• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@falca1 Je to čím dál blíž a trochu se děsím, jak to se dvěma dětma půjde :grinning: Ani jsem nedoufala, že budu ještě v únoru s bříškem. Za týden jdu poprvé na monitor do porodnice. Za poslední půlrok jsem toho moc nestihla a mrzí mě, že jsme nedomluvily žádný sraz :frowning2: Teď je navíc Míša nachlazená, tak snad se brzy uzdraví a třeba se ještě něco stihne... No nevím, jestli bych i podruhé chtěla děti tak brzy po sobě...
5. únor 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda A řešíš nějak sourozenecký kočárek? Kamarádce se teď narodilo druhé, jsou od sebe dva roky a nemůže si vybrat :wink:. Druhá má děti od sebe sotva 1,5 roku a měli jen skate... A kde budeš rodit?
20. únor 2013 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Jo, tak sourozenecký kočar jsem řešila :grinning: Miška chodí od 11,5 měsíců, tak jsem myslela, že v tuhle dobu bude schopná chodit vedle kočárku a stát na skejtu. Jenže jak s ní od listopadu nechodím ven, nebyl čas tohle natrénovat a i kdyź chodí hezky, jde jen tam, kam ona a jen chvilku, pak se chce nosit :frowning2: (aby si někdo nemyslel, že chudáček nechodí ven, tak chodí každý den, ale s babičkou a většinou v kočárku a jsem ráda, že babička pomůže a ned´avám jí za úkol naučit Míšu poslušně chodit :wink:) takže skejt je teď nemyslitelný :frowning2: proto jsem se od vánoc poohlížela po sourozeneckém kočárku a před asi 10 dny jsem objevila konečně jeden, který se prodával v Brně. Šlo o ABC design zoom a od pondělka ho mám doma :slight_smile: Na podzim jsem jen ze zvědavosti byla na výstavě kočárků pro dvojčata (to jsem ještě myslela, že bude jen skejt, ale abych měla přehled a vyplatilo se mi to, protože jsem si jich tam i hodně vyzkoušela a dokázala si aspoň trochu představit rozdíly). Takže jsem chtěla buď nový Graco stadium duo, který je golfáčového typu, ale naživo jsem ho neviděla a protože jsem na něj nenarazila na žádné prodejně v Brně, tak jsem si netroufla ho jen tak kupovat. :confounded: Tak jsem hledala v podstatě jakýkoli z druhé ruky, který byl na prodej v Brně a okolí. Výběr v podstatě žádný nebyl, tak jsem ráda, že jsem narazila aspoň na ten, co jsem koupila :slight_smile: Naštěstí jsem neměla velké požadavky :slight_smile: jinak ta výstava kočárků pro dvojčata je shodou okolností opˇet zítra v Modřicích. Zkus se podívat na kočárky Daniela a tam najdeš odkaz :wink:
20. únor 2013 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 Jinak rodit budu opět na Obilňáku :slight_smile: Minule jsem tam byla spokojená a i teď v listopadu, jak jsem tam ležela, to bylo v pohodě. Navíc to mám nejblíž a z poradny se dostanu procházkou za půl hodiny pěšky domů.
20. únor 2013 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vilibalda mi se taky o druhé snažíme, a kdyby se teďka zadařilo tak bych už uvažovala o skeatu - ale Julča má opačnej problém, začala chodit hrozně pozdě ale doufám že jak bude teplo tak už to bude dobrý - jde jen tam kam chce a za chvíli si sedá na zem :slight_smile:
Držím moc palce abys ještě do termínu donosila, aspoň to bude trochu jiný než minule :grinning:
21. únor 2013 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Tak to jo... to já pořád řeším, kde bych rodila. Zatím uvažuju znovu o Vyškovu... ale nevím nevím, třeba to tentokrát nebude dvoudenní porod :wink:.

@falca1 Já řeším to samý, ale ten skate nevím - jela jsem kousek s kamarádčiným kočárkem, když na něm měla skate a moc pohodlně se mi s tím nejelo (jsem malá a musela jsem být hodně vzadu, navíc se to mnohem hůře ovládalo). A co víc, staršího potřebuješ nějak pořešit nejvíc tehdy, když nastupuješ/ vystupuješ z MHD a chodníky versus silnice - a to jsou zrovna místa, kde ten skate stejně nemůžeš použít. Já spíš přemýšlím, že k babyvaku a šátku ještě dokoupím manducu nebo něco na ten způsob a kdyžtak budu nosit mimčo a staršího v golfkách. I když já doufám, že se Vojtíšek zlepší v chození (tj. bude držet směr a rychlost :grinning: ). Teď je děsný éro, radši chodím s golfkama, protože jinak je to ke vzájemnému uvztekání :rolling_eyes:
25. únor 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdo jste se mnou v kontaktu, tak už to asi víte, ale pro ostatní přidávám jednu novinku :wink:

V pátek 22.2.2013 se nám ve 23:40 narodil Vojtíšek, 3290 g a 50 cm. Oba jsme zdraví a doufáme, že nás zítra pustí domů!
25. únor 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@falca1 U nás teď opravdu nehrozí, že bych došla s kočárem a Míšou vedle do obchodu, přitom Míša chodí krásně a stabilně od roku, ale opravdu jen tam, kam ona uzná za vhodné :angry: tak jsem bohužel sháněla kočár pro 2 děti. Ale nějaké nosítko, asi Ergo budeme taky pořizovat. Nechcete nám ho někdo půjčit na vyzkoušení? :sweat_smile:

@veruska007 Já jsem na Obilň´aku opět spokojená :slight_smile: sem tam je něco, co se mi tu nelíbí, ale jinak je pro mě Obilňák fajn! I třeba přesto, že hned vedle přes zeď teď předělávají starou koupelnu a jsou tu slyšet sbíječky... Takže to tu bude zase o něco lepší :wink: Ale personál je tu (většinou) milý :dizzy_face: pokud by mělo být nějaké příště, tak klidně zase tady.
25. únor 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda jo jo, už to vím, ale i tak ještě jednou moc gratuluju. Za mě příště určitě taky Obilňák, personál až na jednu vyjímku byl moc hodný a příjemný.
Jinak určitě to budu řešit taky nosítkem, máme Ergo ale nemáme zatím tu novorozeneckou vložku - tu budeme dokupovat, možná že bych zkusila i ten šátek.
@veruska007 švagrová má od sebe taky holky 1,5 a taky měli jen skeat - ten teda máme doma takže na nějakou procházku do parku to stačit asi bude - ale pořád je to daleká budoucnost. :grinning:
25. únor 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Moc gratuluji!
25. únor 2013 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Jé, taky gratuluju!!!
26. únor 2013 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Moc gratuluji k Vojtíškovi!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
27. únor 2013 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda koukám co je nového na naší diskuzi a ještě jednou gratuluju k Vojtíškovi:slight_smile: kdybys chtěla, ergo půjčím na vyzkoušení, taky teda nemám tu novorozeneckou vložku. nebo tady mám i dva šátky, ty můžu půjčit klidně i na delší dobu, já jsem ergo používala až asi od 5 měsíců, do tý doby mi šátek přišel pohodlnější. nebo tu mám i babyvak, ten můžu taky na dýl půjčit :slight_smile:
27. únor 2013 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Ahojky, gratuluji k Vojtíškovi! :slight_smile: Tak máte páreček, to je krása, tak ať jste moc spokojeni rodinko!

Sourozenecký kočár je určitě fajn, když jsou děti od sebe pod ty dva roky. Skeat se mi taky líbí, ale myslím, že dvouleté dítě se tam neudrží nebo ho to nebude bavit, prostě že to je spíš pro trochu starší děti než dvouleté. My, jestli nám štěstí bude přát, to budeme řešit až za pár měsíců a vypadá to tak, že přes zimu bych starší dítě vozila na sporťáku a to mladší nosila v šátku nebo baby vaku (to např. když by bylo hodně sněhu, spěchali bysme a neměli bysme hlídání) anebo bych mladší měla v korbě a starší by ťapkal po svých (to asi v případě kratších procházek).
28. únor 2013 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, já viděla v úterý paní, která si zničila skate během pár vteřin a totálně mě to odradilo. Couvala při vystupování z tramvaje, skate měla na zemi a jak vyjížděla, tak se jí podtočil pod zadní kolečka kočárku. Zůstala viset, nemohla ani dopředu ani dozadu, jak trochu couvla, tak vylomila držáky na skatu a myslím, že i uchycení koleček na tom skatu... takže skate na odpis, kočárek jí z nízkopodlažní tramvaje nakonec museli vynést, protože nemohla dopředu ani dozadu... a já mám oba kluky dost divoké, tak si nedokážu představit, že bych dvouletého prcka přiměla, aby stál a nevrtěl se. On je bohužel nekočárkový, jezdíme jen s golfkama a i tak děsně protestuje, chce chodit sám... snad se do půl roku umoudří a naučí se hezky chodit. Starší chlapeček byl bez kočárku od 1,5 roku a od dvou let jsem s ním už v pohodě chodila dlouhé procházky a chodil tempem a směrem jako dospělí. A v nouzi nejvyšší to šátek a golfky jistí.
1. bře 2013 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Peti, to jsou krásné zprávy. Moooc gratuluju k zdravému chlapečkovi. Máš fajn, že ti může babička pomoct. Přesto přeju hodně síly a energie :wink:
A mám radost, že nejen naše Aňulka je kočárková :wink: Ona po čtyřech lezla už od 7 měsíců, ale chodit začala až v 15. Venku jde tam, kam chce, nejlíp co nejdál zdrhnout od mámy :grinning: Ale občas mě překvapí, zvlášť, když je okolo hodně lidí, tak se mě poslušně drží. Ale dvojkočárek zatím neřeším, mimčo máme naplánované (snad to vyjde), až na jaro příštího roku.
10. bře 2013 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jak se máte? Jak se daří prckům? Jak rostete? Musím říct, že ten čas šíleně letí, 20 měsíců a připadá mi to jako včera. Adam roste před očima, když se dívám na fotky miminka a pak na něj kouknu v realitě, tak jen nevěřícně kroutím hlavou. Už od roku a půl jsme přes den bez plen a přes noc bojujeme, jednou je to tak a podruhé zas jinak. V říjnu čekáme druhé miminko, Adam bude velký brácha, bude mít 2 roky, tak snad to bude v pohodě. Už ho na to pomalu připravujeme, ale rozum z toho teda moc nemá. :sunglasses: Letos ani neplánujeme žádnou delší dovču, ale taťka bude 14 dní doma, tak budeme dělat výlety - máme v plánu několik ZOO, akvapark v Olomouci a pokud se bude otvírat i v těch Pasohlávkách, tak tam určitě zajedeme taky, na víkend bych ráda do Jeseníků, no ale těžko říct, jak mi to můj stav dovolí. Snad to bude ok. :slight_smile:
@vilibalda A co vy jak se máte? Co děti?
25. kvě 2013 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Ahoj, naše malá roste jako z vody, posledně na očkování zase dr. říkala že vypadá starší. Bez plínek se zatím neobejdeme, zatím je problém ji i udržet na nočníku - i když se většinou vyčůrá do nočníku, ale zatím si sama neřekne.
Moc gratulu k dalšímu přírůstku. Sestra teďka čeká a za 14dní bych mohla být dvojnásobná teta - už se těším.
My zatím nemáme naplánovanou dovolenou ale manžel bude na začátku září asi 14dní doma tak budeme taky asi dělat vejlety :slight_smile:
26. kvě 2013 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Tvá sestra je zuhur co? Čerpám i od ní nějaké recepty. :slight_smile: Myslela jsem, že taky čekáš mimi, teda omlouvám se, jestli jsem to popletla, možná jsem si tě spletla právě s tou tvou segrou.
Jo my jsme taky velcí, no Adam má být po kom, já mám 180 cm a muž 185.
26. kvě 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul
jo jo zuhur. No nespletla jses. Čekali jsme chlapečka, ale bohužel jsem potratila ve 12tt. A Adámek má teďka kolik kg. Julča už má přes 14kg :grinning: :grinning: .
26. kvě 2013 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Proboha, tak to je mi moc líto. Snad se brzy zadaří a sourozence pro Julču se dočkáte! :slight_smile:
Adam má ve 20 měsících 86 cm a 12 kg. 14 kilo to je taky pěkná váha, ale jestli je malá dlouhá, tak se není čemu divit. Hlavně, že jsou prcci zdraví. :wink:
26. kvě 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Jej, to mě moc mrzí :frowning2: Náš malej teda je pořád drobnější oproti Julči určitě - 14kg, to je teda kus ženské :wink:
26. kvě 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul
@vodni Asi v 8tt těhu jsem byla na operaci, malej se ale i po tom pořád krásně držel. Nevím proč to tak dopadlo :unamused: .
Jo doktorka vždycky řekne že tatínek je ale taky urostlej a tak, ale manžel byl od mala hrozně vychtlej - ale nechávám ji při tom :grinning:. No už jsem se smířila s tím že Jůlinka nebude žádné tintítko :grinning:.
26. kvě 2013 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Já si doma s dětma krásně užívám a jsem spokojená :dizzy_face: Jediné, co mě trápí je, že poslední 2 měsíce nebyl snad týden, kdy by někdo z nich neměl rýmu nebo kašel :frowning2: A tím, že se mi zdá pořád některé dítě trochu nemocné, nemůžu si s nikým naplánovat procházky a cítím se trochu osamělá, když mluvím jen na děti, manžela a babičku... S nikým se právě moc nevidím :frowning2: Míša byla poprvé nemocná až v 15 měsících, Vojtík v 8 týdnech :frowning2: a pořád si to předávají. Jinak docela pohoda, opět mám štěstí na hodné dítě a pokud jsem o Mišince říkala, že je hodná, Vojtík je ještě míň náročnější (skoro nepláče a člověk o něm téměř neví) :sweat_smile: Tak za to moc děkuju, že jsem dostala takové dětičky :slight_smile: Koukám, že Ti ty týdny krásně naskakují! To je fajn.
@falca1 To mě moc mrzí :frowning2: Držím palce na dalšího sourozence! Co se týče váhy, Míša má teď zhruba 10 kg a asi 82 cm. A stále má méně vlasů, tak jí každý hádá míň. Vojtíkovi naopak zase hádají víc (má ve 3 měsících 6,25 kg, což měla Miška až ve 4 měsících). Tak se lidi, zejména staří, zastavují a obdivují, jak mám ty dětičky krásně po roce :angry: S kočárem pro sourozence jsem totiž docela vidět. No nechtějí věřit, že jsou od sebe 20 měsíců :grinning:
28. kvě 2013 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Ahojky, tak to slyším ráda, že se máte dobře a děti jsou hodné. Adámek byl taky zlatíčko, naštěstí mu to vydrželo dosud, tak snad to tak ještě nějakou dobu bude. :slight_smile: No a to naše druhátko - to se necháme překvapit jaké bude, ale zdraví je nejdůležitější. Jak jsou děti dvě, tak ty nemoci přetahují jeden přes druhýho, na to se taky chystám a netěším. :unamused: Ale člověk s tím nic nenadělá. Sourozenecký kočárek kupovat nebudeme, děti by měly být od sebe 25 měsíců a Adámek už teď chodí celkem slušně sám, ale samozřejmé to kočárek jistí, hlavně když jdeme na delší procházku. Mám v plánu hlavně přes zimu když bude sníh nosit druhátko v šátku či baby vaku a Adama asi na golfkách anebo bude Adam ťapkat po svých a druhátko bude v korbě, no uvidíme. Míša je tedy pěkný drobek, ale zase pokud prospívá a je v pořádku, tak to asi není žádná hrůza a hlavně tahat o každé kilo míň je příjemnější. :slight_smile: Měj se hezky a ať se vám daří!
29. kvě 2013 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jak se máte? :slight_smile: Nevíte jak se má @veruska007 jestli už má miminko u sebe?
8. srp 2013 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul Nemám! Od 30.tt mi teče plodovka, vypadalo to bledě... a teď se Eliška drží zuby nehty a nechce ven. Asi se jí z toho klimatizovaného bříška nechce - ani se jí nedivím. Do toho vedra :wink:. Ale čekáme ji každým dnem. Ani jsem netušila, že by mě nechali přenášet :wink:.

Sourozenecký kočárek taky nekupuju, Eliška s Vojtíškem budou od sebe přesně 2 roky. Posledního půl roku Vojtíšek do kočárku moc nechtěl a od června v něm nebyl. Nejhorší je, když se vzteká a odmítá jít dál, ale z toho vyroste. V nejhorším mám babyvak, šátek a nosítko pro miminko... ale myslím, že Vojtíšek už dal kočárku vale. Zrovna včera jsem četla super článek, že dvouleté dítě už do kočárku nepatří a mělo by zvládat dvouhodinové procházky s tím, že ho zpočátku někdo sem tam poponese. Honzík byl taky od 2 let zcela bez kočárku. Tak se budu muset obrnit trpělivostí a snad aspoň na tramvaj dojdeme :grinning: . S tím chytáním nemocí se neboj, aspoň dokud kojíš, tak u nás Vojtíšek od Honzíka nic nechytil - poprvé až letos v zimě. To je fakt, že jsme si všechno předávali celá rodina a pak už mi to lezlo na nervy :rolling_eyes: . Ale první rok byl v pohodě.
9. srp 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak toho 9. 8. mi rupla voda a Eliska se narodila 10. 8.
26. srp 2013 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 moc moc gratuluju, ať jste obě v pořádku.
@misaskul Míši, ty už to máš taky za chvilku, viď? :slight_smile:
30. srp 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 Díky. Jak se zbavíme moučnivky, tak to bude super :dizzy_face:
30. srp 2013 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek