• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@falca1
abych nezapomněla - glukozu jsem si nekupovala.
19. dub 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 Chodím na Zahradníkovu k MUDr. Kepákové a jsem spokojená. Vybavení starší, sestra bohužel většinou protivná, ale s doktorkou jsem spokojená. Jen nemá v ordinaci UTZ, což by mohlo někomu vadit. Ale aspoň mimčo neotravujeme na každé kontrole těma vlnama :slight_smile:
20. dub 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vilibalda Aha, tak tu neznám. Já tam nejdřív chodila k nějaký starší doktorce, která byla příšerná, ale ještě než jsem od ní stihla odejít, tak odešla ona do důchodu a ordinaci po ní převzala dr. Ondrušová. Taky jsem s ní spokojená, sestra je občas milá, občas protivná. Ultrazvuk má, ale dělá ho jen v případě nějakých problémů, takže mně ho dělala jen dvakrát ze začátku a teď už mě jen posílá na Veveří na ty velký ultrazvuky :slight_smile:
20. dub 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka ty jo :D ze bychom otehotnely ve stejny den?? :slight_smile:))
20. dub 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 teda, to moje doktrka dela ultrazvuk pokazde :slight_smile: takze mam doma uz asi 5 nebo 6 fotek :slight_smile: nekdo rika, ze to neni dobre pro mimi, delat porad ultrz ale moje mudr to asi neresi :slight_smile:))
20. dub 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Já myslím, že vyloženě ublížit by mu to určitě nemělo, v žádný studii se nežádoucí účinky neprokázaly. Ale přijde mi, že se to tomu našemu vyloženě nelíbí, snažilo se dostat od tý sondy co nejdál nebo se aspoň obrátit zády, možná ho ty vlny můžou trochu rušit. Sice je to čekání mezi ultrazvuky u nás strašně dlouhý, ale dá se to vydržet :slight_smile:
20. dub 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
vtipálku :grinning: :grinning:
ale sejdeme se v poradně v Bohunicích :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
20. dub 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka téda, s tím kočárkem by mě to teda naštvalo, kdybych tam jela kvůli tomu přes celé Brno :angry:
@vilibalda a jaká byla svatba? Pořád marně čekám na zážitky z natáčení :slight_smile:
S testy na cukrovku jsem ještě moc pozadu. Ale díky za typy, budou se hodit.
Minulý týden se mi ale při tlaku na prsa začlo objevovat mlezivo :confused: tak teď už sice viditelně věřím, že jsem těhu, ale zase si říkám, že by se to nemuselo "zhoršovat", abych pak nemusela spát v podprsence s tampónama :sweat_smile:
20. dub 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky, teď mi píše kámoška, že v Brně je Světový týden respektu k porodu a program vypadá docela dobře. Koukněte na to a třeba se někde potkáme: http://aktivnirodicovstvi.cz/program-strp/
20. dub 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doporucuju Satkovani v Brane k detem. Byla jsem tam na kurzu pred porodem a uspesne jsme satkovali. Byla jsem jeste na jednom kurzu, a tam to ucili uplne blbe :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
20. dub 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska Kaci, me zacalo tect z prsa cca pred 6 ti tydny, ale to bylo! :D hlavne mi teklo v noci ale v takovem mnozstvi, ze jsem se vzbudila studenim od deky a pyzama ! Mela jsem na pyzamu kolo, lepkave tekutiny cca v prumeru 15 cm a to nekecam, a byla mokra i deka a povleceni :slight_smile:)) nastesti to trvalo asi jen 2 tydny a ten treti uz to povolilo, a ted uz mi jen obcas pres den uvizne malinkaty flicek na tricku - kdyz jsem doma :slight_smile: ale nastup to byl slusny ;))
21. dub 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska ted jsem koukala na ten odkaz, a ja jdu na 100/ protoze je tam ma znama, laktacni poradkyne Mudr. Hana Levickova :slight_smile: takze se asi uvidime... :slight_smile:) v kolik by jsi tam sla? Na cely den?
21. dub 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem nás na doporučení zapsala na Kurz pro nastávající rodiče (26.–27. 8. 2011) v CRSP, kde je i bezplatná prohlídka porodních sálů všech brněnských porodnic. Cenap bohužel přes prázdniny žádné akce nemá a ostatní kurzy jsou většinou přes týden a tam by se mnou manžel nemohl a připadají mi i drahé.
21. dub 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast téda, to je mazec :slight_smile: Já zatím zůstávám u pár kapiček. Kdyby to mělo alespoň něco společného s mlíkem po porodu, tak můžeš být klidná, ale dočetla jsem se, že to nemá vůbec vliv. Někdo se s tím vůbec v těhu nesetká a stejně má mlíka jak pro dvojčata.
21. dub 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Mě zaujalo v úterý: Péče o dítě (ekologicky a přirozeně), Dotek jako způsob komunikace a možná bych zůstala i na Porod jako součást života. Ve středu bych tam byla nejradeji celý den (kromě Jak jsem přišel na svět, když nemám žádného prcka), ale musím se domluvit doma, protože budeme čerstvě přestěhovaní a nevím, co bude všechno potřeba udělat. Když mi to bude dovoleno, tak si asi koupím tu permici. A teď koukám, že se kryje to nošení v šátku s programem v domě pánů z Kunštátu :confounded: Tak si budu muset něco vybrat.
@veruska007 Brána k dětem má 20.05.2011 bazárek, škoda že tu nebudu :frowning2: Ach jo, proč všechny dobré akce jsou v květnu, když nemám čas :angry:

Holky a co vy a Dula u porodu?
21. dub 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska co Dula u porodu? Nevim presne co to je, ale pokud to je co myslim :slight_smile: tak ja budu mit chlapa u porodu, takze to asi nebude pro me :slight_smile:) duly jsou neco jako asistenky, ne? A cetla jsem nekde, ze pry pokud je tam dula, je velice snizene procento cisaru, tak nevim :slight_smile:
No to mi ani nerikej,.... ja teda pocitam s tim, ze budu mit mlicko ;)) mam bandasky jak melouny nality :D
21. dub 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska koho nas jsi tam zapsala? :slight_smile: protoze ja asi budu po porodu, kdyz pujde vse jak ma :slight_smile:) tak nevim, jestli s cca 14 denim mimicem tam vyrazim :slight_smile:
21. dub 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky můžu se přidat? já mám termín teda o trochu dříve 23.7.2011, ale snad to nevadí.
21. dub 2011 v 17:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky muzu se taky pridat? jsem v 18. tydnu a az donedavna jsem zila v Brne, ted bydlime kousek za Brnem. Momentalne jsem na neschopence tak se trochu nudim pac muzu akorat lezet :slight_smile:
21. dub 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Ahoj, nás jsem myslela jako mě a manžela. Pro vás to bylo jako typ, mají něco i v červnu. Dula je myslím něco jako osobní porodní, laktační atd. asistentka. Právě by mě zajímalo, jestli jí některá máte/ měla jste/ budete mít.
@petrus77 @ivuska22 vítejte!!! jééé, to se nám to krásně rozrůstá. Abysme se 4.5. někam vešly :grinning:
21. dub 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska - díky :slight_smile: snad někam jo :slight_smile: zrovna 4.5. jdu k zubařovi a mám z toho dost hrůůůzu, pač mě už půl roku pobolívá zub.
Dneska jsem se donutila vstoupnout na váhu a světe div se, i přesto že sním co potkám, tak mám o dvě kila míň. No já jich mám aj tak dost, ale trochu mě to překvapilo.
22. dub 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaberuska no jo. to jsem cela ja :slight_smile:)))
22. dub 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
o té Dule jsem taky přemýšlela. Jedna moje kamarádka ji měla u porodu, jinak ostatní nikoho takového neměli. Záleží na tom jestli chceš intimnosti prožívat s cizím člověkem. Přece jenom ten porod je takovej intimní (teda aspoň pro mě jo, pro ty v nemocnici je to normální)
22. dub 2011 v 08:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a s tou váhou...před otěhotněním jsem chtěla zhubnout ještě pět kilo na svou akorát váhu a to už jsem nesithla....první 4 měsíce mě bývalo špatně takže to jsem co měsíc přibrala necelý kilo. Ale teď mám žravku a co teda nejvíc tak splácám kokina, slaný, kyselý prostě všechno ....no a teď začínám sedmý měsíc a mám něco mezi 7-7,5 kilo navíc....Každej den si řeknu dneska žádný sladkosti, já to prostě ani jeden den nevydržím.
22. dub 2011 v 08:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máte už vybranej předporodní kurz? a kde?
22. dub 2011 v 08:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do toho kurzu se chodí až tak ve 26. týdnu že? Zatím nemám, měla jsem začít chodit tento týden na těhucvičení do agentury větrník a myslela jsem, že bych to okoukla tam, ale nakonec jsem skončila na nescopence cvičit nemůžu, tak už to neokouknu.Ale tak ty jseš dost napřed tak aspon zjistíš kde je to dobrý :slight_smile:
22. dub 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem dostala u gynekoložky dva letáky na předporodní kurz jeden do větrníku (tato agentura je hodně oblíbená) a druhej do centra pro rodinu a sociální péči. Víc se mi líbí ten větrník. Manžel se teda na porod nějak moc netváří, takže jsme vybrali rychlo kurz který trvá cca 4 hodiny a řeknou tam všechno. A tento kurz se má absolvovat mezi 32.-36. týdne takže času dost.... mě už se kamoška ptala jestli už máš tašku do porodnice !!!
22. dub 2011 v 08:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka
Na velký utz jdu právě toho 4.5., takže na srazík už budu mít snad nějaké novinky :wink: ..
22. dub 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak na tašku je snad ještě brzo :slight_smile: já jsem hrozná v tom, že furt mám na všechno času dost a pak se nestačím divit :slight_smile:
22. dub 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám od 12. týdne tvrdí, že to bude kluk. Pan doktor Vlašín se tvářil, že přesto nejede vlak :slight_smile: ale já to tušila ani mě to nepřekvapilo.
22. dub 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek