• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
Ahoj budoucí maminky z Brna! :slight_smile: Ja jsem z Brna Lesne, ale v Brně žiji rok, takže tady skoro nikoho neznam... miminko čekáme 8.8. a budu ráda za každou zkušenost a radu, a taky třeba maminku na vycházky... :wink: Jinak jsem doma na rizikovém a příští týden začínám 5. měsíc... Mějte se pěkně :slight_smile:
24. únor 2011 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch a kolik vážilo miminko po porodu? :slight_smile:
24. únor 2011 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast první syn měl 3480g a 50 cm druhý/srpňátko/ 3950g a 51cm. Já jsem u obou těhu přibrala necelých 9kg, dr. mi nadával,ale já fakty doslova žrala,ale váha se držela dole.
24. únor 2011 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch tak to jsi byla asi jedna ze štastných maminek, mam kamaradku, co rodila před pul rokem, a nebyla nijak zvlast žrava, a v tehu taky nijak extra, ale přibrala behem tehu 21 kg a ted ma problem to dát dolu :o))) to ja přibrala za necelých 5 měsícu 2 kg... tak uvidime... taky bych chtěla mít male bříško jako ty... a pokud se dítka narodila zdrava, tak je vše v pořádku... :slight_smile: bude chtít ještě 3? :slight_smile:
24. únor 2011 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast dítka jsou mám dojem ažaž zdravá,jsem za to vděčná, jsou to prostě raraši kluci. Nene třetí už nebude, já jsem druhé těhu měla náročnější, rozjelo se mi astma a jsem alergik na spoustu věcí a tak jak jsem o prvním těhu skoro nevěděla, tak to duhé mi dalo zabrat a porod skončil akutním císařem - já i malej jsme se dusili a hlavně jeho míry na moje míry se prý nedaly přirozeně porodit mi řekl dr.potom. Kde plánuješ rodit a kolik dětí chceš?
24. únor 2011 ve 12:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch Jsem z Brna, a ráda bych do Bohunic... uvidime, jak to dopadne... :slight_smile: My bychom chtěli asi taky jen 2, v dnešní době jsou nadstandart, že :D ale to druhe asi až male bude tak 4 nebo 5... chceme si ji užít, a taky aby se pak těšila na sourozence... Ja jsem jedináček a klidně bych u toho zůstala, ale pro mimčo asi bude lepší sourozenec :slight_smile: od kud jsi ty maminko :slight_smile:
24. únor 2011 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast Brno- Židenice......no já to taky tak vidím, v dnešní době je pro mnohý možná i jedno dítko nadstandart, stát vůbec nepodporuje množení..... :wink: . Já chtěla nejdříve dvě, ptomo až ten starší odrostl, tak jsem si už odvykla toho mimi,vrátila se do práce a do druhého se mi nechtělo, ale máš pravdu pro děti jsou sourozenci důležití, tak jsem do toho šla a nelituji, jsem ráda za oba. Chápu -li to čekáte holčičku?
24. únor 2011 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch jj, chápeš správně :o) zatím nám to řekli na 3D v 13.tt, pozdeji i má gynekoložka a ted v uterý v 17. tt řekla, že asi ano, že to bude holka, ale za 4 týdny jdu na velký UZ do kliniky na Veveří a to už asi bude víc než 60% tak snad se u toho zůstane :o) Ze začatku, když jsem byla těhotná, jsem chtěla i kluka a i holku, myslím tim, že mi to bylo jedno, co to bude, ale časem po různých debatách s kamaradkami maminkami se asi přikláním k té holčičce... :o) muj muž už ji vybral i jméno. Anetka :o) tak uvidime... Jak, že máš stare ty rarášky? :o)
24. únor 2011 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast Jiřík má 8.let a Honzík má 15měsíců. Já chtěla první strašně holku, u manžela v té době nebyla holka asi zpětně přes X-kolen,tak jsem si říkala,že my ji budeme mít a bbyl to kluk jak buk a jsem ráda, tak nějak nejsem na to čančání, culíčky atd. u druhého nám řekli v 20.t,že to bude holka, to byla pohroma, Jirka chtěl brášku a já už tak nějak taky chtěla více kluka, ale říkala jsem si, hlavně ať je mimi zdravé a v 24t nám řekli je to kulk se vším všudy,připadala jsem si jak v kocourkově a do porodu byla taková napnutá, co to teda bude. Pak nám na každém UTZ sice kluka potvrzovali,ale trocha pochybností u mě byla.... :wink: ....a taky my jsme měli docela problém se jménem pro holku, tak nějak jsme nemohli nic vybrat..... :wink: Máš pěkný TT, Honzík je 28.8.
24. únor 2011 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast Honzík má 18.měsíců, zmotala jsem to
24. únor 2011 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch jj, 2 osmičky... tatkové štastné číslo, teda vlastně dědové :D nemužu si na to ještě zvyknout... :D Všechny moje tehotne nebo už po porodu, kamaradky měly TT 2, jeden podle plodu a jeden podle mesíčku, většinou s rozdilem pár dni, u nás to je stejné, tak jsem si říkala, jestli je to dobře nebo ne :o)
Tak ted jsi mě docela dostala... ja tak nejak už počítám, že to bude holka a na velkem UZ mi to jen potvrdí, mám už objednáno pár kousku růžových oblečku :D tak aby nebyl nejaky problem s barvou :o) ale co, dneska i kluci nosí růžovou, no ne? :o)) no uvidime... Pry se říká, že to maminka vycítí, a ja ze začatku citila kluka, protože jsem mu koupila zelenohnedy tričko... no, bude to ještě zajimave :o)
Nechtěla by ses sejít, někdy? Hrozně ráda poznám tvoje kloučky :o) mám ráda děti a i ty odrostlejší - 8 let ;)
24. únor 2011 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch Dívala jsem se na ně, a psala jsi tam rok a pul :slight_smile: ale tak stane se... rychle to utíká, vid? :slight_smile:)
24. únor 2011 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast Určitě se můžeme domluvit, Lesnou známe, chodíme tam často do rokle na vycházky, manžel tam jako dítě bydlel a tchýni máme v Černých Polích, takže není problém, u nás není moc možností vycházek, samé ulice a silnice, nejblíže je Bílá hora, ale to je značně do kopce,takže tam jít je jak na vysokohorskou túru. Jak jsi na tom s vycházkama, nebo můžeš neomezeně, já totiž byla na rizikovým a měla jsem jen vycházky,tak se ptám? A taky jak trošku poleví ty mrazy.
24. únor 2011 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch třeba dneska je a bylo celý den krásne :o) ale asi venku i tak mrze... Musím se kouknout, kolik je, jdu do drogerky koupit nejaké věci a taky si musím koupit jeden časopis, jsem hrozně zvědava, jak to vyšlo, poprve mi totiž vyšel článek v tištěné podobě, tak se těším, jak to bude vypadat :o)) JJ, Lesná je krásná, my dříve bydleli ve Slatině, taky byla fajn, ale docela z ruky...
Mám vycházky dopol 9-11 a odpol 14-16, ale sestřička mi tvrdila, že na maminky na rizikovým kontroly pry nechodí, tak to občas risknu :slight_smile: co ty si o tom myslíš? Byli u tebe na kontrole?
24. únor 2011 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast nebyla kontrola vůbec a já to teda nedodržovala vůbec, dokonce jsem i na týden odjela na školu v přírodě s Jirkou a neřešila jsem to, jen můj gynekolog to věděl.....a co znám holky,co byly doma, tak o nikom nevím, že by kontrolu měly.
Ty píšeš do časopisu? To mě zajímá, který, že si to mám koupit??? :wink:
Heleď, zítra nemůžu, ale co by jsi řekla pondělku dopo? Jirka je sice ve škole,ale s Honzíkem,pokud nebude mrznout extra a budeme zdraví jsme k dispozici, třeba vycházka nebo kavárna???
24. únor 2011 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch chceš jít s Honzíkem do kavarny?? :o) To ti asi poděkuje... :slight_smile: spíše bych volila tu procházku, potřebuji pohyb jako sul! Co jsem doma, furt se jen válím... a až kolem 13 nebo 14 začínám něco delat, většinou vařím muži večeři a uklizim, ale v 1+1 toho moc na uklízení není :o))
Samozřejmě si časopis koupit můžeš, Maminku, ale je to muj první článek pro ně... Psala jsem dříve pro internetové portály, ale ted je to poprve, kdy mi to vyšlo, a každy měsíc bude vycházet... :o)) takže se můžeš pokochat :grinning:
Ok, tak v to pondeli by to šlo... dala bych ti na sebe tel, ale nejsem si jistá, zda to tady nečtě celý "modrý konik" tak mi spíše napiš svou emailovou adresu, a tam ti pošlu kontakt... :slight_smile: ja mam Stanieczkova@seznam.cz
24. únor 2011 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast Jojo to znám, ikdyž až jsou děti tak už je to jiné..ráda budu za vycházku, tento týden jak jsou ty mrazy tak sedíme doma, na doporučení dr. se nemá s dětmi pod -5 chodit ven, jen to nejnutnější,sice to strikně nedodržuji,ale když nemusím tak to nehrotím. Tu kavárnu jsem myslela tu na Lesné pro děti - je tam prý hrací koutek atd., ale nejsem toho moc zastáncem, raději ven.
Můj mail: simonal@quick.cz, nebo taky můžeš psát do IP
Tak maminku si koupím, měla jsem ji dokonce předplacenou, ale letos v lednu jsem to zrušila, nějak nestíhám číst, zjistila jsem, že mi doma leží už 4 nerozbalený a tudíž nečtený, tak jsem to zrušila s tím, že když budu chtít tak si příležitostně nějaké číslo koupím.
24. únor 2011 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch na Lesne a kavarna pro deti?? :o)) kavarna? Nemyslíš restauraci La Gamba? Je tam dost velky dětsky koutek, to je fakt... ale huli se tam o 106 a ikdyž jsi v nekuřackým tak ti hadry pak smrdí dost... byla jsem tam v pondeli :slight_smile:) takže vím... Ale třeba to nebude ono... ale nic jineho me tady nenapada... A víš kde to je přesne, byla jsi tam už? Tak se můžeme domluvit třeba na Mar. udoli nebo Přehradu, ja jine místa bohužel neznam :slight_smile:) ale třeba ještě jsem nebyla v Zoo, ale to je škoda, tam ted chodit, zvářatka budou asi zalezla, vid? :slight_smile: písnu ti emailik s tel.
24. únor 2011 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast jak se jmenuje přesně nevím, je to nahoře u ulice Haškova, ještě jsem tam nebyla, vždycky,když jsme se tam chtěli s klukam po vycházce stavit na čaj, tak měli zavřeno..... :frowning2: . No kouření neeee, jsem zapřísahlý nekuřák a pasivně teda taky nemusím,brrr..... :angry: . Klidně přehrada nebo Mariánské údolí, tam teda je teď docela chladno,ale klíďo.Upřesníme si to mailíkem.
24. únor 2011 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch Tak to bude asi někde u Bily, podívám se na net... Docela mě to zajíma... :slight_smile: Taky jsem zapřisáhly nekuřák, a nechápu, co na tom vidí :D
Tak fajn...
24. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch
@sarkast
holky, mohli bychom se s prckem přidat? :grinning:

MAminka mi dneska došla, tak kouknu :grinning:
24. únor 2011 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast O.k., těšíme se. :slight_smile:
24. únor 2011 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@k.ate já myslím, že určo,není problém, čím nás bude víc nebudeme se bát vlka nic.... :grinning:
24. únor 2011 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@k.ate jejda... tak ted se červenam :D ja to ještě nečetla, a ty budeš rychlejší... :slight_smile:)
Mě to nevadí, ja jsem pro... :slight_smile: čím více kamarádek poznám, tím lepe... Tady v Brně mám tak cca 5, ale chybí mi ty ostatní z Ostravy a z Prahy... :( tak aspon poznáme další maminku...
24. únor 2011 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkast já ji mám předplacenou, novým předplatitelům k tomu letos dávali dárky, tak jsme si to předplatili a nechali si k tomu poslat hru, která normálně stojí kolem 600 :grinning: Tak i kdybych to nečetla, tak se to vyplatí :grinning: Jinak můj mail je k.ate@centrum.czjá sice nějaký kamarádky v Brně mam (jsem Brnacka), ale 99% z nich ještě nemá děti :grinning:
24. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@k.ate tak to jsme na tom stejně. Odkud v Brně jsi?
24. únor 2011 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@k.ate kdy jsi si to nechavala letos předplatit? :slight_smile: ja vím o lednovem balíčku kosmetiky pro miminka, a unorovem baličku časopisu na pul roku předplatne... a ted nevím co je, ale chci si to předplatit :slight_smile: ja odebírám i Mama a ja a betynku, jsem takový fanatik no :D
24. únor 2011 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@simoch no přelom Kr. pole, žabovřesky, střed :grinning: Dům patří pod žabovřesky, ale pošta chodí už na poštu brno střed :grinning:

@sarkast já to předplácela v prosinci :slight_smile: Ale nestíhám to s malým číst, maximálně vyluštím křížovku :grinning:
24. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Teda,to jsou věci, já to dostala, to předplatné na Vánoce 2009 jako dárek a nic navíc tam nebylo.... :angry: , ale oni asi dělají různě akce, k předplatnému ABC nabízeli hru Osadníky, taky to není jedna z nejlevnějších.
24. únor 2011 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@k.ate tak ja pravě prosincový nestihla, už nikde nebylo... :slight_smile:
Koukala jsem, že budeme rodit skoro stejně o tyden až dva :o))) třeba se potkáme v porodnici, kde budeš rodit?? :o))
24. únor 2011 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek