• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@sarkast
@lennikka
jé, tak to je škoda, že jste se tak hezky domluvily na dnešek, pardon :grinning: ..ale já mám taky vyhlédnutého favorita v Babylandu a chtěla jsem se na něj jít podívat, ale ne sama :wink: ..tak zkusím dnes zlomit mého muže a vy hezky vyberte :slight_smile: ..
13. dub 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska
@lennikka
@sarkast
tak jsem tu odpověď měla v práci rozepsanou celé dopoledne a teď jsem se k tomu teprve dostala a nestačím se divit, co se tu mezitím probralo :slight_smile: , moje odpověď už asi není aktuální :grinning: ..ale pokud se domlouváte na příští týden, ráda se k vám připojím, snad se trefím s prací..
a vdaná ještě nejsem, ale už se to blíží, dnes jsem zjistila, že se nebudu umět ani podepsat na novou občanku, tak musím trénovat :grinning: ..
a vidíte, já ještě vůbec nad plínkama nepřemýšlela, tak asi začnu..
13. dub 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 je pekny, jak to v akci, na strankach je za 15 tis. jaka to byla akce? :slight_smile:
13. dub 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zavadeli novy model, my ho mame uz rok, kupovali jsme ho puvodne pro Jakoubka. Ale staci tam sledovat webovky, akce maji vcelku casto, asi pred mesicem meli CAM trojkolku kolem 10 tis. a pred tim sestikolku taky tak. Maji i akce na autosedacky, jidelni zidlicky... a proste vsechno. Jeste jsme tam nic nereklamovali. Tak doporucuju.
13. dub 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 @lennikka @sarkast my už asi kočárek vybraný máme, dneska jsem se tam chtěla podívat na ROAN, ale nenadchnul mě. Příští týden se ale ráda pojedu na ten Tomkáč s vámi podívat a omrknu tam ostatní sortiment :wink:
@efendy82 dej vědět, jak jsi byla s paní gynekoložkou spokojená.

Zítra jdu na gyndu, tak pro zasmání něco aktuálního: http://www.stream.cz/video/476997-na-stojaka-blondyna-na-gynde

A CO HOLKY NĚJAKÝ HROMADNĚJŠÍ SRAZ? Co takhle 4.5., je to takové hezké datum :D Píši možná pro někoho hodně dopředu, ale říkám si, abychom se stihly domluvit a udělaly si na to všechny čas.
13. dub 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska ahojky, ja jsem pro :slight_smile:) ale po vlastni zkusenosti vim, ze to asi neklapne, protoze cim vice holek, tim vice prekazek :D my se taky mely ve 3 sejit, a na 4x jsme to posouvaly, protoze kazda neco tehdy mela, az jsme se nesesly :slight_smile:)) tak uvidime, treba to ted vyjde...
13. dub 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska
já souhlasím, zrovna ten den jdu na velký utz, takže už snad přijdu i s novinkou, co to naše malé bude :wink: ..
13. dub 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast ted jsem se n aten Q12 divala, ten je taky moc peknej!!! :slight_smile: Jeste se mrkni na kocarek Babybooom CR-V, maji ho i v cervene barve, ten se mi libi hodne, ale pro nas nejspis v te tyrkysove... :slight_smile: Ale nevim, jak s autosedackou.... :angry: jestli tam pasne ten adapter. Na ten pristi tyden se domluvit urcite muzeme, predbezne muzu v pondeli po 16.00hod... :wink:

@veruska007 Co se tyce tech plenek, tak mi mame kde susit, mame velkou terasu, tak ze pres leto je to paradni, diky tomu strasne rada peru.. :slight_smile: Akorat bude trosku problem v zime, ale mame velikou chodbu, tak ze nejspis budu susit na chodbe.... :slight_smile:

@lutsousek porod do vody se mi taky moc zamlouva, klasika na lehatku me totiz vubec nepritahuje... :grinning: brrr...
A u Milosrdnych se da rodit do vody? :slight_smile:
14. dub 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, datum sraziku 4.5. uz mam napsanej v diari... :grinning: citam s tim az odpo po praci, jo.. :slight_smile: ve ctyri bych mohla uz nekde byt... :wink: Tak ze doufam, ze se slezeme v hojnem poctu... :slight_smile:

@sarkast minulej srazik se nam to docela vydarilo, mely jsme 100% ucast, jestli si vzpomninam dobre.. :wink: :slight_smile:
14. dub 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka hm, tak ja asi byla v blby skupine :slight_smile:))) no toho 4.5. zatim nic nemam :slight_smile: takze muzu...
14. dub 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka a jak ti dopadl ten UZ?? Uz vis, co nosis pod srdickem? :slight_smile:
Ja chtela taky rodit do vody, ale u prvorodicek se to moc nedoporucuje, protoze ti nemuzou nijak pomoct, nemuzes dostat epidural, a nastrih jedine dopredu pred porodem nez treba behem a podle komplikaci, a pokud nastanou ve vode to nebude ok, nemuzou ti pomoct mimi vyndat a pod... :( no nevim, doporucuju se podivat na youtube na porody do vody, v aj verzi... spise bych volila stolicku... a pozor, tam ty rodicky NEJSOU prvorodicky, uz vi co a jak a samy si i dite vytahujou :slight_smile: v te vode myslim :slight_smile: jsou tam zajimava videa... u Milosrdnych se myslim do vody rodit neda... :(
14. dub 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
@lennikka Já mám nastudovaná videa o porodu do vody. Jestli je to prvorodička nebo ne, to nevím. Ale jde o to, že ne každé rodičce ta teplá voda vyhovuje. Určitě je to potřeba zkusit na 1.dobu porodní a pak se rozhodnout. Nedá se to dopředu určit :confounded: Ale s tím nástřihem- právě jde o to, že ve vodě není až tak potřeba. Ta kůže se chová jinak a je to méně bolestivé, rychlejší a bez nástřihů. Pokud nedojde ke komplikacím- ale potom se přesouvá na křeslo z vody. Já jsem četla v brožurce od Milošů, že se rodit do vody dá. Že tam je to právě pro ty alternativní metody porodů. A vana je tam taky, takže myslím, že je to možné... Ale uvidíme, jak to nakonec dopadne :slight_smile: Každopádně, jestli to půjde, tak bych do toho šla :slight_smile:
14. dub 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ja co cetla, tak u nas porod do vody znamena, ze tesne pred finalem musi rodicka z vody ven a rodi normalne na posteli. Jeste jsem neslysela, ze by to bylo nekde jinak.
Toho 4.5. muzu, ale nejspis leda s prckem a v sest mi konci vychazky :frowning2:.
Hm, a muj porod s prckem: vyvolavany, nesmela jsem se hnout, kapacky, hadicky, kyslik, sonda... nemela jsem klystyr, nic a na posteli jsem nesmela pohnout fakt ani hlavou :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Takze si uz nedelam iluze ani o nafukovacim balonu.
14. dub 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek koukam, ze jsi nabiflovana slusne :slight_smile:) a o cca 14 dni predemnou :slight_smile: tak si pospes pak s porodem, abych vedela, jake to je, a pak to teda zkusila taky :D ne zertuju :slight_smile:) ja jsem na diskuzich cetla, myslim aspon, ze to bylo na diskuzich, ze Milos. to nemaji, do vody porod... protoze kdyz jsem sondovala, kde budu rodit jeste pred cca 3 mesicema v Brne jsou 3 porodnice a Obilnak i Bohunice to maji, ale prave ti Milosrd. ne :slight_smile:) tak nevim, ale pokud jsi to nasla primo na jejich brozure, tak to bude asi 100/ :slight_smile:) nez jedna povidala :slight_smile:) ale ja asi budu chtit epidural, jsem straspytel, takze pro me to asi nebude :(
14. dub 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 proc si vychazky neupravis u doktorky?? Ja mela nejdrive 2 hodky dopo a 2 odpo, a pak jsem si to posunula do 19, a uvazuju i ze jeste na 20 reknu moji mudr :slight_smile: protoze pry po 20 nesmeji byt tehule ruseny :slight_smile:
14. dub 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast budeme mit klucika....:slight_smile:) tak jsem se zzivala dobrym smerem... :slight_smile: Uz se moooc tesime... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Myslim, ze je to 100% pan Dr.Vlasin se tak uchychtaval, ze uz to chlapecek jiste zustane az do porodu... :grinning:
Tak jsem rada i z te strany, ze :grinning: uz nebudu ani utracet moc penez za oblecky, protoze kdyby to byla holcicka, tak bych se hned rozsoupla... :sunglasses:
14. dub 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka rozsoupnes se i tak, uvidis, vsak jen pockej :D ja mela pred mesicem skoro vse co se tyka oblecku, a ted s odstupem, mam porad hroznou chut jeste oupit to a to, a to jeste nerodim!!!! :D a do kolika obchodu se jeste podivam ;))
14. dub 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka gratuluji ke chlapečkovi.
Já jsem dneska byla na kontrole a vše podle slov paní doktorky vypadá hezky. Už i ví, co to bude, ale já pořád nevím, jestli to chci vědět :confused: Objednala jsem nás už na 16.5. na velký UTZ k panu Dr. Vlašínovi, tak mám ještě čas přemýšlet.
Holky, kdo potřebujete, tak vyražte do Lidlu. Ja si dnes koupila Těhotenský břišní pás a tričko za super cenu:
http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/lidl_cz/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=17628
Jsem ráda, že se srazíkem souhlasíte a taky si to píši s vykřičníkem do kalendáře.
14. dub 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Jojo studuju všechny videa z porodů :grinning: Zrovna se na něj netěším, tak chci vědět, do čeho jdu :slight_smile: Ale ten do vody mně nadchnul. Jinak jsi měla pravdu, jsem si teď znovu četla tu brožurku a u Milošů porod do vody nejde! Ta vana tam je jen na první dobu porodní. Takže bych byla ráda, kdyby měli místo v Bohunicích.
Ale kamarádka rodila v Bohunicích a byla ve vaně celou dobu a jak měla jít tlačit, tak se jí ptali, jestli chce rodit do vody nebo přejít na stoličku. A ona přešla na stoličku. Každopádně v Bohunicích jde porod do vody se vším všudy, nemusí se na finále chodit na postel. :slight_smile: Ale uvidím, jak to bude. Třeba mi ta teplá voda nebude dělat dobře. Navíc mám astma, takže jestli ještě bude kvést nějaký můj velký alergen, tak asi budu muset být na kyslíku. :confounded:
Toho 4.5. bych měla mít volno, tak bych se ráda přidala na srazík :slight_smile:

@lennikka Jee, gratuluji ke chlapečkovi! :slight_smile: Taky myslím, že tě ty nákupy chytnou a nebudeš vědět, co koupit dřív! Já už mám oblečků hromadu a zakázala jsem si cokoli dalšího koupit, ale stejně mě pořád svrbí prsty v obchodech :grinning:
14. dub 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska u nas v Lidlu to maji taky, teda na nastence pred, byli jsme tam v pondeli, ale v realu v kosicich nic uz nebylo, ani jeden ks :((( ve kterem Lidlu? Kohutovice si rikala, vid :slight_smile:
14. dub 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Ta akce je až ode dneška. Já se tam (u nás na Lesný) stavila ža cestou z práce někdy v půl pátý a už to bylo dost probraný, ale těhotenský pás jsem koupila :slight_smile:
14. dub 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 ty jo, tak tohle se muze stat jen me :D proc to meli vyveseny uz v pondeli na te ceduli sakris!!! :slight_smile: chtela jsem i podprdu aj :slight_smile:
14. dub 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kackaberuska @lutsousek @sarkast dekuji :dizzy_face: vcera jsme to museli oslavit!!! :wink:
Vsichni z rodiny meli strasnou radost... :slight_smile: Kdyz vas holky, tak posloucham, jak se divate na ty porody, tak bych se taky mela podivat, zrovna ten porod do vody by me hodne zajimal...:slight_smile: :wink: Nemate nejaky slusny odkaz...ne zas az tak hroznej... :grinning:
Jinak koukam, ze srazik by mohl byt v hojnem poctu... :wink: tak to je supeer... :slight_smile:
15. dub 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast jo jo, akce byla od včera (my tu žadny lidl nemame), bylo to v lidlu na lesne a stejne jak pise Anička, to uz bylo odpoledne dost probrane.
Porodem se zatím ještě nestraším. Vy jste přeci jen o měsíc napřed.
15. dub 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka no ja nevim, jestli jsi na youtube zaregistrovana, ja nebyla, a musis se nejdrive zaregistrovat a pak si zadas waterbirth / porod do vody a vyjednou ti videa... nevim jaka, treba uz tam jsou nova jina, ale ja videla, takovy ty domaci a druho nebo trtirodicky, vsak si sama vyberes :slight_smile:) ale bacha, me se ze zacatku delalo blbe :DD a pres slzy jsem nic nevidela ;D obzvlast kde maminy rodi pres 4 kg a rvou jak turci :D
15. dub 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka Jak píše Šárka, na youtube po registraci je několik videí a pak jeden z Anglie z porodnice jsem našla ještě na clinic24.eu Chce to ale pevné nervy :fearful: :grinning:

@sarkast Tak to máme stejné reakce :grinning: Dívala jsem se i na normální porody a vždycky se začnu klepat a brečet :sweat_smile: :grinning:
15. dub 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska
@lennikka
Tak holky, ja dneska byla v tom babylineu :slight_smile: a kdyz mi bylo receno, ze na kocarek DorJan, ktery jsme chteli, kvuli tomu, ze tam pujde dat autosedacka MaxiCosi vyjde celkem na 8 tic... asi to prehodnotim :slight_smile:) sedacka sice stoji 2500 cca ale ten adapter 5 tis! :slight_smile:) takze si rikam, ze pokud budu ochotna dat jen do autosedacky 8 ta si muzu uz rovnou koupit cely kocarek za 16000 kc no ne :slight_smile:) takze asi zacinam hledat na novo :slight_smile: jeste jsme s muzem koupili matraci (kokos, pena a pohanka) je dvoustranna, jedna tvrdci a jedna mekkci, a nejake drobnosti, ale v pondeli jdu s vama :slight_smile:)) na kolikatou se teda dohodnem? :slight_smile:
15. dub 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Doktorka mi to nechce posunou ani prodlouzit, a to se u nas zatepluje, revitalizuje, takze jsme vecne bez vody a bez zachodu, kraval sileny, maly z toho ma nocni mury, odmita spat, ja mam migreny jak hrom, bricho mi tvrdne... a dr. mi rekla, at si koupim algifenove kapky a jestli chci, tak at si chodim ven jak chci a doufam, ze na mne kontroly neprijdou. No, a vzhledem k tomu, ze jsem pres socialku resila, ze mi zamestnavatel nechce vyplacet nemocenskou, tak zrovna mne si teda urco pamatovat budou :rolling_eyes:
15. dub 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek No, tak na astma s porodem si dej pozor, taky mam astma a kdyz jsem dostala oxytocin, tak pamatuju jen jak jsem lapala po dechu, nakonec jsem byla na kapackach a na kysliku a maly mel hypoxii. Moje dr. pak rikala, ze to u astmaticek byva, ale v porodce s tim teda moc nepocitali, nez me dosla PA zkontrolovat, tak jsem byla pekne modra :rolling_eyes:
15. dub 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruska007 No, vím, že porod a astma se může dost zkomplikovat. Takže záleží i na rozhodnutí alergoložky, jestli mi povolí normální nebo doporučí císaře. Oxytocin by se vůbec neměl dávat... to už jsem byla poučena. Záleží, jak na tom budu. Ale bez kyslíku ten normální asi určitě nepůjde, jestli bude něco "mýho" kvést. Je potřeba porod předem zkonzultovat i s porodnicí. Chjo, no jsem zvědavá, jak to celé dopadne.
Ale naštěstí ta štítná žláza mi funguje dobře, cytologie dopadla dobře- zhoubný to není. V květnu jdu na kontrolu, snad to řezat do porodu nebudou.
15. dub 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek