Kubíčkové jsem přešla na doporučení od Kutějové, která je nemluvná, což jsem v těhu nechtěla. A jsem u ní spokojená, mykozu mi vyléčila hned a to jsem ji měla v úplným začátku :wink: A co se těhu týče, tak mi nepřijde, že bych byla zanedbaná :slight_smile:
Nejhorší gynekoložka byla má první na Žerotínově nám., na ni když si vzpomenu, mám husí kůži do teď! :grinning:
Ještě je prý výborný dr. na Běhounské, ale nemůžu si vzpomenout na jméno.

@andinecka Tak to nevím, jestli bude ještě rodit. :grinning: Ale na druhou stranu proč ne...Unzeitig taky pořád svoje pacientky rodí.
7. dub 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Proč se na tak zásadní věci musí přijt vždycky pozdě... to je děs. :frowning2: Ale aspoň že na to přišli a ty injekce se prostě vydrží! Stojí to za to. Ale úplně chápu, jak ti je, když si je musíš píchat sama...
7. dub 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no holky, to je jasny, proste kazdej mame stesti nebo smulu na neco nekoho jineho, to stejny i s porodnicema, nekdo vychvaluje Bohunice jiny zase Obilnak. Ted jsem se divala na porodnici ve Vyskove, protoze tam mame znamou a podle recenzi, zhruba cca 70% dobry a zbytek poznatku a zkusenosti spatny...no tak si potom vyberte!!! :grinning:
Hlavne, at jsme vsechny zdravy a at vse probiha, tak jak ma!!! :slight_smile: :wink:
7. dub 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek @veruska007 Téda holky, máte to teda pestrý :frowning2: Držte se!
Já si dneska jedu vyzvednout kojící polštář! První věc do výbavy :slight_smile: Mějte se a pozdravujte mimča :wink:
7. dub 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, to je teda děs si vybrat..ale třeba na toho mýho jsem tu našla i pozitivní i negativní reakce..to je tak fakt se vším. Zkusím tu Kubíčkovou a uvidím..přinejhorším zase přejdu :slight_smile: Času ještě dost.
To já teda ještě žádnou výbavičku nemám...řekla sem si, že až po UTZ ve 20. týdnu. Já se furt něčeho totiž bojím, tak abych to nezakřikla. Myslíte, že když NT dopadne dobře, můžou ti na UTZ ve 20. týdnu zjistit něco hodně vážného?
7. dub 2011 v 11:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, holky, z vlastni zkusenosti velmi nedoporucuju Bohunice. Kdyz jsem prijela minule rodit ve dve v noci, nikdo se na mne ani nepodival, ode dveri me sestra poslala nahoru na pokoj, tam jsem zase opakovala, ze mam kontrakce po minute... nic, divali se na mne jak na idiota. Za 20 min. se miminko narodilo na chodbe, hruza. Neodloucila se placenta, malem jsem vykrvacela, prisla tam hystericka anesteziolozka, porad vyvolavala doktora, ze musi do 20 min. operovat, po 50 min. jsem ztratila vedomi, tak ani nevim, kdy dorazil. Po operaci jsem mela tlak 60/30, nikdo me neprohlidl, hodne jsem krvacela, mela jsem bolesti a po 4h me poslali bez jakekoli kontroly domu! Gynekolozku malem omyvali, kdyz jsem ji to rikala (bezne je pak min. 1 den na JIP a cca 3-4 dny na pokoji, kontrola krvaceni, utz. apod.). Chtela jsem leky na zastaveni laktace (miminko bylo mrtve), rekli mi, ze nemam pit, tak jsem tri tydny skoro nepila, chodila s tamponama v podprsence, druhy den doma zkolabovala tak, ze musela dojet rychlovka, pristup personalu nezodpovedny a neprofesionalni... tak premyslim, kde budu rodit priste.
7. dub 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@veruska007 jejda, tak to je dost sileny.. :frowning2: Veru, tak se drz! Preju hodne stesti!!!
7. dub 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky. Ja jen ze podobnych zpetnych vazeb na peci v Bohunkach jsem ted cetla dost a minule me to dost odradilo, pristup jak ve stredoveku. A ted jak chodim do rizikove poradny a dr. je deset minut v ordinaci, pak leti k porodu, za 20 min. je zpatky, chvili ordinuje, leti na sal, za pul hodiny je zpatky... tak si nejak nedovedu predstavit, ze behem te chvilky se seznami s chorobopisem a postupem porodu, poda mamince aspon ruku... houby, dela zavazna rozhodnuti za behu, to mi teda zrovna kvalitni neprijde. Kamoska rodila v KM, byla jedina cele 4 dny v porodnici, venovali se ji vsichni, vymysleli pro ni inovace a tak, ... toz megaspital fakt nedoporucuju.

No, ja doufam, ze ted uz to bude vsechno dobry... ale to vis, porad se Vojtiska ptam, jestli zije :wink:
7. dub 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky vy mě děsíte s těma porodnicema - já to už mám teda docela vyřešené - na začátku těhu a před těhu jsem byla na Obilňáku tak jsem si říkala že tam i skončím :grinning: , pokud bude možnost.
Jinak včera mě normálně v šalině pustili sednout - chlap si asi nebyl jistej tak se raději zvedl :grinning:, ale měla sjem rozeplou bundu jinak by klidně seděl. :grinning:
7. dub 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka to jako my :slight_smile:) treba se sejdeme v porodnici :slight_smile: a odkud jsi? :slight_smile:
7. dub 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@falca1 vcera jsem mela podobnou zkusenost.. :slight_smile: Byla jsem v Makru, jela jsem tam jen pro zapekaci misky, a tak jsem si nebrala ani kosik, drzela jsem to teda v ruce, no ale u pokladen narvano k zblazneni. Chvilku jsem tam stala v te dlouhe rade, vedle byla expres pokladna do 10ti polozek, ale zrovna zavirala. No a jedna pani tam zacala rozkrikovat, ze je pani tehotna, a to ji jako jeste nemuzete vzit??? :grinning: No tak samozrejme vsechna pozornost na me a ja byla cervena az na pr.... :grinning: No nic mene jsem tim padem sla hned na radu... :wink:
Doma jsem to rikala manzelovi, tak se strasne smal... :slight_smile: :slight_smile:

@sarkast kdepak si byla? Nejak dlouho si se tu neukazala? :slight_smile: A jak pokracujes v pripravach? :slight_smile: Uz jste byli na velkem UTZ?
8. dub 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Já budu výbavičku pořizovat asi až v srpnu. Ale polštář chci používat už teď na podkládání břicha a mezi nohy. Taky se bojím, abych to nezakřikla. Zvlášť teď když mimčo ještě necícím, si občas říkám, jestli tam vůbec je. Navíc jsem kolikrát zaslechla příběhy, že i po všech negativních testech bylo mimčo po narození nějak nemocné. Manžel ale do mě pořád hustí, abych měla pozitivní myšlení, tak se ho snažím poslouchat. I babička mi tuhle říkala: "Buď veselá a budeš mít spokojený dítě." Vždyť sousta léčebných metod je založená na pozitivním programování mysli, tak na tom určitě něco bude :slight_smile:
8. dub 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka @falca1 já chci už taky vypadat jako těhotná a né jako tlustá :grinning:

Tak že bych jela rodit do své rodné porodnice v Novém M.n.Mor.? Tou dobou tam má babička i oslavu 80.nar., mohla bych to spojit a ještě potěšit babičku svou účastí na oslavě, kterou jsem jí zatím s díky odmítla :wink:
8. dub 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek Tak snad ti aspoň brzo zjistí, co je za problém a už tě nebudou s jehlama trápit:o(
@kackaberuska Taky mimčovi říkám každej den, ať už se začíná ozývat, ať mám jistotu, že je v pořádku. Já se pořád bojím a doufám, že to po 20. týdnu po UTZ a když začnou kopanečky přejde. A s tím manželem to máme úplně stejný...ten mě furt přesvědčuje, ať se netrápím..takže si dycky řeknu, že co se má stát, stane se a snažím se být pozitivní, ale stejnak sem si měla pořídit ten domácí UTZ, aspoň bych byla klidnější..ale teď už to nemá cenu, když snad začne brzo kopat. Nakonec jsem se rozhodla pro tu tvoji gynekoložku, tak doufám, že bere a že po mě ty 200,- nebude chtít každou prohlídku, aspoň ne teď v těhu. Ale má fakt skvělý hodnocení na znamym lekari.
8. dub 2011 v 10:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Já si taky říkám, že se stane, to co má, a snažím se být klidná, ale stejně občas neodolám - máme v práci dopplera, kterým monitorujeme třeba želvy při operaci, tak jsem si zrovna byla poslechnout srdíčko :slight_smile:
8. dub 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Jéé, tak to se máš, že máš takovou možnost:o) A ty ještě pořád necítíš kopanečky? Ty si veterinářka?
8. dub 2011 ve 12:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@efendy82 Jj, veterinářka, zůstala jsem ještě po škole tady na fakultě na exotí klinice. Cítím od konce 18. týdne jenom takový jemný šťouchání, když třeba večer úplně v klidu ležím, ale žádný pořádný kopání to ještě není, takže si někdy ani nejsem jistá, jestli to fakt spíš nedělaj střeva :slight_smile:
8. dub 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Jéé..tak tu práci ti tak trochu závidím..strašně moc sem chtěla být veterinářka, ale doktorka mi to tehdy zatrhla kvuli alergii :angry: Tak to si budu muset na nejaky pohyby asi chvilku taky jeste pockat.
8. dub 2011 ve 13:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek