• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
@sarkast Díky :slight_smile: Mě se teda doktorka ani neptala a rovnou mi na tu glukózu dala žádanku, ale povinný to není, záleží asi na uvážení doktora, většinou posílají všechny nad 25 let, příp. ty, co mají cukrovku v rodině apod. Jak chodím do Větrníku na kurzy, tak se lektorka docela divila, že jdeme na ten test zrovna všechny.
@kackaberuska Děkuju :slight_smile: Do 16.5. už to uteče :wink:
26. dub 2011 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sarkast me taky vypsala zadanku hned a vubec se me nanic neptala... :wink: Jde asi opravdu o pristupu doktora a mozna opravdu zalezi i na veku. :wink: Opravdu nevim.
27. dub 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast mě dr. na test vůbec neposílala, ani o něm nemluvila jako o možnosti (bude mi 27let), sama jsem si pro jistotu řekla sestřičce o žádanku. Tel. jsem se objednala na Viniční a bylo to tam úplně v pohodě. Můžeš si vybrat, jestli chceš přijit na 7 nebo 8 hod. vezmou krev z jedné ruky, vypiješ glukozu, počkáš tam 2 hodiny, vezmou krev z druhé ruky a jdeš domů. V průběhu můžeš pít čistou vodu, pokud nemáš, nabídnou ti. Jsou tam moc příjemní :wink:

Ono de facto žádné vyšetření není povinné, záleží vždy jen na tobě, jak se rozhodneš, zodpovědnost si neseš potom sama, nikdo tě nemůže do ničeho nutit, pokud na základě svýho přesvědčení něco odmítneš.
27. dub 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, jupiiii....tak prave jsem objednala kocarek... :wink: Nakonec jsme vybrali ABC design Viper 4S v barve fialovo-cerne, mam ho v albu jako prvni :wink: Uz se na neho moc tesim!!! Minuly tyden jsme ho byli omrknout v Praze, a je vazne bajecnej, nema opravdu chybicku! Velmi dobre ovladatelny, snadno se meni sundava korbicka, lehce se sklada, je naprosto genialni!!! Sportak v pohode velkej. :slight_smile: No jsem nadsena!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. dub 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 moc krásněj chalpeček gratuluju:slight_smile:))
27. dub 2011 v 09:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka kočárek je moc krásnej hezky sis to vybrala :slight_smile:))
27. dub 2011 v 09:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast ja premyslim,ze ted nepujdu. U Lukyho jsem byla a to jen proto ze jsem nechtela neco zanedbat, doktorka mi ale taky rikala, ze chodit nemusim. Rikala mi k tomu i duvody proc to nedoporucuje. Totiz jsou delany vyzkumy ze zvysena hladina cukru pusobi negativne na mozek plodu, ale nikdo se nezabyva tim, jake negativni dusledky pry muze mit akutni jednorazove zvyseni hladiny cukru pri OGTT podle ni pokud nemas nejake predpoklady (obezita, diabetes v rodine nebo diabetes v predchoz. tehu) neni tento test dulezity. Takze vzhedlem k tomu, ze ja nemam ani jeden z predpokladu a je pro me docela obtizne sehnat hlidnani maleho na dopoledne s sebou bych si ho vzit asi nemohla protoze by jim to tam asi provetral :grinning: nejspis na OGTT nepujdu.
27. dub 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka krasny kocarek, ted jsme ho videli s manzelem v saline a oba jsme se shodli ze kdybychom ted cekali prvni jdeme do nej taky :slight_smile: vypada strasne elegantne a tak ciste jenoduse, nikde neni zadna zbytecna kapsicka nebo serepeticka :slight_smile: vyber vam schvalujeme :grinning:
my jdeme do toho baby jogger city select
27. dub 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelka89 @lucifer84 @lennikka @ani84 Holky diky moc :slight_smile:) vim, ze je to na mem zvazeni, a tak zvazuji ;)) a jelikoz bohuzel nevim, jestli mel nebo ma nekdo v rodine cukrovku - mam dve rodiny a s tou biolog. nejsem v kontaktu, tak tam pujdu, nechci si pak neco vycitat, ze jsem zanedbala malou :slight_smile: vzdyt to zase tak hrozne neni, ne ? :slight_smile:) me spise zajimalo, ze to neni automaticke... vzdyt o nic nejde... neboli to a je to v pohode... :slight_smile: zavolam si do tech Zidenic a objednam se na pristi tyden... Jo a jeste neco... sestra mi tam napsala 24 tt ale ted jsem v 26tt a pristi tyden budu v 27tt tak aby me vzali :slight_smile:))
27. dub 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@adelka89 @petrus77 :wink: dekuji moc! :slight_smile:
27. dub 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast no neboli to a je to v pohode ale jak rikam nekdo prave premysli nad tim, co to udela s miminkem kdyz je vystaveno te kratokodobe hyperglykemii, no. Ale urcite je lepsi mit jistotu :slight_smile:
27. dub 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka tak to se jiste hrozne tesis, vid?? :slight_smile:) ja uz taky pomalu budu, toho dorjana asi ne a ani ten z babylandu, jak jsme byly spolu :slight_smile: V kvetnu asi objednam Babyactive `Jet Picasso, jsem nadsena tou barvou, a neni kriklavy na svetle :slight_smile: tak budu mit taky radost :slight_smile:))
27. dub 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adelka89 tak snad to mala prezije :slight_smile:) kdyz ji maminka na kazde kontrole vystavuje vlnam z ultrazvuku, bude to zvykle dite :slight_smile:)))
27. dub 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast já na tu cukrovku jdu příští týden. Sestra mi to dala automaticky a na tu žádanku mi napsala 24.-28. tt. Poslala mě na zahradníkovu a když jsem si tam ve 26.tt volala tak mě seřvala že se objednávám pozdě že se to musí měsíc dopředu což jsem nevěděla ale i tak mě objednala. Tak uvidíš co ti řeknou až si tam zavoláš .....třeba bude lepší přístup než na té zahradníkove
27. dub 2011 v 11:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrus77 jeee, ja jdu taky na Zahradnikovu, ale az 12.5., tak pak pisni, jaky to tam bylo.. :wink:
27. dub 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka jj já jdu 3.5. v 6,30. No v telefonu byla sestra krajně nepříjemná tak uvidím a pak napíšu jaký to bylo:slight_smile:)) zatím nejmilejší ke mě byli na veveří na sceeningu.
27. dub 2011 ve 13:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrus77 jj, na Veveri je to zlaty, se mi zda, ze jsou tam vsichni takovy mily... :wink:

Dneska se jdu mrknout po cvicu do Ikei, tak asi budu utracet... :wink: Chci koupit nejaky decky a povleceni pro prcka, tak jsem zvedeva... :slight_smile:
27. dub 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka maji tam moc pekne deky :slight_smile:) ty co mas v albu... tak pak dej vedet, co jsi vsechno nakoupila :slight_smile:)))
27. dub 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak ať to OGTT zvládnete :slight_smile: Moje mudr. posílá všechny automaticky. Já šla o dva týdny dřív, jelikož děda si píchá inzulín, tak aby se něco nezanedbalo.

Mám dotaz- jakou budete kupovat matraci do postýlky??? Já nevím, jestli koupit v Ikey tu jejich molitanovou za těch 799 nebo nějakou s tím kokosem a molitanem? Každý mi říká něco jinýho :grinning:
27. dub 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka V Ikei bacha na povleceni a perinky. Mame perinky z IKEI a maji atypicky rozmer, bohuzel me to nenapadlo driv :frowning2:. Neda se na ne sehnat jine nez Ikeacke povleceni :angry:
27. dub 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek co se tyka matrace :slight_smile:) tak ja na to byla uplne stejne... a myslim si, ze prckovi to bude tak nejak jedno, my, teda aspon ja vyrostla na molitanu a ziju :slight_smile:) taky jsem zvazovala kokos, a taky ho mam doma :slight_smile: kokos a pohanku, je to dvou stranny, kokos je tvrdsi a pohanka mekci... vsak jdi do obchodu, ohmatej si to a sama uvidis, co se ti bude libit :slight_smile:)))
27. dub 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lutsousek ja jsem si objednala molitan kokos. O pohance jsem cetla, ze muze pres ni spatne fungovat monitor dechu a nebo muze taky zplesnivet, ale nevim co je na tom pravdy, tak jsem vzala radeji jen ten kokos. V Ikei se mi ty matrace zdaly zbytecne drahy. Jo a jak pise veruska007 v Ikei se mi libi povleceni, ale prave ho maji na jejich atypicky perinky. Je to o 5 cm mensi nez klasicka velikost :fearful: takze jsme od tama povleceni neporizovali. Nakonec jsem objednala od Scarlet, to obyc. cca do 250,- myslim ze to postaci, protoze ze zacatku stejne budu mit mimco v zavince a potom v pytli a perinku budu davat az pozdeji, aby se neudusilo, kdyz bude treba v noci sibovat rucickama. V Ikei jsem chtela taky kupovat ty jejich decky, ale minuly rok je tam meli za 39,- a ted za 79.- coz mi prijde celkem rozdil a porad cekam, ze by je treba mohli zlevnit :sweat_smile:
27. dub 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifer84 tak to jsi me dost dostala :( ja jsem nic takoveho necetla... no, to jsem zvedava, jestli fakt zacne plesnivet, doufam, ze ne :( jinak koupime novou :slight_smile:)
27. dub 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast jeee tak to jsem vubec nechtela :wink: ja jen jsem se bala, kdyz bychom ji uskladnili pro druhe mimco (bydlime v domku, ktery neni tak suchy jako byt) tak aby se s tim neco nestalo :grinning:
27. dub 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifer84 no, my bydlime v panelaku a tady je dost suchy vzduch, a pro druhe asi schovavat nebudeme, chceme až tak v 5 ti nebo 6 ti letech male :slight_smile:)) ale uvidime... ta matrace co mam, ma i molitan, tak jedine dat tu pohanku pryc :D
27. dub 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast
já zítra budu mít Ježíška :grinning: :grinning: , přijede mi sestra s výbavou pro mimčo a doveze postýlku a kočárek Quinny. Ten je oranžovo- růžový a tak doufám, že mě v porodnici nepřekvapí chlapeček :grinning: .
My si tam jedeme pro holčičku. :slight_smile:
27. dub 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka nanejvýš bude mít chlapeček oražovo-růžový kočárek :slight_smile:))) ale držím pěsti ať je to holčička. Kdy to budeš vědět?
27. dub 2011 v 19:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka Ahoj, a jméno pro holčičku už máte vybrané - my máte s manžou problém s výběrem :grinning:
27. dub 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andinecka tak my mame stejne dilema :D taky mame vse v ružove ale jestli vyplivnu kluka, bude to celkem legrace ;)))
27. dub 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky. tak jsem ráda, že jsem na Lucku nikoho nezlanarila, protoze nakonec z lístku na sezeni se vyklubaly listky spise na stani :confounded: chvála organizátorům :angry:
@sarkast @adelka89 @lucifer84 @lennikka @ani84 @petrus77 tak jsem zvedava, jaky nazor na cukr-test bude mít moje doktorka :slight_smile: Ať vám to vyjde dobře, kdo jdete.
@veruska007 díky za upozornění s perinkama, to by me ani nenapadlo zkoumat rozměry
@lennikka konečně vybráno? tak super! to sis oddychla, co? :slight_smile: ať kočárek dobře jezdi!!! :wink:
@falca1 my vybíráme obě jména, teď jsme asi na 5 od každého a necháváme to "dozrát", ale jak to tak sleduji, tak s klucicim nebudeme zadny original :sweat_smile:
27. dub 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek